Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα δώσω 150-200 ευρώ περισσότερα για να πάρω το κινητό από Ελλάδα αντί για Κίνα.. Όταν πήρα το mx5 είχε 430 Ελλάδα και το πήρα 230

 

Το pro5 64gb εχει καλη τιμη στην Ελλάδα (eshop) σε σχεση με τις τιμές των κινεζομαγαζων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω εδώ το eshop έχει το 4/64gb στα 499€

http://www.e-shop.gr/kinito-meizu-pro-5-4g-64gb-silver-white-p-TEL.090107

 

Νομίζω πως είναι καλή τιμή ειδικά αν έχει εγγύηση όπως αναφέρει 2 χρόνια και φοβερη τιμή ειδικά αν κάποιος μπορεί να το αγοράσει με τιμολόγιο και το περάσει στα βιβλία του , τότε θα συμψηφίσει το ΦΠΑ23% 93,30€ και θα γλιτώσει απο το φόρο του 26% 105,49 σύνολο 198,78€ . Δηλαδή η συσκευή θα του κοστίσει πραγματικά 300€.

 

Γνωρίζει κάποιος αν έρχεται με την international rom;Ειναι το ίδιο με αυτα που διαθέτει η meizu διεθνώς;

Θυμάμαι όταν είχα πάρει το mx4 πως υπήρχε διαθέσιμο απο επίσημο site της meizu η international έκδοσή του σε πολύ υψηλότερη τιμή βέβαια.

Ητάν το meizumart το οποίο βλέπω τώρα πως έχει κλείσει;

Επίσης αν θυμάμαι κάποια στιγμή το mx4 ήρθε απο την cosmote αλλά είχε μια περίεργη ρομ κλειδωμένη για αναβαθμίσεις απο κάποιον αντιπρόσωπο σε άλλη χώρα.

Μήπως είναι παρόμοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό του eshop μιλάει για οθόνη 5.7" ενώ σε αλλά site αναφέρουν 5.2 νομίζω. Τι ισχύει τελικά ;

Άκυρο...μπερδεύτηκα

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εντυπωσεις για το κιν θα ηθελα αν γινεται.η μπαταρια κραταει?στο multitasking πώς τα παει?επισης από φωτος τι λεει κ κυριως νυχτερινες?

γενικα αξιζει να δωσει καποιος 400+ ευρω (αυτή την περιοδο) για να το αποκτησει?

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μηπως ξερεται απο το προ 5 θα παρει το Android 6?

 

εννοειται οτι θα παρει ομως το πότε ειναι αγνωστο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εντυπωσεις για το κιν θα ηθελα αν γινεται.η μπαταρια κραταει?στο multitasking πώς τα παει?επισης από φωτος τι λεει κ κυριως νυχτερινες?

γενικα αξιζει να δωσει καποιος 400+ ευρω (αυτή την περιοδο) για να το αποκτησει?

 

Φίλε μου αυτά έχουν απαντηθεί τόσες φορές. Το κινητό πετάει και η μπαταρία του αντέχει για 5-7 ώρες screen on time αναλόγως τη χρήση. Οι βραδινές στο auto δεν είναι καλές, στο manual, αν στηρίξεις κάπου το κινητό, είναι κορυφαίες.

Σε αυτά τα λεφτά σε 2 μήνες θα βρίσκεις το xiaomi mi5 με καλύτερα specs. Αυτή τη στιγμή στα χρήματά του είναι μια από τις top επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά έχουν απαντηθεί τόσες φορές. Το κινητό πετάει και η μπαταρία του αντέχει για 5-7 ώρες screen on time αναλόγως τη χρήση. Οι βραδινές στο auto δεν είναι καλές, στο manual, αν στηρίξεις κάπου το κινητό, είναι κορυφαίες.

Σε αυτά τα λεφτά σε 2 μήνες θα βρίσκεις το xiaomi mi5 με καλύτερα specs. Αυτή τη στιγμή στα χρήματά του είναι μια από τις top επιλογές.

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση.το mi5 περιμενα τοσο καιρο (καθοτι κατοχος του mi3 κ πολύ ευχαριστημένος) αλλα με ξενερωσε που δεν το εβγαλε πιο μεγαλο.κινηταρα μεν αλλα μονο 5,15???:(

για αυτό ψαχνω εναλλακτικες.με το flyme δεν υπαρχει κανα θεμα?καπου ειχα διαβασει ότι ηταν προβληματικο..

