Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληρώνω μέσω Google Pay + Curve με την πιστωτική μου της Eurobank την Yes Visa... Την επιστροφή σε ευρώ την παίρνω; ξέρω ότι δε μπορώ να κάνω εξαργύρωση.. Επιστροφή παίρνω κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πληρώνω μέσω Google Pay + Curve με την πιστωτική μου της Eurobank την Yes Visa... Την επιστροφή σε ευρώ την παίρνω; ξέρω ότι δε μπορώ να κάνω εξαργύρωση.. Επιστροφή παίρνω κανονικά;

 

Αν οι πληρωμές έχουν γίνει πριν από καιρό (π.χ. όχι σήμερα), μπορείς να δείς από εδώ

 

Άκυρο, μόλις είδα ότι βγάζει μόνο τα κερδισμένα ευρώ. Παλιότερα ήταν πιο αναλυτικό

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνω μέσω Google Pay + Curve με την πιστωτική μου της Eurobank την Yes Visa... Την επιστροφή σε ευρώ την παίρνω; ξέρω ότι δε μπορώ να κάνω εξαργύρωση.. Επιστροφή παίρνω κανονικά;

Μόνο ως απλή συναλλαγή, δηλαδή με ποσοστό 1%. Αν πας σε κάποιο συνεργαζόμενο κατάστημα στα εμπορικά κέντρα της Lamda Developments ή στην ΕΚΟ, τότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το chip της Yes Visa ώστε να κερδίσεις το αυξημένο ποσοστό επιβράβευσης.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έριξα μια ματιά στις δαπάνες για το αφορολόγητο είδα ότι την φόρτιση της Revolut την έχει συμπεριλάβει. Τελικά τι γίνεται μετράει για το αφορολόγητο ή φόρτισή της ή όχι; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έριξα μια ματιά στις δαπάνες για το αφορολόγητο είδα ότι την φόρτιση της Revolut την έχει συμπεριλάβει. Τελικά τι γίνεται μετράει για το αφορολόγητο ή φόρτισή της ή όχι; Ξέρει κανείς;
Σε ποια τράπεζα? Η eurobank πάντως δεν την μετρά στο αφορολόγητο. Που είναι και το λογικό δηλαδή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια τράπεζα? Η eurobank πάντως δεν την μετρά στο αφορολόγητο. Που είναι και το λογικό δηλαδή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Πειραιώς.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν, για την revolut που είδα στις συζητήσεις....

Είναι πιστωτική κάρτα visa ,ή MasterCard... ή χρεωστική ;

Εχει κάποιες χρεώσεις μηνιαίες ή ετήσιες ; Με ενδιαφέρει γιατί είδα πως μπορείς να κάνεις αγορές με το κινητό, χωρίς το πλαστικό...

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρεωστική είναι.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Μεταφέρεις δηλαδή τα χρήματα από τον λογαριασμό σου σε αυτήν και κάνεις τις πληρωμές. Και σε τι συμφέρει σε σχέση με τον λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα ; Είδα πως είναι αγγλική αυτή..

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεις δηλαδή τα χρήματα από τον λογαριασμό σου σε αυτήν και κάνεις τις πληρωμές. Και σε τι συμφέρει σε σχέση με τον λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα ; Είδα πως είναι αγγλική αυτή..

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευκολία χρήσης, όλα γίνονται με μερικά κλικ από το κινητό, χωρίς χρεώσεις, ειδικά συμφέρει σε αγορά ξένου νομίσματος.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευκολία χρήσης, όλα γίνονται με μερικά κλικ από το κινητό, χωρίς χρεώσεις, ειδικά συμφέρει σε αγορά ξένου νομίσματος.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Κατάλαβα... Και τι χρεώσεις έχει στην μεταφορά από τον λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα σε αυτόν ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Και τι χρεώσεις έχει στην μεταφορά από τον λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα σε αυτόν ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με topup κανένα έξοδο και είναι και άμεσο,με μεταφορά δεν συμφέρει και αργεί .

Link to comment
Share on other sites

Με topup κανένα έξοδο και είναι και άμεσο,με μεταφορά δεν συμφέρει και αργεί .
Συγνώμη, αλλά επειδή είμαι μάλλον άσχετος.... Τι είναι topup ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζεις τον λογαριασμό σου με χρήση Ελληνικής χρεωστικής κάρτας.
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζεις τον λογαριασμό σου με χρήση Ελληνικής χρεωστικής κάρτας.
Και δεν παίρνει προμήθεια η ελληνική τράπεζα ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πέρνει προμήθεια. Ο παραλήπτης(Revolut) πληρώνει μία πολύ μικρή προμήθεια αλλά τα καλύπτει η Revolut.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πέρνει προμήθεια. Ο παραλήπτης(Revolut) πληρώνει μία πολύ μικρή προμήθεια αλλά τα καλύπτει η Revolut.
Μάλλον θα την δοκιμάσω..... Ευχαριστώ !!!

