Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,πριν περιπου 15 μερες αγορασα μεσω παυ παλ κανονικα και χωρις κολπα ενα κινητο,ολα μια χαρα.

Σημερα προσπαθησα να αγορασω παλι χωρις κολπα ενα αντικειμενο μικρης αξιας απο GB αλλα η συναλλαγη δεν εγινε στο ππ

και ουτε τραβηξε λεφτα η τραπεζα,αλλα το GB μου εστειλε κανονικα order number και μου αφερεσε και τους ποντους που ειχα βαλει στην παραγγελια.

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι??Τελικα χωρις κολπα γινονται οι συναλλαγες??Αν ξαναπροσπαθησω υπαρχει περιπτωση να γινει η συναλλαγη??

Δεν πιστευω να εχω θεμα με το GB απο την στιγμη που δεν εγινε η συναλλαγη μεσω παυπαλ..???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ονλάιν τράπεζα εξωτερικού είναι, κάνεις εγγραφή μέσω app και μέσα σε ένα λεπτό σου εκδίδει κάρτα mastercard την οποία μπορείς να προσθέσεις στο paypal όπως τις κάρτες των ελληνικών τραπεζών. Λεφτά στέλνεις στην κάρτα με έμβασμα από την ελληνική τράπεζά σου και σε 2 εργάσιμες εμφανίζονται στην κάρτα της revolut η οποία δεν έχει περιορισμούς λόγω cc επειδή είναι ξένη τράπεζα (συγκεκριμένα ανήκει στη βρετανική Barclays).

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Σχετικά με το έμβασμα είναι η μεταφορά χρημάτων από τον ένα λογαριασμό σε κάποιον άλλο? Αν δε κάνω λάθος κάπου διάβασα ότι σου κρατάνε προμήθεια για αυτή τη μεταφορά! Μήπως γνωρίζεται αν αυτό συμβαίνει και σε λογαριασμούς που ανήκουν στην ίδια τράπεζα? (π.χ κάρτα ανάληψης πειραιώς σε προπληρωμένη πηραιώς) Ζητώ συγνώμη για τις συνεχόμενες ερωτήσεις αλλά είμαι λίγο άσχετη με τους λογαριασμούς! Έως τώρα έκανα τις αγορές μου με μια προπληρωμένη αλλά τώρα μάλλον θα πρέπει να βρω άλλο τρόπο :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,πριν περιπου 15 μερες αγορασα μεσω παυ παλ κανονικα και χωρις κολπα ενα κινητο,ολα μια χαρα.

Σημερα προσπαθησα να αγορασω παλι χωρις κολπα ενα αντικειμενο μικρης αξιας απο GB αλλα η συναλλαγη δεν εγινε στο ππ

και ουτε τραβηξε λεφτα η τραπεζα,αλλα το GB μου εστειλε κανονικα order number και μου αφερεσε και τους ποντους που ειχα βαλει στην παραγγελια.

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι??Τελικα χωρις κολπα γινονται οι συναλλαγες??Αν ξαναπροσπαθησω υπαρχει περιπτωση να γινει η συναλλαγη??

Δεν πιστευω να εχω θεμα με το GB απο την στιγμη που δεν εγινε η συναλλαγη μεσω παυπαλ..???

 

Δεν θα εχεις θεμα αλλα κάνε ακύρωση απ το λογαριασμό σου και στους λόγους βάλε ότι δεν μπορείς να πληρώσεις για να σου επιστραφούν και οι πόντοι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις θεμα αλλα κάνε ακύρωση απ το λογαριασμό σου και στους λόγους βάλε ότι δεν μπορείς να πληρώσεις για να σου επιστραφούν και οι πόντοι!

 

ευχαριστω φιλε μολις το εκανα!!!να σαι καλα!!!

αν ξαναπροσπαθησω υπαρχει πριπτωση να γινει η συναλλαγη???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μολις το εκανα!!!να σαι καλα!!!

αν ξαναπροσπαθησω υπαρχει πριπτωση να γινει η συναλλαγη???

