Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. H apple ειπε οτι η 10.2.1 μειωσε κατα 70% τις συσκευες που ειχαν θεμα με τα αναπαντεχα κλεισιματα. Ειναι καποιος εδω μεσα που ελυσε το προβλημα του με την αναβαθμιση?

 

Καλησπέρα,

είμαι ένας από αυτούς που διορθώθηκε αυτό το ενοχλητικότατο "φαινόμενο"

:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την λειτουργία αθόρυβου ,δεν λειτουργεί ξαφνικά ο διακόπτης και όλες οι κλήσεις έρχονται μόνο με δόνηση ,έκανα restore και συνεχίζει το πρόβλημα(δεν λειτουργεί ο διακόπτης ) .Όταν ανοίγω την κάμερα μου βγάζει εικονίδιο "κουδούνισμα" και όταν την κλείνω μου βγάζει εικονίδιο "κουδούνισμα -σιωπηλό " και το τηλέφωνο παραμένει σιωπηλό.

Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα "νομίζω".Δεν βρίσκω καμία ρύθμιση μέσα στο μενού, ΠΑΡΑΚΑΛΩ για μια βοήθεια.

 

Μάλλον χάλασε ο διακόπτης

Θέλει αντικατάσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την λειτουργία αθόρυβου ,δεν λειτουργεί ξαφνικά ο διακόπτης και όλες οι κλήσεις έρχονται μόνο με δόνηση ,έκανα restore και συνεχίζει το πρόβλημα(δεν λειτουργεί ο διακόπτης ) .Όταν ανοίγω την κάμερα μου βγάζει εικονίδιο "κουδούνισμα" και όταν την κλείνω μου βγάζει εικονίδιο "κουδούνισμα -σιωπηλό " και το τηλέφωνο παραμένει σιωπηλό.

Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα "νομίζω".Δεν βρίσκω καμία ρύθμιση μέσα στο μενού, ΠΑΡΑΚΑΛΩ για μια βοήθεια.

 

Καλησπέρα φίλε μου. Θα πρότεινα να επισκεφθεις ένα επισκευαστικό κέντρο. Το πρόβλημα της συσκευή σου προέρχεται από το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι ένας από αυτούς που διορθώθηκε αυτό το ενοχλητικότατο "φαινόμενο"

:D

 

Εχω κινητο επιτελους! Μετα απο ποσους μηνες! Εκανα το update προχθες τελικα και συνηλθε το κινητο. Ηταν το μονο update που δεν εκανα απευθειας, τους φοβηθηκε το ματι μου, και εν τελη απλα παρετεινα το προβλημα μου...

 

+1 απο μενα Το κινητο ειναι τζαμι με το θεμα μπαταριας τουλ στις 2 μερες που εχω την 10.2.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,έχω ένα θέμα με την τελευταία αναβάθμιση.

Όχι,στο κινητό.Δουλεύει άψογα.Αλλά συμβαίνει το εξής.

Όποτε συνδεω το κινητό στο iTunes και περνάω τις φωτογραφίες στον υπολογιστή,μετά στις φωτογραφίες στο κινητο τις έχω όλες διπλές.

Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,έχω ένα θέμα με την τελευταία αναβάθμιση.

Όχι,στο κινητό.Δουλεύει άψογα.Αλλά συμβαίνει το εξής.

Όποτε συνδεω το κινητό στο iTunes και περνάω τις φωτογραφίες στον υπολογιστή,μετά στις φωτογραφίες στο κινητο τις έχω όλες διπλές.

Τι γίνεται?

 

Κι εμένα κάνει κάτι παράξενα

Αλλά πρέπει να έχει σχέση με το συγχρονισμό και την ΡΟΗ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10.2.1 δε πέφτει η μπαταρία για κανένα λόγο και με χάλια σήμα στο σπίτι

 

fb0c7400bb6ac997f0aa5565ce152d7c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κάνει κάτι παράξενα

Αλλά πρέπει να έχει σχέση με το συγχρονισμό και την ΡΟΗ

 

Και τι κάνουμε εκτός από το να μπάινουμε κάθε φορά στις φωτογραφίες και να σβήνουμε τις διπλές?

