Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαρείτε βρε τα κινητά και μην ασχολείστε με τις μπαταρίες.

Εγώ το λιώνω και το φορτίζω 3 φορές την ημέρα και το mate 8 να είχα πάλι θα του έπινα το αίμα.

Μακάρι κάποια στιγμή να βγάλουν μπαταρία που να κρατάει μια βδομάδα με σκληρή χρήση, μέχρι τότε όμως πάρτε από 2~3 φορτιστές και power bank και καλυφτειτε έτσι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαρείτε βρε τα κινητά και μην ασχολείστε με τις μπαταρίες.

Εγώ το λιώνω και το φορτίζω 3 φορές την ημέρα και το mate 8 να είχα πάλι θα του έπινα το αίμα.

Μακάρι κάποια στιγμή να βγάλουν μπαταρία που να κρατάει μια βδομάδα με σκληρή χρήση, μέχρι τότε όμως πάρτε από 2~3 φορτιστές και power bank και καλυφτειτε έτσι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστοςςςςςς.....

Τι να τα κάνουμε τα smartphone αν δεν χρησιμοποιείς πλήρως τις λειτουργίες τους;

Και επειδή οι εταιρείες δεν πρόκειται να βάλουν μπαταρίες για να καλύπτουν τις ανάγκες μας...Ας προμηθευτούμε τα ανάλογα powerbank!!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς να χαρείς κάτι όταν δε σε αφήνει να το χαρείς;

Και ναι για μένα είναι μισή χαρά όταν δε μου βγάζει τη μέρα.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει αυτονομία μίας βδομάδας ή έστω 2-3 ημερών.

Το ιδανικό είναι να βγάζει τη μέρα από νωρίς το πρωί ως αργά το βράδυ που θα μπει στη φόρτιση. Και να βγάζει τη μέρα με data σε 4G όχι σε Wi-Fi γιατί αυτό λίγο πολύ τι κάνει.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Πώς να χαρείς κάτι όταν δε σε αφήνει να το χαρείς;

Και ναι για μένα είναι μισή χαρά όταν δε μου βγάζει τη μέρα.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει αυτονομία μίας βδομάδας ή έστω 2-3 ημερών.

Το ιδανικό είναι να βγάζει τη μέρα από νωρίς το πρωί ως αργά το βράδυ που θα μπει στη φόρτιση. Και να βγάζει τη μέρα με data σε 4G όχι σε Wi-Fi γιατί αυτό λίγο πολύ τι κάνει.

 

Το συγκεκριμένο κινητό σου δίνει τη δυνατότητα λόγω αποσπώμενης μπαταρίας να το χαρείς εξολοκλήρου. με το κιτ φόρτισής του έχεις 100% μπαταρία σε λιγότερο από 30 δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό σου δίνει τη δυνατότητα λόγω αποσπώμενης μπαταρίας να το χαρείς εξολοκλήρου. με το κιτ φόρτισής του έχεις 100% μπαταρία σε λιγότερο από 30 δεύτερα.

 

Και με ένα powerbank των 10000 mah μπορώ να έχω έως 3 φορτίσεις χωρίς να ανοιγοκλείνω την συσκευή και να αλλάζω μπαταρίες ή να βγάζω βάζω καπάκι με τις οποίες συνέπειες σε λίγο καιρό...(χαλάρωση...Κατά λάθος σπάσιμο...Κ.τ.λ.) ;)

Άσε που σου μένει και το powerbank αν αλλάξεις συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω στο ότι η αποσπώμενη μπαταρία είναι θετικό, αλλά ως εκεί.

Στο υπόλοιπο είμαι αντίθετος γιατί προϋποθέτει έξτρα έξοδα και περιττό βάρος, καθότι μιλάμε για κινητή συσκευή.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω στο ότι η αποσπώμενη μπαταρία είναι θετικo.

αν δεν σας φτάνει η μπαταρία όλα τα άλλα είναι μπελάς όπως και να το κάνουμε.... αλλά...

θυμάμαι στις αρχές που το είχα πάρει

είχα περάσει για δοκιμή μία εφαρμογή

κάμερας,για κάποιο λόγο, υποψιάζομαι

ότι πείραξε αρχεία συστήματος,και έκανε μόνο του reboot χωρίς ποτέ να βγαίνει σε desktop, πανικόβλητος θυμάμαι λέω ωχ... bootloop την κάτσαμε...(τότε ακόμα οργίαζε το νήμα του g4)μετά θυμήθηκα κάτι ηρωικές εποχές που είχα το Huawei u8800 pro,

και σκέφτομαι τι τις έχουμε τις αποσπώμενες,και τσουπ ...σαν να μην έγινε ποτέ τίποτα... αν δεν ήταν, αναγκαστικά hard reset.....

