Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει εδώ και δυο ημέρες το κινητό ζεσταίνεται τρομερά, ειδικά με την εφαρμογή του Viber. Εκτός του ότι καταναλώνει τεράστιες ποσότητες από την μπαταρία, έλεος ας κάνουν μια αναβάθμιση στα WP 10 τρομερά κακογραμμένη εφαρμογή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει εδώ και δυο ημέρες το κινητό ζεσταίνεται τρομερά, ειδικά με την εφαρμογή του Viber. Εκτός του ότι καταναλώνει τεράστιες ποσότητες από την μπαταρία, έλεος ας κάνουν μια αναβάθμιση στα WP 10 τρομερά κακογραμμένη εφαρμογή.

 

Οι ειδοποιήσεις σου έρχονται κανονικά τουλάχιστον;

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις σου έρχονται κανονικά τουλάχιστον;

 

Ναι κανονικά έρχονται, τουλάχιστον σε αυτό δεν έχω παράπονο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και δυο ημέρες το κινητό ζεσταίνεται τρομερά, ειδικά με την εφαρμογή του Viber. Εκτός του ότι καταναλώνει τεράστιες ποσότητες από την μπαταρία, έλεος ας κάνουν μια αναβάθμιση στα WP 10 τρομερά κακογραμμένη εφαρμογή.

 

Σε εμένα (950xl) δουλεύει άψογα, και δεν μου τρώει και πολύ μπαταρία... Δοκίμασε να την κάνεις μια απεγκατάσταση και να την ξαναπεράσεις μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα (950xl) δουλεύει άψογα, και δεν μου τρώει και πολύ μπαταρία... Δοκίμασε να την κάνεις μια απεγκατάσταση και να την ξαναπεράσεις μήπως και...

 

Στημένο από την αρχή είναι, πέρασα την .164 έκανα hard reset και μετά πέρασα όλα τα άλλα μαζί και το Viber. Λες να το ξανακάνω μπας και δεν πέρασε καλά; Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω, πάντως μόνο στο Viber ζεσταίνεται τόσο πολύ, χθες μου έκανε και επανεκκίνηση για αυτό τον λόγο.

 

EDIT: Άλλο πάλι και αυτό, έχει από χθες δεν συνδέεται στο δίκτυο του σπιτιού με τίποτα, μόνο με επανεκκίνηση το βρίσκει αλλά αυτό δεν είναι λύση. Εντάξει άρχισε να μου την δίνει, τέλος πάει Κουτί και θα περιμένω την τελική έκδοση και το firmware. Πάμε στο αξιόπιστο Cubot γιατί θα σπάσουν τα νεύρα μου.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει καποιοσ που χρησιμοποιει τα μαμισια 10 στο 550. Η πλοηγηση στο MAPS εχει φωνη?...εννοείται χωρις να εχει εγκατασταθεί άλλη εφαρμογή πλοήγησης τυπου HERE / κοPILOT κλπ. Μιλαω για ατοφια μαμισια εφαρμογή MAPS.

 

to ρωταω διοτι στο δικο μου 640 με upgrade from w8.1 to w10 δεν ξερω πωσ να βαλω φωνη στους MAPεS και αναρωτιέμαι αν είναι πρόβλημα της εφαρμογης, εν γενει, η λογω του upgrade?

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει καποιοσ που χρησιμοποιει τα μαμισια 10 στο 550. Η πλοηγηση στο MAPS εχει φωνη?...εννοείται χωρις να εχει εγκατασταθεί άλλη εφαρμογή πλοήγησης τυπου HERE / κοPILOT κλπ. Μιλαω για ατοφια μαμισια εφαρμογή MAPS.

 

to ρωταω διοτι στο δικο μου 640 με upgrade from w8.1 to w10 δεν ξερω πωσ να βαλω φωνη στους MAPεS και αναρωτιέμαι αν είναι πρόβλημα της εφαρμογης, εν γενει, η λογω του upgrade?

 

Έχω γράψει εγώ στο ανάλογοι νήμα, όταν το πήρα δεν είχε καθόλου τους + here μόνο τους χάρτες της Microsoft. Σε εμένα δουλεύει μια χαρά η φωνητική πλοήγηση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε Cosmote,

θα μας δώσεις το firmware update για Lumia 550 01078.00037.16082.410xx?

 

Άντε μπράβο.

 

Έχεις δοκιμάσει με το Windows Device Recovery Tool μήπως σου βρει κάποια νέα έκδοση;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τίποτα.

