Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ με ολα αυτα.Τα έχουμε πει ομως

Ξέρεις κατι?Εδω εχουμε φτάσει σε σημείο να ρωτά κατι κάποιος για να λύσει ενα πρόβλημα κ αντί η κουβέντα να περιστρέφεται εκει να ξαναρχίζει το ίδιο τροπαρι για το πόσο χάλια είναι τα WM .Αυτό λέω. Κ δεν αναφέρομαι στο φίλο πιο πανω το ξεκαθάρισα...ο καθένας πάει εκει που τον βολεύει αυτό ειναι ξεκάθαρο και γενικά πόλεμοι τι είναι καλύτερο κλπ είναι ανούσιοι.Το θέμα ειναι τι εξυπηρετεί -ταιριάζει στον καθένα μας...αντροιντ είχα κ αντροιντ καποια στιγμή θα ξαναεχω...αν κανω καλυτέρα την δουλεία μου,και το αντίθετο βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διακόπτω τον ρυθμό της συζήτησης (για την οποία μπορώ να πω ότι ειναι από τις ελάχιστες φορές που όλοι έχουν δίκιο) για να ρωτήσω το εξής. Υπάρχει τρόπος ώστε να εμφανίζονται αστείες ατάκες από ιστοσελίδες, τύπου hysteria.gr, σε live tile στην αρχική οθόνη; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

Συνεχίζοντας, τώρα, την συζήτηση, χθες πήρα στα χέρια μου για πρώτη φορά το s6 edge του αδερφού μου. Άλλο πράγμα! Ειδικά οι εφαρμογές messenger, Facebook, Viber κ.α. μου έδειξαν πόσο παρατημένοι είμαστε. Από την άλλη, όμως, το νοικοκύρεμα και τα live tiles των w10m δεν υπάρχουν πουθενά. Ο μικρός καθόταν και χάζευε την αρχική για πολύ ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο έγινε ενημέρωση στο OneNote και σε μία ακόμη εφαρμογή, η οποία όμως δεν είχε διαθέσιμο το όνομά της και ενημερώθηκε κανονικά ως το τέλος. Ήταν μόλις 2,37MB! Ξέρει κανείς τι ενημερώθηκε ή ποιά μπορεί να ήταν αυτή η εφαρμογή; Λέω μήπως σε σας έβγαλε την ονομασία της και την είδατε.

Πάντως και το store αργεί να κατεβάσει τις εφαρμογές που αναβαθμίζονται. Βγήκε το τοξάκι που δείχνει κάτω και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα εμφανίστηκαν οι εφαρμογές! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με ολα αυτα.Τα έχουμε πει ομως

Ξέρεις κατι?Εδω εχουμε φτάσει σε σημείο να ρωτά κατι κάποιος για να λύσει ενα πρόβλημα κ αντί η κουβέντα να περιστρέφεται εκει να ξαναρχίζει το ίδιο τροπαρι για το πόσο χάλια είναι τα WM .Αυτό λέω. Κ δεν αναφέρομαι στο φίλο πιο πανω το ξεκαθάρισα...ο καθένας πάει εκει που τον βολεύει αυτό ειναι ξεκάθαρο και γενικά πόλεμοι τι είναι καλύτερο κλπ είναι ανούσιοι.Το θέμα ειναι τι εξυπηρετεί -ταιριάζει στον καθένα μας...αντροιντ είχα κ αντροιντ καποια στιγμή θα ξαναεχω...αν κανω καλυτέρα την δουλεία μου,και το αντίθετο βέβαια...

Ναι σωστά. Ας ελπίσουμε από 'δω και πέρα η συζήτηση να παραμένει στην επίλυση των προβλημάτων. Και έχεις δίκιο για τα παραπάνω. Ούτως ή άλλως, εμείς οι λίγοι που εξυπηρετούμαστε από τα WM10, έχουμε εντελώς διαφορετική άποψη για το λειτουργικό της MS, οπότε οι αναφορές περί χάλια λειτουργικού, μας φαίνονται το λιγότερο ξένες (και ίσως κουραστικές αν είναι επαναλαμβανόμενες).

Διακόπτω τον ρυθμό της συζήτησης (για την οποία μπορώ να πω ότι ειναι από τις ελάχιστες φορές που όλοι έχουν δίκιο) για να ρωτήσω το εξής. Υπάρχει τρόπος ώστε να εμφανίζονται αστείες ατάκες από ιστοσελίδες, τύπου hysteria.gr, σε live tile στην αρχική οθόνη; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

Αν δεν υπάρχει (δεν το ξέρω), θα προσπαθήσω να βρω χρόνο (δεν υπόσχομαι) μέχρι τέλος Αυγούστου για κάτι τέτοιο. Πάντως δεν απαιτείται και ιδιαίτερος χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι, υπάρχει ακόμη μια ενημέρωση για μια εφαρμογή που δεν γίνεται ποτέ και ούτε δείχνει ποια είναι!

