Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα στα χαρακτηριστικά είναι πολύ μπροστά το OnePlus X αλλά πρόσφατα πέρασα από ένα κατάστημα και τσέκαρα το A3(6) ρολάρει αρκετά καλά δεν έχει κωλύματα μπορείς να το τσεκάρεις και στο YouTube έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά μπορώ να πω βέβαια όσο η τιμή παραμένει στα 329(καταστήματα) 260(Skroutz) δεν θα παίξει και πολύ μπάλα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα στα χαρακτηριστικά είναι πολύ μπροστά το OnePlus X αλλά πρόσφατα πέρασα από ένα κατάστημα και τσέκαρα το A3(6) ρολάρει αρκετά καλά δεν έχει κωλύματα μπορείς να το τσεκάρεις και στο YouTube έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά μπορώ να πω βέβαια όσο η τιμή παραμένει στα 329(καταστήματα) 260(Skroutz) δεν θα παίξει και πολύ μπάλα...

 

Το ξέρω για κανα 6 μηνο μια χαρά πηγαίνει. Μετά το κάνουν να κολλάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το βίντεο του κινητού;

Προχθες στη γιορτή της μικρής τράβηξαν λίγα λεπτά κ το αποτέλεσμα είναι άθλιο. Κομμένα φρειμς σε κάποιες φάσεις φαίνεται σαν αργή κίνηση κλπ ή μπροστινή κάμερα τραβάει καλύτερο βίντεο. Έλεγα με την αναβαθμιση πως θα έφτιαχναν τα πράγματα αλλά τίποτα. Είναι προβληματικό το δικό μου ή όλοι το ίδιο αποτέλεσμα έχετε; Σε γενικές γραμμές το κινητακι είναι καταπληκτικό κ vfm αλλά ή κάμερα είναι deal braker (το γράφω κ για το φίλο από πάνω που είναι σε δίλημμα)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το βίντεο του κινητού;

Προχθες στη γιορτή της μικρής τράβηξαν λίγα λεπτά κ το αποτέλεσμα είναι άθλιο. Κομμένα φρειμς σε κάποιες φάσεις φαίνεται σαν αργή κίνηση κλπ ή μπροστινή κάμερα τραβάει καλύτερο βίντεο. Έλεγα με την αναβαθμιση πως θα έφτιαχναν τα πράγματα αλλά τίποτα. Είναι προβληματικό το δικό μου ή όλοι το ίδιο αποτέλεσμα έχετε; Σε γενικές γραμμές το κινητακι είναι καταπληκτικό κ vfm αλλά ή κάμερα είναι deal braker (το γράφω κ για το φίλο από πάνω που είναι σε δίλημμα)

 

Κι εγώ δεν είμαι πολύ της κάμερας αλλα παρατηρώ ότι δεν είναι και το πιο λαμπρό σημείο της συσκευής. Αυτά που αναφέρεις δεν τα ξέρω ας περιμένουμε κάποιος να πει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το βίντεο του κινητού;

Προχθες στη γιορτή της μικρής τράβηξαν λίγα λεπτά κ το αποτέλεσμα είναι άθλιο. Κομμένα φρειμς σε κάποιες φάσεις φαίνεται σαν αργή κίνηση κλπ ή μπροστινή κάμερα τραβάει καλύτερο βίντεο. Έλεγα με την αναβαθμιση πως θα έφτιαχναν τα πράγματα αλλά τίποτα. Είναι προβληματικό το δικό μου ή όλοι το ίδιο αποτέλεσμα έχετε; Σε γενικές γραμμές το κινητακι είναι καταπληκτικό κ vfm αλλά ή κάμερα είναι deal braker (το γράφω κ για το φίλο από πάνω που είναι σε δίλημμα)

Ρε παιδιά έχω φάει τα τρελά ξενύχτια για να βρω πως θα το φτιάξω. Το μεγαλύτερο πρόβλημα στο κινητό. Το ήξερα πριν το πάρω. Ή μόνη λύση να γράψετε χωρίς να χάνετε καρέ σε σκοτεινές καταστάσεις είναι.

1 να κατεβάσετε το Google camera και να γράψετε σε 720 ανάλυση.

2 να κατεβάσετε camera fv5 και να βάλετε το ISO 3200 όταν είναι σκοτεινά για να γράψει σωστά.

Αυτά τα δύο χρησιμοποιώ μέχρι να βρουν λύση.

