Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tasos19s, kozi0 σας ευχαριστώ πολύ. Το έβγαλα το clean Master και από τα δύο κινητά μου (oneplus x & zenfone 2) και θα δω συμπεριφορά και θα σας ενημερώσω. Πάντως αυτό το κουλό με τα updates δεν μου το έκανε στο zenfone.

Σας ευχαριστώ πολύ και παλι

 

Τελικά είχατε δίκιο. Το clean Master έφταιγε. Το περίεργο βέβαια είναι ότι δεν το έκανε στο zenfone αλλά μόνο στο oneplus. Σας ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά είχατε δίκιο. Το clean Master έφταιγε. Το περίεργο βέβαια είναι ότι δεν το έκανε στο zenfone αλλά μόνο στο oneplus. Σας ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια

Μην το ψάχνεις... Η ηλιθιότητα που ορίζει αυτές τις εφαρμογές είναι ανυπέρβλητη... Μείνε μακρυά!

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα μπαταρίας, πως πάτε με τη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Έχω ανοικτά διάφορα app να συγχρονίζουν και έχω και ενα SIP client συνεχεια συνδεδεμένο και μου βγάζει τη μέρα αν δεν το πολυδουλεύω.

Εμπειρικά μιλώντας, μου βγάζει το ίδιο (ίσως λίγο λιγότερο) από το 1+1 :)

 

Επίσης δεν έχω κάνει root/unlock bootloader είναι τελείως stock, unlike 1+1 :)

Και έχω και τις 2 sim ενεργές και η μια είναι 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιος πρωην κατοχος Galaxy S4 να μου πει αν αξιζει η μεταβαση σε Oneplus X; :)

 

Είναι αξιόλογη αναβάθμιση, εξαρτάται και τι ζητάς βέβαια από μια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2.2.1 η τελευταία.

Και συμπληρώνω. Βγήκε πριν λίγες μέρες και σιγά σιγά θα έρθει ειδοποίηση σε όλους.

 

Και για όποιον δεν θέλει να περιμένει:

ΟΤΑ Update: OnePlusOxygen_14_OTA_009-010_patch_201604021001_54d6bba8f7d84502.zip (284MΒ)

Full ROM: OnePlusOxygen_14_OTA_010_all_201604021001_54d6bba8f7d84502.zip (779MB)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την περασα πριν μερικές ωρες και έχω την εντύπωση ότι μου έχει δημιουργήσει θέμα στο WiFi. Μου έκανε 2 φορές το ίδιο πραγμα. Το αφήνω στην ακρη, πάω να μπω μετά σε μία σελίδα και δεν την ανοίγει. Παταω on/off στο wifi και μετά μπαίνει κανονικα.

 

Το αντιμετώπισε κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θέμα με το WiFi. Επιπλέον νομίζω, αν και είναι νωρίς για να το πώ με σιγουριά, πως βελτίωσε και ένα κλικ τη μπαταρία. Την πέρασα την Πέμπτη που ανέβηκε.

 

Στάλθηκε από το ONE E1003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Όταν ανοίγω το wifi από το notification bar κάνει 7sec να ανοίξει. Όταν το ανοίγω από τις ρυθμίσεις ανοίγει αμέσως. Κανείς με αυτό το πρόβλημα?

 

One plus X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για όσους έχουν την απορία γιατί η τελευταία full rom είναι περίπου 200mb μικρότερη της προηγούμενης οφείλεται στο γεγονός οτι μείωσαν ακόμα περισσότερο το bloatware!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την απορία γιατί η τελευταία full rom είναι περίπου 200mb μικρότερη της προηγούμενης οφείλεται στο γεγονός οτι μείωσαν ακόμα περισσότερο το bloatware!

Η αλήθεια είναι ότι μου κίνησε την περιέργεια στην αρχή αλλά κάπως το ξέχασα μετά. Τι ακριβώς αφαίρεσαν δηλαδή και λείπουν 200mb;

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα είναι το γνωστό bloatware της google.

Έχεις κάποιο link για να δούμε συγκεκριμένα τι αφαιρέθηκε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις κάποιο link για να δούμε συγκεκριμένα τι αφαιρέθηκε;

 

Οχι, από αυτό που είδα έφτασα σε αυτό το συμπέρασμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε, φαντάζομαι αν λες για εφαρμογές της google θα είναι τα Έγγραφα, Παρουσιάσεις και Υπολογιστικά φύλλα. Λογικά κάποια από αυτά θα αφαιρέθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε, φαντάζομαι αν λες για εφαρμογές της google θα είναι τα Έγγραφα, Παρουσιάσεις και Υπολογιστικά φύλλα. Λογικά κάποια από αυτά θα αφαιρέθηκαν.

 

Σωστό... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά αποφεύγω θήκες που είναι ανοιχτές στο κάτω μέρος για ευνόητους λόγους που έχουν φυσικά να κάνουν με την προστασία της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι οι official θηκες ειναι στην μιση τιμη...καμια ιδεα ποια να τσιμπισουμε? εχετε δοκιμασει καμια???

Άσε, το είδα χθες και μου την έδωσε στα νεύρα :angry: . Την προηγούμενη βδομάδα έκανα παραγγελία. Πήρα μία Silicone για το OP2. Αν το ήξερα ότι θα είχε εκπτώσεις θα έπαιρνα και την Translucent που δεν χρειάζεται να βγει η πλάτη του κινητού.

Αν είχα το X θα έπαιρνα ή ξύλινη ή sandstone που είναι απίστευτο το υλικό. Απλά αυτές δεν ξέρω κατά πόσο προστατεύουν σε πεσίματα. Μπορεί να σπάσουν και οι ίδιες οι θήκες. Αλλά θα μου πεις αν πέσει πολλά μπορεί να πάνε στραβά...

Και ίσως έπαιρνα και ακόμα μία Silicone για την παραλία μιας και έρχεται το καλοκαίρι. :p

Ξερει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω κωδικό Pin στη κάρτα μου; ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις -> Ασφάλεια -> Ορισμός κλειδώματος κάρτας SIM -> Αλλαγή αριθμού PIN κάρτας SIM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ένας από αυτούς που την πάτησε αγόρασα από ευρωπαϊκό site το x και μου ήρθε σε κινέζικη έκδοση οξυγόνο 2.2.0 αναβάθμιση λογισμικού δεν έχει και έχω σύνδεση wind και δεν έχω 4G τι πρέπει να κάνω δεν είμαι γνώστης ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ένας από αυτούς που την πάτησε αγόρασα από ευρωπαϊκό site το x και μου ήρθε σε κινέζικη έκδοση οξυγόνο 2.2.0 αναβάθμιση λογισμικού δεν έχει και έχω σύνδεση wind και δεν έχω 4G τι πρέπει να κάνω δεν είμαι γνώστης ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το oxygen.είναι το Ευρωπαϊκό, αν ήταν κινέζικο θα είχε hydrogen

 

Στάλθηκε από το E6853 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...