Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Έχω κάνει τις ρυθμίσεις για τον ήχο που έχουν αναφερθεί εδώ στο νήμα αλλά υπάρχει ένα θεματάκι. Σε οποίο επίπεδο και αν έχω την ένταση είναι μόνιμα φουλ. Είτε το έχω στο τελευταίο επίπεδο είτε στο πρώτο η ένταση είναι η ίδια. Η μόνη που αλλάζει είναι των πολυμέσων(μουσική, βίντεο κλπ). Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό? Σχετικά με το διάγραμμα της μπαταρίας στις ρυθμίσεις εκείνο που είχα αναφέρει στο #821 το έχει κανένας άλλος αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το διάγραμμα της μπαταρίας. Στο κάνει συνέχεια; Ή την πρώτη φορά; Προσωπικά κάτι μου λέει για κάποιο τηλέφωνο, και αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει με το ότι αρχικά είχε λάθος ημερομηνία/ώρα και επειδή είχε ξεκινήσει να δουλεύει με αυτήν, μετά όταν του έθεσα τη σωστή το διάγραμμα βγήκε κάπως έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Για το διάγραμμα της μπαταρίας. Στο κάνει συνέχεια; Ή την πρώτη φορά; Προσωπικά κάτι μου λέει για κάποιο τηλέφωνο, και αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει με το ότι αρχικά είχε λάθος ημερομηνία/ώρα και επειδή είχε ξεκινήσει να δουλεύει με αυτήν, μετά όταν του έθεσα τη σωστή το διάγραμμα βγήκε κάπως έτσι.

Όχι από την αρχή μου το κάνει και η ημερομηνία και η ώρα είναι από το δίκτυο αυτόματα!

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή για dual sim με 160 χαρακτήρες?ποια λέτε?

Go sms pro και νομίζω πως και το handset SMS πλέον υποστηρίζει και 2κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή για dual sim με 160 χαρακτήρες?ποια λέτε?

για sms εχω αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.banana.studio.sms

Link to comment
Share on other sites

πρώτον, όπως φαίνεται στο screenshot που βάζω (έκανα upload σε σελίδα επειδή δεν ανέβαινε η φωτό εδώ) στο σχέδιο 1 έχω κι εγώ το κενό στο διάγραμμα της μπαταρίας. θυμάμαι καλά ότι τις συγκεκριμένες ώρες το κινητό δούλευε με χρήση Hotspot. το άναψα και το έσβησα 3 φορές. επιπλέον το έβαλα το βράδυ για πλήρη φόρτιση ενώ ήταν κλειστό. μήπως, μετά το τελευταίο βήμα (φόρτιση ενώ είναι σβηστό) χάνεται το ιστορικό ; πολύ πιθανό να συμβαίνει αυτό.

 

δεύτερον, όπως φαίνεται στο σχέδιο 2, αν ενεργοποιήσω την εξοικονόμηση μπαταρίας μέσα σε ένα 8ωρο (χωρίς χρήση, μόνο wifi και τηλεφωνία ενεργά) μου χάνει μόνο 4% .

αλλά είναι ρίσκο επειδή δεν έρχονται ειδοποιήσεις, ούτε χτυπάει το ξυπνητήρι.

σε περίπτωση που δεν είναι ενεργοποιημενη η εξοικονόμηση, έχω δει να χάνω μέχρι και 20%, απλά να κάθεται με σβηστή οθόνη, χωρίς να χρησιμοποιηθεί το κινητό (τηλεφωνία και WiFi ενεργά) . το επισημαίνω αυτό επειδή αναφέρθηκε ότι πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία μετά το τελευταίο update. όχι, δεν ευθύνεται μόνο το update αλλά και οοοοολες οι εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες και λειτουργούν στο παρασκήνιο.

 

τρίτον, πριν λίγες μέρες είχα γράψει ότι είχα πρόβλημα με Hotspot και Wind.

μετά από απενεργοποίηση και ενεργοποίηση συσκευής, και αναμονή στην οθόνη για pin των sim καρτών (μέχρι να σβήσει και μετά να την ανάψω για να βάλω τα pin) , το πρόβλημα δεν εμφανίζεται.

 

http://postimg.org/image/smzjr0hg7/

 

ελπίζω να κάνετε την συσχέτιση και με την συμπεριφορά των δικών σας κινητών και να καταλήξουμε κάπου.

 

τέλος, για SMS χρησιμοποιώ το chomp sms, μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε την χρήση Dual Sim από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε ενεργη την εξοικονομηση μπαταριας, εχουμε καποιο ουσιαστικο μειονεκτημα?

Οχι ιδιαιτερο.Ολα δουλευουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά.

Παρέλαβα τη συσκευή από Κίνα με πρόβλημα στον ήχο.Έκανα τις ρυθμίσεις που προτείνονται αλλά ελάχιστη βελτίωση.