Εγώ όσες φορές προσπάθησα από GB με alpha visa χρεωστική έφαγα άκυρο.

Μπορείς να βάλεις λεφτά όμως στο balance με τα γνωστά κόλπα και να πάρεις ότι θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Κι από μένα έγινε κατάθεση στο λογ/σμό τους από γκισέ τη Δευτερα, σήμερα εμφανίστηκαν τα λεφτά, με είχε φαει το αγχος να πω τη μαυρη αλήθεια...

η αγορά εγινε με επιτυχία, αλλά το αλιεξπρες γραφει "pending"... :worry: ευελπιστώ να πάνε όλα καλά.

 

Ενα εχω να πω: σωθήκαμε !

 

Να ρωτήσω κατι? Εκανες καταθεση στον λογαριασμο τους απο ταμειο τραπεζας? Αυτο εννοείς? Δεν έκανεσ δηλαδη έμβασμα απο δικο σου λογαριασμό ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές προσπάθησα από GB με alpha visa χρεωστική έφαγα άκυρο.

Μπορείς να βάλεις λεφτά όμως στο balance με τα γνωστά κόλπα και να πάρεις ότι θέλεις!

 

και εγω με alpha visa χρεωστικη :lol:

 

Υπαρχει κανενας με alpha visa χρεωστικη που να εκανε επιτυχης συναλλαγη με GB και paypal (χωρις κολπα)????

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Πως προκυπτει οτι η revolut ειναι ανταγωνιστικη στο paypal, ειδικοτερα οταν παμε να την συνδεσουμε στο paypal και τραβαμε λεφτα απο εκει και το paypal εισπραττει τα fees του απο τον εμπορο, κανονικα?

 

Οσο το που περναει και που οχι, εχει να κανει με το γενικοτερο θεμα της απατης με καρτες.

Οι προπληρωμενες, επειδη εχουν λιγοτερες δυνατοτητες ανακτησης χρηματων απο τον εμπορο σε περιπτωση στραβης, ειναι ποιο επικινδυνες, αρα και λιγοτερο αποδεκτες.

(στα καταλληλα χερια, μια προπληρωμενη μπορει να βρεθει χρεωμενη με ποσα πολλαπλασια απο οσα εχει μεσα....)

Μετα παιζεται ενα παιχνιδακι με το μουτζουρη να τον πληρωνει ειτε ο εμπορος ειτε η τραπεζα εκδοσης.

Γιατί είναι και τα δύο ιδρύματα πληρωμών που έχουν ακριβώς τους ίδιους πελάτες. Το ότι μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν συνδυασμό δεν λέει κάτι. Και στην Αμερική η paypal σου βγάζει χρεωστικη κι αν θες τη χρησιμοποιείς για να βάλεις λεφτά στο revolut η στο Skrill η αλλού. Οι υπηρεσίες αυτές είναι ακριβώς οι ίδιες, σου δίνουν δυνατότητα να φτιάξεις ένα balance και να το χρησιμοποιείς για αγορές. Μάλιστα θα έλεγα ότι το Skrill και το Revolut είναι κατά πολύ φθηνοτερες και ανταγωνιστικοτερες υπηρεσίες και το paypal χάνει πελάτες από αυτές.

 

Δες για παράδειγμα εμάς. Αν σου δώσουν επιλογή να πληρώσεις με paypal με το χαράτσι του 4% η με τη revolut που δεν έχει καμία χρέωση ούτε καν στη μετατροπή νομίσματος τι θα προτιμήσεις; Επίσης πιθανόν να μην το ξέρεις αλλά όταν είχε γινει η αρχική συμφωνία του ebay με το paypal είχαν θεσει σαν όρο στο ebay να μην δέχεται κανένα άλλο τρόπο πληρωμής εκτός του PayPal στις συναλλαγές!!

