Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρεα.Επειδη σκέφτομαι την αγορά του με Facebook, tapatalk, browsing και μέτριες τηλεφωνικές κλήσεις θα μπορεί να βγάζει τη μέρα;

 

Ανετα!

 

10chars

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην ημέρα internet κλήσεις μηνύματα viber Facebook Instagram

Χωρίς παιχνίδια

Αυτή είναι η μέτρια σου ή η αρκετή;

Τέτοια χρήση κάνω και εγώ.

Edited by n_1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μέτρια σου ή η αρκετή;

Τέτοια χρήση κάνω και εγώ.

 

Αυτή είναι η μέτρια χρήση.

Σε άλλες περιπτώσεις μπορεί να είμαι και όλη μερα με το τηλέφωνο. Πολυ Ίντερνετ Safari και viber.

Μέσο Προ όμως μου πάει 2 μέρες. Ανοιχτό πάντα wifi μερα νύχτα και το βράδυ δεν το κλείνω. Σπίτι δεν εχω και καθόλου καλό σήμα αλλιώς και παραπάνω θα με πήγαινε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα πηγαίνουν τα αλλα.

 

Λαμβάνοντας υπόψιν:

  1. πως το 64 GB είναι ονομαστικό και ουσιαστικά η πραγματική χωρητικότητα είναι λίγο μικρότερη,
  2. το χώρο που καταλαμβάνει το λειτουργικό σύστημα iOS
  3. και τέλος τον όγκο των εφαρμογών

είναι λογικό να βλέπεις το νούμερο αυτό.

 

σας ευχαριστω για το χρονο σας παιδια...θα παρατηρησω τη μπαταρια συμφωνα με αυτα που ειπε ο tasos19s και θα επανελθω αν δω κατι το τραγικο...

Link to comment
Share on other sites

Η μυστικοι κωδικοι του iPhone τι είναι που γραφει η παρακατω ιστοσελιδα ?

 

http://www.newsbomb.gr/bombplus/texnologia/smartphone/story/659713/oi-mystikoi-kodikoi-toy-iphone-kai-pos-tha-to-metatrepsete-se-android

 

Και το video που δειχνει πως να ξεφορτώνεσαι τις περιττες εφαρμογες ειναι οντως ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Η μυστικοι κωδικοι του iPhone τι είναι που γραφει η παρακατω ιστοσελιδα ?

 

 

 

http://www.newsbomb.gr/bombplus/texnologia/smartphone/story/659713/oi-mystikoi-kodikoi-toy-iphone-kai-pos-tha-to-metatrepsete-se-android

 

 

 

Και το video που δειχνει πως να ξεφορτώνεσαι τις περιττες εφαρμογες ειναι οντως ετσι ?

 

 

Λέω να δοκιμάσω αυτό στο βίντεο που σβήνει ανεπιθύμητες εφαρμογές αλλα μετά πως θα κάνω την επαναφορά;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω αυτό στο βίντεο που σβήνει ανεπιθύμητες εφαρμογές αλλα μετά πως θα κάνω την επαναφορά;

Το δοκίμασα και δουλεύει

Εβγαλα το εικονίδιο του ρολογιού...δεν σβήνεις εφαρμογή...το εικονίδιο διώχνεις...αλλά οταν κάνεις μια επανεκκίνηση ξαναεμφανίζεται

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δουλεύει

 

Εβγαλα το εικονίδιο του ρολογιού...δεν σβήνεις εφαρμογή...το εικονίδιο διώχνεις...αλλά οταν κάνεις μια επανεκκίνηση ξαναεμφανίζεται

 

 

Αν ειναι έτσι, τότε ποιο το νόημα;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η μυστικοι κωδικοι του iPhone τι είναι που γραφει η παρακατω ιστοσελιδα ?

 

http://www.newsbomb.gr/bombplus/texnologia/smartphone/story/659713/oi-mystikoi-kodikoi-toy-iphone-kai-pos-tha-to-metatrepsete-se-android

 

Και το video που δειχνει πως να ξεφορτώνεσαι τις περιττες εφαρμογες ειναι οντως ετσι ?

Ποιοι μυστικοί κωδικοί βρε παιδιά...:lol:

Ο συνδυασμός *3001#12345#* ενεργοποιεί το utility του field test.

Αντιθέτως, το *#06# αποτελεί τον πασίγνωστο κωδικό εμφάνισης του IMEI, ο οποίος είναι κοινός στην πλειοψηφία των κατασκευαστών, δεκαετίες τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 6s όταν παταμε το κουμπι κλησης δυνατα και ενεργοποιείται το 3D Touch μου εμφανίζει τρεις επαφες μονο για κληση,μπορω να προσθεσω και αλλες επαφες για συντομια ?

