Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε σε μια καφετέρια ή ένα δημόσιο χώρο με WiFi να είσαι σίγουρος. Έκανες τα υπόλοιπα βήματα; νομίζω αν καθαρίσεις τα cache θα είσαι οκ. Δοκίμασε το είναι πολύ εύκολο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ ένας οδηγός :Shut down the phone, and turn it back on while holding the Volume Down button until you feel it vibrate.

Once in Simple Recovery, select "wipe cache partition" and swipe to the right or press the power button to select it. Continue once you get the "Cache wipe complete" message.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε σε μια καφετέρια ή ένα δημόσιο χώρο με WiFi να είσαι σίγουρος. Έκανες τα υπόλοιπα βήματα; νομίζω αν καθαρίσεις τα cache θα είσαι οκ. Δοκίμασε το είναι πολύ εύκολο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ ένας οδηγός :Shut down the phone, and turn it back on while holding the Volume Down button until you feel it vibrate.

Once in Simple Recovery, select "wipe cache partition" and swipe to the right or press the power button to select it. Continue once you get the "Cache wipe complete" message.

 

Εκανα wipe εννοείται αλλά παρέμεινε το θέμα. Θα δοκιμασω σε δημόσιο δίκτυο κ βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια υποψία ότι μπορεί να φταίει η εφαρμογή του fb για τις αποσυνδεσεις απο το WiFi.γιατί γινόταν πάντα όταν εβλεπα κάτι στο fb.απο το πρωι ξηλωσα τελείως το app κ δεν το χεο ξανακάνει !!!!κουφό????? Να φταίει μια εφαρμογή????
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια υποψία ότι μπορεί να φταίει η εφαρμογή του fb για τις αποσυνδεσεις απο το WiFi.γιατί γινόταν πάντα όταν εβλεπα κάτι στο fb.απο το πρωι ξηλωσα τελείως το app κ δεν το χεο ξανακάνει !!!!κουφό????? Να φταίει μια εφαρμογή????

 

Συνέχεια είναι ο πιο πιθανός δράστης σε όλα τα προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια υποψία ότι μπορεί να φταίει η εφαρμογή του fb για τις αποσυνδεσεις απο το WiFi.γιατί γινόταν πάντα όταν εβλεπα κάτι στο fb.απο το πρωι ξηλωσα τελείως το app κ δεν το χεο ξανακάνει !!!!κουφό????? Να φταίει μια εφαρμογή????

Αυτά είναι τα ωραία...

Και τι δεν έχω ακούσει γι'αυτή την εφαρμογή!!! :lol:

Δοκίμασε τη Lite έκδοση του fb... Τα περισσότερα κινητά που αντιμετωπίζουν προβλήματα είναι 2 οι κινήσεις που κάνω... Αφαίρεσει λοιπών cleaners και αντικατάσταση της fb εφαρμογής με τη lite... Η μέρα με τη νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με τον φορτιστη μολις τον βαζω στην πριζα κανει ενα μικρο θόρυβο είναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με τον φορτιστη μολις τον βαζω στην πριζα κανει ενα μικρο θόρυβο είναι φυσιολογικο?

 

Δεν εχω το συγκεκριμενο κινητο αλλα σε παρα πολλα κινητα ακουγεται ενα σφυριγμα οταν ο φορτιστης ειναι στη πριζα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα ωραία...

Και τι δεν έχω ακούσει γι'αυτή την εφαρμογή!!! :lol:

Δοκίμασε τη Lite έκδοση του fb... Τα περισσότερα κινητά που αντιμετωπίζουν προβλήματα είναι 2 οι κινήσεις που κάνω... Αφαίρεσει λοιπών cleaners και αντικατάσταση της fb εφαρμογής με τη lite... Η μέρα με τη νύχτα...