 

Όσο για το που περνάνε οι κάρτες είναι καθαρά θέμα εμπορου η τράπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Σχετικά με το έμβασμα είναι η μεταφορά χρημάτων από τον ένα λογαριασμό σε κάποιον άλλο? Αν δε κάνω λάθος κάπου διάβασα ότι σου κρατάνε προμήθεια για αυτή τη μεταφορά! Μήπως γνωρίζεται αν αυτό συμβαίνει και σε λογαριασμούς που ανήκουν στην ίδια τράπεζα? (π.χ κάρτα ανάληψης πειραιώς σε προπληρωμένη πηραιώς) Ζητώ συγνώμη για τις συνεχόμενες ερωτήσεις αλλά είμαι λίγο άσχετη με τους λογαριασμούς! Έως τώρα έκανα τις αγορές μου με μια προπληρωμένη αλλά τώρα μάλλον θα πρέπει να βρω άλλο τρόπο :worry:
Σωστά κατάλαβες, έμβασμα είναι μεταφορά χρημάτων από μία τράπεζα στην άλλη. Τώρα με τα cc επιτρέπεται μέχρι 500 το μήνα να μεταφέρεις. Η προμήθεια των ελληνικών τραπεζών για έμβασμα προς revolut είναι ένα ευρώ. Μέσω ebanking πάντα και επιλέγοντας μέθοδο SHA δηλαδή χρέωση από κοινού. Αν τα στείλεις από γκισέ τράπεζας δεν ξέρω τι προμήθεια θα έχει.

Για μεταφορές μεταξύ λογαριασμών της ίδιας τράπεζας η κίνηση δεν λέγεται "έμβασμα" αλλά απλώς "μεταφορά".

 

Κι από μένα έγινε κατάθεση στο λογ/σμό τους από γκισέ τη Δευτερα, [/b]
Τι προμήθεια σου κράτησαν στο γκισέ?
Link to comment
Share on other sites

εχτες εβαλα λεφτα στη revolut. δεν φανηκαν ακομη. τωρα πηγα να προσθεσω την καρτα στο πευπαλ αλλα εφαγα ακυρο. δεν μπαινει στο παυπαλ η revolut; ή πρεπει πρωτα να φανουν τα χρηματα στην καρτα;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι και τα δύο ιδρύματα πληρωμών που έχουν ακριβώς τους ίδιους πελάτες. Το ότι μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν συνδυασμό δεν λέει κάτι. Και στην Αμερική η paypal σου βγάζει χρεωστικη κι αν θες τη χρησιμοποιείς για να βάλεις λεφτά στο revolut η στο Skrill η αλλού. Οι υπηρεσίες αυτές είναι ακριβώς οι ίδιες, σου δίνουν δυνατότητα να φτιάξεις ένα balance και να το χρησιμοποιείς για αγορές. Μάλιστα θα έλεγα ότι το Skrill και το Revolut είναι κατά πολύ φθηνοτερες και ανταγωνιστικοτερες υπηρεσίες και το paypal χάνει πελάτες από αυτές.

 

Δες για παράδειγμα εμάς. Αν σου δώσουν επιλογή να πληρώσεις με paypal με το χαράτσι του 4% η με τη revolut που δεν έχει καμία χρέωση ούτε καν στη μετατροπή νομίσματος τι θα προτιμήσεις; Επίσης πιθανόν να μην το ξέρεις αλλά όταν είχε γινει η αρχική συμφωνία του ebay με το paypal είχαν θεσει σαν όρο στο ebay να μην δέχεται κανένα άλλο τρόπο πληρωμής εκτός του PayPal στις συναλλαγές!!

 

Όσο για το που περνάνε οι κάρτες είναι καθαρά θέμα εμπορου η τράπεζας.

