Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο offtopic αλλά μέρα με τη μέρα παρατηρώ οτι μετα το τελευταίο security patch που εγκατέστησα μειώθηκαν οι ώρες οθόνης.Κανονικά όταν είχα 3.5 ώρες τώρα με ίδια χρήση βγάζει με το ζόρι 3 ώρες.Το έχει διαπιστώσει καποιος άλλος??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα πράγματα με τη μπαταρία τελευταία είναι αμφιλεγόμενα.

Άλλοι είδαν βελτίωση, σε άλλους μειώθηκε και σε κάποιους απλά δεν υπάρχει διαφορά.

Μήπως έχεις κάνει και τίποτα άλλες αλλαγές τελευταία εκτός το update;

Πόσο καιρό το έχεις μήπως αρχίζει και τα παίζει η μπαταρία;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό καμία βδομάδα απο οταν έγινε διαθέσιμο.Να εχει κανα 1-1,5 μήνα.Οταν λες να εχω κάνει κατι άλλο??Γενικά όπως είχα στημένο το κινητό πρίν κάνω το update ετσι το εχω και τώρα.Μη σου πω και με λιγότερες εφαρμογές.Ξέρεις τι μπορεί να φταίει amyntaios?Εγω ουτε καν ήξερα οτι και άλλα παιδιά έχουν το ίδιο θέμα.

Υ.Σ Έχω 2 μπαταρίες στις οποιες και στις δυο έχουν μειωθεί οι χρόνοι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τη συσκευή πόσο καιρό την έχεις. Ίσως η μπαταρία χάνει την αρχική απόδοσή της.

Έβαλες καμιά καινούρια εφαρμογή;

Βάλε το gsam battery monitor και παρακολουθα 2-3 μέρες αν έχεις καμιά περίεργη κατανάλωση.

Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο από αυτά..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο το εχω το τηλέφωνο και τώρα μόλις εγκατέστησα την εφαρμογή..Δε φταίει η μπαταρία γιατί κατευθείαν μετα το update είδα διαφορά.Θα ενημερώσω για τα νεότερα.
Link to comment
Share on other sites

Miselakos εμένα μου έτρωγε μπαταρία ο Uc browser. Έβγαζα δυόμιση ώρες οθόνη και μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Τον έβγαλα και γύρισα σε όπερα και κέρδισα μια ώρα οθόνη. Ίσως είναι κάποιο update εφαρμογής και σε εσένα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic αλλά μέρα με τη μέρα παρατηρώ οτι μετα το τελευταίο security patch που εγκατέστησα μειώθηκαν οι ώρες οθόνης.Κανονικά όταν είχα 3.5 ώρες τώρα με ίδια χρήση βγάζει με το ζόρι 3 ώρες.Το έχει διαπιστώσει καποιος άλλος??

Το sec. update ΔΕΝ φέρει ευθύνη για την μπαταρία, είναι μόνο το sec. patch της Google.

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω απλά χρονολόγησα την αλλαγή.Αλλα απο την στιγμή που έχει αναφερθεί και απο άλλα άτομα οπότε μάλλον παίζει ρόλο.

ένα screenshot θα βοηθούσε ίσως και μάς

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ένα screenshot θα βοηθούσε ίσως και μάς

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

akale εσένα αρνούμαι να σου δείξω φώτο..Ντρέπομαι ρε συ..:lol::lol::lol::lol::lol:

Με 6 και 7 ώρες που λες οτι έχεις οθόνη θα το δεί το κινητό μου και θα αρνηθεί να ξανα ανοίξει..:p:p

Link to comment
Share on other sites

akale εσένα αρνούμαι να σου δείξω φώτο..Ντρέπομαι ρε συ..:lol::lol::lol::lol::lol:

Με 6 και 7 ώρες που λες οτι έχεις οθόνη θα το δεί το κινητό μου και θα αρνηθεί να ξανα ανοίξει..:p:p

σήμερα λέω να το σπάσω το ρεκόρ :p

μην ακους,απλά τα χω όλα κλειστά, λίγες εφαρμογές,αυτό είναι όλο.

