Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το alert slider button πως ακριβώς δουλεύει ρε παιδιά; Τι επιλογές έχεις;

Στην κάτω θέση δέχεσαι όλες τις ειδοποιήσεις, στην μέση μόνο τις σημαντικές και στην πάνω θέση καμία ειδοποιήση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στην κάτω θέση δέχεσαι όλες τις ειδοποιήσεις, στην μέση μόνο τις σημαντικές και στην πάνω θέση καμία ειδοποιήση.

 

Μόνο σημαντικές δηλαδη ποιος τις κρίνει η με ποιο κριτήριο;

Και καθόλου όταν λες δηλαδη χάνονται οι κλήσεις πχ η απλά είναι σαν το μην ενοχλείτε που δεν χτυπάει αλλά οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην κάτω θέση δέχεσαι όλες τις ειδοποιήσεις, στην μέση μόνο τις σημαντικές και στην πάνω θέση καμία ειδοποιήση.

 

Υπαρχει τροπος να το ρυθμισουμε οπως θελουμε εμεις ?

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να το ρυθμισουμε οπως θελουμε εμεις ?

 

Υπάρχει στο μενού sound and notifications.

 

Υπάρχει κάποιος με cosmote να μας πει αν το κινητό δουλεύει στο LTE? Το έψαχνα χτες και έκανα ενεργοποίηση στέλνοντας 4G στο 1333, μου ήρθε και μήνημα επιβεβαίωσης, αλλά ακόμα μπαίνω μόνο σε 3G. Τι να κάνω; Η προηγούμενη συσκευή δεν είχε LTE και δεν είχα ξαναασχοληθεί.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο μενού sound and notifications.

 

Υπάρχει κάποιος με cosmote να μας πει αν το κινητό δουλεύει στο LTE? Το έψαχνα χτες και έκανα ενεργοποίηση στέλνοντας 4G στο 1333, μου ήρθε και μήνημα επιβεβαίωσης, αλλά ακόμα μπαίνω μόνο σε 3G. Τι να κάνω; Η προηγούμενη συσκευή δεν είχε LTE και δεν είχα ξαναασχοληθεί.

 

Έχω εγώ. Σήμερα θα βάλω κάρτα να ενεργοποίηση το ίντερνετ και θα ενημερωσω πάντως την πρώτη φορά που ανοίγει το 4g αργεί μέχρι και 10 λεπτά έχω παρατηρήσει.

Πρέπει να είσαι και σε περιοχή με κάλυψη 4g ε; Μην το ξεχνάμε αυτό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει τα track info με σύνδεση bluetooth στο αυτοκίνητο, το έχει συνδέσει κάποιος

να μου πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Root αξίζει παιδιά τι λέτε; Περισσότερο για να βάλω το adaway. Με νευριαζουν οι διαφημίσεις
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ. Σήμερα θα βάλω κάρτα να ενεργοποίηση το ίντερνετ και θα ενημερωσω πάντως την πρώτη φορά που ανοίγει το 4g αργεί μέχρι και 10 λεπτά έχω παρατηρήσει.

Πρέπει να είσαι και σε περιοχή με κάλυψη 4g ε; Μην το ξεχνάμε αυτό.

 

Στο μενού των δικτύων δεν μου εμφανίζει κανένα δικτυο 4G από τις τρεις εταιρείες, μόνο τα 2G και 3G. Στο εξωτερικό πάντως μου δούλευε μια χαρά οπότε δεν εχει πρόβλημα το τηλέφωνο... Και είδα ότι υποστηρίζει όλες τις συχνότητες που έχουμε στην Ελλάδα. Είμαι στην Αθήνα οπότε λίγο δύσκολο να μην έχει κάλυψη.

 

Edit: θυμήθηκα ότι έχω την ίδια sim από το 2003, την οποία φυσικά έκοψα για να μπει στο OPX. :Ρ Μήπως δεν μπορεί να συνδεθεί λόγω της SIM?

