Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν μου αρέσει που στον νέο dialer δεν φαίνεται η φωτογραφία αυτού που σε καλεί. Κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφο αυτό το γαλάζιο χρώμα

Φαίνεται εκεί που απαντάς τραβοντας προς τα πάνω το τηλ

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνεται εκεί που απαντάς τραβοντας προς τα πάνω το τηλ

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπα για πες μας για το pixel xl . . Εντυπώσεις!

Είδα την υπογραφή σου

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπα για πες μας για το pixel xl . . Εντυπώσεις!

Είδα την υπογραφή σου

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει (λογικά) το pixel. Πρέπει να έχει κάνει το mod για να έχει το Google assistant και το Tapatalk βλέπει πια το κινητό ως pixel

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται εκεί που απαντάς τραβοντας προς τα πάνω το τηλ

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν τραβήξεις προς τα πάνω το τηλέφωνο απαντάει στην κλήση όμως. Έχω θέλω να βλέπω με φωτογραφία αυτόν που με καλεί πριν το σηκώσω. Και με μεγάλη φωτογραφία μάλιστα για να φαίνεται από μακριά. Επίσης πάντα απαντάω με το κουμπί του Bluetooth. Τέλος πάντων θα το συνηθίσω αν και όπως ήταν πριν ήταν πιο βολικό γιατί έβλεπες από μακριά ποιος καλούσε. Τώρα πρέπει να πας από κοντά να διαβάσεις το όνομα

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα στα χέρια μου τη συσκευή με τη beta 7.1.1.

Δεν έχω άποψη αν είναι πιο γρήγορο από πριν αλλά αυτό που είδα μου άρεσε πάρα πολύ.

Είναι τόσο smooth και snappy η συσκευή. Όλα κυλάνε τόσο ομαλά.

Η έκδοση 7.1 είναι ένα ΑΛΛΟ Android.

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα στα χέρια μου τη συσκευή με τη beta 7.1.1.

Δεν έχω άποψη αν είναι πιο γρήγορο από πριν αλλά αυτό που είδα μου άρεσε πάρα πολύ.

Είναι τόσο smooth και snappy η συσκευή. Όλα κυλάνε τόσο ομαλά.

Η έκδοση 7.1 είναι ένα ΑΛΛΟ Android.

 

Έτσι ήταν,οι αλλαγές είναι σε ρυθμίσεις και λειτουργικό,μια και το ανέφερες έχει τύχει να δω βιντεακια στο youtube τύπου vs για την ομαλότητα και γρηγοράδα της συσκευής(έδειχνε ποιο αργή) που όταν έβλεπα την δικιά μου νόμιζα ότι είναι διαφορετικές συσκευές :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην 7.0 ΡΝ7 και σκεφτομαι να περασω την 7.1 για αλλαγη, πρεπει πρωτα να τα κανω ολα στοκ (ρομ, κερνελ, recovery κλπ κλπ);
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ παρατήρησα ένα τρίξιμο στο τηλέφωνο , ακούγεται ( μαλλον ) από το ηχείο , Αμυδρό είναι αλλά από εχθές που το παρατήρησα με τρώει τι να είναι . Κάπου είχα διαβάσει στο παρελθόν για προβλήματα αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το τηλέφωνο ή σε άλλη συσκευή.

Αν όντως είναι πρόβλημα τι κάνω ? 1 μήνα το έχω

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην 7.0 ΡΝ7 και σκεφτομαι να περασω την 7.1 για αλλαγη, πρεπει πρωτα να τα κανω ολα στοκ (ρομ, κερνελ, recovery κλπ κλπ);

 

Ναι κανονικά! Επιστροφή σε στοκ και εγγραφή στο beta programm

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ παρατήρησα ένα τρίξιμο στο τηλέφωνο , ακούγεται ( μαλλον ) από το ηχείο , Αμυδρό είναι αλλά από εχθές που το παρατήρησα με τρώει τι να είναι . Κάπου είχα διαβάσει στο παρελθόν για προβλήματα αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το τηλέφωνο ή σε άλλη συσκευή.

Αν όντως είναι πρόβλημα τι κάνω ? 1 μήνα το έχω

Εγώ το ακούω όταν χτυπάει η δόνηση. Αλλά έχω αυξήσει την ένταση της μέσω kernel.

 

Sent from my Pixel XL

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση οι τιμές στο skroutz. xaxaxa το 64 πιο φτηνό από το 32.

 

Δεν θα ξαναδούμε τιμές κάτω από 400?

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την beta 7.1.1 και είναι άλλο τηλέφωνο...!!!!!

 

πριν που ήμουνα με την 7 το κινητό έτρωγε συνεχώς κολληματάκια αλλα είχε και πολύ lag στο scrolling... :worry:

 

δεν ξέρω τι παίζει αλλα πιστεύω ότι με την συσκευή μου από την ημερα που την αγόρασα κάτι παίζει.. γενικά είναι στιγμές που θα δουλεύει τόσο smooth και άλλες φορες σπαει νευρα...

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την beta 7.1.1 και είναι άλλο τηλέφωνο...!!!!!

 

πριν που ήμουνα με την 7 το κινητό έτρωγε συνεχώς κολληματάκια αλλα είχε και πολύ lag στο scrolling... :worry:

 

δεν ξέρω τι παίζει αλλα πιστεύω ότι με την συσκευή μου από την ημερα που την αγόρασα κάτι παίζει.. γενικά είναι στιγμές που θα δουλεύει τόσο smooth και άλλες φορες σπαει νευρα...

