Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ όποτε μπαίνω στις επαφές βγάζει την ένδειξη ότι μπαίνει στο Ίντερνετ κάθε φορά. Έκανα hard reset αλλά δε διορθώθηκε. Επίσης όταν γράφω όπως εδώ δε λειτουργεί η ηχογράφηση κ αυτόματη μετάφραση
Link to comment
Share on other sites

Το Bug με το Assistive touch που γίνεται η συσκευή ένα ρημάδι όταν μπλοκάρει ακόμα τίποτα .Νισαφι πια....10 εκδόσεις της 9 άρας έχουν περάσει και ακόμα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

απο τις γνωστοποιησεις την επιλογη μετοχες πως την αφαιρω ??

 

Σε ξεκλειδωμενο τηλεφωνο, μενου γνωστοποιησεων, κατω κατω, επεξεργασια, αφαιρεις και προσθετεις οτι θελεις!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σε ξεκλειδωμενο τηλεφωνο, μενου γνωστοποιησεων, κατω κατω, επεξεργασια, αφαιρεις και προσθετεις οτι θελεις!

 

ευχαριστω πολυυυ!!!

 

μπορει να με βοηθησει καποιος για το πως θα βαλω τραγουδι για ηχο κλησεις ??

 

προσπαθω μεσω itunes αλλα τιποτα κατι κανω λαθος:O

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυυυ!!!

 

 

 

μπορει να με βοηθησει καποιος για το πως θα βαλω τραγουδι για ηχο κλησεις ??

 

 

 

προσπαθω μεσω itunes αλλα τιποτα κατι κανω λαθος:O

 

 

Δες εδώ αναλυτικά:

http://www.yac.mx/el/mobile-security/ios/how-to-set-any-song-as-a-ringtone-on-your-iphone.html

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά την 9.3 την περνάμε με iTunes και επαναφορά ή OTA καλύτερα;

 

Και OTA μπορείς ελεύθερα μιας και δεν πρόκειται για major update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την 9.3 την περνάμε με iTunes και επαναφορά ή OTA καλύτερα;

 

 

Εγώ την πέρασα με ota από πάνω και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

 

κατι τετοιο δεν παιζει πια στο τηλεφωνο ??

 

http://www.hongkiat.com/blog/sync-birthday-event-iphone-cal/

 

προσπαθω να βρω τις επιλογες μεσα στο fb αλλα τιποτα ..

 

edit : χθες παρελαβα την συσκευη το εβαλα για φορτιση 2 φορες αλλα δεν εκανα πληρη φορτιση γιατι δεν ειχα χρονο ..

 

εφυγα απο πρωι με 60% με ανοιχτα τα δεδομενα και το μονο που εκανα ηταν να στειλω μηνυματα στο viber αρκετα ισως γυρω στα 20-30 και γυρισα σπιτι με 7% ειναι φυσιολογικο ?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..

Και άλλο πρόβλημα μόλις πήγα να δοκιμάσω το 3D Touch και δεν δουλεύει ../

 

Είναι κανονικά στο on .

 

Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ;

 

Πατάω παρατεταμένα σε εφαρμογές και το μόνο που κάνει είναι να τρεμοπαίζουν οι εφαρμογές όπως όταν πάμε να μεταφέρουμε η να σβήσουμε κάποια ..

 

Τι φταίει ;; :((((((

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, αν την πατησα με "monkey" iphone:

Αγορασα προχτες στον αδερφο μου, απο skroutz-μαγαζο, ενα iphone 6s 64 GB, ,space grey(παιζει ρολο το χρωμα γι ´αυτο το αναφερω).

Αφου εκανε τα backup του στο παλιο του ,τα μετεφερε στο καινουργιο, το αναβαθμισε στην 9.3 και παρατηρησαμε το εξης: στο restart, η οθονη ειναι μαυρη κ ασπρο το μηλαρακι!

Στο δικο μου, που ειναι το ιδιο αλλα white gold, η συγκεκριμενη οθονη ειναι:

Ασπρη με μαυρο μηλαρακι!!!

Τι παιζει;;

Εχει να κανει με το γεγονος οτι ειναι space grey?

Ευελπιστω... Αλλιως... Θα του δωσω και μια μπανανα chiquita!

χαχαχαχα

Ετσι να λεμε κ καμια @@ρια να γελαμε...

 

Περιμενω τα φωτα σας παιδες!!!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..

Και άλλο πρόβλημα μόλις πήγα να δοκιμάσω το 3D Touch και δεν δουλεύει ../

 

Είναι κανονικά στο on .

