Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαίνει το ios11 για εγκατάσταση OTA.

 

Άντε να την κατεβάσετε σιγά σιγά οι πρώτοι, να μας πείτε εντυπώσεις, να πάρουμε σειρά κι εμείς! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία για να κάνουμε την εγκατάσταση ποια είναι ? Απλά την κατεβάζουμε κάνουμε εγκατάσταση και είμαστε εντάξει ή θέλει να κάνω και κάτι αλλο?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει το ios11 για εγκατάσταση OTA. Χρειάζεται 1,9 Gb και είχα 1,2. Κάπως κάτι έκανε και μόλις άρχισε να κατεβαίνει ως δια μαγείας ο ελεύθερος χώρος έγινε 2,2.

Πρόκειται για αναμενόμενη συμπεριφορά.

Ο χώρος εξοικονομήθηκε μετά από καθαρισμό των προσωρινών μνημών (cache) διαφόρων εφαρμογών.

 

 

Πάνε καλά;;;

1,9 gb....

Που είναι το πρόβλημα;

Πρόκειται για το μέγεθος του αρχείου εγκατάστασης του λειτουργικού. Αυτό δε σημαίνει πως θα καταλαμβάνει τόσο επιπλέον χώρο το λειτουργικό, αφότου ολοκληρωθεί η ενημέρωση.

 

 

Η διαδικασία για να κάνουμε την εγκατάσταση ποια είναι ? Απλά την κατεβάζουμε κάνουμε εγκατάσταση και είμαστε εντάξει ή θέλει να κάνω και κάτι αλλο?

Ακολουθείς κανονικά τη διαδικασία over-the-air μέσω του iPhone σου.

Αν και εφόσον δεν παρατηρήσεις κάποια περίεργη/μη κανονική συμπεριφορά μετά την αναβάθμιση, δε χρειάζεται να προβείς σε κάποια άλλη ενέργεια.

Αν πάλι, μετά την αναβάθμιση παρουσιαστούν προβλήματα, μπορείς πάντα να κάνεις ολική επαναφορά μέσω του iTunes από τον υπολογιστή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Την περασα κι εγω χθες το βραδυ, οι πρώτες εντυπώσεις ειναι πολυ καλές. Τα θετικά που πρόλαβα να δω ειναι ο ωραίος τρόπος που ανοίγει μια εφαρμογή οταν την πατάς, εννοείται πως το κέντρο ελέγχου ειναι φοβερό οπου μπορείς να αλλαξεις θέση σε ορισμένες εφαρμογές αλλα και την προσθαφαιρέση αυτών. Επίσης στις Ρυθμίσεις->Γενικά->Χώρος στο iPhone σου δείχνει συμβουλές για το τι μπορείς να κανεις ώστε να εξοικονομήσεις χώρο, σου λεει που ειναι το πρόβλημα πατάς να γίνει η εφαρμογή της λύσης και τέλος. Δυο πραγματα δε μου άρεσαν, στις τέσσερις κεντρικές εφαρμογές αφαιρέθηκε το όνομα οσο τις εχεις κάτω, θα μου πεις δε ξερεις ποιες ειναι; ξερω αλλα δε βρίσκω το λόγο να γίνει αυτο αλλα οκ θα το συνηθίσουμε. Και το δεύτερο ειναι στο κέντρο γνωστοποιήσεων σου δείχνει ωραία και καλα τι ειδοποιήσεις εχεις, αλλα στη δεξιά οθόνη σε βγάζει στην κάμερα οπου μετα θέλει να πατήσεις το home button για να σε ξαναβγάλει στις τρεις οθόνες. Ενώ βλέποντας απο εκεί τη δεξιά οθόνη σε βγάζει στα widgets οπου αυτα μπορείς να τα δεις και απο την κεντρική οθόνη κάνοντας swipe δεξιά. Αυτα τα αρνητικά ειναι λίγο κάπως, θα τα δείτε κι εσεις και αναλόγως μου λέτε τη γνώμη σας!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το πρόβλημα;

Πρόκειται για το μέγεθος του αρχείου εγκατάστασης του λειτουργικού. Αυτό δε σημαίνει πως θα καταλαμβάνει τόσο επιπλέον χώρο το λειτουργικό, αφότου ολοκληρωθεί η ενημέρωση.

 

Δε με κατάλαβες.

Μου κάνει εντύπωση, πόσες πολλές αλλαγές δηλαδή φέρνει το νέο λειτουργικό...

Πρώτη φορά βλέπω τόσο μεγάλο update.

Κάτι τέτοιες ενημερώσεις λογισμικού η Samsung κάνει.