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνουμε εκτός από το να μπάινουμε κάθε φορά στις φωτογραφίες και να σβήνουμε τις διπλές?

 

Μην σβήνεις τίποτα.

Κάτι από τον υπολογιστή είναι.

Συγχρονίσει τις φωτογραφίες της κάμερας και τις ξανά περνάει πίσω στην συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνουμε εκτός από το να μπάινουμε κάθε φορά στις φωτογραφίες και να σβήνουμε τις διπλές?

 

Είσαι με w10 η mac;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με w10 η mac;

 

Αχ,με έκανες και γέλασα.

Win 7,μέχρι πριν ένα χρόνο είχα XP.

Μακάρι να είχα MAC.

 

Μην σβήνεις τίποτα.

Κάτι από τον υπολογιστή είναι.

Συγχρονίσει τις φωτογραφίες της κάμερας και τις ξανά περνάει πίσω στην συσκευή

 

Και τι κάνουμε μέχρι να φτιάξει?

Εδώ και ένα μήνα και κάτι,μπαίνω να δώ φωτογραφίες και είναι όλες διπλές.

Link to comment
Share on other sites

Διπλές που εμφανίζονται; Μέσα στο all photos, στα άλμπουμ ή κάπου αλλού;

Ανεβάστε ένα screenshot να καταλάβουμε πως είναι.

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα με διπλές φωτογραφίες. Χρησιμοποιώ 7 plus και macbook pro.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Διπλές που εμφανίζονται; Μέσα στο all photos, στα άλμπουμ ή κάπου αλλού;

Ανεβάστε ένα screenshot να καταλάβουμε πως είναι.

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα με διπλές φωτογραφίες. Χρησιμοποιώ 7 plus και macbook pro.

 

Μέσα στην συσκευή στο all photos

Εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες και επίσης τις ίδιες που έχουν βγει με την φωτογραφική της συσκευής

Βέβαια εγώ έχω επιλογή η συσκευή μου να συγχρονίζει με το photos στον υπολογιστή αν παίζει κάποιο ρόλο. Δεν ξέρω αν το κάνει σε άλλους πάντως εμένα το κανει σε όλες τις εκδόσεις εδώ και πολύ καιρό κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην συσκευή στο all photos

Εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες και επίσης τις ίδιες που έχουν βγει με την φωτογραφική της συσκευής

Βέβαια εγώ έχω επιλογή η συσκευή μου να συγχρονίζει με το photos στον υπολογιστή αν παίζει κάποιο ρόλο. Δεν ξέρω αν το κάνει σε άλλους πάντως εμένα το κανει σε όλες τις εκδόσεις εδώ και πολύ καιρό κιόλας

 

Ναι..ετσι γίνεται....Εάν κάνεις συγχρονισμό φψτό μέσω ITunes μπορεί παλιές φωτό να τις ξαναπεράσεις στο κινητό σου....αυτές τότε θα φαίνονται διπλές..και εάν παρατηρήσεις .....αυτες που είχες περάσει μέσω ITunes δεν μπορείς να τις διαγράψεις από το κινητό παρά μόνο ξανά με συγχρονισμό μέσω υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Ναι..ετσι γίνεται....Εάν κάνεις συγχρονισμό φψτό μέσω ITunes μπορεί παλιές φωτό να τις ξαναπεράσεις στο κινητό σου....αυτές τότε θα φαίνονται διπλές..και εάν παρατηρήσεις .....αυτες που είχες περάσει μέσω ITunes δεν μπορείς να τις διαγράψεις από το κινητό παρά μόνο ξανά με συγχρονισμό μέσω υπολογιστή

 

Ναι τα γνωρίζω αυτά

Έτσι λειτουργεί ο συγχρονισμός μέσο photos

Μικραίνει την ανάλυση την original φωτογραφιών και τις περνάει με μικρότερη για να καταλαμβάνουν λιγότερο χώρο στην συσκευή

