Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν βγάζει το χ ήθελα να γράψω μην με φάτε βρε παιδιά

 

Υπόψιν οτι αυτό γίνεται σε όλες τις προεγκατεστημενες εφαρμογές. Το X θα σου το βγάλει μόνο σε εφαρμογές που εχεις εγκαταστήσει εσύ αλλα φαντάζομαι οτι αυτό θα το γνωρίζεις ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω !!!

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

 

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να σβήσω με αυτο το τροπο εφαρμογες μόνο οταν κανω απενεργοποίηση το 3D.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω !!!

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

 

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να σβήσω με αυτο το τροπο εφαρμογες μόνο οταν κανω απενεργοποίηση το 3D.

 

Δεν μπορεις γιατι λογικα το κανεις λαθος. Δεν χρειαζεται να πιεζεις τοσο πολυ την οθονη...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μα μέχρι πρότινος δεν είχα πρόβλημα .

 

Καλημέρα, μήπως έχεις αυξήσει πολύ την ευαισθησία της λειτουργίας 3D Touch;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως έχεις αυξήσει πολύ την ευαισθησία της λειτουργίας 3D Touch;

 

Ναι .. :rolleyes:

 

Τώρα ειναι εντάξει !!!

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι .. :rolleyes:

 

Τώρα ειναι εντάξει !!!

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ !!!

 

Μια ερώτηση ακόμα ...

 

Γνωρίζει κάποιος αν το παρακάτω ρολόι εχει επιλογή να απαντάμε απευθείας σε sms ?

 

Ψάχνω ένα ρολόι να μπορώ να διαβάζω τα μηνύματα μου οταν έχω τη συσκευή σε απόσταση και να μπορώ να

 

απαντάω αλλα δεν βρίσκω κάτι .. :(

 

http://www.mykronoz.com/collections/zecircle/#%23specs

Link to comment
Share on other sites

Ναι .. :rolleyes:

 

Τώρα ειναι εντάξει !!!

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μια ερώτηση ακόμα ...

 

Γνωρίζει κάποιος αν το παρακάτω ρολόι εχει επιλογή να απαντάμε απευθείας σε sms ?

 

Ψάχνω ένα ρολόι να μπορώ να διαβάζω τα μηνύματα μου οταν έχω τη συσκευή σε απόσταση και να μπορώ να

 

απαντάω αλλα δεν βρίσκω κάτι .. :(

 

http://www.mykronoz.com/collections/zecircle/#%23specs

 

Θα πρέπει να κοιτάξεις για Apple Watch :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κοιτάξεις για Apple Watch :)

 

καλησπερα !!

 

βρηκα το παρακατω και σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα..

 

το εχει καποιος ??

 

ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος μεχρι ποση αποσταση απο την συσκευη πιανει και επισης αν μπορω να απαντησω σε sms απο το ρολοι ..:O:O

 

http://www.e-shop.gr/apple-watch-sport-38mm-space-grey-aluminum-case-with-black-sport-band-p-TEL.026474

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!

 

βρηκα το παρακατω και σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα..

 

το εχει καποιος ??

 

ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος μεχρι ποση αποσταση απο την συσκευη πιανει και επισης αν μπορω να απαντησω σε sms απο το ρολοι ..:O:O

 

http://www.e-shop.gr/apple-watch-sport-38mm-space-grey-aluminum-case-with-black-sport-band-p-TEL.026474

Η απορία σου σχετικά με τα SMS λύνεται εύκολα αν διαβάσεις την περιγραφή του συνδέσμου που έστειλες μια που το γράφει ξεκάθαρα. Όσον αφορά την εμβέλεια εδώ και 16 χρόνια που υπάρχει η τεχνολογία αυτή δεν έχει αλλάξει. (10 μέτρα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!

 

βρηκα το παρακατω και σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα..

 

το εχει καποιος ??