 

to paypal σου προσφερει ασφαλεια που δε μπορει καμια καρτα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε οτι μας απαξιωνουν συνεχως σαν χωρα και οι πολιτικοι μας ακομη μιλανε για αναπτυξη και.....πρασινα αλογα..... για να μην το πω αλλιως. Οριστε τι αποφασισε το paypal :

On December 18th, 2015 PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay. Should you decide you do not wish to use PayPal anymore you can close your account immediately without incurring any additional charges by following these steps:

 

Log into your PayPal account at http://www.paypal.com

Click Profile near the top of the page

Select My Settings

In the “Account Type” section, click “Close account” and follow the instructions

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εχτες εβαλα λεφτα στη revolut. δεν φανηκαν ακομη. τωρα πηγα να προσθεσω την καρτα στο πευπαλ αλλα εφαγα ακυρο. δεν μπαινει στο παυπαλ η revolut; ή πρεπει πρωτα να φανουν τα χρηματα στην καρτα;

Πρέπει να λεφτά μέσα (και όχι δεν μπαίνουν σε μια μέρα)

μιλαμε οτι μας απαξιωνουν συνεχως σαν χωρα και οι πολιτικοι μας ακομη μιλανε για αναπτυξη και.....πρασινα αλογα..... για να μην το πω αλλιως. Οριστε τι αποφασισε το paypal :

On December 18th, 2015 PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay. Should you decide you do not wish to use PayPal anymore you can close your account immediately without incurring any additional charges by following these steps:

 

Log into your PayPal account at http://www.paypal.com

Click Profile near the top of the page

Select My Settings

In the “Account Type” section, click “Close account” and follow the instructions

Το instant top up δούλεψε ποτέ στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι και τα δύο ιδρύματα πληρωμών που έχουν ακριβώς τους ίδιους πελάτες. Το ότι μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν συνδυασμό δεν λέει κάτι. Και στην Αμερική η paypal σου βγάζει χρεωστικη κι αν θες τη χρησιμοποιείς για να βάλεις λεφτά στο revolut η στο Skrill η αλλού. Οι υπηρεσίες αυτές είναι ακριβώς οι ίδιες, σου δίνουν δυνατότητα να φτιάξεις ένα balance και να το χρησιμοποιείς για αγορές. Μάλιστα θα έλεγα ότι το Skrill και το Revolut είναι κατά πολύ φθηνοτερες και ανταγωνιστικοτερες υπηρεσίες και το paypal χάνει πελάτες από αυτές.

 

Δες για παράδειγμα εμάς. Αν σου δώσουν επιλογή να πληρώσεις με paypal με το χαράτσι του 4% η με τη revolut που δεν έχει καμία χρέωση ούτε καν στη μετατροπή νομίσματος τι θα προτιμήσεις; Επίσης πιθανόν να μην το ξέρεις αλλά όταν είχε γινει η αρχική συμφωνία του ebay με το paypal είχαν θεσει σαν όρο στο ebay να μην δέχεται κανένα άλλο τρόπο πληρωμής εκτός του PayPal στις συναλλαγές!!

Όσο για το που περνάνε οι κάρτες είναι καθαρά θέμα εμπορου η τράπεζας.

 

Δεν νομιζω. Το οτι στην υποσαχαρια Ελλαδα κοψανε τις καρτες στο paypal και αναγκαζομαστε να παιζουμε με balance και fees δεν ειναι πολιτικη του paypal. Αληθεια, ποσοι paypal users ηξεραν τον Ιουνιο το balance και τα κολπα του?

Ο περισσοτερος κοσμος εβαζε ειτε credit, ειτε debit στο paypal και εκανε τη δουλεια του.

Μερικοι περισσοτερο λογω αγνοιας εβαζαν prepaid (και επειδη τους αρεσαν παντα τα fees..:shifty: )

Τα περι ebay-paypal ειναι γνωστα, οπως επισης οτι τον παλιο καλο καιρο, το aliexpress δεχοταν paypal. Ακομα και σημερα το ebay ουσιαστικα ειναι μονο paypal. Ποιος ανταγωνισμος?

To paypal στην αμερικη ειναι αρκετα διαφορετικο ουτως η αλλως.

Αλλες διαδικασιες, αλλα fees, αλλη εταιρεια. Οταν πηγα να ανοιξω paypal με teamviewer σε us based pc, ετρεχε το γρασσο απο τα ματια.. :blink:

Επισης, για να χαρακτηρισθει κατι ως ιδρυμα πληρωμων, πρεπει να εχει και καμμια υπηρεσια για merchants (οπως το paypal, η worldpay κλπ).