Link to comment
Share on other sites

- Καλησπέρα , βρήκα 1 iPhone 6s (κλειδωμένο και κλειστό) και ψάχνω τρόπο να βρω τον κάτοχο του. Τι μπορώ να κάνω; Αστυνομία και Εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που ήρθα σε επαφή δε μπορούν να βοηθήσουν. Πως μπορώ να το συνδέσω στο internet ώστε εάν εχει find my phone ο κάτοχος του να το εντοπίσει; Ευχαριστώ

- "Καλησπέρα φίλε μου. Θα σου πρότεινα να το συνδέσεις στην εφαρμογή iTunes μήπως και σου δώσει περισσότερες πληροφορίες. Δεν έχει καλέσει έως τώρα"

- Καλημέρα, ευχαριστώ, συνδέοντας το στο iTunes ζητάει αφενός να απαντήσω στο τηλέφωνο (κλήση ή μήνυμα δε μπορεί να προβληθεί γιατί η κάρτα είναι κλειστή -

όχι συνδεδεμένη στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας του κατόχου) , ζητάει το APPLE ID του χρήστη του τηλεφώνου. Εάν δημιουργήσω νέο APPLE ID δε γνωρίζω τις πιθανές συνέπειες στις ρυθμίσεις ή τα στοιχεία του κατόχου. Any other ideas?

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα πλέον βασανιστικά bugs της έκδοσης 10 στο κινητό μας ήταν το θέμα των ακουστικών και του ήχου που χανόταν πολλές φορές κατά την επικοινωνία. Τελικά διορθώθηκε μήνες μετά με τις τελευταίες εκδόσεις 10.3 κλπ. Ελπίζω με την 11 να μην έχουμε τέτοιου είδους θέματα. Έχετε διαβάσει κάτι σχετικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε πλέον να βλέπετε την ένταση του ήχου κλήσης πατώντας τα κουμπιά ελέγχου???

Ανεβοκατεβάζω ένταση αλλά δεν μου βγάζει το παραθυράκι στη μέση με τις μπάρες...

Οπότε δεν ξέρω που είναι η ένταση...

Link to comment
Share on other sites

Ευπρόσδεκτα τα μίνι review από την 11 για το κινητό μας όσοι την πέρασαν :)

Με ενδιαφέρει περισσότερο η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο το θέμα με την ένταση που αναφέρω παραπάνω, το οποίο συμβαίνει κ σε εφαρμογές όπως πχ Youtube, δηλαδη δεν μου βγαζει το παραθυράκι με την ένδειξη της έντασης καθόλου, υπάρχουν παιδικές ασθένειες κ μικρά κρασαρίσματα σε εναλλαγές εφαρμογών που όμως μπορεί να το προκαλλουν οι ιδιες οι εφαρμογες.

Γενικα ειναι μια ταχυτητα πάνω στην περιηγηση του μενου που η εναλλαγη γινεται πλεον ακαριαια, αφου πολλες φορες μπαινω σε εφαρμογες αθελα μου επειδη εχω συνηθισει να κανω κλικ στην οθονη χωρις να ειχε αποτελεσμα στην εκδοση 10, τωρα ομως πιανει αμέσως.

Μπουταρει λιγο πιο αργα απο πριν και κανει install εφαρμογες πιο αργα απο πριν.

Καταναλωση μπαταριας ελαφρως αυξημενη, αλλα όχι που να σε ανησυχεί.

Δεν θα γυριζα πισω αρκει να φτιαξει αυτο με την ενταση γιατι ειναι κουραστικό.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι το μενού με την ένταση θα πήγαινε πάνω στην άκρη αντί να στο πετάει στη μέση της οθόνης και να κρύβει το περιεχόμενο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία εκεί που κρατούσε τουλάχιστον μια μέρα πλέον δεν κρατάει ούτε μισή μιλάμε την πίνει. Μην κάνετε την αναβάθμιση γιατί νομίζω πως δεν αξίζει να κάθεσαι να ασχολείσε με μπαταριες και προβλήματα για μερικές αλλαγές στην εμφάνιση . Το iPhone 6s είναι ήδη πολύ καλό και χωρίς την έκδοση 11 καλύτερα να περιμένετε την 11.1 ίσως στρώσει.