Όταν βάζω να παίξει κάποιο βίντεο από το youTube μετά από κανα τρίλεπτο δυναμώνει ο ήχος και ακούγεται στο μέγιστο.

Ωραία λέω φτιάχτηκε.Αμ δε! Μόλις το ανοιξεις ή σε καλέσουν στο τηλέφωνο δεν ακούγεται καθόλου.

Φλασάρισα την ρομ 5 και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις που έπρεπε.Τώρα έχει την 9 κάποια

ιδέα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά.

Παρέλαβα τη συσκευή από Κίνα με πρόβλημα στον ήχο.Έκανα τις ρυθμίσεις που προτείνονται αλλά ελάχιστη βελτίωση.

Όταν βάζω να παίξει κάποιο βίντεο από το youTube μετά από κανα τρίλεπτο δυναμώνει ο ήχος και ακούγεται στο μέγιστο.

Ωραία λέω φτιάχτηκε.Αμ δε! Μόλις το ανοιξεις ή σε καλέσουν στο τηλέφωνο δεν ακούγεται καθόλου.

Φλασάρισα την ρομ 5 και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις που έπρεπε.Τώρα έχει την 9 κάποια

ιδέα;

Ευχαριστώ

Για χαρα.

Ποια rom φλασαρες???Απο που την βρηκες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κενό στο διάγραμμα της μπαταρίας δεν προέκυψε μετά απο κάτι, το κάνει από το 1ο άνοιγμα της συσκευής. Χωρίς σιμ χωρίς sd χωρίς κάποια εφαρμογή εγκατεστημένη. Από τότε το παρατηρώ γιατί κοιτάω καθημερινά και πολλές φορές την μέρα τι μου έχει καταναλώσει μπαταρία και πόση ώρα κυρίως κοιτάω την οθόνη και τις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα.

Ποια rom φλασαρες???Απο που την βρηκες??

Κοιτα ...και το δικο μου ηρθε με προβλημα στο ηχειο του ...ακουγεται ελαχιστα και πριμαριστα.....και κατεληξα στο οτι φταιει το ηχειο του....

Το ανοιξα και εβαλα παραλληλα μια αλλη καψα που ειχα και επαιξε κανονικα ...

Οποτε ζητησα απο τον κινεζο να μου στειλει κουτρα το ανταλακτικο και θα το αλλαξω

Ειναι προτιμοτερο απο το να το στειλω πισω και μετα να μου στειλει καινουργιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας και χρόνια πολλά.

Παρέλαβα τη συσκευή από Κίνα με πρόβλημα στον ήχο.Έκανα τις ρυθμίσεις που προτείνονται αλλά ελάχιστη βελτίωση.

Όταν βάζω να παίξει κάποιο βίντεο από το youTube μετά από κανα τρίλεπτο δυναμώνει ο ήχος και ακούγεται στο μέγιστο.

Ωραία λέω φτιάχτηκε.Αμ δε! Μόλις το ανοιξεις ή σε καλέσουν στο τηλέφωνο δεν ακούγεται καθόλου.

Φλασάρισα την ρομ 5 και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις που έπρεπε.Τώρα έχει την 9 κάποια

ιδέα;

Ευχαριστώ

Κοιτα ...και το δικο μου ηρθε με προβλημα στο ηχειο του ...ακουγεται ελαχιστα και πριμαριστα.....και κατεληξα στο οτι φταιει το ηχειο του....

Το ανοιξα και εβαλα παραλληλα μια αλλη καψα που ειχα και επαιξε κανονικα ...

Οποτε ζητησα απο τον κινεζο να μου στειλει κουτρα το ανταλακτικο και θα το αλλαξω

Ειναι προτιμοτερο απο το να το στειλω πισω και μετα να μου στειλει καινουργιο...

Link to comment
Share on other sites

...............Φλασάρισα την ρομ 5 και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις που έπρεπε.Τώρα έχει την 9 κάποια...................

Αυτα γραφει το παλικαρι,αυτο ρωταω,τις rom τις ξερω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ...και το δικο μου ηρθε με προβλημα στο ηχειο του ...ακουγεται ελαχιστα και πριμαριστα.....και κατεληξα στο οτι φταιει το ηχειο του....

Το ανοιξα και εβαλα παραλληλα μια αλλη καψα που ειχα και επαιξε κανονικα ...

Οποτε ζητησα απο τον κινεζο να μου στειλει κουτρα το ανταλακτικο και θα το αλλαξω

Ειναι προτιμοτερο απο το να το στειλω πισω και μετα να μου στειλει καινουργιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα ...και το δικο μου ηρθε με προβλημα στο ηχειο του ...ακουγεται ελαχιστα και πριμαριστα.....και κατεληξα στο οτι φταιει το ηχειο του....