Εύγε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο έγινε ενημέρωση στο OneNote και σε μία ακόμη εφαρμογή, η οποία όμως δεν είχε διαθέσιμο το όνομά της και ενημερώθηκε κανονικά ως το τέλος. Ήταν μόλις 2,37MB! Ξέρει κανείς τι ενημερώθηκε ή ποιά μπορεί να ήταν αυτή η εφαρμογή; Λέω μήπως σε σας έβγαλε την ονομασία της και την είδατε.

Πάντως και το store αργεί να κατεβάσει τις εφαρμογές που αναβαθμίζονται. Βγήκε το τοξάκι που δείχνει κάτω και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα εμφανίστηκαν οι εφαρμογές! :(

Ακριβώς τα ίδια και σ' εμενα. Ελπίζω να μην είναι κανένα spyware...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Ας ελπίσουμε από 'δω και πέρα η συζήτηση να παραμένει στην επίλυση των προβλημάτων. Και έχεις δίκιο για τα παραπάνω. Ούτως ή άλλως, εμείς οι λίγοι που εξυπηρετούμαστε από τα WM10, έχουμε εντελώς διαφορετική άποψη για το λειτουργικό της MS, οπότε οι αναφορές περί χάλια λειτουργικού, μας φαίνονται το λιγότερο ξένες (και ίσως κουραστικές αν είναι επαναλαμβανόμενες).

 

+950

Τα είπες όλα και με όλη την ευγένεια που σε χαρακτηρίζει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε αυτή και πες μου αν μπορείς να διαβάσεις μέχρι το τέλος του άρθρου. Εγώ με το 735 δε μπορούσα και κολλούσε συνεχώς κάπου στην μέση https://www.autoblog.gr/2017/01/12/test-drive-prwth-dokimh-tou-automatou-honda-cr-v-i-dtec-me-ta-160-aloga/

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με 950 όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια και σ' εμενα. Ελπίζω να μην είναι κανένα spyware...

 

Και σε μένα το ίδιο,οποτε κάτι της Microsoft ειναι,αποκλείεται να ειναι spyware

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Ας ελπίσουμε από 'δω και πέρα η συζήτηση να παραμένει στην επίλυση των προβλημάτων. Και έχεις δίκιο για τα παραπάνω. Ούτως ή άλλως, εμείς οι λίγοι που εξυπηρετούμαστε από τα WM10, έχουμε εντελώς διαφορετική άποψη για το λειτουργικό της MS, οπότε οι αναφορές περί χάλια λειτουργικού, μας φαίνονται το λιγότερο ξένες (και ίσως κουραστικές αν είναι επαναλαμβανομενες

 

Συμφωνούμε απόλυτα.Πως να πω οτι είναι κακό ενα τηλέφωνο 3ετιας με το οποίο σήμερα πήγα ταξίδι 300χιλιομετρα με το gps ,τπ έκανα φωτογραφική μηχανή,πήρα τα mail μου ,ποσταρα οτι ήθελα σε social networks και τωρα που γύρισα σπίτι είχε ακόμη λιγο μπαταρία? 150 Ε είχα δώσει τότε (θα μπορούσα κ φτηνότερα) και δεν μετάνιωσα.Ναι λοιπόν μου φαίνονται ξένα ολα αυτα που διαβάζω πολλές φορές.Λαμβάνω σοβαρά υπόψιν πολλα αλλα με τραγικά σχόλια τύπου "το σάπιο 640" κλπ το λιγότερο τα αγνοώ.Αυτα ως τελευταία παρένθεση στην κουβέντα.Ας ξαναγυρίσουμε στα πραγματικά ουσιαστικά πράγματα που αφορούν το εδω νημα.

Link to comment
Share on other sites

Για το μόνο που σου βγάζω το καπέλο ειναι που μπόρεσες να έχεις πλοήγηση. Προσωπικά το αγνοώ εδώ και πολύ καιρό κι ευτυχώς που υπάρχουν οι here we go στο s3 neo της γυναίκας μου και κάνουμε την δουλειά μας.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξερω αν εχει αναφερθεί εδω αλλα μια συμπαθητική εφαρμογή για φωτός ειναι το fotor εχει τα βασικά και ειναι αρκετά ελαφριά...όποιος θέλει μπορεί να την δοκιμάσει
Link to comment
Share on other sites

Για το μόνο που σου βγάζω το καπέλο ειναι που μπόρεσες να έχεις πλοήγηση. Προσωπικά το αγνοώ εδώ και πολύ καιρό κι ευτυχώς που υπάρχουν οι here we go στο s3 neo της γυναίκας μου και κάνουμε την δουλειά μας.

 

Γιατι;τι πρόβλημα έχουν οι χάρτες; τους εχω χρησιμοποίησει πολλές φορες ακόμα και χωρις δεδομένα

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δουλεύουν καθόλου χωρίς δεδομένα, ενώ με χρήση ιντερνετ όποτε γουστάρει βρίσκει την περιοχή που ψάχνω κι όταν ακόμα την βρίσκει, πλοήγηση είναι λίγο μπερδεμένη.

