Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ειδικά αυτούς που περιμενουν ΟΤΑ αναβάθμιση.

 

Καταλαβαίνω να μην κάνω μια αναβάθμιση γιατί όσοι την έκαναν είδαν χειρότερο το κινητό τους από ότι ηταν πριν.

Αλλά ο τρόπος με τον οποίο θα την κάνω γιατί να με φοβίζει;

Όσα κινητά είχα μόνο σε ένα μου ήρθε ΟΤΑ. Σε όλα τα άλλα με προγράμματα των εταιριών κατασκευής τους και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ειδικά αυτούς που περιμενουν ΟΤΑ αναβάθμιση.

 

Καταλαβαίνω να μην κάνω μια αναβάθμιση γιατί όσοι την έκαναν είδαν χειρότερο το κινητό τους από ότι ηταν πριν.

Αλλά ο τρόπος με τον οποίο θα την κάνω γιατί να με φοβίζει;

Όσα κινητά είχα μόνο σε ένα μου ήρθε ΟΤΑ. Σε όλα τα άλλα με προγράμματα των εταιριών κατασκευής τους και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εγώ μέσω LG Bridge την έκανα και όλα μια χαρά. Χειρότερο δεν το βλέπω το κινητό προς το παρόν. Μου φαίνεται το ίδιο σβελτο και απροβληματιστο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ειδικά αυτούς που περιμενουν ΟΤΑ αναβάθμιση.

 

Καταλαβαίνω να μην κάνω μια αναβάθμιση γιατί όσοι την έκαναν είδαν χειρότερο το κινητό τους από ότι ηταν πριν.

Αλλά ο τρόπος με τον οποίο θα την κάνω γιατί να με φοβίζει;

Όσα κινητά είχα μόνο σε ένα μου ήρθε ΟΤΑ. Σε όλα τα άλλα με προγράμματα των εταιριών κατασκευής τους και χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Κοιτα εγω προσωπικα εχω δει οσους οχι ολοι πχ στο νημα του τζι4 κανανε με πισι οι μισοι τραβιουνται και σε αλλες μαρκες μη γραφω κατεβατα τωρα.Εξαλου οτι κινητο εχει περασει στα χερια μου και ειναι πολλα μεσω οτα οτι αναβαθμιση περναγα δουλευαν ρολόι και χωρις να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις πουθενα.Μπορει να ειμαι και λαθος αλλα οι ΟΤΑ ειναι πιο καθαρες αποψη μου.Ετσι και αλλιως δε με χαλαει η λολιποπ μια χαρα ειναι το κινητο σπερνει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, αναβάθμιση από την πρώτη στιγμή και κανένα απολυτος θέμα σε ότι και εαν ζητήθηκε από την συσκευή, πέρασα αρκετό διάστημα στο σονυ με την 5.1 και τώρα που δίνεται η δυνατότητα στο lg έγινε το επόμενο βήμα.:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το είχα με 5.1 μερικες ημερες. Περασα με το Bridge την 6.0. Απροβληματιστο πριν αλλα και τώρα.

Πάντως γενικά διαβάζω πολύ κοσμο να προτιμά ΟΤΑ ανεξάρτητα συσκευών και μια απορία την είχα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω προσωπικα εχω δει οσους οχι ολοι πχ στο νημα του τζι4 κανανε με πισι οι μισοι τραβιουνται και σε αλλες μαρκες μη γραφω κατεβατα τωρα.Εξαλου οτι κινητο εχει περασει στα χερια μου και ειναι πολλα μεσω οτα οτι αναβαθμιση περναγα δουλευαν ρολόι και χωρις να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις πουθενα.Μπορει να ειμαι και λαθος αλλα οι ΟΤΑ ειναι πιο καθαρες αποψη μου.Ετσι και αλλιως δε με χαλαει η λολιποπ μια χαρα ειναι το κινητο σπερνει.

 

Το θέμα είναι οτι ενδεχομένως ΟΤΑ να μην σου έρθει ποτέ, π.χ στο G2 τουλάχιστον σε Branded cosmote που έχω εγώ δεν ήρθε ποτέ αλλα μόνο μέσω pc suite. Όπως και στο G3 ελάχιστοι την πήραν ΟΤΑ την 5.0 αν θυμάμαι καλά (πάλι μέσω pc suite την έιχα κατεβάσει) . Οι περισσότεροι που αντιμετώπισαν πρόβλημα ήταν με φλασάρισμα όλης της rom (τις περισσότερες φορές άλλης χώρας ) μέσω LG up.

