Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω κανει reset αλλα δεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο τα 4 αποτυπωματα, τα 3 ειναι του ιδιου δαχτυλου για καλυτερη αναγνωριση (ετσι θεωρω τουλαχιστον) λετε να τρωει κανα σκαλωμα επειδη αναγνωριζει απο 2 3 ταυτοχρονα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον, κρατησα μονο ενα. εκανα καμια 30αρια ξεκλειδωματα, δεν εκανε reboot. θα το κρατησω ετσι και θα σας ενημερωσω. αμα ειναι αυτο ειμαι πολυ τυχερος. :X

 

τεταρτη μερα σημερα και ακομα δεν εχει κανει reboot. πολλες φορες μαλιστα το κλειδωνω και το ξεκλειδωνω συνεχομενα για να το ζορισω και ειναι κομπλε. για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε harmon17

Εχω κατεβασει και βαλει την εφαρμογη της καμερας του v10 στο g4.

Στο manual video καθως κανει εγγραφη, συνεχιζει να εμφανιζεται το κουμπι της φωτογραφικης μηχανης.

Αν το πατησω καθως γραφει βιντρο, τραβαει και ληψεις φωτογραφιας ταυτοχρονα.

 

Ε, αυτό λέμε !! :)

Και το κουμπί της φωτογραφικής μηχανής εμφανίζεται και στο manual και στο auto video

 

Και επίσης, όπως είπα και πριν, μπορείς να πάρεις snapshot ΚΑΙ όταν βλέπεις την αναπαραγωγή video. Κατά την διάρκεια αναπαραγωγής πατάς πάνω στην οθόνη και εμφανίζεται αυτό. Πατώντας στιγμιαία το σημειωμένο εικονίδιο έχεις snapshot

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_2017-03-20-11-36-48_zps3r4irw15.png

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

+1000000000

9 μήνες δεν έκανε κιχ...στην χρήση που το κάνω σπέρνει...μάλλον μέχρι να πεθάνει δεν τ αφήνω απ τα χέρια μου.:rocket:

Αχ ρομαντικό μου αγόρι. Και εγώ αυτά έλεγα. Είχα δίκαρτο, και ήμουν τόσο ερωτευμένος που πήρα επίσης δίκαρτο στη γυναίκα μου. Και έλεγα να ψάξω να βρω άλλο ένα για backup.

Μέχρι που ένα απόγευμα, προσπαθώντας να απαντήσω σε μια κλήση, κόλλησε, έκλεισε, και δεν ξανάανοιξε ποτέ.

Και εγώ αυτά έλεγα. Δε θα το αφήσω μέχρι να πεθάνει. Τώρα κείτεται νεκρό, φορώντας την καλή θηκούλα του, να μου θυμίζει πόσο περήφανο με έκανε στους 9 μήνες χρήσης του.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρομαντικό μου αγόρι. Και εγώ αυτά έλεγα. Είχα δίκαρτο, και ήμουν τόσο ερωτευμένος που πήρα επίσης δίκαρτο στη γυναίκα μου. Και έλεγα να ψάξω να βρω άλλο ένα για backup.

Μέχρι που ένα απόγευμα, προσπαθώντας να απαντήσω σε μια κλήση, κόλλησε, έκλεισε, και δεν ξανάανοιξε ποτέ.

Και εγώ αυτά έλεγα. Δε θα το αφήσω μέχρι να πεθάνει. Τώρα κείτεται νεκρό, φορώντας την καλή θηκούλα του, να μου θυμίζει πόσο περήφανο με έκανε στους 9 μήνες χρήσης του.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ωχ εσύ δεν έχεις και εγγύηση

κρίμα...

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωχ εσύ δεν έχεις και εγγύηση

κρίμα...

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Καλά εγώ ποτέ δεν έδινα βάση στην εγγύηση.

Ούτε η συσκευή της υπογραφής μου τώρα έχει εγγύηση. Είναι ένα ρίσκο που το αποδέχομαι.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση bootloop μόνο το Ευρωπαικό μοντέλο (H960) επανέρχεται στις περισσότερες περιπτώσεις με Hard Reset.