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού των δικτύων δεν μου εμφανίζει κανένα δικτυο 4G από τις τρεις εταιρείες, μόνο τα 2G και 3G. Στο εξωτερικό πάντως μου δούλευε μια χαρά οπότε δεν εχει πρόβλημα το τηλέφωνο... Και είδα ότι υποστηρίζει όλες τις συχνότητες που έχουμε στην Ελλάδα. Είμαι στην Αθήνα οπότε λίγο δύσκολο να μην έχει κάλυψη.

 

Ή συσκευή σου είναι ευρωπαϊκή ή μήπως είχε προορισμό Κίνα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού των δικτύων δεν μου εμφανίζει κανένα δικτυο 4G από τις τρεις εταιρείες, μόνο τα 2G και 3G. Στο εξωτερικό πάντως μου δούλευε μια χαρά οπότε δεν εχει πρόβλημα το τηλέφωνο... Και είδα ότι υποστηρίζει όλες τις συχνότητες που έχουμε στην Ελλάδα. Είμαι στην Αθήνα οπότε λίγο δύσκολο να μην έχει κάλυψη.

 

Edit: θυμήθηκα ότι έχω την ίδια sim από το 2003, την οποία φυσικά έκοψα για να μπει στο OPX. :Ρ Μήπως δεν μπορεί να συνδεθεί λόγω της SIM?

 

πρέπει να αλλάξεις την sim

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Root αξίζει παιδιά τι λέτε; Περισσότερο για να βάλω το adaway. Με νευριαζουν οι διαφημίσεις

 

Είναι καθαρά υποκειμενικό... από τη στιγμή που κάποια πράγματα απαραίτητα για κάποιους προϋποθέτουν root, το κάνεις και τέλος. Εξάλλου μπορείς να το κάνεις unroot όποτε θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το alert slider button πως ακριβώς δουλεύει ρε παιδιά; Τι επιλογές έχεις;

 

Στην κάτω θέση δέχεσαι όλες τις ειδοποιήσεις, στην μέση μόνο τις σημαντικές και στην πάνω θέση καμία ειδοποιήση.

 

Υπάρχει μια εφαρμογή, η VibrateMode, με την οποία μπορείς να μετάτρεψεις αυτες τις θέσεις σε Δυνατό/Δόνηση/Αθόρυβο αν σε βολεύει καλύτερα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή, η VibrateMode, με την οποία μπορείς να μετάτρεψεις αυτες τις θέσεις σε Δυνατό/Δόνηση/Αθόρυβο αν σε βολεύει καλύτερα.

Τη δοκίμασα αλλα δεν κατάλαβα πως λειτουργεί, συν ότι ζητουσε και full access!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά υποκειμενικό... από τη στιγμή που κάποια πράγματα απαραίτητα για κάποιους προϋποθέτουν root, το κάνεις και τέλος. Εξάλλου μπορείς να το κάνεις unroot όποτε θέλεις.

 

Εύκολο είναι το unroot? Αν γίνεται όμως μετά θέλω να περάσω καμία αναβάθμιση γι αυτό ρωταω για unroot

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εύκολο είναι το unroot? Αν γίνεται όμως μετά θέλω να περάσω καμία αναβάθμιση γι αυτό ρωταω για unroot

 

Υπάρχει κανονικά διαδικασία για επίσημη αναβάθμιση χωρίς wipe και χωρίς να χάσεις root access.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά διαδικασία για επίσημη αναβάθμιση χωρίς wipe και χωρίς να χάσεις root access.

 

Ωραία. Έχει πουθενά κάποιο δοκιμασμένο οδηγό; Βρήκα κάποιες σελίδες

Εντάξει βρήκα έναν οδηγό στο xda και έκανα root χωρίς την χρήση υπολογιστή

 

Στο μενού των δικτύων δεν μου εμφανίζει κανένα δικτυο 4G από τις τρεις εταιρείες, μόνο τα 2G και 3G. Στο εξωτερικό πάντως μου δούλευε μια χαρά οπότε δεν εχει πρόβλημα το τηλέφωνο... Και είδα ότι υποστηρίζει όλες τις συχνότητες που έχουμε στην Ελλάδα. Είμαι στην Αθήνα οπότε λίγο δύσκολο να μην έχει κάλυψη.

