Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο μαγαζί στο best price αν κοιταξεις.

 

Το bestprice το κοιτάζω κανα μήνα τώρα. Επί του παρόντος υπάρχει μόνο ένα από Κύπρο, με πολύ κακές κριτικές, δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να τους εμπιστευτώ. Υπήρχε και ένα από Βόρειο Ελλάδα (που εκδίδει αποδείξεις από Βουλγαρία, όπως διαπίστωσα σε μία αγγελία) το προηγούμενο διάστημα, επικοινώνησα μαζί τους προ 2 εβδομάδων, αλλά τους ήταν άγνωστο αν και πότε θα το ξαναφέρουν.

Edited by BeholderX
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανε επαναφορα εργοστασιακες ρυθμίσεις φιλε μου

 

Λοιπόν, είχα Ζάμπια με τελευταίο update απο κάπου το Μάιο.

Κατέβασα απο το Sammobile το πιο προσφατο UAE και το πέρασα με odin, με επιλεγμένο μόνο το AP/(PDA). Δεν άλλαξε κανένα αρχείο απο το τηλέφωνο, και στη συνέχεια έκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Τώρα έιμαι πάλι Ζάμπια και έχω το τελευταίο firmware. Μου έχει ενεργοποιηθεί και το Samsung Cloud. Επίσης βελτιώθηκε αισθητά η μπαταρία.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχα Ζάμπια με τελευταίο update απο κάπου το Μάιο.

Κατέβασα απο το Sammobile το πιο προσφατο UAE και το πέρασα με odin, με επιλεγμένο μόνο το AP/(PDA). Δεν άλλαξε κανένα αρχείο απο το τηλέφωνο, και στη συνέχεια έκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Τώρα έιμαι πάλι Ζάμπια και έχω το τελευταίο firmware. Μου έχει ενεργοποιηθεί και το Samsung Cloud. Επίσης βελτιώθηκε αισθητά η μπαταρία.

 

Έκανα και εγώ το ίδιο (επίσης είχα Ζάμπια) αλλά μετά την επαναφορά έχω UAE κανονικά.

 

Συμφωνώ για μπαταρία (πολύ καλύτερη). Παρατήρησα και στο gallery διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οσοι το εχετε πειτε αν δουλευει dual active και με τις δυο sim.

 

Μπορουν πχ να τρεχουν δεδομενα(3G ή 4G) και απο τις δυο SIM ή μονον απο την μια και η αλλη ειναι σε 2G ?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε πειτε αν δουλευει dual active και με τις δυο sim.

 

Μπορουν πχ να τρεχουν δεδομενα(3G ή 4G) και απο τις δυο SIM ή μονον απο την μια και η αλλη ειναι σε 2G ?

 

επειλεγης εσυ σε ποια καρτα θα εχεις ανοιχτα τα δεδομενα μια απο τις δυο 4g

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα και οι δυο θεσεις SIM εχουν δυνατοτητα για να δουλεψουν σε 4g ?

Γιατι στον προκατοχο του το NOTE 4 duos η μια θεση SIM ειναι μονο για 2G.

Μεγαλο μειονεκτημα για οσους θελουν την δικαρτια κυριως ως εναλλακτικη πηγη δεδομενων και οχι μονο φωνης.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα και οι δυο θεσεις SIM εχουν δυνατοτητα για να δουλεψουν σε 4g ?

Γιατι στον προκατοχο του το NOTE 4 duos η μια θεση SIM ειναι μονο για 2G.

Μεγαλο μειονεκτημα για οσους θελουν την δικαρτια κυριως ως εναλλακτικη πηγη δεδομενων και οχι μονο φωνης.

 

στο NOTE 5 και οι δυο θεσεις υποστηρίζουν 4g+++++ plus

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, η έκδοση 920V απο Αμερική παίζει κανονικά ελλάδα? το ότι δεν έχει menu ελληνικά δεν με ενοχλεί , επηρεάζει κάπου αλλού το ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

στο NOTE 5 και οι δυο θεσεις υποστηρίζουν 4g+++++ plus

 

όχι όμως ταυτόχρονα.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

έχεις προεπιλεγμένη την κάρτα που θα κάνει κάθε λειτουργία. Μπορείς να έχεις το 4G είτε στην 1 είτε στην 2. Εφόσον αλλάζεις κάθε φορά (πανεύκολα) απο πού θα παίρνει δεδομένα, μπορείς να αλλάζεις και το αν θα έχεις 4G απο εκείνη την κάρτα. Έτσι κι αλλιώς στη φωνή δεν έχει διαφορά. Εγώ ίσα ίσα, με 2 κάρτες vodafone, βλέπω οτι η 2G έχει πάντα σήμα ενώ η βασική με το 4G χάνει πολύ συχνά το σήμα και βγάζει αδυναμία κλήσης.
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

όχι όμως ταυτόχρονα.

 

 

Υπαρχει τηλεφωνο της κατηγοριας του που το κανει αυτο ?

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεται αυτό. Δεν προσφέρει κάτι....

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

O μονος λογος ειναι να γινεται αυτοματα μιας και ειναι σε stand by το σημα.

 

Αν χαθει το σημα 3/4G απο την μια καρτα να γυρισει μονο του στην αλλην.

Link to comment
Share on other sites

O μονος λογος ειναι να γινεται αυτοματα μιας και ειναι σε stand by το σημα.