 

Αχαααα να τος!!!Έχεις και εσύ λαγκ στο σκρολινγκ ε?Γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι να το δωσω..δεν είναι θέμα ρομ από ότι έχω καταλάβει έχω αλλάξει πάνω από 10 ρομ και πάντα έχω λαγκ στο σκρολινγκ..τελικά με την 7.1.1 λες ότι εξαλείφθηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ακούω όταν χτυπάει η δόνηση. Αλλά έχω αυξήσει την ένταση της μέσω kernel.

 

Sent from my Pixel XL

 

Να το επιστρέψω ? ... Σκέφτομαι ότι στο επάνω ηχείο κάτι δεν θα είναι καλά κολλημένο . Αν το κρατήσω φοβάμαι μήπως στο μέλλον που θα έχει βγει εκτός εγγύησης . πληρώσω από την τσέπη μου .

Ερώτηση ? Το καπάκι ανοίγει ( παίζει δηλαδή να το φτιάξουν ) ? ή θα κάνουν ζημιά ?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 7.1.1. Δεν άντεξα! Προς το παρόν δεν βλέπω κάποια διαφορά πέρα από την βελτιωμένη (?) εφαρμογή της κάμερας. Χρησιμοποιώ Nova launcher οπότε η ταχύτητα ίδια μου φαίνεται, δεν είχα θέμα σε scrolling ούτε στην 7.0 είτε με stock launcher είτε με Nova Prime.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μια πολυ χρήσιμη εφαρμογη για επιπλεον λειτουργίες του Fingerprint.

Εγω πχ εβαλα να κλεινει η οθονη. Χρειαζεται root για ολες τις επιλογες και ειναι δοκιμασμενη στην 7.1.1 DP.

http://forum.xda-developers.com/nexus-6p/themes-apps/pixel-xl-fingerprint-statusbar-action-t3486728

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3904643&d=1476548720

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μια πολυ χρήσιμη εφαρμογη για επιπλεον λειτουργίες του Fingerprint.

Εγω πχ εβαλα να κλεινει η οθονη. Χρειαζεται root για ολες τις επιλογες και ειναι δοκιμασμενη στην 7.1.1 DP.

http://forum.xda-developers.com/nexus-6p/themes-apps/pixel-xl-fingerprint-statusbar-action-t3486728

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3904643&d=1476548720

Δεν χρειάζεται Root για όλες τις επιλογές, μόνο για το sleep όταν θες μετά να ξεκλειδώσεις.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ βολική η λειτουργία στην 7.1.1 που είναι σαν το force touch του iOS. Μακάρι να το δούμε σε πολλές εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Αχαααα να τος!!!Έχεις και εσύ λαγκ στο σκρολινγκ ε?Γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι να το δωσω..δεν είναι θέμα ρομ από ότι έχω καταλάβει έχω αλλάξει πάνω από 10 ρομ και πάντα έχω λαγκ στο σκρολινγκ..τελικά με την 7.1.1 λες ότι εξαλείφθηκαν?

 

με την 7.1.1 πάει πολύ καλύτερα... αλλα ορισμένες φορες με ανοιχτό 4G αρχίζει ξανά τα τρελα του... επίσης κάποιες φορες αργεί να ανοίξει και τις εφαρμογές...! γενικά περίμενα να είναι πιο smooth σαν συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

με την 7.1.1 πάει πολύ καλύτερα... αλλα ορισμένες φορες με ανοιχτό 4G αρχίζει ξανά τα τρελα του... επίσης κάποιες φορες αργεί να ανοίξει και τις εφαρμογές...! γενικά περίμενα να είναι πιο smooth σαν συσκευή...

Ακριβως τα ιδια και σε εμενα .. ειμαστε οι μονοι ομως που μας το κανει αυτο ? Λες να ειναι hardwarικο προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια και σε εμενα .. ειμαστε οι μονοι ομως που μας το κανει αυτο ? Λες να ειναι hardwarικο προβλημα ?

 

ειλικρινά δεν ξέρω αυτό σκέφτηκα..... εκτος αν είναι σε όλους έτσι και δεν δίνουνε πολύ σημασία, όπως και να έχει δεν περίμενα συσκευή nexus να έχει lag...

 

σκέφτομαι να το πάω στην αντιπροσωπεία να κάνει έναν έλεγχο... γιατί κάτι δεν μου κάθεται καλά...

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω παρατηρήσει καποιο θεμα με το 4g,ουτε με καποια εφαρμογη ιδιαιτερα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται καλη θηκη και μεμβρανη (οχι τζαμακι) παιδια?

 

Δες καλύτερα στο αντίστοιχο θεμα με τα αξεσουάρ..

Φιλικά στο λεω.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνετε πως η 7.1.1 πάει αρκετά καλύτερα απο την 7. Και σε μπαταρία και σε επιδόσεις.

 

Αν και άκυρη ερώτηση. Το force touch των εφαρμογών να υποθέσω πως δεν το υποστηρίζει ακόμη κανένας άλλος launcher? Είναι πολύ βολικό ειδικα στα μηνύματα και το ίντερνετ. Μακάρι να το ενσωματώσουν γρήγορα γιατί ο gel δεν παλεύεται.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...