Η revolut δεν ειναι τιποτε περισσοτερο απο μια prepaid που εχει παρει αναβολικά και εχει φουσκωσει λιγο.

Φυσικα ανταγωνιζεται στα ισα ολες τις μπακαλοπροπληρωμενες των ελληνικων τραπεζων (και ουσιαστικα τις παταει στο κεφαλι) (οταν υπηρχαν).

 

μιλαμε οτι μας απαξιωνουν συνεχως σαν χωρα και οι πολιτικοι μας ακομη μιλανε για αναπτυξη και.....πρασινα αλογα..... για να μην το πω αλλιως. Οριστε τι αποφασισε το paypal :

On December 18th, 2015 PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay.

 

Δεν νομιζω οτι περπατησε ποτέ σαν υπηρεσια. Με τα cc σταματησε τελειως. Για ποιο λογο να κανεις topup μεσω τραπεζικου συστηματος και να εχεις τα λεφτα σου παρκαρισμενα στο paypal οταν μπορουσες να τραβαει ακριβως οσα χρειαζοταν?

Μαλλον ως ανταγωνιστικο feature στην paysafe εγινε, αλλα δεν.

Απλα τα cc εδωσαν το τελειωτικο χτυπημα.

Link to comment
Share on other sites

to paypal σου προσφερει ασφαλεια που δε μπορει καμια καρτα

Προφανώς το λες αυτό γιατί δεν είχες καμία αρνητική εμπειρία ως τώρα. Αλλά το paypal δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια πολυ ακριβή υπηρεσία που χρησιμοποίησε αθεμιτα μέσα για να γίνει μονοπώλιο και να επιβάλει παντού τις πολιτικές του. Πέρα από το ότι έχει φάει γερά πρόστιμα στην Αμερική, υπάρχουν στο Internet χιλιάδες περιπτώσεις για το πως αντιλαμβάνεται την "ασφάλεια" και την "δικαιοσύνη" το paypal και σου προτείνω να διαβάσεις κάποιες για να ανοίξουν τα μάτια σου. Από μεροληψιες υπέρ κάποιων, κλείσιμο λογαριασμών με χρήματα (!) με το έτσι θέλω μέχρι και ανάληψη χρημάτων από λογαριασμούς χωρίς έγκριση κλπ.

 

Αν θες μπορώ να σου πω και τις δικές μου εμπειρίες που μου έκαναν suspend τον λογαριασμό (με αρκετά λεφτά στο balance) μόνο και μόνο επειδή κάποιο λαμογιο (με άπειρες αρνητικές στο ebay) τους είπε ότι τον κοροιδεψα.. Ελπίζω μόνο να μην σας τύχει ποτέ κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Οσοι στείλατε με επιτυχία έμβασμα απο winbank Πειραιώς στη revolut, τον αριθμό Reference τον γραψατε στις Πληροφορίες για τον Δικαιούχο ή στο Στοιχεία SEPA -Κωδικός αναφοράς εντολέα; Ποιό είναι το σωστό;
Link to comment
Share on other sites

εχτες εβαλα λεφτα στη revolut. δεν φανηκαν ακομη. τωρα πηγα να προσθεσω την καρτα στο πευπαλ αλλα εφαγα ακυρο. δεν μπαινει στο παυπαλ η revolut; ή πρεπει πρωτα να φανουν τα χρηματα στην καρτα;
Για να φανούν τα χρήματα θέλει 2 εργάσιμες (σε μερικούς έχει τύχει και περισσότερο). Για να προσθέσεις την κάρτα στο paypal πρέπει πρώτα να φανούν τα χρήματα για να μπορέσει το paypal να τραβήξει το $1 για την προσθήκη κάρτας και το $1,50 για το verification. Το $1,50 στο επιστρέφει σε 24 ώρες ενώ το $1 στο επιστρέφει αρκετές μέρες αργότερα.