 

Αν χαθει το σημα 3/4G απο την μια καρτα να γυρισει μονο του στην αλλην.

Αυτό που έγραψες είναι πολύ έξυπνο και πράγματι θα ήταν πολύ χρήσιμο να υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Όμως όχι μέσω του τρόπου που γράφτηκε πιο πάνω. Δηλαδή δε γίνεται και οι 2 κάρτες ταυτόχρονα να είναι συνδεδεμένες στο ίντερνετ. Είναι σαν να έχεις έναν υπολογιστή και να συνδέεται σε 2 ρούτερ μαζί. Στο δικό σου και στου γείτονα.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρηκα το Samsung Galaxy Note 5 -N920CD -32GB Dual Sim στο παρακατω site

http://www.mygsm.me/Samsung-Galaxy-Note-5-N920FD-32GB-4G-LTE-Dual-SIm.html#descr-tab

με κοστος 681 δολλαρια + 39 δολλαρια η μεταφορα με EMS post το οποιο συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ τοσο στην Ελλαδα οσο και σε αλλες ευρωπαικες χωρες. Κι εδω στην Ολλανδια που ζω τους ρωτησα και μου ειπανε τα ολλανδικα ελτα θα το παραλαβουν και θα μου το παραδωσουν. Το στελνουν και με DHL (49 δολλαρια) αλλα μπλεκεις με τελωνεια.

Παντως συνολο 681+39 = 720 δολλαρια ειναι 635 ευρω και χωρις τελωνεια. Τι λετε μαγκες? Το εχετε βρει καπου αλλου που να συμεφερει περισσοτερο?

 

http://www.iphonego.gr/main/index.php?route=product/product&product_id=49505

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καμια καλη rom με τα καλουδια του note 7?έχει να προτείνει κανείς? Να δουλεύει και το AOD?για το δικαρτο.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη rom με τα καλουδια του note 7?έχει να προτείνει κανείς? Να δουλεύει και το AOD?για το δικαρτο.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διαβαζω καλα για την Μinotaurus αλλα δεν την εχω βαλει προσωπικα. Ειμαι με την Dr Ketan, δε λειτουργει το ΑΟD, αλλα κατα τ'αλλα εχει τα Ν7 features.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποια rom με ελληνικά για το SM-N9208;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Bλεπω αρχισαν να βγαινουν οι πρωτες Nougat roms. Απ'ο,τι φαινεται κυκλοφορησε ενα Κορεατικο firmware και ολοι οι devs το εχουν λιωσει. Καιρος ηταν :)

 

@harley5, νομιζω οι περισσοτερες εχουν ελληνικα, αν οχι ολες. Εγω ειμαι με DrKetan λ.χ. και υποστηριζει κανονικα ελληνικα η rom. Απλως πριν φλασαρεις οτιδηποτε, διαβασε να δεις μηπως παιζει καμια δυσλειτουργια με το Ν9208 συγκεκριμενα. Και φυσικα backup του EFS φακελου, εγω οταν φλασαρα καποιο update νομιζω στην DrKetan, μου καταστραφηκε ο EFS και θα ετρεχα και δε θα εφτανα αν δεν ειχα backup. Γενικα το λεω αυτο και για αλλους χρηστες, εσυ ενδεχομενως τα γνωριζεις :)

 

Δεν εχω χρονο να γραψω πιο συγκεκριμενα βηματα, αλλα υπαρχουν υπερπληρεις οδηγοι στους XDA.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Bλεπω αρχισαν να βγαινουν οι πρωτες Nougat roms. Απ'ο,τι φαινεται κυκλοφορησε ενα Κορεατικο firmware και ολοι οι devs το εχουν λιωσει. Καιρος ηταν :)

 

@harley5, νομιζω οι περισσοτερες εχουν ελληνικα, αν οχι ολες. Εγω ειμαι με DrKetan λ.χ. και υποστηριζει κανονικα ελληνικα η rom. Απλως πριν φλασαρεις οτιδηποτε, διαβασε να δεις μηπως παιζει καμια δυσλειτουργια με το Ν9208 συγκεκριμενα. Και φυσικα backup του EFS φακελου, εγω οταν φλασαρα καποιο update νομιζω στην DrKetan, μου καταστραφηκε ο EFS και θα ετρεχα και δε θα εφτανα αν δεν ειχα backup. Γενικα το λεω αυτο και για αλλους χρηστες, εσυ ενδεχομενως τα γνωριζεις :)

 

Δεν εχω χρονο να γραψω πιο συγκεκριμενα βηματα, αλλα υπαρχουν υπερπληρεις οδηγοι στους XDA.

να ρωτησω βρε παιδια ποτε θα παρει το note 5 την nougat? το εχω παρει απο ντουμπαι και εχει κατσκευασστει βιετναμ. ξερει κανεις? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξεκίνησαν οι αναβαθμίσεις στην nougat 7

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά γνωρίζετε κάποιο κατάστημα Ελλάδα ή εξωτερικό για αγορά note 5 τώρα? Επίσης τι πρέπει να προσέξω (κωδκός μοντέλου κτλ) για να μην έχω πρόβλημα λειτουργίας και αναβάθμισης στην Ελλάδα?
Note 9
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν το note 5 (version 920C) το οποίο λειτουργεί στην Ελλάδα θα πάρει αναβάθμιση σε nugat official ?? ή θα πρέπει να γίνει root και να περαστεί η αναβάθμιση χειροκίνητα?
Note 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...