Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες αποφασισα και εγω να στειλω το κινητο για service γιατι εχω το "καλσσικο" μικρο-θεμα με το noice-cancelling mic και εκτος του οτι με κουραζει επιπλεον σκεφτομαι να πουλησω την συσκευη. Στο θεμα επειδη ειχα ρουτ περασα την τελευταια 8.0.0 και σημερα πηγα να κλειδωσω το bootloader ετσι ωστε να μην εχω θεμα με την εγγυηση, αλλα οταν πηγα να δω αν οντως δεν εχω το TWPR και μπηκα στο recovery μου εβγαλε το "no command". Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο και αν μπορω κανονικα να το κλειδωσω;
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες αποφασισα και εγω να στειλω το κινητο για service γιατι εχω το "καλσσικο" μικρο-θεμα με το noice-cancelling mic και εκτος του οτι με κουραζει επιπλεον σκεφτομαι να πουλησω την συσκευη. Στο θεμα επειδη ειχα ρουτ περασα την τελευταια 8.0.0 και σημερα πηγα να κλειδωσω το bootloader ετσι ωστε να μην εχω θεμα με την εγγυηση, αλλα οταν πηγα να δω αν οντως δεν εχω το TWPR και μπηκα στο recovery μου εβγαλε το "no command". Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο και αν μπορω κανονικα να το κλειδωσω;
Αν δεν το έχεις κλειδώσει, περνά την official recovery και έπειτα κλείδωσε το αλλά δεν νομίζω να νοιάζονται για το αν θα είναι κλειδωμένο ή όχι. Το θέμα είναι να μην είναι πειραγμενο. Αλλά καλού κακού κλείδωσε το.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κλειδώσει, περνά την official recovery και έπειτα κλείδωσε το αλλά δεν νομίζω να νοιάζονται για το αν θα είναι κλειδωμένο ή όχι. Το θέμα είναι να μην είναι πειραγμενο. Αλλά καλού κακού κλείδωσε το.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περασα, οπως περναω παντα, την τελευταια εκδοση μεσω adb και τωρα δεν εχω κινητο.. εβαλα την 8.0.0 και boot-αρε κανονικα αλλα δεν λειτουργουσε τπτ. Δλδ δεν εμπαινε στις ρυθμισεις, ουτε update μπορουσε να κανει ουτε τπτ.. Σκεφτομαι να περασω μονο την twrp recovery για να φλασαρω μια custom rom γιατι εχω μεινει χωρις κινητο. Μετα απο bootloop αν κανω flash custom recovery και επειτα custom rom θα εχω θεμα με brick.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλάξατε μπαταρία στο επίσημο σέρβις στους Αμπελόκηπους πόσο χρόνο έκανε για να το παραλάβετε; Αυθημερόν ή την επόμενη μέρα; Και σας έσβησαν τα πάντα μέσα όπως στην αλλαγή πλακέτας;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλο άτομο να μιλήσεις ...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

το κανει και με άλλες συσκευες,πρεπει να εχει θεμα με το noice cancelation mic,να παρω το μαγαζι που το αγορασα η το service?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

το κανει και με άλλες συσκευες,πρεπει να εχει θεμα με το noice cancelation mic,να παρω το μαγαζι που το αγορασα η το service?
Δεν έχω ιδέα, πάρε καλύτερα την αντιπροσωπεία αλλά με άλλη συσκευή για να μη υπάρχουν τέτοια ζητήματα όταν θα τους μιλάς. Επειδή έχω το 5Χ, δεν ξέρω τι ισχύει περί εγγύησης για το 6Ρ. Αλλά νομίζω πως ασχολείται και η Procordia. Αν μπεις στη σελίδα τους, θα βρεις και τον αριθμό τηλεφώνου για το Huawei Service Centre. Δεν ξέρω τι θα σου πουν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα, πάρε καλύτερα την αντιπροσωπεία αλλά με άλλη συσκευή για να μη υπάρχουν τέτοια ζητήματα όταν θα τους μιλάς. Επειδή έχω το 5Χ, δεν ξέρω τι ισχύει περί εγγύησης για το 6Ρ. Αλλά νομίζω πως ασχολείται και η Procordia. Αν μπεις στη σελίδα τους, θα βρεις και τον αριθμό τηλεφώνου για το Huawei Service Centre. Δεν ξέρω τι θα σου πουν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο επισκεωη πριν το καλοκαιρι στην Μιχαλακοπουλου στο επισημο service (αλλαγη καπακιου απο σαβουρα) το σερβις ειναι μεν huawei αλλα συνεργαζεται με procordia .Η αποδειξη κλπ ειχε πανω στα στοιχεια της .Αψογο σερβις αλλα μεγαλη αναμονη λογο ελειψης στοκ