 

Οσοι στείλατε με επιτυχία έμβασμα απο winbank Πειραιώς στη revolut, τον αριθμό Reference τον γραψατε στις Πληροφορίες για τον Δικαιούχο ή στο Στοιχεία SEPA -Κωδικός αναφοράς εντολέα; Ποιό είναι το σωστό;
Στις πληροφορίες για τον δικαιούχο. Και γράψε σκέτο τον αριθμό χωρίς τη λέξη reference.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το FAQ της revolut είδα αυτό:

 

What is the fee structure?

 

The Revolut app and multi-currency card are completely free.

Revolut offers the very best exchange rate available and applies no charges or fees. We guarantee this for the first 12 months of being a Revolut customer.

 

Μετά τους 12 μήνες τι ισχύει;

 

Υ.Γ.: Αν συνεχιστεί η συζήτηση για την revolut ίσως είναι καλύτερα να ανοίξουμε καινούριο θέμα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το FAQ της revolut είδα αυτό:

 

What is the fee structure?

 

The Revolut app and multi-currency card are completely free.

Revolut offers the very best exchange rate available and applies no charges or fees. We guarantee this for the first 12 months of being a Revolut customer.

 

Μετά τους 12 μήνες τι ισχύει;

Δεν το διάβασες παρακάτω το FAQ? :)

 

What happens after 12 months?

 

We reserve the right to change our pricing structure after the first 12 months of using the Revolut service, however, we do not expect there to be a significant change. Revolut was launched with the ambition to offer a fair and transparent alternative to foreign exchange with no hidden fees and we fully intend to live by that philosophy.

 

We would never charge our customers without clearly explaining the changes and asking their express permission to sign them up on a subscription basis.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετά το είδα. Λίγο αόριστο μου φαίνεται πάντως. Μου θυμίζει το "πάρτο εσύ και θα τα βρούμε στο τέλος"...

 

Σε γενικές γραμμές ωστόσο, ειδικά αν ταξιδεύεις αρκετά, μάλλον βολεύει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετά το είδα. Λίγο αόριστο μου φαίνεται πάντως. Μου θυμίζει το "πάρτο εσύ και θα τα βρούμε στο τέλος"...

 

Σε γενικές γραμμές ωστόσο, ειδικά αν ταξιδεύεις αρκετά, μάλλον βολεύει.

 

αν κάνει την δουλειά μας για 1 έτος (για ελλάδα , λόγω cc) , μια χαρά είναι :)

μετά βλέπουμε ....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ούτε οι ίδιοι δεν έχουν αποφάσισει συγκεκριμένα τι θα κάνουν μετά το πέρας του 12μηνου. Θεωρώ δεδομένο ότι θα βάλουν κάποια fees αλλά το που θα τα βάλουν και πόσο υψηλά θα είναι μάλλον θα εξαρτηθεί από το τι θα ισχύει εκείνη την περίοδο με τον ανταγωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι? Εκανες καταθεση στον λογαριασμο τους απο ταμειο τραπεζας? Αυτο εννοείς? Δεν έκανεσ δηλαδη έμβασμα απο δικο σου λογαριασμό ?

πήγα με το βιβλιαριο στην τράπεζα και τους λέω κάντε ανάληψη & βάλτε 100 € σε αυτά που λέει εδώ (ανοιχτό το κινητό). Τα έβαλε η κοπέλα, μου κράτησε 8€ επιπλέον :mad: και μετά από 48 ώρες εμφανίστηκαν στο revolut τα χρήματα. Μου είπε με εθνική μπανκινγκ δεν πληρώνεις αυτό το ποσό των 8€. Μπήκε στο paypal κανονικά, τράβηξε το ποσό και ευθύς αμέσως μου ήρθε μυνημα στο τηλ. (revolut) με τον 4ψηφιο.

Ολες οι αγορές που έκανα προχώρησαν... επόμενη κίνηση να μάθω το εθνική μπανκινγκ να γλιτώνω τα €υρώ μου από το γκισέ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...