 

@MeddlingMageGR τώρα με το Mi Note 2 είσαι άρχοντας! Λογικά μόνο η κάμερα σου λείπει, τίποτα άλλο!:cool:

Link to comment
Share on other sites

 

@MeddlingMageGR τώρα με το Mi Note 2 είσαι άρχοντας! Λογικά μόνο η κάμερα σου λείπει, τίποτα άλλο!:cool:

 

Μην το λες... Και με το V10 είχα θεματάκια. Κάτι με τις λάμπες το βράδυ, κάτι με το αργό focus... δεν ήταν ρόδινα όλα.

Το MI Note 2 φοράει τον IMX 318 φακό της Sony. Δεν είναι του πεταματού... Για τις δικές μου ανάγκες, και το τονίζω αυτό, (όπου δικές μου ανάγκες = να βγάζω φωτογραφίες τα παιδιά μου στις κούνιες, και το αυτοκίνητο μου και τελευταία τη γυναίκα μου) είναι μια χαρά. Μου λείπουν βέβαια οι επαγγελματικές ρυθμίσεις και μου λείπει και το τέλειο βίντεο στα 60 fps που τράβαγε το V10... Αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτά.

Αλλά σαν σύνολο, είναι η μέρα με τη νύχτα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το minote 2 είναι 5 Κλασεις πάνω σαν γενικό σύνολο.

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες... Και με το V10 είχα θεματάκια. Κάτι με τις λάμπες το βράδυ, κάτι με το αργό focus... δεν ήταν ρόδινα όλα.

Το MI Note 2 φοράει τον IMX 318 φακό της Sony. Δεν είναι του πεταματού... Για τις δικές μου ανάγκες, και το τονίζω αυτό, (όπου δικές μου ανάγκες = να βγάζω φωτογραφίες τα παιδιά μου στις κούνιες, και το αυτοκίνητο μου και τελευταία τη γυναίκα μου) είναι μια χαρά. Μου λείπουν βέβαια οι επαγγελματικές ρυθμίσεις και μου λείπει και το τέλειο βίντεο στα 60 fps που τράβαγε το V10... Αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτά.

Αλλά σαν σύνολο, είναι η μέρα με τη νύχτα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

από dac? γιατί για τα δικά μου γούστα χωρίς καλή φωτο,video,και ήχο θα πάω σε Nokia 3310 να χτυπάει μόνο

επίσης η τιμή είναι πολύ περιοριστικός λόγος,400€ έδωσα με πολύ βαριά καρδιά αλλά δεν το χω μετανιώσει, ευτυχώς

αν είχε και γρηγορότερο focus θα μουν κομπλέ ...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το minote 2 είναι 5 Κλασεις πάνω σαν γενικό σύνολο.

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

ως προς τι? ο καθένας αγοράζει κινητό σύμφωνα με τις δικές του ανάγκες

και για αυτόν αυτό που διάλεξε με τα χρήματα του είναι ότι καλύτερο

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι με τόσες συσκευές αλλά και κατηγορίες όπως και με τους ρυθμούς που παρουσιάζουν μοντέλα οι εταιρίες όχι απλά έχουμε χάσει τη μπάλα αλλά δεν θυμόμαστε και τι μπάλα είχαμε...

 

Lg V10 κινητό τέλους του 2015 με ήδη επεξεργαστή ακόμα παλιότερο ...808 αντί του 810 τοτε, εάν δεν κάνω λάθος.

Mi Note 2 κινητό τέλους του 2016.

 

Προφανώς οι συγκρίσεις είναι περιττές όταν τον ίδιο μήνα παρουσίασης του Mi Note 2 παρουσιάζεται ο αντικαταστάτης του v10 το v20.

