Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα νευρα μου έχουν σπάσει!!!

Έκανα όλη τη μανούρα με το paypal για να μπορέσω να αγοράσω απο ebay.. Δημιούργησα ένα νέο λογαριασμό paypal όπου έστειλα μέσω του κανονικού μου από πιστωτική το ποσό των 180ε που ήθελα για να αγοράσω 2 tv boxes. O δεύτερος τώρα (χωρίς να έχω δηλώσει ούτε κάρτα ούτε τραπεζικό λογαριασμό) έχει balance το ποσό που κοστίζει η αγορά. Όμως μόλις πάω στο ebay να κάνω chekout με paypal με βάζει να μπω μέσα και όταν μπαίνω μου λέει να συμπληρώσω τα στοιχεία της πιστωτικής για να γίνει η αγορά. Μα Θέλω να χρησιμοποιήσω το διαθέσιμο balance....OXI πιστωτική που δεν περνάει ούτως ή άλλως!!! HELPPPPPPPPP

Μετέφερε το ποσό από το balance στο balance του πρώτου λογαριασμού και αγόρασε από εκείνον.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετέφερε το ποσό από το balance στο balance του πρώτου λογαριασμού και αγόρασε από εκείνον.

 

καλημερα! το ειχα κανει και εγω αυτο γιατι στο ebay δεν με αφηνε να γινει αγορα! ελεγε οτι ο λογαριασμος δεν εχει αλλαξει? :wacko:

εστειλα στον 1ο δωρεαν απο balance σε balance και ολα καλα! :)

 

C.C εχουμε ασχετως οτι καποιοι αγοραζουν, μπορει μερικες φορες να γινονται αγορες αλλα ουτε χαλαρωσαν ουτε σταματησαν να υπαρχουν....μην ξεγελιεστε.

Link to comment
Share on other sites

κατι παρομοιο δεν ειανι και η viva wallet card που διαφημιζεται συνεχεια αυτες τις μερες? Αραγε αυτη συνδεεται στο paypal και τη βλεπει σαν τις αλλες καρτες αυτου του τυπου η σαν Ελληνικη και παλι και τη κοβει ?

Κατι παρομιο ειναι αλλα επιδει ειναι απο ελλαδα δεν επιτρεπει αναλιψης απο ατμ οπως ολες η ελλινηκες προπληρωμενες και ουτε αγορες αποβτο εξωτερικο μεχρι να φυγουν τα CC

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε το ποσό από το balance στο balance του πρώτου λογαριασμού και αγόρασε από εκείνον.

kαλησπέρα, 2ο paypal πρέπει να ανοίξουμε σε διαφορετικό όνομα από το πρώτο paypal?

Link to comment
Share on other sites

kαλησπέρα, 2ο paypal πρέπει να ανοίξουμε σε διαφορετικό όνομα από το πρώτο paypal?
Προφανώς αλλά να είναι αληθινά στοιχεία, δηλαδή υπαρκτό πρόσωπο και κατά προτίμηση συγγενής για να υπάρχει εμπιστοσύνη.
Link to comment
Share on other sites

Το γραφεις στο πληροφοριες δικαουχου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στο ονομα του δικαουχου βαζεις το ονομα που σε δινει η εφαρμογη διλαδι REVOLUT LTD

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οριο με τα 500 ευρω ειναι για εμβασματα στο εξωτερικο και οχι για αγορες με την χρεωστικη-πιστωτικη-Προπληρωμενη

 

Eκανα και εγώ μία κίνηση 60 € και αναμένω, το περίεργο είναι ότι βάζοντας το iban αυτόματα μου έβγαζε στα υπόλοιπα πεδία άλλα στοιχεία από αυτά της εφαρμογής ( swift και διεύθυνση ) έκανα εκκαθάριση και πέρασα χειροκίνητα αυτά της εφαρμογής. Για να δούμε......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και στο ονομα του δικαουχου βαζεις το ονομα που σε δινει η εφαρμογη διλαδι REVOLUT LTD
Αυτό δεν μου πολυαρέσει να πω την αλήθεια. Γιατί να μην βάζουμε το δικό μας όνομα αφού εμείς είμαστε οι δικαιούχοι? Ή έστω κάποιον αριθμό που αντιστοιχεί προσωπικά σε εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου πολυαρέσει να πω την αλήθεια. Γιατί να μην βάζουμε το δικό μας όνομα αφού εμείς είμαστε οι δικαιούχοι? Ή έστω κάποιον αριθμό που αντιστοιχεί προσωπικά σε εμάς.

 

βάζεις το reference στις πληροφορίες δικαιούχου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου πολυαρέσει να πω την αλήθεια. Γιατί να μην βάζουμε το δικό μας όνομα αφού εμείς είμαστε οι δικαιούχοι? Ή έστω κάποιον αριθμό που αντιστοιχεί προσωπικά σε εμάς.