Οι original φωτογραφίες βρίσκονται στην εφαρμογή photos στο iMac

Η αντίστοιχα στο iTunes στον τάδε φάκελο που έχει ορίσει ο χρήστης στα windows

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα γνωρίζω αυτά

Έτσι λειτουργεί ο συγχρονισμός μέσο photos

Μικραίνει την ανάλυση την original φωτογραφιών και τις περνάει με μικρότερη για να καταλαμβάνουν λιγότερο χώρο στην συσκευή

Οι original φωτογραφίες βρίσκονται στην εφαρμογή photos στο iMac

Η αντίστοιχα στο iTunes στον τάδε φάκελο που έχει ορίσει ο χρήστης στα windows

 

 

Αρα βρήκες την αιτία

Link to comment
Share on other sites

Αρα βρήκες την αιτία

 

Πιο επάνω κάποιος άλλος ψάχνει πληροφορίες για αυτό

Δεν θυμάμαι καλά αλλά νομίζω σε πιο παλιές εκδόσεις δεν το έκανε αυτό

Πχ iOS 7-8

Δεν θυμάμαι όμως. Μπορεί και να μην το είχαν προσέξει. Πάντα όμως αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιούσα για συγχρονισμό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιο επάνω κάποιος άλλος ψάχνει πληροφορίες για αυτό

Δεν θυμάμαι καλά αλλά νομίζω σε πιο παλιές εκδόσεις δεν το έκανε αυτό

Πχ iOS 7-8

Δεν θυμάμαι όμως. Μπορεί και να μην το είχαν προσέξει. Πάντα όμως αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιούσα για συγχρονισμό

 

Το έκανε και παλιά ..και εγώ μια φορά δοκίμασα συγχρονισμό μέσω itunes και βγήκαν ένα σωρό φωτό διπλές και ξαναέκανα συγχρονισμό για να τις σβήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά άρχισε να μου το κάνει από την στιγμή που έβαλα την τελευταία έκδοση στην συσκευή(6s).Νομίζω 10.2.1.Δηλαδή έδω και εναμιση περίπου.

Το κακό με τον συγχρονισμό είναι οτι μετά δεν μπορώ(μέσα από την συσκευή) να τις επεξεργαστώ,δηλάδη να τις σβήσω ή να κάνω αποστολή μάσω viber.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά άρχισε να μου το κάνει από την στιγμή που έβαλα την τελευταία έκδοση στην συσκευή(6s).Νομίζω 10.2.1.Δηλαδή έδω και εναμιση περίπου.

Το κακό με τον συγχρονισμό είναι οτι μετά δεν μπορώ(μέσα από την συσκευή) να τις επεξεργαστώ,δηλάδη να τις σβήσω ή να κάνω αποστολή μάσω viber.

 

Διάβασε πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά άρχισε να μου το κάνει από την στιγμή που έβαλα την τελευταία έκδοση στην συσκευή(6s).Νομίζω 10.2.1.Δηλαδή έδω και εναμιση περίπου.

Το κακό με τον συγχρονισμό είναι οτι μετά δεν μπορώ(μέσα από την συσκευή) να τις επεξεργαστώ,δηλάδη να τις σβήσω ή να κάνω αποστολή μάσω viber.

 

Αποστολή μπορείς να κανεις κανονικά

Τώρα αν θέλεις να μην σου εμφανίζονται διπλές μπορείς να σβήσεις αυτές από την φωτογραφική του κινητού αφού έχεις κάνει συγχρονισμό

Έτσι θα έχουν περάσει στον υπολογιστή και θα τις έχει ξανά περάσει στην συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τη 10.2 περασμένη με καθαρή εγκατάσταση. Τη 10.2.1 να τη περάσω με τον ίδιο τρόπο ή κατευθείαν από το κινητό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τη 10.2 περασμένη με καθαρή εγκατάσταση. Τη 10.2.1 να τη περάσω με τον ίδιο τρόπο ή κατευθείαν από το κινητό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα μην το κουνάς καθόλου

Μείνε έτσι μια χαρά είσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...