Όσοι έχουν κάνει root έχουν patch και έχουν αντιγράψει τις βιβλιοθήκες από την μπροστινή κάμερα που παίζει καλά στην πίσω και πάλι παίζει σωστά το βράδυ. Από oneplus τίποτα ακόμα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν η εταιρία με το επόμενο update δεν διορθώσει την κάμερα και την δόνηση εν ώρα κλήσης, για μένα έχει φάει άκυρο.

 

Δεν ξερω τι κάνουν οι άλλες εταιρίες αλλά για τέτοια θέματα θα πρέπει να βγαίνουν critical updates άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι πιο επικεντρωμένοι στο κομμάτι του να βγάλουν την ενημέρωση σε android 6...

Πράγμα που για μένα έπρεπε έτσι να είχε κυκλοφορήσει το κινητό, αλλά τέτοια ώρα, τέτοια λόγια... :p

Link to comment
Share on other sites

Σε κλήση με Viber μέσω Wifi (Network Quality Excellent) σε ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής δεν με άκουγε, ενώ μόλις έκλεινα το μεγάφωνο με άκουγε κανονικά. Έχει συμβεί και σε άλλον?
all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει mod σήμερα και μπορούμε να γράψουμε βίντεο σε ανάλυση 4κ με 30 καρέ το δευτερόλεπτο και σε χαμηλό φωτισμό. Νομίζω είναι θέμα χρόνου να λυθούν όλα τα προβλήματα είτε από την oneplus είτε από τα τσακάλια του xda. Edited by Falcon36
Link to comment
Share on other sites

Σε κλήση με Viber μέσω Wifi (Network Quality Excellent) σε ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής δεν με άκουγε, ενώ μόλις έκλεινα το μεγάφωνο με άκουγε κανονικά. Έχει συμβεί και σε άλλον?

 

σε εμένα φίλε,πρώτη φορά το διαπίστωσα χθες το βράδυ όταν πήγα να στείλω φωνητικό μήνυμα και ακούγονταν μόνο παράσιτα!δοκίμασα και κλήση στην ανοιχτή ακρόαση και δεν με άκουγαν.έκανα απεγκατάσταση 2 φορές αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.σε όλες τις άλλες εφαρμογές (και σε κανονική κλήση) ακούγεται κανονικά η φωνή μου οπότε υποθέτω είναι κάποιο bug της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει mod σήμερα και μπορούμε να γράψουμε βίντεο σε ανάλυση 4κ με 30 καρέ το δευτερόλεπτο και σε χαμηλό φωτισμό. Νομίζω είναι θέμα χρόνου να λυθούν όλα τα προβλήματα είτε από την oneplus είτε από τα τσακάλια του xda.

 

Ξεκίνησε ο σουλτανος( Sultanxda ) να ασχολείται με το κινητο μας.:happy::happy::happy:

[MOD] Custom camera HAL with 4k UHD/DCI and 30 FPS video recording [Feb. 16, 2016]

http://forum.xda-developers.com/oneplus-x/orig-development/mod-custom-camera-hal-4k-uhd-dci-30-fps-t3315382

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω παρατηρήσει οτι τελευταία μου κάνει αποσύνδεση απο το ρουτερ μου.τι επαναφορα εργ.ρυθμίσεων του εκανα τι σήμερα ξανα περασα το update το 2,2 παλι μόλις τωρα το ξαναεκανε.τι φταίει??
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα φίλε,πρώτη φορά το διαπίστωσα χθες το βράδυ όταν πήγα να στείλω φωνητικό μήνυμα και ακούγονταν μόνο παράσιτα!δοκίμασα και κλήση στην ανοιχτή ακρόαση και δεν με άκουγαν.έκανα απεγκατάσταση 2 φορές αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.σε όλες τις άλλες εφαρμογές (και σε κανονική κλήση) ακούγεται κανονικά η φωνή μου οπότε υποθέτω είναι κάποιο bug της εφαρμογής.

 

εγω φωνητικο μην στο βαιμπερ δε μπορω να στειλω, δεν ακουγεται σχεδον τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε ο σουλτανος( Sultanxda ) να ασχολείται με το κινητο μας.:happy::happy::happy:

[MOD] Custom camera HAL with 4k UHD/DCI and 30 FPS video recording [Feb. 16, 2016]

http://forum.xda-developers.com/oneplus-x/orig-development/mod-custom-camera-hal-4k-uhd-dci-30-fps-t3315382

 

πολυ καλα νεα! Τωρα διαβαζα το σχετικο νημα στο xda. Ηρθε η ωρα να ασχοληθω με το κιν.

