Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω το G4 αλλά έχω απογοητευθεί από τη μπαταρία. Το v10 τι λέει σαν μπαταρια σε σχέση με το G4?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Λίγο καλύτερο φίλε μου, μην φανταστείς τεράστια διαφορά αλλά είναι λίγο καλύτερο. Χρόνια πολλά!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω το G4 αλλά έχω απογοητευθεί από τη μπαταρία. Το v10 τι λέει σαν μπαταρια σε σχέση με το G4?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Αν ο λόγος μετάβασης από τη μια συσκευη στην άλλη είναι η μπαταρία... καλύτερα να πας σε άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους σας! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ακουστικά γιατί από τα εργοστασιακά για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Έχει αγοράσει κάποιος από εσάς και ποιά θα είχατε να προτείνετε, ώστε πάντα με βάση τις δυνατότητες της συσκευής μας να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα?

Υ.Γ. Άρχοντα σε ευχαριστώ για το pm, να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους σας! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ακουστικά γιατί από τα εργοστασιακά για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Έχει αγοράσει κάποιος από εσάς και ποιά θα είχατε να προτείνετε, ώστε πάντα με βάση τις δυνατότητες της συσκευής μας να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα?

Υ.Γ. Άρχοντα σε ευχαριστώ για το pm, να είσαι καλά!

 

Εγώ έχω αυτά http://www.whathifi.com/sony/mdr-ex650ap/review....

Ειναι λίγο τσιμπημενα αλλά είναι πολύ καλά για τα λεφτά τους....

Πάντως για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα θα χρειαστείς , όπως είχα αναφέρει και παλιότερα στο thread, audio extension cable.... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6674763#post6674763

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Με τον μαμά video player σου έχει επιλογή χ1, χ1/2, χ1/4, χ1/8.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

Εμ έλα που δεν βρίσκω αυτές τις επιλογές... :O

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το v10. Ποιά τα μειονεκτήματα του μπορείτε να μου πείτε; Τι παίζει με τα ελληνικά δίκτυα και το 4G; Εγώ χρησιμοποιώ Vodafone. Έχει κάποιο άλλο μειονέκτημα; Στείλτε μου λινκ αν έχουν απαντηθεί πιο πριν τα ερωτήματα αυτά; Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια Πολλά στην παρέα!!!
Link to comment
Share on other sites

Από το άλμπουμ πατάς αναπαραγωγή.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/2e2fcd7a1a8042d3a03c4b93b5c47836.jpg

 

Εφόσον έχεις τραβήξει βίντεο σε slow motion στην αναπαραγωγή σου το βγάζει δεξιά στην οθονη χ1, χ1/2, χ1/4, χ1/8.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/9492b07c008a538297382a6a7b18033a.jpg

 

Αν δεν το έχεις τραβήξει slow motion σου βγάζει επιλογή από χ0,5-χ2,0.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/d873d71fa9f31b4bd4fb34ece8bfa88a.jpg

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το v10. Ποιά τα μειονεκτήματα του μπορείτε να μου πείτε; Τι παίζει με τα ελληνικά δίκτυα και το 4G; Εγώ χρησιμοποιώ Vodafone. Έχει κάποιο άλλο μειονέκτημα; Στείλτε μου λινκ αν έχουν απαντηθεί πιο πριν τα ερωτήματα αυτά; Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια Πολλά στην παρέα!!!

 

Καλησπέρα φίλε μου και χρόνια πολλά, μέχρι στιγμής θέματα δεν έχουν υπάρξει - αναφερθεί , μια χαρά τα πηγαίνει η συσκευή, για το 4g όπως έχω και εγώ βονταφον κανένα απολύτως πρόβλημα, nano sim παίρνει το θηρίο μας και όπως ισχυρίζονται πηγαίνει ακόμα καλύτερα:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το v10. Ποιά τα μειονεκτήματα του μπορείτε να μου πείτε; Τι παίζει με τα ελληνικά δίκτυα και το 4G; Εγώ χρησιμοποιώ Vodafone. Έχει κάποιο άλλο μειονέκτημα; Στείλτε μου λινκ αν έχουν απαντηθεί πιο πριν τα ερωτήματα αυτά; Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια Πολλά στην παρέα!!!