 

Εντωμεταξυ είχα βαρεθεί να διαβάζω για betα εκδόσεις και τεστ και ξανά beta για προγραμματιστές και μη και τρίχες κατσαρές κανείς δεν είδε ότι η μπαταρία δεν έχει πλέον τις επιδόσεις που είχε πριν ; Ρε θα μας τρελάνει αυτή η Apple ; Τι βγάζεις αναβάθμιση αν έχεις ήδη προβλήματα ;

 

Ευχαριστώ

Edited by gerolikos282
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μόνη δυνατότητα προσαρμογής του κέντρου ελέγχου είναι να προσθέσεις ορισμένα "χειριστήρια" που στην πλειοψηφία τους είναι άχρηστα (μαγνητόφωνο, apple tv remote κλπ). Το πιο χρήσιμο (τοποθεσία) δεν το σκέφτηκαν... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μόνη δυνατότητα προσαρμογής του κέντρου ελέγχου είναι να προσθέσεις ορισμένα "χειριστήρια" που στην πλειοψηφία τους είναι άχρηστα (μαγνητόφωνο, apple tv remote κλπ). Το πιο χρήσιμο (τοποθεσία) δεν το σκέφτηκαν... :mad:

 

 

 

Πες τα φίλε μου, πες τα...

Εγώ έμαθα και το άλλο... Αφαίρεσαν στο 3D touch το multitask. Που άγγιζες την άκρη της οθόνης και σου εμφάνιζε τις καρτέλες.

Είπα ότι θα το ξαναβάλουν.... Άκυρο από εμένα.

Μένω με την 10.3.3.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μόνη δυνατότητα προσαρμογής του κέντρου ελέγχου είναι να προσθέσεις ορισμένα "χειριστήρια" που στην πλειοψηφία τους είναι άχρηστα (μαγνητόφωνο, apple tv remote κλπ). Το πιο χρήσιμο (τοποθεσία) δεν το σκέφτηκαν... :mad:

Δεν μπορείς να προσθαφαιρεσεις ότι θες όπως στην παρακάτω εικόνα?

 

ffe225d1ec0456bb4de8c1a4bfd909ca.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να προσθαφαιρεσεις ότι θες όπως στην παρακάτω εικόνα?

 

ffe225d1ec0456bb4de8c1a4bfd909ca.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Εσύ μπήκες για να τρολάρεις τώρα.

Γνωρίζουμε την ελευθερία του Android φίλτατε.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπήκες για να τρολάρεις τώρα.

Γνωρίζουμε την ελευθερία του Android φίλτατε.

Απλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται 10 χρόνια μετά ακόμα να παιδεύει τον κόσμο με απλά πράγματα που υπάρχουν από το 2009 στο Android. Τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα σωστό λειτουργικό?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται 10 χρόνια μετά ακόμα να παιδεύει τον κόσμο με απλά πράγματα που υπάρχουν από το 2009 στο Android. Τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα σωστό λειτουργικό?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Δε θέλω να πάρω τη θέση κανενός moderator, πιστεύεις ότι είναι ο σωστός τόπος για να το συζητήσουμε;;;

 

Εδώ είναι το νήμα του iPhone 6S.

Μιλάμε οι κάτοχοί του σοβαρά για τη συσκευή.

Άνοιξε ένα νήμα στο φόρουμ, να κάνουμε όσα vs θέλεις.

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται 10 χρόνια μετά ακόμα να παιδεύει τον κόσμο με απλά πράγματα που υπάρχουν από το 2009 στο Android. Τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα σωστό λειτουργικό?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Φίλε έχεις καταντήσει κουραστικός

Σε παρακαλώ γράφε εντός θέματος και αν δεν έχεις την συσκευή μην μας βάζεις screenshot από το android για να μας δείξεις τι;

Αν θέλαμε android βρωμάει ο τόπος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια ξέρει κανείς πως θα γυρίσω στην 10.3.3 απο την έκδοση 11 ;

 

Να στε καλά

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Πας https://ipsw.me/10.3.3 , κατεβάζεις για το 6s το firmware, έπειτα ανοίγεις iTunes και θα πατήσεις shift+restore για να επιλέξεις το firmware που κατέβασες και όχι να ξαναβάλει την 11

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την 11.0 ακόμη και με αλλαγμένη μπαταρία προ 3μηνου στο πλαίσιο επίσημης αντικατάστασης, εξαντλείται ταχύτατα......Κρίμα....επιστροφή στη 10.3.3.
Link to comment
Share on other sites

με την 11.0 ακόμη και με αλλαγμένη μπαταρία προ 3μηνου στο πλαίσιο επίσημης αντικατάστασης, εξαντλείται ταχύτατα......Κρίμα....επιστροφή στη 10.3.3.

 

ωχ ωχ ωχ ωχ...

να περιμένουμε την επόμενη μπας και έχει καμια διόρθωση...?

 

Την πέρασες με clean install... ή από πάνω?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ ωχ ωχ...

να περιμένουμε την επόμενη μπας και έχει καμια διόρθωση...?

 

Την πέρασες με clean install... ή από πάνω?

 

από πάνω με Itunes

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...