Υπαρχει κανενας σχετικος οδηγος για να εγκαταστησω το TWRP για να μη κανω καμμια ομορφια;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει παιδια καποιος τροπος να βαλω σε ολα τα κινητα το προθεμα χωρας μπροστα?

επισης υπαρχει ρυθμιση οταν βαζω το κινητο αναποδα (οθονη στο τραπεζι), να σταματαει το κουδουνισμα κατα την κληση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει παιδια καποιος τροπος να βαλω σε ολα τα κινητα το προθεμα χωρας μπροστα?

επισης υπαρχει ρυθμιση οταν βαζω το κινητο αναποδα (οθονη στο τραπεζι), να σταματαει το κουδουνισμα κατα την κληση?

ευχαριστω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer&hl=el

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα νεα! Τωρα διαβαζα το σχετικο νημα στο xda. Ηρθε η ωρα να ασχοληθω με το κιν.

Υπαρχει κανενας σχετικος οδηγος για να εγκαταστησω το TWRP για να μη κανω καμμια ομορφια;

Πρώτα πρέπει unlock bootloader μετά root και μετά costum recovery. Στο forum της oneplus υπάρχει official διαδικασία unlock από την ομάδα της oneplus με αναλυτικό video.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το video με την official διαδικασία από την oneplus

https://youtu.be/KZaajUEybNM

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει unlock bootloader μετά root και μετά costum recovery. Στο forum της oneplus υπάρχει official διαδικασία unlock από την ομάδα της oneplus με αναλυτικό video.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το video με την official διαδικασία από την oneplus

https://youtu.be/KZaajUEybNM

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Η σειρά είναι unlock Bootloader, Custom Recovery, backup και μετά root.

Εδώ είναι ένας πολύ καλός οδηγός:

https://forums.oneplus.net/threads/guide-onyx-how-to-unlock-bootloader-install-custom-recovery-root-take-efs-backup-more.401713/

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά είναι unlock Bootloader, Custom Recovery, backup και μετά root.

Εδώ είναι ένας πολύ καλός οδηγός:

https://forums.oneplus.net/threads/guide-onyx-how-to-unlock-bootloader-install-custom-recovery-root-take-efs-backup-more.401713/

 

Ναί αυτή είναι η σειρά το έγραψα λάθος,ευχαριστώ για την διόρθωση.:thanks:

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κανάλι στο ρουτερ και δες αν συνεχίζει να το κανει.

 

Αλλαξα κανάλι κ το ξαναεκανε παλι,αλλη λύση??

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν έχεις άλλο ρουτερ ή σε κάποιο άλλο δίκτυο να δεις αν φταίει το ρουτερ ή το κινητό. Αν φταίει το ρουτερ κάνε ένα reset. Αν όχι δοκίμασε καθαρισμό των cache στη συσκευή. Αν ούτε αυτό δουλέψει αναγκαστικά ακόλουθα αυτό τον οδηγό http://phoneradar.com/how-to-erase-factory-data-reset-your-oneplus-x/

Αν πάλι επιμένει πας για αντικατάσταση συσκευής (το είχα πάθει με lg spirit και μου το αντικατεστησαν) καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη τούμπα ειναι πλέον γεγονός.

Απο μισο μέτρο πανω σε χαλί με την οθόνη να κοιτάει κατω.

Μεταξυ oneplus και χαλιού μια spiggen rugged armor.

Αποτέλεσμα : Ολα τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν έχεις άλλο ρουτερ ή σε κάποιο άλλο δίκτυο να δεις αν φταίει το ρουτερ ή το κινητό. Αν φταίει το ρουτερ κάνε ένα reset. Αν όχι δοκίμασε καθαρισμό των cache στη συσκευή. Αν ούτε αυτό δουλέψει αναγκαστικά ακόλουθα αυτό τον οδηγό http://phoneradar.com/how-to-erase-factory-data-reset-your-oneplus-x/

Αν πάλι επιμένει πας για αντικατάσταση συσκευής (το είχα πάθει με lg spirit και μου το αντικατεστησαν) καλή επιτυχία!

 

Έκανα reset στο ρουτερ αλλά δυστυχώς δεν εχω άλλο για να το δοκιμασω αν φταίει όντως αυτό. Κ παλι έκανε αποσύνδεση το κινητό. Αν τελικά φταίει το τηλ το πακεταρω κ το στελνω πισω???υπόψην οτι μου το κάνει τώρα τελευταία 4,5 μέρες. Πριν την 2,2 δεν ειχα τέτοιο θέμα.

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...