Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ'ευχαριστώ

 

συμφωνώ απόλυτα - μετά από αρκετό σκάλισμα θα έλεγα ότι το μόνο πραγματικό θέμα για όσους τη χρησιμοποιούν με 2 σιμ είναι η μνήμη

 

αν είχε 32gb θα ήταν συσκευή για πολύ καιρό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλα...μην εχουμε φιλε Λεοντα τον fireillusion να μας βοηθαει τσαμπα...

ργω ηδη του χρωσταω ρακες.... Βαλε κι εσυ κανενα τσιπουρο :D:D:D

Εγω την τελευταια ρομ την κατεβασα απο εδω,,,

http://www.oneplusgreece.com/

χρησιμο λινκ για τα υπολοιπα παιδια εδω που ισως δεν το ξερουν

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται απίστευτο αυτό που θα πω, αλλά περασα την CM13 και ξαναγυρισα στο Oxygen... :D

 

Πάνω που θα ρωτούσα αν δοκίμασε κανένας κάποια υλοποίηση Marshmellow. Γιατί ξαναγύρισες σε Oxygen; Πολλά bugs;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε να τρώει περισσοτερα μικρά σκαλωματα σε σχέση με το OxOs. Επίσης -αν και αυτό μπορεί να μην το βρήκα εγω- δεν μπορούσα να βάλω το menu button αριστερά και το back δεξιά. Δεν είχε την επιλογή που έχει στα settings του OχOS.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο καμια φορα παταω το κουμπι να ξεκλειδώσει και τίποτα με την 3-4 ξεκλειδωνει γιατι?

Και μολις αναβει για να πατησω το μοτιβο το βαζω και κολλαει για λιγο στο μοτιβο καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

η απουσία φωτισμού στα πλήκτρα είναι μεγάλο μείον - βέβαια το χρειάζεσαι μόνο στα μαύρα σκοτάδια αλλά και πάλι....

 

πίστευα ότι θα ήταν εύκολο να το βρίσκεις χωρίς να βλέπεις - τουλάχιστον στην αρχή αυτό δε γίνεται... θέλει ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

η απουσία φωτισμού στα πλήκτρα είναι μεγάλο μείον - βέβαια το χρειάζεσαι μόνο στα μαύρα σκοτάδια αλλά και πάλι....

 

πίστευα ότι θα ήταν εύκολο να το βρίσκεις χωρίς να βλέπεις - τουλάχιστον στην αρχή αυτό δε γίνεται... θέλει ψάξιμο

Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό...

Εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα με το συγκεκριμένο ζήτημα... Και το προηγούμενο κινητό μου που είχε φωτιζόμενα πλήκτρα, δεν τα κοιτούσα και ποτέ... Το χέρι πηγαίνει αυτόματα εκεί...

Κοινώς κατ' εμέ, τα φωτιζόμενα πλήκτρα, απλά περισσότερη μπαταρία θα ξόδευαν, παρά κάποια ιδιαίτερη χρηστική αξία θα είχαν... Πόσο μαλιστα αν υπολογίσει κανείς το ότι μπορείς να εναλλάξεις τη χρήση τους! :happy:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα..

 

θα ηθελα την βοηθεια σας,στο Oneplus x θελω να βαλω τον αριθμο του γραφειο μου να χτυπαει στο κινητο,δλδ να κανω εκτροπη κλησης.

 

βγαινει καποιο οικονιδιο στην συσκευη για να καταλαβαινω εαν ειναι η κληση απο την εκτροπη που εκανα?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παίδες? Όλοι απροβλημάτιστοι είμαστε κ έχει πέσει τόση ησυχία?

2-3 λογάκια από μένα.

Μετά την αναβάθμιση, λύθηκε το θέμα της προεπιλογής κάρτας που καλεί (δεν σε ρωτάει συνεχώς πια). Δεν λύθηκε το θέμα της δόνησης κατά την κλήση - έχω την εντύπωση ότι δεν το κάνει συνεχώς, αλλά το κάνει.

Ενοχλητικό κ για εμένα τα μη φωτιζόμενα πλήκτρα. Τα soft-keys που εμφανίζονται δεν δουλευουν καλά σε όλες τις εφαρμογές. Εμένα κυρίως στην κάμερα με ενοχλεί, που για "βγεις" στην αρχική οθόνη, αφού παλεψεις αποτυχημένα διάφορα για να τα εμφανίσεις, πατάς το hard-key και τελειώνεις.....