Το ανοιξα και εβαλα παραλληλα μια αλλη καψα που ειχα και επαιξε κανονικα ...

Οποτε ζητησα απο τον κινεζο να μου στειλει κουτρα το ανταλακτικο και θα το αλλαξω

Ειναι προτιμοτερο απο το να το στειλω πισω και μετα να μου στειλει καινουργιο...

 

:worry: Μας τρομοκρατείς!!

Λέτε βρε παιδιά η τελευταία παρτίδα λόγω φόρτου παραγωγής να βγείνει ελλατωματική;;;

Μου εκανες την καρδιά περιβόλι τώρα.... Προχθές το παράγγειλα απο banggood ..... :confused: :(

Link to comment
Share on other sites

:worry: Μας τρομοκρατείς!!

Λέτε βρε παιδιά η τελευταία παρτίδα λόγω φόρτου παραγωγής να βγείνει ελλατωματική;;;

Μου εκανες την καρδιά περιβόλι τώρα.... Προχθές το παράγγειλα απο banggood ..... :confused: :(

Μην φοβασαι...

Μιλησα με τον κινεζο και θα μου στειλει το ανταλακτικο και θα μου πληρωσει την επισκευη η οποια του ειπα οτι θα κοστισει 10 €...

Πολυ καλυτερο απο το να το εστελνα πισω...

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλεις τη ζελατίνα και μετά θα βάλεις το γυαλί. Εγώ θα άφηνα τη ζελατίνα μέχρι να γίνει χάλια, και στη συνέχεια θα την αντικαθιστούσα.

 

Λάθος ! με την ζελατινα σπαει οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος ! με την ζελατινα σπαει οθόνη.

Καλα και με το γυαλακι εαν την φαει καλα δεν θα αντεξει,το εχω καταφερει και αυτο,αλλα ναι εχεις μια καλυτερη σιγουρια με το

Tempered Glass.Ειδικα εαν ειναι καποιο καλο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλα και με το γυαλακι εαν την φαει καλα δεν θα αντεξει,το εχω καταφερει και αυτο,αλλα ναι εχεις μια καλυτερη σιγουρια με το

Tempered Glass.Ειδικα εαν ειναι καποιο καλο.:)

 

Με το temperded glass και οχι ψευτικο η οθονη δεν σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος ! με την ζελατινα σπαει οθόνη.

 

Λάθος για σένα. Για εμένα που δεν μου έχει σπάσει ποτέ οθόνη με τον τρόπο που μεταχειρίζομαι τα τηλέφωνα, και το οποιοδήποτε προστατευτικό το θέλω μόνο και μόνο για να αποφύγω γρατζουνιές(σε οθόνη σαν το Χ5 που δεν πρέπει να πρόκειται για γυαλί τύπου Gorilla), μια χαρά είναι η ζελατίνα. Ειδικά με τον τρόπο που είναι τοποθετημένη από το εργοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα.

Ποια rom φλασαρες???Απο που την βρηκες??

Φλάσαρα την Νο5 και μετα εκανα αυτοματες αναβαθμίσεις.

Τίποτα.Μετά πέρασα την τελευταία Νο9 από το XDA Πάλι ακούγεται ελάχιστα,σε κάποιες κλήσεις ακούγεται δυνατά (1 στις 50) και κατόπιν το τέρας ησυχάζει...Μου φαίνεται πως λειτουργεί όποτε θέλει... FREE GOOGEE θα έπρεπε να το λένε...

Link to comment
Share on other sites

Με το temperded glass και οχι ψευτικο η οθονη δεν σπάει.

Οκ οτι πεις,δεν μπορω να σε πισω εγω τωρα οτι δεν ειμαι ελεφαντας και γραφω εδω.......:lol:

 

@Mark_K

Αστα σπαει και παρασπαει,εαν φαει καλα την τπυμπιτσα.....εδω με τζαμακι,καλο,εσπασε σε ενα s6 που ειχα,αλλα επεσε σε πλακα πεζοδρομιου σαγρε και απο περιπου 3 μετρα υψος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλάσαρα την Νο5 και μετα εκανα αυτοματες αναβαθμίσεις.

Τίποτα.Μετά πέρασα την τελευταία Νο9 από το XDA Πάλι ακούγεται ελάχιστα,σε κάποιες κλήσεις ακούγεται δυνατά (1 στις 50) και κατόπιν το τέρας ησυχάζει...Μου φαίνεται πως λειτουργεί όποτε θέλει... FREE GOOGEE θα έπρεπε να το λένε...

Φιλε μου επεσες προφανως σε καποιο ελατωματικο κομματι,δεν ειναι ουτε το 1 ουτε το τελευταιο.Εδω στις καλυτερες οικογενειες γινονται αυτα.Εγγυηση εχεις προφανως.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...