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και δεν παίρνει προμήθεια η ελληνική τράπεζα ;

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σκέψου το σαν να πληρώνεις σε pos,αμεσο και ανέξοδο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου το σαν να πληρώνεις σε pos,αμεσο και ανέξοδο.
Άνοιξα έναν λογαριασμό, θα γίνει επαλήθευση των στοιχείων... Θα μου στείλουν και μια εικονική κάρτα... και βλέπουμε...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω giffgaf

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Καλησπέρα. Μου ήρθε η giffgaf, την ενεργοποίησα και μπήκα μέσω 4G από τη συγκεκριμένη κάρτα (απενεργοποίησα και το wifi). Παρ'όλα αυτά πάλι δεν μπορώ να κατεβάσω ούτε το Google Pay επίσημα από το Play Store (δεν το εμφανίζει μέσα στο playstore), ούτε φυσικά να προσθέσω την Curve στο GPAY (που έχω κατεβάσει από apkmirror). Άρα πρέπει να συμβαίνουν και άλλοι παράγοντες για να προστεθεί η Curve στο GPAY.

 

Υ.Γ. Δοκίμασα να γυρίσω και τη γλώσσα του κινητού σε Αγγλικά χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε η giffgaf, την ενεργοποίησα και μπήκα μέσω 4G από τη συγκεκριμένη κάρτα (απενεργοποίησα και το wifi). Παρ'όλα αυτά πάλι δεν μπορώ να κατεβάσω ούτε το Google Pay επίσημα από το Play Store (δεν το εμφανίζει μέσα στο playstore), ούτε φυσικά να προσθέσω την Curve στο GPAY (που έχω κατεβάσει από apkmirror). Άρα πρέπει να συμβαίνουν και άλλοι παράγοντες για να προστεθεί η Curve στο GPAY.

 

Υ.Γ. Δοκίμασα να γυρίσω και τη γλώσσα του κινητού σε Αγγλικά χωρίς αποτέλεσμα.

 

 

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων του Play Store. Επιπλέον στο GPay, για να βάλεις την Curve, θα βάλεις τόπο κατοικίας Ηνωμένο Βασίλειο και θα προσθέσεις μια τυχαία αγγλική διεύθυνση κατοικίας που μπορείς να βρεις σε έναν generator.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων του Play Store. Επιπλέον στο GPay, για να βάλεις την Curve, θα βάλεις τόπο κατοικίας Ηνωμένο Βασίλειο και θα προσθέσεις μια τυχαία αγγλική διεύθυνση κατοικίας που μπορείς να βρεις σε έναν generator.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχει 10 μέρες που σε κινητό γνωστού μου βάλαμε το gpay (apkmirror) και συνδέσαμε την curce απροβληματιστα με ελληνικές διευθύνσεις κλπ.

Έχω καταλάβει και λάθος;

Την χρησιμοποιώ και εγω αρκετούς μήνες τώρα με ελληνικές διευθυνσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα έναν λογαριασμό, θα γίνει επαλήθευση των στοιχείων... Θα μου στείλουν και μια εικονική κάρτα... και βλέπουμε...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βρε παιδιά, έχω στείλει 4 φορές την ταυτότητα μου και όλο παίρνω μήνυμα πως δεν μπορεί να γίνει επαλήθευση....

Και οι φωτογραφίες είναι πολύ καθαρές....

Καμία ιδέα ;

Τα 10 ευρώ που κατέθεσα όταν άνοιξα τον λογαριασμό τι θα γίνουν αν δεν γίνει επαλήθευση ;

 

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε η giffgaf, την ενεργοποίησα και μπήκα μέσω 4G από τη συγκεκριμένη κάρτα (απενεργοποίησα και το wifi). Παρ'όλα αυτά πάλι δεν μπορώ να κατεβάσω ούτε το Google Pay επίσημα από το Play Store (δεν το εμφανίζει μέσα στο playstore), ούτε φυσικά να προσθέσω την Curve στο GPAY (που έχω κατεβάσει από apkmirror). Άρα πρέπει να συμβαίνουν και άλλοι παράγοντες για να προστεθεί η Curve στο GPAY.

 

 

 

Υ.Γ. Δοκίμασα να γυρίσω και τη γλώσσα του κινητού σε Αγγλικά χωρίς αποτέλεσμα.

Κάτι δεν κάνεις καλά, το δοκίμασα σε δύο συσκευές και δουλεύει τζάμι

 

Έκανα μάλιστα και ενημερώση

 

Καταρχήν δες αν έχεις αγγλική ip όπως πρέπει να έχεις (κατέβασε κάποιο εργαλείο) και καθάρισε μνήμη όπως είπε ο φιλος

 

Δεν χρειάζεται αγγλική διεύθυνση αν βάλεις curve dipocket η monese

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνεις καλά, το δοκίμασα σε δύο συσκευές και δουλεύει τζάμι

 

Έκανα μάλιστα και ενημερώση

 

Καταρχήν δες αν έχεις αγγλική ip όπως πρέπει να έχεις (κατέβασε κάποιο εργαλείο) και καθάρισε μνήμη όπως είπε ο φιλος

 

Δεν χρειάζεται αγγλική διεύθυνση αν βάλεις curve dipocket η monese

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Ευχαριστώ, αλλά άλλο είναι το πρόβλημα... Μίλησα μαζί τους από την εφαρμογή... Δεν δέχονται ταυτότητα χειρόγραφη. Και η δική μου είναι παλιά... Χειρόγραφη. Μάλλον είναι καιρός να την αλλάξω...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...