 

Υπομονή λοιπόν μέχρι να το δώσει ο πάροχος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κ εγω να αγορασω το 550.

Το θελω για απλη χρηση δλδ τηλεφωνα, viber, messenger k για να βλεπω καποια site.

Με αυτα που διαβαζω βλεπω οτι αρκετοι ειναι ευχαριστημενοι με το κινητο.

Στο ιντερνετ θα συνδεομαι κυριως με wifi.

Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να εγκαταστησω τα app της CU;

Οπως γνωριζεται με online ανανεωση παιρνεις κ δωρα γιαυτο θελω να βαλω το cu app.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κ εγω να αγορασω το 550.

Το θελω για απλη χρηση δλδ τηλεφωνα, viber, messenger k για να βλεπω καποια site.

Με αυτα που διαβαζω βλεπω οτι αρκετοι ειναι ευχαριστημενοι με το κινητο.

Στο ιντερνετ θα συνδεομαι κυριως με wifi.

Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να εγκαταστησω τα app της CU;

Οπως γνωριζεται με online ανανεωση παιρνεις κ δωρα γιαυτο θελω να βαλω το cu app.

 

Δεν υπάρχει app από το cu ακόμα... :(

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κ εγω να αγορασω το 550.

Το θελω για απλη χρηση δλδ τηλεφωνα, viber, messenger k για να βλεπω καποια site.

Με αυτα που διαβαζω βλεπω οτι αρκετοι ειναι ευχαριστημενοι με το κινητο.

Στο ιντερνετ θα συνδεομαι κυριως με wifi.

Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να εγκαταστησω τα app της CU;

Οπως γνωριζεται με online ανανεωση παιρνεις κ δωρα γιαυτο θελω να βαλω το cu app.

 

Συνοπτικά το τηλέφωνο είναι σούπερ, πιστεύω μόλις διορθωθούν τα προβλήματα με την μπαταρία και την υπερθέρμανση σε κάποιες εφαρμογές (κυρίως λόγω firmware το οποίο δεν έχουν δώσει ακόμη) το τηλέφωνο θα είναι εργαλείο. Όσο για αυτό που ζητάς από την Vodafone, δυστυχώς δεν έχει βγάλει (ελπίζω σύντομα να το κάνει) ακόμη εφαρμογή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει app από το cu ακόμα... :(

Καποια στιγμη κατι πρεπει να γινει με αυτο.

Τουλαχιστον παιρνουμε καποια μπονους απο την ανανεωση μεσω υπολογιστη;)

Link to comment
Share on other sites

Λεγεται windows device recovery tool και το κατεβαζεις στο PC.

Συνδεεις το κινητο με το PC.

Ηδη εχω κανει ενα firmware update απο τον Γεναρη και το κινητο πεταει!!

Δεν ηρθε ακομη ομως το δευτερο firmware update.Προσοχη : αλλο firmware και αλλο software update (τωρα στην εκδοση .164)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περισσοτερα εδω

http://m.windowscentral.com/microsoft-rolling-out-lumia-650-and-550-firmware-updates

 

Φίλε μου μπορείς να μου πεις τι firmware τρέχει εσένα αυτή τη στιγμή; Εμένα μου λέει ότι έχω το 1.2.16.7. Αν είναι να το ψάξω με το Windows Recovery Tool να το περάσει και σε εμένα αν έχει βγει κάποιο νεότερο.

 

EDIT: Μόλις τελείωσε με το Reecovery Tool και μου βρήκε πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση για το Firmware. Αν το κάνω γίνετε ουσιαστικά επαναφορά των ρυθμίσεων έτσι δεν είναι; Οπότε πρέπει να το στήσω ξανά από την αρχή!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά το τηλέφωνο είναι σούπερ, πιστεύω μόλις διορθωθούν τα προβλήματα με την μπαταρία και την υπερθέρμανση σε κάποιες εφαρμογές (κυρίως λόγω firmware το οποίο δεν έχουν δώσει ακόμη) το τηλέφωνο θα είναι εργαλείο. Όσο για αυτό που ζητάς από την Vodafone, δυστυχώς δεν έχει βγάλει (ελπίζω σύντομα να το κάνει) ακόμη εφαρμογή.

Οκ αυτο ηθελα να μαθω οτι το τηλεφωνο ειναι καλο.

Κ εγω πιστευω οτι η microsoft θαλυσει τα θεματακια που υπαρχουν.