In call sound ....χμμμ....δεν είναι και τόσο καλός σύμφωνα με τα reviews

Ελπίζω με mm να βελτιωθηκε

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

In call sound ....χμμμ....δεν είναι και τόσο καλός σύμφωνα με τα reviews

Ελπίζω με mm να βελτιωθηκε

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Ελληνικα ξερουμε ;Ο ηχος ακουστικου σε κλησεις εννοεις;Τα ριβιους ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το v10. Ποιά τα μειονεκτήματα του μπορείτε να μου πείτε; Τι παίζει με τα ελληνικά δίκτυα και το 4G; Εγώ χρησιμοποιώ Vodafone. Έχει κάποιο άλλο μειονέκτημα; Στείλτε μου λινκ αν έχουν απαντηθεί πιο πριν τα ερωτήματα αυτά; Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια Πολλά στην παρέα!!!

 

Διάβασε λίγες σελίδες πισω, ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα ξερουμε ;Ο ηχος ακουστικου σε κλησεις εννοεις;Τα ριβιους ;

http://www.notebookcheck.net/LG-V10-Smartphone-Review.158944.0.html

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους και χρονια πολλα με υγεια να εχουμε !! εχω παρατηρησει περνωντας σε MM χειροτερη διαχειριση μπαταριας απο πριν ...εχω συμπληρωσει περιπου 3 κυκλους φορτισεις...κατι αναλογο διαβασα και απο χρηστες σε ξενα φορουμς....εχετε παρατηρησει κατι τετοιο ?? ευχαριστω...:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους και χρονια πολλα με υγεια να εχουμε !! εχω παρατηρησει περνωντας σε MM χειροτερη διαχειριση μπαταριας απο πριν ...εχω συμπληρωσει περιπου 3 κυκλους φορτισεις...κατι αναλογο διαβασα και απο χρηστες σε ξενα φορουμς....εχετε παρατηρησει κατι τετοιο ?? ευχαριστω...:)

Μέσω LG Bridge ή OTA?

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν το update?

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγες σελίδες πισω, ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Κύριε moderator ευχαριστώ για το χρόνο σου που αφιέρωσες να μου απαντήσεις. Διάβασα τις προηγούμενες 20 σελίδες από τις 106 που έχουν γραφτεί μέχρι σήμερα και δεν υπάρχει τίποτα σχετικά με τις συχνότητες λειτουργίας στην Ελλάδα. Δεν έχω πρόβλημα να διαβάσω επιπλέον άλλες 20 ή και όλες αλλά θα ήταν πιο χρήσιμο να έπαιρνα ενα λινκ γιατί βιάζομαι να πάρω το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, σου απάντησα εγώ για το δικτυο της βονταφον που έχω και εγώ, είναι υποδειγματικό, τα υπόλοιπα είναι άνευ ουσίας, επίσης τα λινκ με την συνολική παρουσιάση του V10 που έβαλαν τα παιδιά παραπάνω είναι πλήρως κατατοπιστικά, προσωπικά για την απόκτηση του V10 έδωσα το ultra το οποίο το είχα στήσει με πολλά καλούδια, άντε με το καλό να έρθεις στην παρέα μας:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κύριε moderator ευχαριστώ για το χρόνο σου που αφιέρωσες να μου απαντήσεις. Διάβασα τις προηγούμενες 20 σελίδες από τις 106 που έχουν γραφτεί μέχρι σήμερα και δεν υπάρχει τίποτα σχετικά με τις συχνότητες λειτουργίας στην Ελλάδα. Δεν έχω πρόβλημα να διαβάσω επιπλέον άλλες 20 ή και όλες αλλά θα ήταν πιο χρήσιμο να έπαιρνα ενα λινκ γιατί βιάζομαι να πάρω το τηλέφωνο.

LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - H960A

Πάρτο αφοβα

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το άλμπουμ πατάς αναπαραγωγή.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/2e2fcd7a1a8042d3a03c4b93b5c47836.jpg

 

Εφόσον έχεις τραβήξει βίντεο σε slow motion στην αναπαραγωγή σου το βγάζει δεξιά στην οθονη χ1, χ1/2, χ1/4, χ1/8.

