Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι και να τους πεις αυτοί θα το ανοίξουν και θα περάσουν ελληνικά.:blink:

Εγώ τους έγραψα και κατά την παραγγελία και μετά τους το τόνισα με mail, ότι δεν θέλω ούτε να το κάνουν root, ούτε να περάσουν playstore και google services, ούτε ελληνικά. Απλά να βάλουν έναν ευρωπαϊκό αντάπτορα για τον φορτιστή. Μάντεψε. Και playstore πέρασαν και ελληνικά και τα πάντα. Είναι λίγο σκατόμυαλοι σε αυτό το θέμα οι Κινέζοι.

 

Εαν είσαι τυχερός και δεν το ανοίξουν λογικά θα έχει την Α έκδοση (και U να έχει δεν αλλάζει τπτ) και κατά το πρώτο μπουτάρισμα θα σου ζητήσει να κάνεις το αρχικό σετάρισμα του τηλεφώνου. Η πρώτη επιλογή είναι η γλώσσα, εκεί επιλέγεις αγγλικά. Θα έχει 4-5 κινέζικες εφαρμογές τις οποίες απλά τις απεγκαθιστάς. Και μετά του κάνεις ότι θέλεις. Περνάς τελευταία rom, Playstore κλπ. Η διαδικασία είναι εξαιρετικά απλή και σύντομη.

 

Ωραίος! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Έχεις εμπειρία από honorbuy; Για το αν θεωρούνται από τα αξιόπιστα κινέζικα θέλω να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε από vickmail προσπαθώ μέσω PayPal και δεν γίνεται με τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά κάνω πολλές αγορές και πωλήσεις. Πήρα το χρυσό για να πουλήσω το μαύρο 3GB ram. Και γενικά το κινητό είναι φοβερό

Μάλλον είσαι ο μοναδικός η έχεις πρόβλημα στο λογαριασμό σου... Έχω πάρει 3 κινητά από εκεί μέσα σε ένα μήνα και ένα από bangood...

Το vickmall μάλιστα πρέπει να έχει κάνει κάποια σύνδεση εταιρείας με Ελλάδα και περνάνε τα πάντα με όλες τις κάρτες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον, αλλά θα ήθελα, από την εμπειρία σας με το τηλέφωνο, αν γίνεται να μου πείτε γιατί ενώ το LG G4 είναι στα €370, το xiaomi note pro είναι φθηνότερο, ποια είναι τα πλεονεκτήματά του; π.χ από ότι διάβασα εδώ ηχείο / ποιότητα κατασκευής και μπαταρία είναι αδιαμφισβητητα. Πόσο καλύτερο είναι από τα άλλα 2 στα υπόλοιπα; GPS, οθόνη, λήψη, ταχύτητα; υποστήριξη; γιατί μιλάμε για 1 κινητό περίπου στα €500 (αυτό των 4Gb). Επίσης στην ίδια τιμή +/- παίζει και το Huawei mate 8. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι ο μοναδικός η έχεις πρόβλημα στο λογαριασμό σου... Έχω πάρει 3 κινητά από εκεί μέσα σε ένα μήνα και ένα από bangood...

Το vickmall μάλιστα πρέπει να έχει κάνει κάποια σύνδεση εταιρείας με Ελλάδα και περνάνε τα πάντα με όλες τις κάρτες.

Για μέσω PayPal εννοείς φίλε ή απευθείας με κάρτα; γιατί τελευταία όπου και αν προσπάθησα μέσω PayPal εκτός ακυρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Για μέσω PayPal εννοείς φίλε ή απευθείας με κάρτα; γιατί τελευταία όπου και αν προσπάθησα μέσω PayPal εκτός ακυρώνει.

Μέσω PayPal έχω ψωνίσει με κάρτα EUROBANK άλφα και Πειραιώς μέσα σε ένα μήνα... Και ειδικά από vickmall περνάνε όλες..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Έχεις εμπειρία από honorbuy; Για το αν θεωρούνται από τα αξιόπιστα κινέζικα θέλω να μάθω.