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Με το flyme ο αδελφος μου που εχει ηδη το mx4 δεν εχει αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ειναι ευχαριστημένος τόσο απο την διαχείρηση όσο και την σταθερότητα του. Edited by ROCKY
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση.το mi5 περιμενα τοσο καιρο (καθοτι κατοχος του mi3 κ πολύ ευχαριστημένος) αλλα με ξενερωσε που δεν το εβγαλε πιο μεγαλο.κινηταρα μεν αλλα μονο 5,15???:(

για αυτό ψαχνω εναλλακτικες.με το flyme δεν υπαρχει κανα θεμα?καπου ειχα διαβασει ότι ηταν προβληματικο..

Απλά βάζεις έναν Nova launcher πχ και το κινητό απογειώνεται...

Γιατί πιο σταθερό κινητό δίχως το παραμικρό bug είχα χρονιά να συναντήσω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση.το mi5 περιμενα τοσο καιρο (καθοτι κατοχος του mi3 κ πολύ ευχαριστημένος) αλλα με ξενερωσε που δεν το εβγαλε πιο μεγαλο.κινηταρα μεν αλλα μονο 5,15???:(

για αυτό ψαχνω εναλλακτικες.με το flyme δεν υπαρχει κανα θεμα?καπου ειχα διαβασει ότι ηταν προβληματικο..

 

Το pro 5 και γενικά τα meizu τα μετατρέπεις σε global-international με εργοστασιακή rom και έχεις μια συσκευή σαν να την αγορασες από Γερμανό ή Public χωρίς πρόβλημα κάτι το οποίο δεν υπάρχει στα xiaomi που πρέπει να περάσεις μαγερεμενη ρομ από την ελληνική κοινοτήτα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το pro 5 και γενικά τα meizu τα μετατρέπεις σε global-international με εργοστασιακή rom και έχεις μια συσκευή σαν να την αγορασες από Γερμανό ή Public χωρίς πρόβλημα κάτι το οποίο δεν υπάρχει στα xiaomi που πρέπει να περάσεις μαγερεμενη ρομ από την ελληνική κοινοτήτα

 

Αν κρατήσεις την English/ Chinese A rom όμως έχεις συνήθως πιο γρήγορες αναβαθμίσεις και μια εφαρμογή Music που σου παρέχει τη δυνατότητα να streamαρεις δωρεάν μουσική. Αυτά τα δύο και ειδικά το πρώτο είναι μεγάλο πλεονέκτημα της Α ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος βρε παιδιά;

 

Το international δεν ξέρω, το κινέζικο εδώ νομίζω το έχουν πιο φθηνά και σκέφτομαι να το πάρω αν δεν πέσει η τιμή του mi5

http://www.yeso521.com/meizu-pro-5-64gb-grey.html

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα pro5 64 gb απο eshop.gr και έχει firmware 4.5.4.2I

 

να αναβαθμίσω σε 5.1.2.0G ή 5.1.3.0G , ή να μείνω στη 4.5 ?

 

από ότι διαβάζω στο meizufans πολυ προτειμουν τη 4.5 γιατι εχει καλύτερο battery life

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα pro5 64 gb απο eshop.gr και έχει firmware 4.5.4.2I

 

να αναβαθμίσω σε 5.1.2.0G ή 5.1.3.0G , ή να μείνω στη 4.5 ?

 

από ότι διαβάζω στο meizufans πολυ προτειμουν τη 4.5 γιατι εχει καλύτερο battery life

 

Φίλε πως είναι η συσκευή από το e Shop, γιατί σκέφτομαι να το πάρω και εγώ... Είναι η international, έχει ευρωπαϊκό φορτιστή δλδ? Από εγγύηση τι σου είπαν αν ρώτησες?

Link to comment
Share on other sites

international είναι με Ευρωπαϊκό φορτιστή

στο eshop γράφει 2 χρόνια εγγύηση

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα pro5 64 gb απο eshop.gr και έχει firmware 4.5.4.2I

 

να αναβαθμίσω σε 5.1.2.0G ή 5.1.3.0G , ή να μείνω στη 4.5 ?

 

από ότι διαβάζω στο meizufans πολυ προτειμουν τη 4.5 γιατι εχει καλύτερο battery life

 

Μεγεια! Το flyme 5 το θεωρώ καλύτερο από το 4. Είναι ταχύτατο και αισθητικά καλύτερο (προσωπική άποψη εννοείται). Η μόνη μπούρδα στο flyme 5 είναι τα battery stats που σου δείχνει στατιστικά για το πολύ 12 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...