Jump to content

Huawei G8


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται με κάποιον τρόπο να εγκαταστήσω καθαρό android στο g8? Αν ναι, θα έχω κάποιο πρόβλημα στις κύριες λειτουργίες του κινητού όπως κάμερες κλήσεις κλπ;

 

Huawei & Tapatalk

Θα πρέπει να βρεις custom rom για το κινητό. Από όσο έχω δει, υπάρχει cm 13 για το κινητό στο xda, αλλά έχει ακόμα πολλά bugs σε βασικές λειτουργίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη custom rom.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιο τηλεφωνο αλλα μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν συνδεεται σε αποθηκευμενο wf αυτοματα και θελει να πας στις ρυθμισεις παρολο οτι του εχω επιλεξει παντα συνδεση.

 

Μπορεί να κολλάει για κάποιο λόγο, δοκίμασες να σβήσεις το αποθηκευμένο wifi και να ξαναπεράσεις το κωδικό;

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κολλάει για κάποιο λόγο, δοκίμασες να σβήσεις το αποθηκευμένο wifi και να ξαναπεράσεις το κωδικό;

καλημέρα ανοιξε το μενού του wifi μπες στις σύνθετες ρυθμίσεις και απενεργοποιήσε τον 'έλεγχο προσβασιμότητας στο internet'

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γίνεται με κάποιον τρόπο να εγκαταστήσω καθαρό android στο g8? Αν ναι, θα έχω κάποιο πρόβλημα στις κύριες λειτουργίες του κινητού όπως κάμερες κλήσεις κλπ;

 

Huawei & Tapatalk

 

Επειδή αυτό δεν παρέχεται επίσημα από τον κατασκευαστή και επειδή προφανώς θέλεις και να δουλεύουν όλα άψογα... μένεις στην official rom της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, από χθές έχω στα χέρια μου το GX8 DS το οποίο ακόμη το "παιδεύω". Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο με τη λειτουργία του κινητού, που μπορούμε να βρούμε οδηγό χρήσης στα Ελληνικά; στην ιστοσελίδα της εταιρίας υπάρχει αρχείο που ενώ γράφει "Ελληνικά" είναι στα Αγγλικά.
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2 μήνες και δεν το βαρέθηκα, δεν έχει μου έχει κάνει προς το παρόν lag. Επίσης κυκλοφορεί με διάφορα ονόματα στην αγορά όπως G8,GX8,G7plus,Maimang 4. Πάντως προς το παρόν περιμένουμε την έκδοση 6 Marshmallow. Η beta έκδοση για C432B170 firmware μόνο http://forum.xda-developers.com/gx8/how-to/android-6-0-beta-available-huawei-gx8-t3318470

 

Η Β170 ειναι για το GX8 single sim και ΟΧΙ για το G8 dual sim. Για το Dual Sim δεν βρίσκω και ούτε νομίζω θα βρουμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, από χθές έχω στα χέρια μου το GX8 DS το οποίο ακόμη το "παιδεύω". Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο με τη λειτουργία του κινητού, που μπορούμε να βρούμε οδηγό χρήσης στα Ελληνικά; στην ιστοσελίδα της εταιρίας υπάρχει αρχείο που ενώ γράφει "Ελληνικά" είναι στα Αγγλικά.

 

επικοινωνησα μαζι τους για το θεμα και με ενημερωσαν οτι θα ανεβει συντομα στην ιστοσελιδα...

απλα το "συντομα" ειναι παντα σχετικο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα παιδες.. ηρθα και εγω στη παρεα σας μετα απο μια δυσαρεστη εμπειρία που ειχα με ενα BlackBerry passport. Πολυ ωραιο το κινητο μας... εχω παθει πλακα με το πως δουλευει το δακτυλικο αποτυπωμα.
Link to comment
Share on other sites

Με την ευαισθησία στην αφή που έχουν οι μπάρες ρύθμισης του ήχου έχεις πάθει πλάκα; :P

Γενικότερα από software το θεωρώ πολύ μάπα... Μακάρι να ήταν αντάξιο της ποιότητας κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τις βλεπω να δουλευουν... Τωρα σαν κινητο κατι ψιλο lag τα κανει που και που αλλα και το z5, που ειχα πριν το passport, τα εκανε.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ανοιξε το μενού του wifi μπες στις σύνθετες ρυθμίσεις και απενεργοποιήσε τον 'έλεγχο προσβασιμότητας στο internet'

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tα δοκιμασα ολα αλλα τιποτα. και τελικα σημερα αλλαξα το θεμα ως δια μαγειας ολα πανε τελεια συνδεεται κανονικα στο w.f ακομα προσπαθω να καταλαβω τι εφτεγε.