Οσο για την vodafone υποχρεωτικα θα κανουμε ανανεωση μεσω pc για παιρνουμε τα bonous.

Μια τελευταια ερωτηση ποσο κραταει η μπαταρια με απλη χρηση; Δηλαδη περισσοτερα τηλεφωνα κ λιγοτερο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτο ηθελα να μαθω οτι το τηλεφωνο ειναι καλο.

Κ εγω πιστευω οτι η microsoft θαλυσει τα θεματακια που υπαρχουν.

Οσο για την vodafone υποχρεωτικα θα κανουμε ανανεωση μεσω pc για παιρνουμε τα bonous.

Μια τελευταια ερωτηση ποσο κραταει η μπαταρια με απλη χρηση; Δηλαδη περισσοτερα τηλεφωνα κ λιγοτερο ιντερνετ

 

Προσωπικά πιστεύω θα σου κρατάει άνετα μια ημέρα, εγώ που το χρησιμοποιώ μονίμως και με σύνδεση στο ίντερνετ μου κρατάει Μέχρι το βράδυ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω θα σου κρατάει άνετα μια ημέρα, εγώ που το χρησιμοποιώ μονίμως και με σύνδεση στο ίντερνετ μου κρατάει Μέχρι το βράδυ.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Ηλπιζα οτι θα ειχε μεγαλυτερη διαρκεια κ πιστευα οτι τα windows θα ειναι λιγοτερα ενεργοβορα σε σχεση με το android.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Ηλπιζα οτι θα ειχε μεγαλυτερη διαρκεια κ πιστευα οτι τα windows θα ειναι λιγοτερα ενεργοβορα σε σχεση με το android.

 

Ναι κι εγώ έτσι πίστευα, άλλα λόγω του ότι ακόμα το λειτουργικό είναι σε Beta έκδοση για αυτό έχουμε θέματα με την κατανάλωση. Το κακό είναι πως έχει και Μικρή μπαταρία. Πάντως μην το σκέφτεσαι αυτό αν σου αρέσει, σίγουρα θα ανέβει η αυτονομία με την επίσημη έκδοση και την τελική.

 

Παιδιά εδώ και τόσες ημέρες δεν έχω δει το σύμβολο του 4G, είμαι με Vodafone και έχω μαζί με το τηλέφωνο σύνδεση 5 Gb. Έχω δει μόνο το Η+ στη καλύτερη περίπτωση, και για να σας προλάβω, ναι έχω τσεκάρει πως στις ρυθμίσεις το έχω στο 4G.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το 4g. Καμπάνα πιάνει. :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το 4g. Καμπάνα πιάνει. :)

 

Καλημέρα, τι σύμβολο σου βγάζει όταν είσαι σε 4G.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε χτες βράδυ για τους windows insiders η έκδοση 10,0,14295,1000

 

Μιλάώ για λειτουργικό ΄συστημα.

 

Το Υλικολογισμικό είναι 15503.21018. Αυτό δεν άλλαξε.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ έτσι πίστευα, άλλα λόγω του ότι ακόμα το λειτουργικό είναι σε Beta έκδοση για αυτό έχουμε θέματα με την κατανάλωση. Το κακό είναι πως έχει και Μικρή μπαταρία. Πάντως μην το σκέφτεσαι αυτό αν σου αρέσει, σίγουρα θα ανέβει η αυτονομία με την επίσημη έκδοση και την τελική.

Ελπιζω να βγει συντομα η τελικη εκδοση.

Μολις φυγουν καποιες υποχρεωσειις που εχω μαλλον θα το παρω εκτος αν πεσει αρκετα η τιμη του 650;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ έτσι πίστευα, άλλα λόγω του ότι ακόμα το λειτουργικό είναι σε Beta έκδοση για αυτό έχουμε θέματα με την κατανάλωση. Το κακό είναι πως έχει και Μικρή μπαταρία. Πάντως μην το σκέφτεσαι αυτό αν σου αρέσει, σίγουρα θα ανέβει η αυτονομία με την επίσημη έκδοση και την τελική.

 

Παιδιά εδώ και τόσες ημέρες δεν έχω δει το σύμβολο του 4G, είμαι με Vodafone και έχω μαζί με το τηλέφωνο σύνδεση 5 Gb. Έχω δει μόνο το Η+ στη καλύτερη περίπτωση, και για να σας προλάβω, ναι έχω τσεκάρει πως στις ρυθμίσεις το έχω στο 4G.

Το 4G στο ενεργοποιεί η Vodafone! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...