 

3η μερα χωρίς το app tou fb κ ολα μέλι γάλα. Κοιτα να δεις που αυτό έφταιγε όντως. Μπαινω απο τον browser κ ολα καλα .ποτέ δεν χρησιμοποιώ cleaner's ευτυχώς.. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα οι εφαρμογές του Facebook, συμπεριλαμβανομένου και του Instagram, είναι μακράν ότι χειρότερο κυκλοφορεί σε εφαρμογή σε σχέση με καταπόνηση hardware και μπαταρίας. Έχω χρόνια που δεν τις χρησιμοποιώ και δεν αντιμετωπιζω προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα οι εφαρμογές του Facebook, συμπεριλαμβανομένου και του Instagram, είναι μακράν ότι χειρότερο κυκλοφορεί σε εφαρμογή σε σχέση με καταπόνηση hardware και μπαταρίας. Έχω χρόνια που δεν τις χρησιμοποιώ και δεν αντιμετωπιζω προβλήματα.

 

Όλες οι πολύ δημοφιλής εφαρμογές είναι χάλια. Όχι ότι δεν ξέρουν να τις φτιάξουν.

Σκόπιμα γίνεται όλο αυτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καποια ωραία εφαρμογή να βλέπουμε τις φωτογραφίες μας ξερετε??αυτο το Google fotos είναι χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Καποια ωραία εφαρμογή να βλέπουμε τις φωτογραφίες μας ξερετε??αυτο το Google fotos είναι χάλια.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diune.pictures

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλες οι πολύ δημοφιλής εφαρμογές είναι χάλια. Όχι ότι δεν ξέρουν να τις φτιάξουν.

Σκόπιμα γίνεται όλο αυτο

Πιστεύω πως η εφαρμογή του whatsapp είναι πολύ καλοσχεδιασμένη και ελαφριά σε σχέση με π.χ. το viber το οποίο επίσης θέλει άπειρη ραμ... Βάλε viber σε κινητό της μέσης κατηγορίας και δες απόκριση... Ενώ το whatsapp νομίζω πως είναι άκρως καλοσχεδιασμένο χωρίς υπερβολές και φανφάρες... Κάνει τη δουλειά του...(ΑΚΟΜΑ)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω πως η εφαρμογή του whatsapp είναι πολύ καλοσχεδιασμένη και ελαφριά σε σχέση με π.χ. το viber το οποίο επίσης θέλει άπειρη ραμ... Βάλε viber σε κινητό της μέσης κατηγορίας και δες απόκριση... Ενώ το whatsapp νομίζω πως είναι άκρως καλοσχεδιασμένο χωρίς υπερβολές και φανφάρες... Κάνει τη δουλειά του...(ΑΚΟΜΑ)

 

Τελευταία φορά που το είχα κάνει εγκατάσταση ένα βράδυ ξύπνησα το πρωί και χωρίς να το δουλέψω είχε 1500 wake locks. Δεν το λες και καλά.

Δεν ξέρω αν το έφτιαξαν τώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω πως η εφαρμογή του whatsapp είναι πολύ καλοσχεδιασμένη και ελαφριά σε σχέση με π.χ. το viber το οποίο επίσης θέλει άπειρη ραμ... Βάλε viber σε κινητό της μέσης κατηγορίας και δες απόκριση... Ενώ το whatsapp νομίζω πως είναι άκρως καλοσχεδιασμένο χωρίς υπερβολές και φανφάρες... Κάνει τη δουλειά του...(ΑΚΟΜΑ)

 

Συμφωνώ σε όλα!

Γι αυτό FB και Viber έχουν φάει ξήλωμα εδώ και καιρό....

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που το είχα κάνει εγκατάσταση ένα βράδυ ξύπνησα το πρωί και χωρίς να το δουλέψω είχε 1500 wake locks. Δεν το λες και καλά.

Δεν ξέρω αν το έφτιαξαν τώρα

Τι να σου πω... Τα τελευταία 3 χρόνια το χρησιμοποιώ συνεχώς... Αυτό που περιγράφεις δεν κατάλαβα καν τι είναι, αλλά πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, ούτε καν στα πολύ πιο αδύναμα κινητά που είχα πριν...

Edited by dimxr
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Τα τελευταία 3 χρόνια το χρησιμοποιώ συνεχώς... Αυτό που περιγράφεις δεν κατάλαβα καν τι είναι, αλλά πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, ούτε καν στα πολύ πιο αδύναμα κινητά που είχα πριν...