μακάρι να είχε μεγαλύτερη μπαταρία να μη κάθομαι να ασχολούμαι a41aad18f3d69b231b5651e19eb1149a.jpg

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να πώ πλέον με 100% σιγουριά οτι η αιτία που η μπαταρία μου κρατούσε λιγότερο απ οτι πριν το update είναι επειδή είχα περάσει την τελευταία έκδοση του Adguard απο το οποίο είχα πολύ Drain.Με το που γύρισα στην 2.85 έκδοση άρχισα κάτι 4ώρες sot.Οπότε σε εμένα βρήκα τι έφταιγε..:p:p

Πολύ προσοχή όπως μου είπε και ο amyntaios στις ενημερώσεις των εφαρμογών σας.Το πιο πιθανό αίτιο είναι αυτό.:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να πώ πλέον με 100% σιγουριά οτι η αιτία που η μπαταρία μου κρατούσε λιγότερο απ οτι πριν το update είναι επειδή είχα περάσει την τελευταία έκδοση του Adguard απο το οποίο είχα πολύ Drain.Με το που γύρισα στην 2.85 έκδοση άρχισα κάτι 4ώρες sot.Οπότε σε εμένα βρήκα τι έφταιγε..:p:p

Πολύ προσοχή όπως μου είπε και ο amyntaios στις ενημερώσεις των εφαρμογών σας.Το πιο πιθανό αίτιο είναι αυτό.:happy::happy:

 

Ωχχ λες να φταίει και αυτή εκτός του uc που μου έκανε ζημιά? Που βρίσκω την προηγούμενη έκδοση; Το έχω αγορασμένο κανονικά αλλά δεν βρίσκω 2.85 έκδοση.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν σας κάνει δουλειά αλλά το block this δέν φαίνεται καν

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στο πάνω και κάτω μέρος όμως αφήνει τη συσκευή εκτεθειμένη ε; :worry:

 

Ναι, περισσότερο κάτω. Πάνω το καλύπτει κατά μισό

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτές οι θήκες προστατεύουν την πλάτη στη καθημερινή επαφή με το τραπέζι κτλ, όχι τόσο για πτώσεις...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, περισσότερο κάτω. Πάνω το καλύπτει κατά μισό

η Spigen Crystal clear φίλε μου καλύπτει πάνω κάτω και τα πλαϊνά του(χρυσά στό δικό μου, αφού είναι άσπρο) τηλεφώνου

https://www.spigen.com/collections/lg/products/lg-v10-case-liquid-crystal

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

η Spigen Crystal clear φίλε μου καλύπτει πάνω κάτω και τα πλαϊνά του(χρυσά στό δικό μου, αφού είναι άσπρο) τηλεφώνου

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

Φίλη είμαι. Το ξέρω , έχω και εγώ θήκες που καλύπτουν γύρω γύρω. Απλά έδειξα μια διαφορετική θήκη. Μια άλλη πρόταση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλη είμαι. Το ξέρω , έχω και εγώ θήκες που καλύπτουν γύρω γύρω. Απλά έδειξα μια διαφορετική θήκη. Μια άλλη πρόταση.

 

Δεν σε κατακρίνουμε (εννοείται), απλά σχολιάζουμε πάνω σε αυτά προς ενημέρωση όσων βρίσκονται σε αντίστοιχη αναζήτηση για θήκες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... λοιπόν μπορεί κάποιος φίλος που κατέχει... να κάνει έναν κατάλογο με must have applications... οι οποίες θα καταναλώνουν όσο το δυνατόν λιγότερη μπαταρία?

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να πώ πλέον με 100% σιγουριά οτι η αιτία που η μπαταρία μου κρατούσε λιγότερο απ οτι πριν το update είναι επειδή είχα περάσει την τελευταία έκδοση του Adguard απο το οποίο είχα πολύ Drain.Με το που γύρισα στην 2.85 έκδοση άρχισα κάτι 4ώρες sot.Οπότε σε εμένα βρήκα τι έφταιγε..:p:p

Πολύ προσοχή όπως μου είπε και ο amyntaios στις ενημερώσεις των εφαρμογών σας.Το πιο πιθανό αίτιο είναι αυτό.:happy::happy:

 

εχω την εντυπωση και εγω πλεον οτι η τελευταια εκδοση του adguard κανει ζημια στην μπαταρια .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...