Ακόμα με την μαμά σιλικονένια θήκη είμαι, δεν έχω βάλει ακόμα τις μεμβράνες της dbrand (βασικά δεν έχω πιστολάκι.....κ χρόνο να ασχοληθώ). Σκοπευω όμως......

Τελευταία μου κάνει κάτι κόλπα με τις φορτίσεις του. Με φορτιστές - όχι τους δικούς του - που φόρτιζε μέχρι τώρα απροβλημάτιστα, κάνει κάτι κόλπα κ αν μένει στο ρευμα όλο το βράδυ, το πρωί δεν έχει φορτίσει ακόμα......Το ψάχνω......

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει, οταν κανω αποθηκευση ενος αριθμου με αφηνει μεχρι 7 χαρακτηρες στο ονομα. Πως μορω να χρησιμοποιησω περισσοτερους?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως ξερει καποιος να μου πει, οταν κανω αποθηκευση ενος αριθμου με αφηνει μεχρι 7 χαρακτηρες στο ονομα. Πως μορω να χρησιμοποιησω περισσοτερους?

 

Να τους αποθηκεύσεις όχι στη sim, οπουδήποτε αλλού και βάζεις όσους και ότι χαρακτήρες θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες συμβιωσης περιπου οι περισσοτεροι, θα εχετε σχηματισει σαφη αποψη για τα συν κ τα πλην της συσκευης!

 

Και καθως εδω κ πολλες σελιδες διαβαζω κυριως γκρινιες κ how to, θα ηθελα ετσι ενα περιληπτικο με τα της συσκευης.

 

Που υπαρχει σε καλυτερη τιμη? 4g δε με ενδιαφερει..Ερχομαι απο xiaomi mi4 πληροφοριακα..

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά αν μπεις θα βλέπεις γκρίνια. Το συγκεκριμένο επειδή το παρακολουθώ δεν εχει πολυ κίνηση άρα σημαίνει δεν εχει πολυ γκρίνια ο κόσμος.

 

Η συσκευή ειναι μια χαρά για τα λεφτά της. Καλη μπαταρία καλη κάμερα καλό ηχείο καλη οθόνη.

Γενικά μια τίμια συσκευή με premium εμφάνιση για τα λεφτά της

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά αν μπεις θα βλέπεις γκρίνια. Το συγκεκριμένο επειδή το παρακολουθώ δεν εχει πολυ κίνηση άρα σημαίνει δεν εχει πολυ γκρίνια ο κόσμος.

 

Η συσκευή ειναι μια χαρά για τα λεφτά της. Καλη μπαταρία καλη κάμερα καλό ηχείο καλη οθόνη.

Γενικά μια τίμια συσκευή με premium εμφάνιση για τα λεφτά της

 

Ισως το μονο αρνητικο αν θελεις, οτι δεν εχει φωτιζομενα πληκτρα.

 

Βεβαια, τα κανεις onscreen θα μου πεις, αλλα λογω του οτι ειναι μικρη η οθονη, θα χασεις κι αλλο σε εικονα.

 

Κατα τ' αλλα, οπως ειπες, ειναι μια ολοκληρωμενη, καλη και ωραια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που υπαρχει σε καλυτερη τιμη? 4g δε με ενδιαφερει..Ερχομαι απο xiaomi mi4 πληροφοριακα..

 

Αξίζει να το πάρεις από το ευρωπαϊκό επίσημο site της OnePlus απευθείας.

 

Σε όλα τα κινητά αν μπεις θα βλέπεις γκρίνια. Το συγκεκριμένο επειδή το παρακολουθώ δεν εχει πολυ κίνηση άρα σημαίνει δεν εχει πολυ γκρίνια ο κόσμος.

 

...ή οτι δεν είναι και τόσο δημοφιλής συσκευή στο ελληνικό (και όχι μόνο) κοινό.

 

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ μαζεμένη συσκευή για κάποιον που ενδιαφέρεται για φορητότητα, η amoled είναι όλα τα λεφτά πραγματικά, τα 3Gb ram της δίνουν αέρα παρόλο τον πρώτης γενιάς snapdragon 801 και η premium αίσθηση δεν συμβαδίζει με την ανθεκτικότητα στις φθορές των υλικών της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια.

Όταν έχω updates σε εφαρμογές για να κατέβουν τα updates αλλά και για να γίνουν installed πρέπει η οθόνη του κινητού να είναι ανοιχτή. Είναι κάποια ρύθμιση ή είναι bug.?