 

 

Φίλε σ' ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου και την βοήθεια σου !!

Αλλά το θέμα μου είναι ότι ούτε όταν είμαι στο άλμπουμ ούτε κατά την διάρκεια προβολής video βρίσκω αυτό το μενού !! WTF ?!?!

 

To μενού που μου βγαίνει όταν είμαι στο άλμπουμ είναι αυτό :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Snap%202016-05-04%20at%2017.56.40_zpstz3msstz.jpg

 

Υπόψιν ότι είμαι στην 5.1.1 και V10d-EUR-XX

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σ' ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου και την βοήθεια σου !!

Αλλά το θέμα μου είναι ότι ούτε όταν είμαι στο άλμπουμ ούτε κατά την διάρκεια προβολής video βρίσκω αυτό το μενού !! WTF ?!?!

 

To μενού που μου βγαίνει όταν είμαι στο άλμπουμ είναι αυτό :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Snap%202016-05-04%20at%2017.56.40_zpstz3msstz.jpg

 

Υπόψιν ότι είμαι στην 5.1.1 και V10d-EUR-XX

Και γω με lollipop είμαι.

Όταν πατάς στο βίντεο για να παίξει δε σου βγάζει επιλογή με τι να το αναπαράγεις; Ή έστω να δεν παίζει με τον μαμά video player;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Και γω με lollipop είμαι.

Όταν πατάς στο βίντεο για να παίξει δε σου βγάζει επιλογή με τι να το αναπαράγεις; Ή έστω να δεν παίζει με τον μαμά video player;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

Εντάξει, το βρήκα το πρόβλημα !! Η τελευταία σου ερώτηση μου άνοιξε τα μάτια !! Είχα βάλει μόνιμη επιλογή αναπαραγωγής video τον MX Player. Μην βρίσκοντας πως μπορώ να το καταργήσω αυτό, τον απεγκατέστησα προσωρινά και το ερώτημα επιλογής αναπαραγωγής επανήλθε και πλέον με τον μαμά "Βίντεο" όλα δουλεύεουν κανονικά στο slow motion. Ουφ !! :D

 

Φίλε και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το βρήκα το πρόβλημα !! Η τελευταία σου ερώτηση μου άνοιξε τα μάτια !! Είχα βάλει μόνιμη επιλογή αναπαραγωγής video τον MX Player. Μην βρίσκοντας πως μπορώ να το καταργήσω αυτό, τον απεγκατέστησα προσωρινά και το ερώτημα επιλογής αναπαραγωγής επανήλθε και πλέον με τον μαμά "Βίντεο" όλα δουλεύεουν κανονικά στο slow motion. Ουφ !! :D

 

Φίλε και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια :)

 

Γενικά, αν ορίσεις μια προεπιλογή και θέλεις να την καταργήσεις, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών, να βρεις την αντίστοιχη εφαρμογή και μέσα εκεί να κάνεις διαγραφή προεπιλογών.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, αν ορίσεις μια προεπιλογή και θέλεις να την καταργήσεις, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών, να βρεις την αντίστοιχη εφαρμογή και μέσα εκεί να κάνεις διαγραφή προεπιλογών.

 

Α, μάλιστα... Κάθε μέρα όλο και κάτι μαθαίνω :rolleyes:

 

Ευχαριστώ φίλε !

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το βρήκα το πρόβλημα !! Η τελευταία σου ερώτηση μου άνοιξε τα μάτια !! Είχα βάλει μόνιμη επιλογή αναπαραγωγής video τον MX Player. Μην βρίσκοντας πως μπορώ να το καταργήσω αυτό, τον απεγκατέστησα προσωρινά και το ερώτημα επιλογής αναπαραγωγής επανήλθε και πλέον με τον μαμά "Βίντεο" όλα δουλεύεουν κανονικά στο slow motion. Ουφ !! :D

 

Φίλε και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Να'σαι καλά..μόνος σου βρήκες τη λύση!!

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...