 

Μαύρο χάλι και μάλιστα η συμπεριφορά αυτή ήταν από την πρώτη στιγμή που του έκανα hard reset. Κι ότι είπα πριν, δε το λέω ειρωνικά καθόλου, το εννοώ.

 

Ας οψεται η έλλειψη χρημάτων για αγορά αξιόλογης android συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι;τι πρόβλημα έχουν οι χάρτες; τους εχω χρησιμοποίησει πολλές φορες ακόμα και χωρις δεδομένα

 

Το πρόβλημα με τους χάρτες εμφανίστηκε από την τελευταία μεγάλη αναβάθμιση (creator update) και χωρίς ίντερνετ δεν βρίσκει προορισμό. Όταν τον βρει κάνει κανονικά πλοήγηση π.χ αν επιλέξεις ένα σημείο στο χάρτη με το δάκτυλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω γυρίσει όλη την Ελλάδα χωρίς πρόβλημα...για να ξαναπαμε στους χάρτες αν και είμαστε σε λάθος νημα για αυτη την συζήτηση.Ακουστε όμως το tip που θα σας πω κ ίσως σας βοηθήσει.Κάποιες φορές -λιγες-μετα απο κάποια αναβάθμιση στους χάρτες ακούω την φωνή της κυρίας της πλοήγησης να...κομπιαζει κάπως ,αυτο το θεωρώ σημάδι οτι κατι δεν πάει καλα.Τότε απεγκαθιστω τους χάρτες offline κ τους ξαναπερνώ..και ολα δουλεύουν οκ.Επισης κυρίως γράφω τον προορισμό με Λατινικούς χαρακτήρες,νομίζω δουλεύει καλυτερα ετσι. Βρισκω ΑΤΜ σωστά ,βενζινάδικα κλπ αυτό που δεν εχω κάνει να δουλέψει σωστά η εγω δεν ξερω πως και τι για να τα λεμε ολα ειναι η πλοήγηση για πεζούς.Αυτο ναι δεν δουλεύει οκ, Το θεωρω απλα... τρατζικ.Πάντως -άσχετο- η καλύτερη εφαρμογή για εμενα για navigation είναι το sygic...αν και δεν το χρησιμοποιώ γιστι μου την σπάει η φωνή της κυρίας που μιλαει!! Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Πλοηγηση χωρις δεδομενα δεν υπαρχει μετα την μεγαλη αναβαθμιση.

Μικρο το κακο(η καταναλωση δεδομενων είναι πολύ μικρη) αλλα είναι το γιατι κατι που δουλευε δεν δουλευει.

Το σινικ πως το λενε δεν είναι τσαμπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα με τους χάρτες εμφανίστηκε από την τελευταία μεγάλη αναβάθμιση (creator update) και χωρίς ίντερνετ δεν βρίσκει προορισμό. Όταν τον βρει κάνει κανονικά πλοήγηση π.χ αν επιλέξεις ένα σημείο στο χάρτη με το δάκτυλο σου.

 

Ετσι ακριβως είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι;τι πρόβλημα έχουν οι χάρτες; τους εχω χρησιμοποίησει πολλές φορες ακόμα και χωρις δεδομένα

Σε ποια εκδοση του λειτουργικου εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εκδοση του λειτουργικου εισαι?

Στην τελευταία της Creators

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια εδω και λιγο καιρο( μερικους μηνες) σε 640XL δεν μπορω να εγκαταστησω οτι,δηποτε στην καρτα μνημης (βγαζει σφαλμα). Τα εγκατεστησα στη μνημη του τηλεφωνου, τα περασα στην καρτα αλλα μια απο τα ιδια, πηγε να κανει update στα προγραμματα και παλι εβγαλε σφαλμα.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην τελευταία έκδοση του λειτουργικου πρέπει να έχεις μείνει στην προηγούμενη που είχε αυτο το πρόβλημα.

 

Οταν κανω χιροκινητη ενημερωση τηλεφωνου, μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο. Της συζυγου μου (530) εκανε χθες update εμενα ομως οχι.

Μπορω να βαλω την εκδοση με αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω χιροκινητη ενημερωση τηλεφωνου, μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο. Της συζυγου μου (530) εκανε χθες update εμενα ομως οχι.

Μπορω να βαλω την εκδοση με αλλο τροπο?

Σε ποια εισαι τώρα;

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις πρόσφατες δραστηριότητες του store οι εφαρμογές ειναι μόλις 6!!!

Ενώ παλιά κάτω απο 10 δεν κατέβαιναν ποτέ! :(

Χωράνε δηλαδή χωρίς να κάνω scroll για να τις δω όλες. Στις 5,7" τουλάχιστον....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...