 

κακά τα ψέματα ήδη το V10 είναι κινητό 2ετίας με τα γνωστά θέματά του μπαταρία και οθόνη. Παραμένει φυσικά κινητό που άνετα καλύπτει τις ανάγκες ακόμα και βαριάς χρήσης όπως και πολλά κινητά 3ετίας ίσως και 4ετίας.

 

Τα κινητά πλέον είναι σαν τους υπολογιστές. ένας υπολογιστής 3ετίας ναι μεν θεωρείται παλιός αλλά κάνει για όλες τις δουλειές άνετα. Όλα τα άλλα είναι κουβέντες για τον αν θέλουμε αλλά και αν αντέχουμε να έχουμε πάντα τα τελευταία μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

.........

 

Τα κινητά πλέον είναι σαν τους υπολογιστές. ένας υπολογιστής 3ετίας ναι μεν θεωρείται παλιός αλλά κάνει για όλες τις δουλειές άνετα. Όλα τα άλλα είναι κουβέντες για τον αν θέλουμε αλλά και αν αντέχουμε να έχουμε πάντα τα τελευταία μοντέλα.

 

Αυτό ακριβώς ! Συμφωνώ και προσυπογράφω ...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

από dac? γιατί για τα δικά μου γούστα χωρίς καλή φωτο,video,και ήχο θα πάω σε Nokia 3310 να χτυπάει μόνο

επίσης η τιμή είναι πολύ περιοριστικός λόγος,400€ έδωσα με πολύ βαριά καρδιά αλλά δεν το χω μετανιώσει, ευτυχώς

αν είχε και γρηγορότερο focus θα μουν κομπλέ ...

 

Γιατί πριν το V10, κυκλοφορούσες με το 3310? Με το V10 ανακάλυψες ξαφνικά τη φωτογραφία, τον ήχο και το βίντεο? Και δεν είπα ότι δεν έχει καλή κάμερα. Για auto λήψεις μια χαρά είναι. Και με ήλιο, και σε σκοτεινό μέρος. Μόνο που δεν είναι τόσο καλή ώστε να έχει και manual ρυθμίσεις.

Δε χρησιμοποιώ τον dac είναι η αλήθεια, γιατί έχω αγοράσει ένα ζευγάρι ασύρματα ακουστικά (Jabra Rox) και ως γνωστών το dac δε λειτουργεί ασύρματα. Παρόλα αυτά, επειδή έχω μαμά ηχοσύστημα JBL στο αμάξι, συνδέω το κινητό με την θύρα AUX και ακούω μουσική από Spotify που έχει καταπληκτική ποιότητα ήχου. Ε, διάφορες δεν είδα στα 2 κινητά.

Τα Xiaomi έχουν ένα μαγικό κουμπάκι, το Dolby Atmos που λειτουργεί ασύρματα και είναι εντυπωσιακό το αποτέλεσμα.

Τέλος αν εσύ έδωσες με βαριά καρδιά 400 ευρώ για το μονόκαρτο, φαντάσου πως νιώθω εγώ που έδωσα 540 για μεταχειρισμένο δίκαρτο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πριν το V10, κυκλοφορούσες με το 3310? Με το V10 ανακάλυψες ξαφνικά τη φωτογραφία, τον ήχο και το βίντεο.

όχι βέβαια αλλά με το v10 έτυχε να δω ότι υπάρχουν κινητά με κάπως προσιτή τιμή (γκουχ γκουχ) που μπορείς να βγάλεις στο αυτόματο αξιοπρεπεστατες φωτο και να τραβήξεις video,και έτυχε να είναι αυτό τη στιγμή που αποφάσισα να αποσύρω το Nexus 5

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την κάμερα του LG 4 δεν έχει το v 10;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την κάμερα του LG 4 δεν έχει το v 10;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι,Sony imx234 φοράνε και τα δύο

το software αλλάζει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρομαντικό μου αγόρι. Και εγώ αυτά έλεγα. Είχα δίκαρτο, και ήμουν τόσο ερωτευμένος που πήρα επίσης δίκαρτο στη γυναίκα μου. Και έλεγα να ψάξω να βρω άλλο ένα για backup.