 

Το έμβασμα το στέλνεις στην εταιρία και ο λογαριασμός στην τράπεζα είναι στο όνομα της εταιρίας.Και για το έμβασμα χρειάζεται το δικαιούχο του λογαριασμού δηλαδή το όνομα της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα στο κινητο το revolut χωρις κανενα προβλημα εκανα και εγραφη,παω να του περασω χρηματα απο prepaid της πειραιως που εχω και δεν τα περαναει τα χρηματα στο balance καμια βοηθεια ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα στο κινητο το revolut χωρις κανενα προβλημα εκανα και εγραφη,παω να του περασω χρηματα απο prepaid της πειραιως που εχω και δεν τα περαναει τα χρηματα στο balance καμια βοηθεια ευχαριστω.

 

Αφου οι αλλοι λενε οτι δεν περνανε απο ελληνικες καρτες λογω cc ο μονος τροπος απο οτι διαβασα μεσα εδω ειναι με μεταφορα. βεβαια δεν εχω δοκιμαση ακομα μιας και δεν εχω καταλαβη τον ακριβη τροπο ωστε να χρεωθουμε μονο με ενα ευρω για το εμβασμα της μεταφορας.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το revolt, αν κάνουμε uninstall την εφαρμογή ή αλλάξουμε τηλέφωνο και μετά τη ξαναβάλουμε, πως περνάμε πάλι τα στοιχεία μας αφού δεν υπάρχει κάποιο username ; με τον αριθμό του τηλεφώνου μας;

 

Αυτό το γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Αφου οι αλλοι λενε οτι δεν περνανε απο ελληνικες καρτες λογω cc ο μονος τροπος απο οτι διαβασα μεσα εδω ειναι με μεταφορα. βεβαια δεν εχω δοκιμαση ακομα μιας και δεν εχω καταλαβη τον ακριβη τροπο ωστε να χρεωθουμε μονο με ενα ευρω για το εμβασμα της μεταφορας.

Πάντα όταν στέλνεις έμβασμα επιλέγεις αν χρεωθείς εσύ τα έξοδα μεταφοράς η από κοινού. Επιλέγεις από κοινού και μετά αναλόγως ποια τράπεζα έχεις πληρώνεις την προμήθεια για εξερχόμενο έμβασμα. Στην Πειραιώς ας πούμε είναι ένα ευρώ ενώ στην εθνική αν δεν κάνω λάθος είναι τρία ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το pin που στέλνουν, είναι διαφορετικό κάθε φορά όπως στο viber ή το whatsup. Αν αλλάξω τηλέφωνο και εγκαταστήσω την εφαρμογή στο καινούριο τηλέφωνο πως θα μπορέσω να συνδεθώ στον ήδη υπάρχοντα λογαριασμό μου;
Link to comment
Share on other sites

Πάντα όταν στέλνεις έμβασμα επιλέγεις αν χρεωθείς εσύ τα έξοδα μεταφοράς η από κοινού. Επιλέγεις από κοινού και μετά αναλόγως ποια τράπεζα έχεις πληρώνεις την προμήθεια για εξερχόμενο έμβασμα. Στην Πειραιώς ας πούμε είναι ένα ευρώ ενώ στην εθνική αν δεν κάνω λάθος είναι τρία ευρώ.

 

Για eurobank η alphabank γνωριζης καθολου τπτ ποσο ειναι.Βλεπω να καταργω της καρτες και να παντρευομαι με την revolut......

Link to comment
Share on other sites

Για eurobank η alphabank γνωριζης καθολου τπτ ποσο ειναι.Βλεπω να καταργω της καρτες και να παντρευομαι με την revolut......

στην eurobank είναι 1 €

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εκανα βλακεια και αφησα τα αυτοματα στοιχεια που εβγαλε η eurobank χωρις να το τσεκαρω,αν και το iban και το reference ηταν σωστα..τωρα?ρωτησα στο support τους και περιμενω..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιζει να εκανα βλακεια και αφησα τα αυτοματα στοιχεια που εβγαλε η eurobank χωρις να το τσεκαρω,αν και το iban και το reference ηταν σωστα..τωρα?ρωτησα στο support τους και περιμενω..

 

Πανε να κάνεις προβολή του ειδοποιητηρίου εξερχόμενου εμβάσματος και δες αν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πανε να κάνεις προβολή του ειδοποιητηρίου εξερχόμενου εμβάσματος και δες αν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

απο την τραπεζα μου γραφει οτι σταλθηκε με επιτυχια.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

απο την τραπεζα μου γραφει οτι σταλθηκε με επιτυχια.

Εγώ πάντως τα στοιχεία που πέρασε αυτόματα τα άλλαξα με αυτά της εφαρμογής, για να δούμε.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα στοιχεία που πέρασε αυτόματα τα άλλαξα με αυτά της εφαρμογής, για να δούμε.....

 

ευελπιστω να μην τον ηπιαμε,μιλησα με τραπεζα μου ειπε να περιμενω.εφοσον λεει εβγαλε το bic το αλλο αυτοματα,δυσκολα ειναι λαθος.:(

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ευελπιστω να μην τον ηπιαμε,μιλησα με τραπεζα μου ειπε να περιμενω.εφοσον λεει εβγαλε το bic το αλλο αυτοματα,δυσκολα ειναι λαθος.:(

Υπομονή λοιπόν.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...