 

Με την αναβάθμιση μέσω bridge δεν κάνεις καμία παρέμβαση , μόνο πατάς να κάνει την αναβάθμιση και την κάνει σαν να σου ήρθε ΟΤΑ αλλά ενσύρματα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ιδιο πραγμα ειναι,οταν συνδεσεις το κοσμημα στο lg bridge και του ζητήσεις update το προγραμμα κατεβαζει εκεινη τη στιγμη μεσω ιντερνετ την τελευταια οφισιαλ που ειναι για το κινητο μας,δεν ξερω εγω το εκανα την τριτη μερα που το ειχα και η ολη διαδικασια σε μιση ωρα ελαβε τελος χωρις κανενα πρόβλημα

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ώρες (!!) πριν γίνω κάτοχος του V10 :rolleyes: παρακαλώ επιβεβαιώστε μου ότι η sim που δέχεται είναι nano (γμτ..γμτ..γμτ )

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ώρες (!!) πριν γίνω κάτοχος του V10 :rolleyes: παρακαλώ επιβεβαιώστε μου ότι η sim που δέχεται είναι nano (γμτ..γμτ..γμτ )

 

ναι φίλε μου nano είναι. Με το καλό να το δεχτείς

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ώρες (!!) πριν γίνω κάτοχος του V10 :rolleyes: παρακαλώ επιβεβαιώστε μου ότι η sim που δέχεται είναι nano (γμτ..γμτ..γμτ )

Καλοριζικο να ειναι και ναι ειναι η nano

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ώρες (!!) πριν γίνω κάτοχος του V10 :rolleyes: παρακαλώ επιβεβαιώστε μου ότι η sim που δέχεται είναι nano (γμτ..γμτ..γμτ )

 

nano είναι!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - S24 Ultra & One Plus 9 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω λίγο ακόμα.. Ουφφφ... Να περάσει το Πασχα.. ..να αποχωριστω το Nexus 5 μου :( ...και σας έρχομαι και γω :cool:

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ώρες (!!) πριν γίνω κάτοχος του V10 :rolleyes: παρακαλώ επιβεβαιώστε μου ότι η sim που δέχεται είναι nano (γμτ..γμτ..γμτ )

 

Με το που θα το πιάσεις πάντως στα χέρια σου το τελευταιο πράγμα με το οποίο θα ασχοληθείς είναι να βαλεις sim. Είναι πολύ περα από τηλεφωνικη συσκευή φίλε μου. ( Ρε παιδια ούτε για γκ@@να να μιλάγαμε. Κινητό είπαμε είναι ε;;; )

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα περιμένω λίγο ακόμα.. Ουφφφ... Να περάσει το Πασχα.. ..να αποχωριστω το Nexus 5 μου :( ...και σας έρχομαι και γω :cool:

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Επι 3 μηνες και πλέον το κοιταζα μεχρι να το αγοράσω. Δεν πρέπει να υπάρχει βιντεο στο youtube που να μην το ειδα ή review που να μη διαβασα. Τέτοια παρακολούθηση ούτε ντετέκτιβ να την έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω προσωπικα εχω δει οσους οχι ολοι πχ στο νημα του τζι4 κανανε με πισι οι μισοι τραβιουνται και σε αλλες μαρκες μη γραφω κατεβατα τωρα.Εξαλου οτι κινητο εχει περασει στα χερια μου και ειναι πολλα μεσω οτα οτι αναβαθμιση περναγα δουλευαν ρολόι και χωρις να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις πουθενα.Μπορει να ειμαι και λαθος αλλα οι ΟΤΑ ειναι πιο καθαρες αποψη μου.Ετσι και αλλιως δε με χαλαει η λολιποπ μια χαρα ειναι το κινητο σπερνει.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον komia σχετικά με την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ. Άλλωστε έχει βγει εδώ και μήνες το πρόγραμμα αναβάθμισης στην 6.0 όλων των κινητών που κυκλοφόρησαν όχι μόνο πρόσφατα αλλά και μέχρι πριν από 1-2 χρόνια το πολύ, οπότε θεωρώ ότι σύντομα με το καλό θα έρθει. Εκείνο που δεν γνωρίζω πάντως είναι με ποια κριτήρια έγινε η κατάταξη των εταιριών κατασκευής (δηλ. σε ποιά κινητά θα έρθει πρώτα, ποιά θα ακολουθήσουν δεύτερα κ.ο.κ.). Με το service της LG πάντως που είχα μιλήσει προτού καν αποκτήσω την ναυαρχίδα μας, μου εξήγησαν εν συντομία ότι και με τους δύο τρόπους δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά μου άφησαν διακριτικά την αίσθηση (σαφώς λόγω θέσης) να περιμένω την ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου nano είναι. Με το καλό να το δεχτείς

 

Καλοριζικο να ειναι και ναι ειναι η nano

 

nano είναι!!