 

Έτσι ειχα τύχει ενα διάστημα. Τώρα μπορεί να δουλεύει καλά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό χρειάζεται antivirus? αν ναι πείτε κανένα καλό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό χρειάζεται antivirus? αν ναι πείτε κανένα καλό

 

Αν και είμαι κατά αυτών των προγραμμάτων και ειδικά των προγραμμάτων που περιλαμβάνουν και καθαρισμό μνημών και διάφορα άλλα αν παρόλα αυτά πιστεύεις ότι χρειάζεσαι antivirus το avast νομίζω θα είναι πολύ καλό και ελαφρύ λειτουργώντας αποκλειστικά σαν antivirus και όχι συνδυασμό άλλων λειτουργιών που επιβαρύνουν και το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό χρειάζεται antivirus? αν ναι πείτε κανένα καλό

 

Αν δεν μπαίνεις σε παράξενες σελίδες και δεν κατεβάζεις από παράξενες σελίδες δεν έχεις πρόβλημα.

Αν μπαίνεις θα κολλήσεις και ας έχεις οτι προγραμμα θέλεις όποτε μην βάζεις καθόλου. Άδικος κόπος. Δεν κάνουν τίποτα.

Όλα αυτά υπόσχονται εκκαθάριση μνήμης και παπάδες που στην ουσία σου δημιουργούν παραπάνω προβλήματα.

 

Προγράμματα τύπου εξοικονόμηση μπαταρίας, task killers, anti virus, cleaners και λοιπά στείλτε τα στο κάδο.

Ούτε τις εφαρμογές να κλείνετε από το multitask.

Μπαίνουν σε αδράνεια μόνες τους. Μην ασχολείστε γενικά με το σύστημα. Όσο το πειράζεις τοσο αντιδράει και καταναλώνει άδικα μπαταρία και πόρους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό χρειάζεται antivirus? αν ναι πείτε κανένα καλό

Εγκαθιστάς εφαρμογές που δεν προέρχονται από το Play Store;

Αν ναι, βάλε, αν όχι, μη βάζεις...

Διάβασε κι αυτό λιγάκι αν θες να καταλάβεις τι παίζει γενικότερα...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του ραδιοφώνου είναι πολυ χάλια ρε παιδια.

Ούτε να αποθηκεύσεις μπορείς ούτε τίποτα.

Κάποιος που να έχει βάλει κάποια άλλη εφαρμογή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι σκαλωμα έφαγε παλι..?παταω παρατεταμενα σε ενα app για να το μετακινησω η να το βαλω σε φάκελο κ είναι σαν παταω το αριστερό πλήκτρο κ λεει εδω θα εμφανίζονται οι αρχικές οθόνες σας.τι wipe cache τι ασφαλη λειτουργία το έβαλα τίποτα.τι κουφό είναι πάλι αυτό??:mad:
Link to comment
Share on other sites

Τι σκαλωμα έφαγε παλι..?παταω παρατεταμενα σε ενα app για να το μετακινησω η να το βαλω σε φάκελο κ είναι σαν παταω το αριστερό πλήκτρο κ λεει εδω θα εμφανίζονται οι αρχικές οθόνες σας.τι wipe cache τι ασφαλη λειτουργία το έβαλα τίποτα.τι κουφό είναι πάλι αυτό??:mad:

 

Τελικά το βρήκα.... Εμφανισα παλι την Google search bar στην αρχική οθόνη κ ολα λύθηκαν.. Την ειχα μέρες σε hide mode κ τωρα το έπιασε κ έκανε τα κουφά του

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα.... Εμφανισα παλι την Google search bar στην αρχική οθόνη κ ολα λύθηκαν.. Την ειχα μέρες σε hide mode κ τωρα το έπιασε κ έκανε τα κουφά του

 

Τα γνωστά τερτίπια της oxygen os...

Να δω πότε θα σοβαρευτούν.. ο καιρός περνάει και αυτοί χαρταετό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...