 

Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ;

 

Πατάω παρατεταμένα σε εφαρμογές και το μόνο που κάνει είναι να τρεμοπαίζουν οι εφαρμογές όπως όταν πάμε να μεταφέρουμε η να σβήσουμε κάποια ..

 

Τι φταίει ;; :((((((

Δες στις ρυθμίσεις το επίπεδο της ευαισθησίας του 3d touch. Tο θέμα είναι να μην το πατάς παρατεταμένα αλλά να ασκείς σταδιακή πίεση. Δοκίμασε ξανά.

 

Ερωτηση, αν την πατησα με "monkey" iphone:

Αγορασα προχτες στον αδερφο μου, απο skroutz-μαγαζο, ενα iphone 6s 64 GB, ,space grey(παιζει ρολο το χρωμα γι ´αυτο το αναφερω).

Αφου εκανε τα backup του στο παλιο του ,τα μετεφερε στο καινουργιο, το αναβαθμισε στην 9.3 και παρατηρησαμε το εξης: στο restart, η οθονη ειναι μαυρη κ ασπρο το μηλαρακι!

Στο δικο μου, που ειναι το ιδιο αλλα white gold, η συγκεκριμενη οθονη ειναι:

Ασπρη με μαυρο μηλαρακι!!!

Τι παιζει;;

Εχει να κανει με το γεγονος οτι ειναι space grey?

Ευελπιστω... Αλλιως... Θα του δωσω και μια μπανανα chiquita!

χαχαχαχα

Ετσι να λεμε κ καμια @@ρια να γελαμε...

 

Περιμενω τα φωτα σας παιδες!!!

Στα μαύρα iphone η οθόνη είναι μαύρη και το μήλο άσπρο, στα υπόλοιπα χρώματα είναι άσπρο φόντο και μαύρο μήλο.

Από την στιγμή που το έκανες αναβάθμιση και πέρασες backup πως γίνεται να είναι μαϊμού το κινητό; Δεν γίνεται χαχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις το επίπεδο της ευαισθησίας του 3d touch. Tο θέμα είναι να μην το πατάς παρατεταμένα αλλά να ασκείς σταδιακή πίεση. Δοκίμασε ξανά.

 

 

Στα μαύρα iphone η οθόνη είναι μαύρη και το μήλο άσπρο, στα υπόλοιπα χρώματα είναι άσπρο φόντο και μαύρο μήλο.

Από την στιγμή που το έκανες αναβάθμιση και πέρασες backup πως γίνεται να είναι μαϊμού το κινητό; Δεν γίνεται χαχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

:(:(:( δεν μπορώ να το πετύχω ...

 

Έχει 3 επίπεδα είναι στο μεσαίο τι να κάνω ; :(

Link to comment
Share on other sites

:(:(:( δεν μπορώ να το πετύχω ...

 

Έχει 3 επίπεδα είναι στο μεσαίο τι να κάνω ; :(

 

Σε ποιες εφαρμογές δοκιμάζεις; Δεν το "προσφέρουν" όλες οι εφαρμογές...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες εφαρμογές δοκιμάζεις; Δεν το "προσφέρουν" όλες οι εφαρμογές...

 

Πάτησα στην κάμερα και στα μηνύματα που είδα ότι γίνεται .

 

Δεν ξέρω που άλλου γίνεται το θέμα είναι ότι δεν λειτουργεί πουθενά .

 

Τι να κάνω ; Να έχει πρόβλημα η συσκευή ;

 

Ούτε όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή παίζει το 3 d να είναι ελαττωματικό ;

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις το επίπεδο της ευαισθησίας του 3d touch. Tο θέμα είναι να μην το πατάς παρατεταμένα αλλά να ασκείς σταδιακή πίεση. Δοκίμασε ξανά.

 

 

 

 

 

Στα μαύρα iphone η οθόνη είναι μαύρη και το μήλο άσπρο, στα υπόλοιπα χρώματα είναι άσπρο φόντο και μαύρο μήλο.