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Απο επισκεωη πριν το καλοκαιρι στην Μιχαλακοπουλου στο επισημο service (αλλαγη καπακιου απο σαβουρα) το σερβις ειναι μεν huawei αλλα συνεργαζεται με procordia .Η αποδειξη κλπ ειχε πανω στα στοιχεια της .Αψογο σερβις αλλα μεγαλη αναμονη λογο ελειψης στοκ
Το ότι έχει έλλειψη το ξέρω, περίμενα 36 ημέρες μέχρι να έρθει σε εμένα πλακέτα. Για το 5Χ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μας κρεμάσει σήμερα η Google με το update ? (Ναι είμαι ανυπόμονος :D)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκίνησε η επίσημη ΟΤΑ του Android 8 στην Αμερική. Λογικά δεν θα αργήσει και εδώ.

 

Επιτελους !!! και πολυ το αργησαν πιστευω !!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μας κρεμάσει σήμερα η Google με το update ? (Ναι είμαι ανυπόμονος :D)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επιτελους !!! και πολυ το αργησαν πιστευω !!

Μου θυμίζει η εποχή όπου πέρυσι, η Google καθυστέρησε το 7.0 στο Nexus 6 ... Μάλλον βλέπω να μας ζοριζει αρκετά η Google.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το πρωί αραια και που κάνω ανανέωση στα update .Τπτ το καινούριο ,ούτε κάποιο σάιτ έχει γράψει ότι βγήκε το update ή έστω το security patch του Σεπτεμβρίου

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το πρωί αραια και που κάνω ανανέωση στα update .Τπτ το καινούριο ,ούτε κάποιο σάιτ έχει γράψει ότι βγήκε το update ή έστω το security patch του Σεπτεμβρίου
Και εγώ σιγά σιγά να αναρωτιέμαιγιατι ακόμη δεν το δίνει.... Ούτε στα Pixel δεν έχει δώσει την ενημέρωση. Ενώ η Nokia το έδωσε πρώτη πρώτη την ενημέρωση 5 Σεπτεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλάξατε μπαταρία στο επίσημο σέρβις στους Αμπελόκηπους πόσο χρόνο έκανε για να το παραλάβετε; Αυθημερόν ή την επόμενη μέρα; Και σας έσβησαν τα πάντα μέσα όπως στην αλλαγή πλακέτας;

 

Σε μια ώρα είναι έτοιμο.

Προτείνουν να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά αν δεν θες δεν στο κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εστειλα κι εγω για αλλαγη οθονης λογω burn που μου εκαναν τα "κουμπια" back-home κτλ στην οθονη + αλλαγη μπαταριας με δικια μου επιθυμια με 10€ αν θυμαμαι μου ειπαν. Η οθονη ειναι λογικα στην εγγυηση μεσα γιατι το εκανε απο μονο του στα ξαφνικα. Λογικα, αυριο θα εχω νεα τους που θα το παραλαβουν.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει burn in αλλά σε πολύ μικρό βαθμό, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα το θεωρήσουν ελαττωματικό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα μέλος του Project Fi έλαβε ενημέρωση σε Android Oreo σήμερα.

 

(Και επισης ζητώ συγγνώμη για το ότι δεν ανέβασα το σκρινσοτ στο Flickr )bce67aff2bc08e71de069d15852c1696.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρουμε το update όπως και να έχει πρώτοι από όλους,το θέμα είναι να είναι ορατές οι βελτιώσεις
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει burn in αλλά σε πολύ μικρό βαθμό, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα το θεωρήσουν ελαττωματικό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ειναι κατι που εχει γινει απο μονο του και θεωρειτε εργοστασιακο προβλημα και απο την στιγμη που ειμαι μεσα στη εγγυηση, πρεπει να την αλλαξουν. Αν δεν την αλλαξουν τωρα που ανοιξαν προσφατα και θελουν πελατες ικανοποιημενους, να ειναι ετοιμοι και για την δυσφημιση.

 

Δεν θεωρω πως κατι που εγινε απο μονο του και ειναι μεσα στην εγγυηση οτι παιζει ρολο το μεγεθος του burn.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό συμβαίνει με την σελίδα "Android Beta" δεν την φορτώνει με το τίποτα σήμερα!!! :wacko:

 

Σε εσάς φορτώνει ??

 

(Sent from Galaxy Tab S2)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό συμβαίνει με την σελίδα "Android Beta" δεν την φορτώνει με το τίποτα σήμερα!!! :wacko:

 

Σε εσάς φορτώνει ??

 

(Sent from Galaxy Tab S2)

Ούτε σε εμένα μπαίνει.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ηρθε!Δεν είμαι σε beta!18150b968718670d9c85940b94fec42a.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα

 

991.4 mb

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Και σε εμένα στο 5Χ

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...