Link to comment
Share on other sites

Καμία αναβάθμιση λογισμικού θα πάρουμε ? Ακόμα με την b140 είμαι . Έχει κάνει κανένας αναβάθμιση ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την B160, Αγορασμένο από κωτσοβολος

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα είναι αν πάρει την marshmallow το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς αν θα την πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Marshmallow θα πάρει , είδη στην Γερμανία έχει βγει η beta έκδοση και την δοκιμάζουν. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έρχονται online ενημέρωσης κατευθείαν από το κινητό για το λογισμικό ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ενδιαφέρομαι για την αγορά του G8 μια ερώτηση έχω υπάρχει screen protector ή temperet class που καλύπτει όλοι την οθόνη? Γιατί είδα ένα video στο youtube και πρόσεξα ότι δεν την καλύπτει. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω. Πρέπει να προσέξω κάτι; Υπάρχει στην αγορά μόνο ένα μοντέλο ή όχι; Βλέπω στο σκρουτζ τις τιμές να ξεκινουν από 297€και μετά εκτοξεύονται στα 359€. Πρόκειται για το ίδιο κινητό ή παίζει τίποτα με το φιρμγουερ;

Έχει στεροεφωνικά ηχεία;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα G8 στα χέρια μου και νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά.

Τα αρχεία των φωτογραφιών του είναι της τάξεως μεγέθους των 2 ΜΒ και στην Β130 με την οποία το βρήκα αλλά και στην Β190 την οποία φλάσαρα πάραυτα, ενώ στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro βλέπω και φώτο μεγέθους 10 ΜΒ!!! :blink: :blink:

Το HDR το χω ενεργό, την ανάλυση στη μέγιστη, 13Μ.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Υποτίθεται ότι ο sony ο αισθητήρας ο imx 278, ίδιος με του P8, είναι εξαιρετικός, τι στο καλό γίνεται? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα G8 στα χέρια μου και νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά.

Τα αρχεία των φωτογραφιών του είναι της τάξεως μεγέθους των 2 ΜΒ και στην Β130 με την οποία το βρήκα αλλά και στην Β190 την οποία φλάσαρα πάραυτα, ενώ στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro βλέπω και φώτο μεγέθους 10 ΜΒ!!! :blink: :blink:

Το HDR το χω ενεργό, την ανάλυση στη μέγιστη, 13Μ.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Υποτίθεται ότι ο sony ο αισθητήρας ο imx 278, ίδιος με του P8, είναι εξαιρετικός, τι στο καλό γίνεται? :cry:

Τα ΜΒ έχουν να κάνουν και με τι φωτογραφιζεις, πχ όσο περισσότερα τα χρώματα τόσο μεγαλύτερα τα ΜΒ. Σύγκρινε τα ΜΒ σε ίδιο τοπίο. Πάντως τα 10ΜΒ είναι πολλά! Και με το LG g3 και με το mate S είναι συνήθως μεταξύ 3 και 6 ΜΒ εμένα οι φωτογραφίες, οπότε τα 2 που αναφέρεις, ναι μεν είναι λίγα, αλλά ανάλογα με το τι φωτογραφίζεις δεν μου φαίνεται περίεργο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα πέρασα την 6.0.1 και στήνω το κινητό από την αρχή, μόλις το δοκιμάσω θα σας πω και τις πρώτες εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την 6.0.1 και στήνω το κινητό από την αρχή, μόλις το δοκιμάσω θα σας πω και τις πρώτες εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από 15 ώρες λειτουργίας με την 6.0.1 διαπίστωσα καλύτερη διαχείριση του συστήματος από θέμα μπαταρίας,νέες ρυθμίσεις στην κάμερα,νέα εμφάνιση στις επαφές με νέες δυνατότητες.Αυτά προς το παρόν

 

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νεες ρυθμισεις στην καμερα τι εννοεις φιλε?γιατι το εχω στα υποψην το κινητο. προσθεσαν πχ shutter speed?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγω το update και το εβαλα στο dload του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης (γιατι δεν έχω sd card), αλλα δεν μου δείχνει τιποτα στο local update οταν πάω. Δοκιμασα και με πατημένο το power button kai τις εντασης αλλα πάλι τιποτα. Εχω πάνω βεβαια την b130 αλλα απο οτι διαβασα δεν πρεπει να εχει καμια σχέση αυτο . Εχει κανενας καμια ιδεα ??
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...