 

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν το πιάσατε το νόημα, σχεδόν σε κάθε συζήτηση που παρακολουθώ που αφορά συσκευές, πάνω κάτω αυτή αναλώνεται στα της μπαταρίας λογικό εν μέρει αλλά τελικά είναι ένα θέμα που αν λυθεί κάποια μέρα θ αφορά όλες τις συσκευές

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το γνωρίζεις υπάρχουν ήδη συσκευές που βγάζουν άνετα την ημέρα με data.

Οπότε δεν είναι γενικό το θέμα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι..η ποιότητα του σήματος παίζει πολυ μεγάλο ρόλο.

Αν δεν το γνωρίζεις υπάρχουν ήδη συσκευές που βγάζουν άνετα την ημέρα με data.

Οπότε δεν είναι γενικό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαθε boot loop και το δικό μου...Και είχα ανησυχήσει. 1 χρόνο τώρα που το χω. Άργησε. Το G4 μου το χε κάνει πιο γρήγορα. Εντάξει χαλαρά το τελευταίο LG που αγοράζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαθε boot loop και το δικό μου...Και είχα ανησυχήσει. 1 χρόνο τώρα που το χω. Άργησε. Το G4 μου το χε κάνει πιο γρήγορα. Εντάξει χαλαρά το τελευταίο LG που αγοράζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ουπς ....hard reset?

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε αυτό και ενημέρωσέ μας τι έγινε :)

https://www.youtube.com/watch?v=YZ590RqTtDY

Link to comment
Share on other sites

παιδια για ρουτ κτλ αν δεν τελειώσει η εγγύηση ουτε για πλακα ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια για ρουτ κτλ αν δεν τελειώσει η εγγύηση ουτε για πλακα ετσι ?

ούτε....

 

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ούτε....

 

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

κριμα και μου έλειψε παρα πολυ σε android ...

παιδια σε περιπτώσεις μπουτλουτ κτλ ξερουμε ποιες πλακέτες ειναι "ζορικες" και "επικίνδυνες" για το θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ καν να μπω σε factory reset mode... Κάνω τον συνδυασμό που δείχνει το βίντεο αλλά δεν...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ καν να μπω σε factory reset mode... Κάνω τον συνδυασμό που δείχνει το βίντεο αλλά δεν...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και να μπεις ίσως να μην πιάσει.

Και εγώ όταν είχα πάθει bootloop πατούσα έναν συνδιασμό πλήκτρων, έμπαινα σε ένα menu που με ρωτούσε 2 φορές αν συμφωνώ να σβηστούν όλα, και μετά τίποτα. Ξανακόλλαγε στην αρχική οθόνη.

Μάλλον θα το κλάψεις και εσύ.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ καν να μπω σε factory reset mode... Κάνω τον συνδυασμό που δείχνει το βίντεο αλλά δεν...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ελπίζω να το κάνεις σωστά

κάνε μία τελευταία προσπάθεια, βγάλε την μπαταρία και ξανά βαλτην μετα από λίγο και προσπάθησε πάλι, διαφορετικά service

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα για ένα bootloop...Τόση φασαρία;;; Γιατί ρε παιδιά;;; Δεν νομίζω να είναι τόσο σημαντικό για μία φορά...Νομίζω ότι το κάνει και για προστασία η ίδια συσκευή (υπερθέρμανση...Κάτι δεν της έκατσε καλά...) ...Δεν νομίζω ότι το hard reset απ'ευθειας προσφέρει κάτι....Μην το συμβουλεύουμε έτσι εύκολα το hard reset...

Εγώ θα έλεγα να το αφήσεις το τηλέφωνο σε ηρεμία... Να ανοίξει μόνο του ή να το ανοίξεις εσύ μετά από λίγη ώρα και να το παρατηρήσεις...Αν στο ξανακάνει σύντομα δες πως μπαίνεις σε safe mode και δούλεψε το λιγο έτσι....

Το hard reset είναι η τελευταία λύση και για εμένα καλό είναι να αποφεύγετε ....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες χωρίς τις εφαρμογές Facebook και Facebook Messenger ιδού τα αποτελέσματα..8c0ce9f45dbb3a6c08a3255e08712942.jpg
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες χωρίς τις εφαρμογές Facebook και Facebook Messenger ιδού τα αποτελέσματα..8c0ce9f45dbb3a6c08a3255e08712942.jpg

Δηλαδη;(10 χαρακτηρες)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή..

Το τελευταίο διάστημα με τις συνεχόμενες αναβαθμίσεις αυτών των εφαρμογών η συσκευή "βάρυνε" κάπως. Πλέον εκτός του ότι παρατηρώ καλύτερη διαχείριση της RAM και πιο γρήγορη απόκριση της συσκευής, βλέπω και βελτίωση στη μπαταρία.

Με τις εφαρμογές που έχω και την χρήση που κάνω έχω κέρδος ~2 ώρες sot (με Wi-Fi γιατί εξολοκλήρου με data δε δοκίμασα ακόμα).

2fac842a6e00824d5c431b6cbf0cc1fc.jpg

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το lg v 10 δεν παιρνει μικρο sim ? θελει νανο ? πιο μικρη δηλαδη ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...