 

Από την στιγμή που το έκανες αναβάθμιση και πέρασες backup πως γίνεται να είναι μαϊμού το κινητό; Δεν γίνεται χαχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Και γω 6s space grey μαύρη οθόνη άσπρο μηλαράκι

Link to comment
Share on other sites

Και γω 6s space grey μαύρη οθόνη άσπρο μηλαράκι

 

 

Το ίδιο και σε μένα!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα,μετα απο καποια lag του s6 edge και την τεραστια καθυστερηση του 6.0 στο κινητο μου (δεν ειχε κανει εμφανιση στο κινητο μου εδω και μια βδομαδα που πουληθηκε) προχωρησα στην αγορα του 6s .Μπορω να πω οτι μου λειπει η οθοναρα του edge αλλα το λογισμικο των apple απλα με την 2αρα ram ειναι αλλου..Ειχα και iphone 6 απο ωπου και εφυγα για να αγορασω s6 edge. 6s 16 gb silver λοιπον με ηδη κοκκινη θηκη φορεμενη της apple +ζελατινουλα.
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα,μετα απο καποια lag του s6 edge και την τεραστια καθυστερηση του 6.0 στο κινητο μου (δεν ειχε κανει εμφανιση στο κινητο μου εδω και μια βδομαδα που πουληθηκε) προχωρησα στην αγορα του 6s .Μπορω να πω οτι μου λειπει η οθοναρα του edge αλλα το λογισμικο των apple απλα με την 2αρα ram ειναι αλλου..Ειχα και iphone 6 απο ωπου και εφυγα για να αγορασω s6 edge. 6s 16 gb silver λοιπον με ηδη κοκκινη θηκη φορεμενη της apple +ζελατινουλα.

 

Κάποια lag τα Samsung?

Μα γιατι το λες αυτό αποκλείεται. Μήπως κανεις κάποιο λάθος;

Να τα ακούνε κάποιοι κάποιοι γιατι τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Ούτε οι πυρήνες τα κινητά.

Καλορίζικο φίλε να το χαρείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα στην κάμερα και στα μηνύματα που είδα ότι γίνεται .

 

Δεν ξέρω που άλλου γίνεται το θέμα είναι ότι δεν λειτουργεί πουθενά .

 

Τι να κάνω ; Να έχει πρόβλημα η συσκευή ;

 

Ούτε όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή παίζει το 3 d να είναι ελαττωματικό ;

 

δες αυτο το video μηπως σε βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από τη στιγμή που αναβάθμισα το αναθεματισμένο iTunes στη 12.3.3 δεν βλέπει ούτε iPhone, ούτε iPad! Τί συμβαίνει; Έχει να κάνει τίποτα με το jailbreak; Στον windows explorer φαίνονται οι συσκευές (για λήψη των φωτογραφιών τους). Και κάτι ακόμη: Δεν μπορώ να αντιγράψω φωτογραφίες από τη μνήμη της μιας συσκευής στην άλλη; Αν όχι, για μια ακόμη φορά απογοητεύομαι από την Apple.

Tasos19s, μην ειρωνεύεσαι, γιατί εγώ που δεν είμαι κολλημένος με καμμία μάρκα και κανένα λειτουργικό και έχω αυτή τη στιγμή όλες τις ναυαρχίδες, μπορώ να σε διαβεβαιώσω:

1) Τα τελευταία Samsung (από S6 Edge+ και Note 5 έως τα S7 & S7 Edge) δεν έχουν ίχνος lag και ρίχνουν στα αυτιά στα αντίστοιχα iPhones και σε επιδόσεις και σε εμφάνιση και σε ποιότητα κατασκευής.

2) Η ελευθερία που σου προσφέρει το Android (παρότι σαν UI δεν το προτιμώ σε σχέση με το IOS) να κάνεις τα πάντα γρήγορα και απλά, όπου και αν βρίσκεσαι, χωρίς να δεσμεύεσαι από data, iclouds, PCs, iTunes και λοιπές π@@@ές, δεν ανταλλάσσεται φίλε μου με τίποτα!

Τώρα λοιπόν που η Samsung διόρθωσε τις αδυναμίες της έναντι της Apple, αν η τελευταία δεν κάνει την υπέρβαση με το 7άρι και το IOS 10, βλέπω να πουλάει μόνο μέσω του πολύ καλού της marketing και πάλι μόνο στους κολλημένους με αυτήν, στις γυναίκες και σε εκείνους που δε σκαμπάζουν από τεχνολογία και θέλουν κάτι απλό, αλλά με "status".

Να σημειώσω ότι οι 2 βασικές μου συσκευές είναι το iPhone 6s 128GB και το Note 5 64GB Duos, αλλά τώρα που πήρα το S7 Edge, το 6s θα μπει στο συρτάρι.

Από την άλλη, στις ταμπλέτες καμμία δεν μπορεί να αντικαταστήσει (για μένα) τα iPads, όσες Android & Windows και αν δοκίμασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...