 

Edit: θυμήθηκα ότι έχω την ίδια sim από το 2003, την οποία φυσικά έκοψα για να μπει στο OPX. :Ρ Μήπως δεν μπορεί να συνδεθεί λόγω της SIM?

 

Άνοιξαν τα δεδομένα και λέει lte κανονικά το δικό μου

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Congratulations, you have just received an invite to purchase the OnePlus X.

 

όποιος τη θέλει, ας στείλει pm με το mail του

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή 4 ημέρες στην κατοχή μου και είμαι αρκετά εντυπωσιασμένος. Προέρχομαι από G3 32GB.

 

+ Ποιότητα Κατασκευής

+ Oxygen OS

+ Alert slider button

+ Κάλυψη δικτύων

+ Ένταση/Ποιότητα Auxiliary

+ Οθόνη

+ Θήκη

 

- Διάρκεια Μπαταρίας

- Απουσία Ακουστικών

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνανε αρκετό καιρό να πάρουν μπρος για την επισκευή της οθόνης, αλλά μου στείλανε ένα καινούριο εν τέλει. :)

Φαντάζομαι δεν συμφέρει η επισκευή ούτε για το επίσημο service :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αρχισε να κολλαει ο nova στα καλα καθουμενα... ξερει κανεις κατι?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αρχισε να κολλαει ο nova στα καλα καθουμενα... ξερει κανεις κατι?

Σ εμένα δεν έχει πρόβλημα. Κάτι άλλο θα είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει καμμιά πρόσκληση; Επίσης πόση είναι η τιμή του μαζί με τα μεταφορικά; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει καμμιά πρόσκληση; Επίσης πόση είναι η τιμή του μαζί με τα μεταφορικά; Ευχαριστώ.

 

Κάθε τρίτη είναι χωρις πρόσκληση.

289 μαζί με τα μεταφορικά είναι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησούλες.....

 

- Κατά την διάρκεια κλήσης το κινητό το νιώθω να δονείται στο χέρι μου με τυχαίο τρόπο. Τι είναι αυτό? Τι κανει κ σε σας? Πως το βγάζω? Εχει μια επιλογή για την δόνηση, αλλά αυτό καταλαβαίνω είναι η δόνηση κατά την κλήση (εννοώ όταν χτυπάει πριν απαντήσω, φαντάζομαι καταλαβαίνετε...)

- Πως στο καλό, ενώ έχω 2 sims μέσα, μπορώ να του βάλω να καλεί με προεπιλεγμένη Sim, χωρίς να με ρωτάει συνέχεια με ποια από τις 2 να καλέσει? Από τον dialer του Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> Phone account settings --> Make calls with ---> του έχω πολλάκις επιλέξει με ποια sim να καλεί, αλλά συνεχώς μου επιλέγει "Ask first" και φυσικά συνεχώς ρωτάει με ποια sim να καλέσει.

Ο Dialer του πάντως δεν μου αρέσει καθόλου. Για να καλέσεις, πρέπει να πληκτρολογήσεις τουλάχιστον μια σειρά 3-4 touch επιλογών για να κάνεις μια γ@μ@μένη κλήση.......

 

Κατα τα λοιπά, όπως έλεγα και στο μύνημα (#480 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6445411#post6445411) κ με εξαίρεση το μέτριο ηχείο κ τα μη φωτζόμενα πλήκτρα, το κινητό τα σπάει. Εχει συνδεθεί σε dt σε ότι έχω προσπαθήσει να συνδεθώ (Wi-Fi, Car Bluetooth), το GPS κλειδώνει αμέσως ενώ και το 4G της Wind (ναι υπάρχει τέτοιο, μη γουρλώνετε τα μάτια....), όπου υπάρχει στην Αθήνα, πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...