Μέχρι που ένα απόγευμα, προσπαθώντας να απαντήσω σε μια κλήση, κόλλησε, έκλεισε, και δεν ξανάανοιξε ποτέ.

Και εγώ αυτά έλεγα. Δε θα το αφήσω μέχρι να πεθάνει. Τώρα κείτεται νεκρό, φορώντας την καλή θηκούλα του, να μου θυμίζει πόσο περήφανο με έκανε στους 9 μήνες χρήσης του.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε άφησε το v10 κι απ οτι είδα αναβαθμίστηκες με τέρας xiaomi....τα redmi note 3 pro συζύγου και γιού μου,αν και φτηνά,αξιοπρεπέστατα....φαντάζομαι το δικό σου,πυρηνικό!!!....εμένα αν με αφήσει, μάλλον αυτή την εποχή θα ξεπακετάρω παλιό συζύγου ativS....χαχαχαχα...το καράβι εργασία δυστυχώς πάτωσε!!...οπότε το v10 δεν είναι αποκλειστικά θέμα ρομαντισμού.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως τα βλέπετε αυτά τα στατιστικά;

 

7d0638f2e5439d82b866bbd3abe66d62.jpg

 

1febc297b18577d7fc6f5d3df5d98921.jpg

 

7f3c95b8766643da2cb4060cd783d5ea.jpg

 

a22c2162a9b0789b7d886d0714bac049.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως τα βλέπετε αυτά τα στατιστικά;

 

7d0638f2e5439d82b866bbd3abe66d62.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις τα πάντα κλειστά και δεν έχεις βάλει sim. :p

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί πριν το V10, κυκλοφορούσες με το 3310? Με το V10 ανακάλυψες ξαφνικά τη φωτογραφία, τον ήχο και το βίντεο? Και δεν είπα ότι δεν έχει καλή κάμερα. Για auto λήψεις μια χαρά είναι. Και με ήλιο, και σε σκοτεινό μέρος. Μόνο που δεν είναι τόσο καλή ώστε να έχει και manual ρυθμίσεις.

Δε χρησιμοποιώ τον dac είναι η αλήθεια, γιατί έχω αγοράσει ένα ζευγάρι ασύρματα ακουστικά (Jabra Rox) και ως γνωστών το dac δε λειτουργεί ασύρματα. Παρόλα αυτά, επειδή έχω μαμά ηχοσύστημα JBL στο αμάξι, συνδέω το κινητό με την θύρα AUX και ακούω μουσική από Spotify που έχει καταπληκτική ποιότητα ήχου. Ε, διάφορες δεν είδα στα 2 κινητά.

Τα Xiaomi έχουν ένα μαγικό κουμπάκι, το Dolby Atmos που λειτουργεί ασύρματα και είναι εντυπωσιακό το αποτέλεσμα.

Τέλος αν εσύ έδωσες με βαριά καρδιά 400 ευρώ για το μονόκαρτο, φαντάσου πως νιώθω εγώ που έδωσα 540 για μεταχειρισμένο δίκαρτο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλεις high end ακουστικά, τύπου planar πχ, για να δεις λιγο τι θα πει το DAC..

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα πάντα κλειστά και δεν έχεις βάλει sim. :p

 

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

 

Τι εννοείς; που είδες κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρολαρω γτ έχεις 2πλασιο sot από το μέσο όρο και είσαι μόνο στο 32%

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Έχεις τη συσκευή φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vlasismiriagos τα ίδια χάλια με το δικό μου πριν την αναβάθμιση. Τώρα βγάζω 3,5 ώρες οθόνη μέχρι το 15%....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Για δώσε screenshot από το λειτουργικό σύστημα android.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, μπερδεύτηκα νόμιζα πως το sot ήταν 5ω και 48 λεπτά. Ναι το έχω το V10 αλλά τριτοτεταρτη συσκευή γτ η μπαταρία είναι δράμα.

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...