 

ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος μεχρι ποση αποσταση απο την συσκευη πιανει και επισης αν μπορω να απαντησω σε sms απο το ρολοι ..:O:O

 

http://www.e-shop.gr/apple-watch-sport-38mm-space-grey-aluminum-case-with-black-sport-band-p-TEL.026474

 

Μια χαρά μπορείς να απαντήσεις όχι μόνο σε sms, αλλά και σε οποιαδήποτε γνωστοποίηση σου έρχεται. Μπορείς να απαντήσεις με κάποιες προεπιλεγμένες απαντήσεις που έχει έτοιμες (και μπορείς να προσθέσεις και εσύ ότι θέλεις) ή μέσω φωνητικής πληκτρολόγησης που δουλεύει άψογα...

Για περαιτέρω απορίες σχετικά με το AW μπορείς να ρωτήσεις και παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436255

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Ειμαι χρήστης του LG G2 εδω και 3 χρονια.. Ηρθε ο καιρος να παρω καινουρια συσκευη και ακομα δεν ειμαι σιγουρος που να καταληξω.. Αρχικα να σας πω οτι ποτε δεν ειχα στα χερια μου Iphone οποτε δεν εχω ιδεα τι παιζει.. Η χρήση του κινητου μου ειναι τα φυσιολογικα καθημερινα πραγματα οπως τηλεφωνο,μηνυματα,surfαρισμα στο διαδικτιο, viber,facebook κτλπ κτλπ.. Να σας τονισω οτι εχω ενα κολληματακι με τα Games και οσο ναναι παιζω αρκετες ωρες οταν δεν εχω δουλεια.. Τωρα στα δικα μας, το κινητο θα ηθελα να το κρατησω και αυτο καπου στα 2-3 χρονια. Αρχικα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να παω απο Android σε IOS, εχω καποιες αμφηβολιες και μπορω να πω οτι φοβαμαι να μην το μετανιωσω και γιαυτο θελω την γνωμη σας..

Συγγωμη αν ειμαι off topic αλλα χρειαζομαι πραγματικα την βοηθεια σας, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Ειμαι χρήστης του LG G2 εδω και 3 χρονια.. Ηρθε ο καιρος να παρω καινουρια συσκευη και ακομα δεν ειμαι σιγουρος που να καταληξω.. Αρχικα να σας πω οτι ποτε δεν ειχα στα χερια μου Iphone οποτε δεν εχω ιδεα τι παιζει.. Η χρήση του κινητου μου ειναι τα φυσιολογικα καθημερινα πραγματα οπως τηλεφωνο,μηνυματα,surfαρισμα στο διαδικτιο, viber,facebook κτλπ κτλπ.. Να σας τονισω οτι εχω ενα κολληματακι με τα Games και οσο ναναι παιζω αρκετες ωρες οταν δεν εχω δουλεια.. Τωρα στα δικα μας, το κινητο θα ηθελα να το κρατησω και αυτο καπου στα 2-3 χρονια. Αρχικα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να παω απο Android σε IOS, εχω καποιες αμφηβολιες και μπορω να πω οτι φοβαμαι να μην το μετανιωσω και γιαυτο θελω την γνωμη σας..

Συγγωμη αν ειμαι off topic αλλα χρειαζομαι πραγματικα την βοηθεια σας, ευχαριστω!

 