 

Με το που θα το πιάσεις πάντως στα χέρια σου το τελευταιο πράγμα με το οποίο θα ασχοληθείς είναι να βαλεις sim. Είναι πολύ περα από τηλεφωνικη συσκευή φίλε μου. ( Ρε παιδια ούτε για γκ@@να να μιλάγαμε. Κινητό είπαμε είναι ε;;; )

 

Σας ευχαριστώ όλους !! Και αναγκαστικά για κάποιες ώρες και μέχρι να έχω την nanosim (λόγω εταιρικού τηλεφώνου) δεν θα το αντιμετωπίσω σαν τηλέφωνο... ωρε γλέντια !! :lol:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

 

Επι 3 μηνες και πλέον το κοιταζα μεχρι να το αγοράσω. Δεν πρέπει να υπάρχει βιντεο στο youtube που να μην το ειδα ή review που να μη διαβασα. Τέτοια παρακολούθηση ούτε ντετέκτιβ να την έκανε...

Ελπίζω να είναι smooth το v10 αλλοιως θα κρατήσω και τα δυοοοο.... : ;)

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγω ήμουν δύσπιστος να περάρω την ΜΜ με το LG Bridge τελικά χθες δεν άντεξα και προχώρησα στην αναβάθμιση (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων).

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες. Έχω την αίσθηση οτι το κινητό είναι πιο smooth (στην ηδη απροβλημάτιστη λειτουργία).

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι smooth το v10 αλλοιως θα κρατήσω και τα δυοοοο.... : ;)

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Μπα χλωμο το βλεπω να κρατησεις μετα απο αυτο το Nexus 5 που ναι μεν πολυ καλο αλλο το αλλο ειναι βούτυρο χαχαχα

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Επι 3 μηνες και πλέον το κοιταζα μεχρι να το αγοράσω. Δεν πρέπει να υπάρχει βιντεο στο youtube που να μην το ειδα ή review που να μη διαβασα. Τέτοια παρακολούθηση ούτε ντετέκτιβ να την έκανε...

 

Το ίδιο κι εγώ...

Το μόνο που με κρατάει είναι το μέγεθος. Κι επειδή θέλω να το κρατήσω χρόνια δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το συνηθίσω.

Σε σχέση ας πούμε με το g4 ποσό πιο δύσκολο είναι στο χειρισμό;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ...

Το μόνο που με κρατάει είναι το μέγεθος. Κι επειδή θέλω να το κρατήσω χρόνια δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το συνηθίσω.

Σε σχέση ας πούμε με το g4 ποσό πιο δύσκολο είναι στο χειρισμό;

 

Αν θες κινητό που να μπορείς να το χειρίζεσαι μόνο με ένα χέρι τότε δεν θα σε βολέψει. Σε κάθε άλλη περίπτωση μην το σκέφτεσαι/στε

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κινητό που να μπορείς να το χειρίζεσαι μόνο με ένα χέρι τότε δεν θα σε βολέψει. Σε κάθε άλλη περίπτωση μην το σκέφτεσαι/στε

Μπορει και παραμπορει σαν συσκευη δε μικραινει μικραινει ομως η οθονη γινεται 5αρα περιπου και ερχρται στο χερι σου σε οποιο υψος προτιμας και ετσι δουλευεται με τον αντιχειρα ανετα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και παραμπορει σαν συσκευη δε μικραινει μικραινει ομως η οθονη γινεται 5αρα περιπου και ερχρται στο χερι σου σε οποιο υψος προτιμας και ετσι δουλευεται με τον αντιχειρα ανετα

 

Σωστος, αλλά δεν νομίζω να έχει κάποιος μόνιμα ενεργοποιημένη αυτη τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος, αλλά δεν νομίζω να έχει κάποιος μόνιμα ενεργοποιημένη αυτη τη λειτουργία.

 

Μα οποτε θες τη βαζεις με μια κινηση αν ειναι στον ον η λειτουργια η συγκεκριμενη δεν καταναλωνει μπαταρια

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ...

Το μόνο που με κρατάει είναι το μέγεθος. Κι επειδή θέλω να το κρατήσω χρόνια δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το συνηθίσω.

Σε σχέση ας πούμε με το g4 ποσό πιο δύσκολο είναι στο χειρισμό;

 

Με ενα χερι δεν θα μπορεσεις. Το g4 ειναι ηδη μεγαλυτερο και απο το g2 που ειχα. Και ομως το v10 το ερωτεύτηκα και ας ειναι τεραστιο μπροστα στο g2. Αφου εχεις το g4 και δεν εχεις θεμα δεν θα εχεις ουτε με το v10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να είναι smooth το v10 αλλοιως θα κρατήσω και τα δυοοοο.... : ;)

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Ειναι υπερανω προσδοκιών πολλων απο εδω μεσα. Δεν θα σε προβληματίσει ποτε. Τουλαχιστον οσο το εχω ειναι βούτυρο soft οχι απλα βουτυρο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω προερχομενος απο G3 σκεφτομουνα το μεγεθος,αλλα τωρα που το δουλευω δεν βλεπω διαφορες!
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...