 

Αξιόπιστο είναι. Προχώρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον, αλλά θα ήθελα, από την εμπειρία σας με το τηλέφωνο, αν γίνεται να μου πείτε γιατί ενώ το LG G4 είναι στα €370, το xiaomi note pro είναι φθηνότερο, ποια είναι τα πλεονεκτήματά του; π.χ από ότι διάβασα εδώ ηχείο / ποιότητα κατασκευής και μπαταρία είναι αδιαμφισβητητα. Πόσο καλύτερο είναι από τα άλλα 2 στα υπόλοιπα; GPS, οθόνη, λήψη, ταχύτητα; υποστήριξη; γιατί μιλάμε για 1 κινητό περίπου στα €500 (αυτό των 4Gb). Επίσης στην ίδια τιμή +/- παίζει και το Huawei mate 8. ευχαριστω.

 

Για σύγκριση δε μπορούμε να σου πούμε εδώ καθόσον ελάχιστοι θα έχουν και τα 3.

Αλλά το δικό μας είναι 64gb, 2καρτο, Amoled οθόνη, Exynos chipset, αλουμίνιο κατασκευή...τι σχέση έχει με αυτά το lg g4??

 

ΥΓ:Αν μου βρεις το mate 8 στα 500 θέλω 2! Διότι έχω το mate 7 Gold και τώρα μεταχειρισμένο δε το πουλάω κάτω από 400 με τίποτα!

Edited by ankouts
Link to comment
Share on other sites

Για σύγκριση δε μπορούμε να σου πούμε εδώ καθόσον ελάχιστοι θα έχουν και τα 3.

 

Αλλά το δικό μας είναι 64gb, 2καρτο ή 1καρτο για να πάρει sdcard, Amoled οθόνη, και του g4 δεν είναι άσχημη Exynos chipset, πολύ καλο chip πράγματι αλουμίνιο κατασκευή...τι σχέση έχει με αυτά το lg g4??

καμία στα σημεία, όπως τα παραθέτεις αλλά over all λέω... είναι τόση η διαφορά ώστε να δικαιολογεί την χρηματική διαφορά αν προσθέσει κανείς το service την κάμερα και την 2ετή εγγύηση

ΥΓ:Αν μου βρεις το mate 8 στα 500 θέλω 2!

οκ... $549 το +/- αυτή την διαφορά προεξοφλούσε. Διότι έχω το mate 7 Gold και τώρα μεταχειρισμένο δε το πουλάω κάτω από 400 με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έδωσα και κατέληξα στο moto x style μιας και μου αρέσει να πειραματιζομαι. Το moto είναι ανώτερο στα πάντα πλην μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Έχει κάποιο μπλοκάρισμα το κινητό σε μηνύματα και κλήσεις από εξωτερικό ή από κάποιες υπηρεσίες τύπου viber TypeMail? Πολλές φορές δεν μου έρχονται SMS.
Link to comment
Share on other sites

sos παιδια..οποιος εχει την συσκευη ας βοηθησει γρηγορα..σημερα παρελαβα και αρχησα να το ψαχνω το κινητο..στα εγραφα βρηκα ενα αρχειο π ελεγε zip και ηθελε update..πατησα και εγω να κανω και εκανε επανεκκινηση μου βγαζει το σημα του flyme και φορτωνει εδω και πολυ ωρα..τι να κανω??καμια βοηθεια κανεις?

 

βοηθεια κανεις παιδια??

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

sos παιδια..οποιος εχει την συσκευη ας βοηθησει γρηγορα..σημερα παρελαβα και αρχησα να το ψαχνω το κινητο..στα εγραφα βρηκα ενα αρχειο π ελεγε zip και ηθελε update..πατησα και εγω να κανω και εκανε επανεκκινηση μου βγαζει το σημα του flyme και φορτωνει εδω και πολυ ωρα..τι να κανω??καμια βοηθεια κανεις?

 

βοηθεια κανεις παιδια??

 

update.zip ονομάζονται όλα τα αρχεία αναβάθμισης-εγκατάστασης λειτουργικού. Δεν "ήθελε" update, εσύ το πάτησες κι έκανε "update". Σε ποιο φάκελο το είχε? ΣΤο root ?