Ακριβως στην ιδια φαση με LG G2 ειμουν και εγω ... τωρα εχω iphone προσωπικα δεν το εχω μετανιωσει... αν δεν εισαι φιλος των customιων και σου αρεσει η σταθεροτητα παρε iphone (τουλαχιστον 5s) με κλειστα ματια... να θυμασαι ομως οτι εδω πληρωνεις (games) εκτος και αν παιξεις με jailbreak κατι που δεν συνιστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας.. Ειμαι χρήστης του LG G2 εδω και 3 χρονια.. Ηρθε ο καιρος να παρω καινουρια συσκευη και ακομα δεν ειμαι σιγουρος που να καταληξω.. Αρχικα να σας πω οτι ποτε δεν ειχα στα χερια μου Iphone οποτε δεν εχω ιδεα τι παιζει.. Η χρήση του κινητου μου ειναι τα φυσιολογικα καθημερινα πραγματα οπως τηλεφωνο,μηνυματα,surfαρισμα στο διαδικτιο, viber,facebook κτλπ κτλπ.. Να σας τονισω οτι εχω ενα κολληματακι με τα Games και οσο ναναι παιζω αρκετες ωρες οταν δεν εχω δουλεια.. Τωρα στα δικα μας, το κινητο θα ηθελα να το κρατησω και αυτο καπου στα 2-3 χρονια. Αρχικα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να παω απο Android σε IOS, εχω καποιες αμφηβολιες και μπορω να πω οτι φοβαμαι να μην το μετανιωσω και γιαυτο θελω την γνωμη σας..

Συγγωμη αν ειμαι off topic αλλα χρειαζομαι πραγματικα την βοηθεια σας, ευχαριστω!

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου στο σωστό... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Ειμαι χρήστης του LG G2 εδω και 3 χρονια.. Ηρθε ο καιρος να παρω καινουρια συσκευη και ακομα δεν ειμαι σιγουρος που να καταληξω.. Αρχικα να σας πω οτι ποτε δεν ειχα στα χερια μου Iphone οποτε δεν εχω ιδεα τι παιζει.. Η χρήση του κινητου μου ειναι τα φυσιολογικα καθημερινα πραγματα οπως τηλεφωνο,μηνυματα,surfαρισμα στο διαδικτιο, viber,facebook κτλπ κτλπ.. Να σας τονισω οτι εχω ενα κολληματακι με τα Games και οσο ναναι παιζω αρκετες ωρες οταν δεν εχω δουλεια.. Τωρα στα δικα μας, το κινητο θα ηθελα να το κρατησω και αυτο καπου στα 2-3 χρονια. Αρχικα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να παω απο Android σε IOS, εχω καποιες αμφηβολιες και μπορω να πω οτι φοβαμαι να μην το μετανιωσω και γιαυτο θελω την γνωμη σας..

Συγγωμη αν ειμαι off topic αλλα χρειαζομαι πραγματικα την βοηθεια σας, ευχαριστω!

 

Αρχικά δύσκολα στο συγκεκριμένο θέμα θα ακουσεις ότι Πήγαινε στο android

Πλέον όλα τα καθημερινά πράγματα τα κάνουν όλες οι συσκευές αρκετά καλά

Το αν θα σε βολεψει το iPhone ή όχι δεν μπορούμε να το ορίσουμε.

Ακόμα και εμείς που να έχουμε χρόνια ορισμένες φορές έχουμε και δυσκολίες και σπαστικα.

 

Καλύτερα να δεις από κάποιον φίλο να πάρεις μία πολύ μικρή ιδέα.

Από εκεί και πέρα μην φανταστείς πάνω κάτω τα ίδια είναι ή λειτουργία του τηλεφώνου.

Αλλαγές έχει μόνο σε παραμετροποίηση που στο android είναι εύκολο ενώ εδώ θέλεις jailbreak και πάλι όχι όλες τις δυνατότητες.

 

Εφαρμογές πιστεύω ότι έχει το iPhone πιο ποιοτικές.

Να θα σου κρατήσει 2 χρόνια πιστεύω έχει και επεξεργαστή δυνατό και ram και κάμερα καλή. Από όλα.

Υπάρχουν προτάσεις αξιόλογες και στο android.

Εσύ επιλέγεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στην ιδια φαση με LG G2 ειμουν και εγω ... τωρα εχω iphone προσωπικα δεν το εχω μετανιωσει... αν δεν εισαι φιλος των customιων και σου αρεσει η σταθεροτητα παρε iphone (τουλαχιστον 5s) με κλειστα ματια... να θυμασαι ομως οτι εδω πληρωνεις (games) εκτος και αν παιξεις με jailbreak κατι που δεν συνιστώ...