Χρησιμοποιώ και nova launcher. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις δεν μπορεσα να βρω κάτι.. Καμιά ιδέα;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις τις ενημερώσεις έχεις ενεργοποιημένη την ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας του κινητού; Ή μήπως έχεις κατεβάσει καμία εφαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας;
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις τις ενημερώσεις έχεις ενεργοποιημένη την ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας του κινητού; Ή μήπως έχεις κατεβάσει καμία εφαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας;

 

Είμαι λίγο άσχετη, ποια είναι η ρύθμιση για εξοικονόμηση ενέργειας του κινητού;

Όχι δεν έχω βάλει κάποια τέτοια εφαρμογή, ούτε task killers

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αν το είχες ενεργοποιήσει θα το είχες καταλάβει. Γίνεται πορτοκάλι η μπάρα πάνω. Κάνε μία εκκαθάριση μνήμης cache καλού - κακού και βλέπουμε. Αλλά αν δεν έχεις κάποια περίεργη εφαρμογή που να επεμβαίνει στις ρυθμίσεις του κινητού τότε δεν βλέπω τον λόγο που συμβαίνει αυτό. Μόνο από κάποιο bug στο λειτουργικό μπορώ να το ρίξω το φταίξιμο. Να ξέρεις ακόμα και ένα antivirus μπορεί να το δημιουργεί. Έχεις κάποιο;
Link to comment
Share on other sites

Αν το είχες ενεργοποιήσει θα το είχες καταλάβει. Γίνεται πορτοκάλι η μπάρα πάνω. Κάνε μία εκκαθάριση μνήμης cache καλού - κακού και βλέπουμε. Αλλά αν δεν έχεις κάποια περίεργη εφαρμογή που να επεμβαίνει στις ρυθμίσεις του κινητού τότε δεν βλέπω τον λόγο που συμβαίνει αυτό. Μόνο από κάποιο bug στο λειτουργικό μπορώ να το ρίξω το φταίξιμο. Να ξέρεις ακόμα και ένα antivirus μπορεί να το δημιουργεί. Έχεις κάποιο;

Οχι δεν έχω το έχω ενεργοποιησει. Έψαξα κιολας στις ρυθμίσεις και δεν μπόρεσα καν να βρω την εξοικονόμηση ενέργειας :lol:

Εκανα καθαρισμό cache. Η μόνη εφαρμογή που έχω σε αυτή την κατηγορία εφαρμογών που περιγράφεις είναι το clean Master. Αλλά δεν έχω ενεεγοποιησει ούτε εκεί την εξοικονόμηση ενέργειας.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν ακριβώς την εφαρμογή είχα στο μυαλό μου. Την έψαχνα προχθές και βρήκα ότι μέσα στις ρυθμισεις έχει πολλές μα πάρα πολλές ρυθμίσεις για την μπαταρία και μάλιστα είναι ενεργοποιημένο κατευθείαν με την εγκατάσταση. Ψάξτο λίγο αν θέλεις και απενεργοποιήσε ότι δεν χρειάζεται.

Προσωπικά την συγκεκριμένη εφαρμογή την θεωρώ άχρηστη πραγματικά. Περισσότερο κακό μπορεί να προκαλέσει παρά καλό. Αλλά αυτή είναι μία προσωπική γνώμη..

Όσο για την εξοικονόμηση ενέργειας, τραβάς από πάνω την μπάρα, πατάς στο ποσοστό της μπαταρίας και στο μενού που σου ανοίγει πατάς πάνω τις 3 κουκίδες και εκεί θα το βρεις και θα το ενεργοποιήσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω το έχω ενεργοποιησει. Έψαξα κιολας στις ρυθμίσεις και δεν μπόρεσα καν να βρω την εξοικονόμηση ενέργειας :lol:

Εκανα καθαρισμό cache. Η μόνη εφαρμογή που έχω σε αυτή την κατηγορία εφαρμογών που περιγράφεις είναι το clean Master. Αλλά δεν έχω ενεεγοποιησει ούτε εκεί την εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Εφαρμογές τύπου clean master, battery saver, task killer, anti virus και λοιπά μόνο προβλήματα καθυστερήσεις και αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας δημιουργούν. Αποδεδειγμένα εδώ και καιρό

Όσο ειναι καιρός πρέπει να τα σβήνεται. Το σύστημα ξερει από μόνο του τι να κανει δεν χρειάζεται μα του λέμε εμείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...