Link to comment
Share on other sites

update.zip ονομάζονται όλα τα αρχεία αναβάθμισης-εγκατάστασης λειτουργικού. Δεν "ήθελε" update, εσύ το πάτησες κι έκανε "update". Σε ποιο φάκελο το είχε? ΣΤο root ?
στο φακελο rar το ειχε..εκανα βλακεια..τωρα πρεπει να περασω την international rom?τωρα μετα απο αυτο π εκανα εχω κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα ενα Pro5 σε συνδυασμο με ακουστικα Sennheiser Momentum.

επαθα ενα σοκ.

 

επειδη δεν πιστευα στα αυτια μου εβαλα τα ιδια ακουστικα σε S6edge+ και μετα σε iPhone6s+

και εκει επιβεβαιωσα.

ο ηχος στα ακουστικα οταν τα ακουστικα ειναι καλα,ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα μειζου σε θέμα ήχου νομίζω είναι πολύ καλά. Εγώ έχω το meizu mx3 και όσοι ακούνε με hands free από το κινητό μου έστω και για λίγο, μου λένε πόσο καλό ήχο έχει, χωρίς να είναι ο σκοπός τους να ελέγξουν αν έχει καλό ήχο ή όχι.

 

Και θα φανταστείς τα ακουστικά μου δεν είναι και τα καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

sos παιδια..οποιος εχει την συσκευη ας βοηθησει γρηγορα..σημερα παρελαβα και αρχησα να το ψαχνω το κινητο..στα εγραφα βρηκα ενα αρχειο π ελεγε zip και ηθελε update..πατησα και εγω να κανω και εκανε επανεκκινηση μου βγαζει το σημα του flyme και φορτωνει εδω και πολυ ωρα..τι να κανω??καμια βοηθεια κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα μπορει να κανει περιπου 10λεπτα για να ολοκληρωθει το update, αν εχουν περασει πανω απο 20λεπτα ακολουθησε.....

 

Πατησε παρατεταμενα το power για να σβησει.

Μετα αν θυμαμαι καλα πατησε παρατεταμενα το volume+ και το power παρατεταμενα για να μπεις σε recovery, οταν εμφανιστει το λογοτυπο ''meizu'' αφησε το power και θα μπει στο recovery ''τικαρε'' το clear και συνεχεισε.

 

Υγ μιας και το ειχα κανει πριν λιγο καιρο, αν δεν μπει σε recovery με το volume+ και το power δοκιμασε με volume- και το power

Υγ1 Ισως να ''χασεις'' οτι εχεις αποθηκευσει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα μπορει να κανει περιπου 10λεπτα για να ολοκληρωθει το update, αν εχουν περασει πανω απο 20λεπτα ακολουθησε.....

 

Πατησε παρατεταμενα το power για να σβησει.

Μετα αν θυμαμαι καλα πατησε παρατεταμενα το volume+ και το power παρατεταμενα για να μπεις σε recovery, οταν εμφανιστει το λογοτυπο ''meizu'' αφησε το power και θα μπει στο recovery ''τικαρε'' το clear και συνεχεισε.

 

Υγ μιας και το ειχα κανει πριν λιγο καιρο, αν δεν μπει σε recovery με το volume+ και το power δοκιμασε με volume- και το power

Υγ1 Ισως να ''χασεις'' οτι εχεις αποθηκευσει.

 

μου εβγαλε την κινεζικη εκδοση τωρα και οχι την international που ειχε αρχικα..πως το επαναφερω ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

σκεφτομαι να χτυπησω το κινητο.

το βρηκα στα 327 ευρω περιπου απο fastcardtech. ειναι αξιοπιστο μαγαζι? μιλαμε για καινουργιο σφραγισμενο κινητο? ποσες μερες θα κανει?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

σκεφτομαι να χτυπησω το κινητο.

το βρηκα στα 327 ευρω περιπου απο fastcardtech. ειναι αξιοπιστο μαγαζι? μιλαμε για καινουργιο σφραγισμενο κινητο? ποσες μερες θα κανει?

 

ευχαριστω

Δεν έχουν ακουστεί τα καλύτερα. Αν το πάρεις μόνο PayPal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...