 

Customs κτλπ κτλπ δεν έκανα ποτέ .. Αν είναι να πάω για iPhone θα πάω 6s η 6s plus .. Ακόμα όμως θέλει σκέψη..

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε ενα καταστημα, δες τα - δουλεψε τα λιγο... και αποφασισε!! δεν θα το μετανιωσεις πιστευω...εκτος και αν εισαι προκατελειμενος οτι δεν θα σε βολεψει...
Link to comment
Share on other sites

Μόνον αν επαναφέρεις back-up το οποίο περιέχει το εν λόγω μήνυμα.

Ωστόσο, κάνοντας κάτι τέτοιο, όποια μηνύματα έχεις λάβει έπειτα από την ημερομηνία που δημιουργήθηκε το back-up, θα διαγραφούν από τη συσκευή, κατά την επαναφορά του back-up.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόνον αν επαναφέρεις back-up το οποίο περιέχει το εν λόγω μήνυμα.

Ωστόσο, κάνοντας κάτι τέτοιο, όποια μηνύματα έχεις λάβει έπειτα από την ημερομηνία που δημιουργήθηκε το back-up, θα διαγραφούν από τη συσκευή, κατά την επαναφορά του back-up.

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρει μόνο τα sms σε αρχείο και να τα κάνει decode και να τα διαβάσει στο pc αλλά θέλει κόπο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Γνωρίζεται το προγραμμα Syncios 5.0.5.;

 

Το χρησιμοποίησα χτες και είδα οτι μπορώ ν πάρω (και να βάλω) φωτο στο κινητό (χωρίς κάν κωδικό), βιντεο (μονο ν πάρω αυτα που έχω στο κινητό), βιβλία, μουσική και εφαρμογές!

 

Μου φάνηκε φοβερά πιο εύκολο στη χρήση από iTunes. Ειναι έμπιστο άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Tο χρησιμοποιούσα πριν αρκετό καιρό(3+ χρόνια στο iphone 4)για να περνάω μουσική από διαφορετικούς υπολογιστες.Ήταν άριστο στην χρήση του

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο 6S έξη μηνών.Ο πωλητής επιμένει ότι έχει άλλον ενάμιση χρόνο εγγύηση.Εγώ πάλι βλέπω ότι στα καινούρια γράφει 1 χρόνο.Τελικά τι ισχύει?1 χρόνο έχουν η 2?Αυτο που θέλω να αγοράσω έχει εγγύηση Infoguest όπως μου λέει ο πωλητής.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο 6S έξη μηνών.Ο πωλητής επιμένει ότι έχει άλλον ενάμιση χρόνο εγγύηση.Εγώ πάλι βλέπω ότι στα καινούρια γράφει 1 χρόνο.Τελικά τι ισχύει?1 χρόνο έχουν η 2?Αυτο που θέλω να αγοράσω έχει εγγύηση Infoguest όπως μου λέει ο πωλητής.

Ότι εισάγεται στην Ευρώπη δια ροπαλου έχει 2 ΧΡΟΝΙΑ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως στα καινούρια που βλέπω στο skroutz γράφουν 1 έτος επισημης αντιπροσωπίας πως γίνεται να ισχύουν τα 2 αφού η απόδειξη αγοράς θα γράφει 1?
Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως στα καινούρια που βλέπω στο skroutz γράφουν 1 έτος επισημης αντιπροσωπίας πως γίνεται να ισχύουν τα 2 αφού η απόδειξη αγοράς θα γράφει 1?

Η αποδειξη αγορας απλα αναφερει την ημερομηνια αγορας. Η εγγυηση ισχυει απο την ενεργοποίηση του τηλεφωνου, φαινεται απο το imei κ υπεύθυνο για τα 2 χρόνια εγγύησης ειναι το καταστημα που στο πουλησε

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...