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 6s όταν παταμε το κουμπι κλησης δυνατα και ενεργοποιείται το 3D Touch μου εμφανίζει τρεις επαφες μονο για κληση,μπορω να προσθεσω και αλλες επαφες για συντομια ?

Ευχαριστω !

 

Δεν μπορείς να προσθέσεις εσύ επαφές. Παίρνει μόνο του τις 3 επαφές που έχεις πιο συχνή επικοινωνία νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Να ρωτησω την αποψη σας. Να παρω το κινητο απο γερμανο? Δεν εχω ξαναγορασει iphone απο την ελλαδα (ειδικα τον γερμανο δεν τον εχω και μεγαλη συμπαθεια) και παρακολουθοντας χρονια το φορουμ, βλεπω οτι πολλοι εχουνε προβληματα με τα iphone απο εδω. Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε να εχω καποιο προβλημα με ολα τα iphone αγορασμενα απο apple store. Φοβαμαι μηπως φερνουν παρτιδες διαφορετικες εδω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Να ρωτησω την αποψη σας. Να παρω το κινητο απο γερμανο? Δεν εχω ξαναγορασει iphone απο την ελλαδα (ειδικα τον γερμανο δεν τον εχω και μεγαλη συμπαθεια) και παρακολουθοντας χρονια το φορουμ, βλεπω οτι πολλοι εχουνε προβληματα με τα iphone απο εδω. Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε να εχω καποιο προβλημα με ολα τα iphone αγορασμενα απο apple store. Φοβαμαι μηπως φερνουν παρτιδες διαφορετικες εδω.

 

Ευχαριστω

 

Έχω πάρει κατα καιρούς διάφορα iphone από Γερμανό. Δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Μάλιστα από ότι είδα, έχουν και καλή έκπτωση στο 6S.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Να ρωτησω την αποψη σας. Να παρω το κινητο απο γερμανο? Δεν εχω ξαναγορασει iphone απο την ελλαδα (ειδικα τον γερμανο δεν τον εχω και μεγαλη συμπαθεια) και παρακολουθοντας χρονια το φορουμ, βλεπω οτι πολλοι εχουνε προβληματα με τα iphone απο εδω. Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε να εχω καποιο προβλημα με ολα τα iphone αγορασμενα απο apple store. Φοβαμαι μηπως φερνουν παρτιδες διαφορετικες εδω.

 

Ευχαριστω

Και εγω από εκει το εχω αγορασει και είναι οκ !

Link to comment
Share on other sites

Και εγω από εκει το εχω αγορασει και είναι οκ !

 

Ευχαριστω gpou και DALIKERMAN84. Πραγματικα με βοηθησατε. H τιμη ηταν ο λογος που αρχισα να το σκεφτομαι, και πιστευω οτι αυτη η τιμη θα επρεπε να ειναι η στανταρ τιμη του στα καταστηματα αφου τοσο περιπου βγαινει κ αμερικη-αγγλια (με τις σημερινες ισοτιμιες ισως και καλυτερη). Τελικα το πηρα σημερα. Μεχρι τωρα οκ αν και μου κακοφανηκε οτι

1) τα βιβλιαρακια ειναι στα ελληνικα και σε αλλες 2 γλωσσες εκτος αγγλικων (ειναι δυνατον?τουριστες δεν εχουμε?)

2) για να προχωρησει το σετ απ και να ανοιξει το τηλεφωνο επρεπε ντε και καλα να βαλω σιμ (αυτο δεν ισχυε στα προηγουμενα iphone απο apple store)

3) το filmware δεν ηταν updated (9.1) και επρεπε να κανω πρωτα set up as new, update to 9.2 και μετα restore απο back up ( γιατι αλλιως δεν με αφηνε το itunes εφοσον το back up απο το 6αρι μου ηταν σε 9.2)

4) οταν εκανα restore from back up μου ανοιξε το τηλ λες και εκανα update

5) ζεσταθηκε αρκετα στο set up, update και restore ( ειχατε εσεις καποιο τετοιο θεμα? η ζεσταινετε αρκετα γενικα?)

 

Σχετικα με την συσκευη, το προσθετο βαρος και παχος το νιωθεις με την μια.

Μετα απο πολυ καιρο ομως, ειμαι χαρουμενη γιατι η λειτουργια που προστεθηκε της αμεσης σημειωσης ενως site μου ειναι πολυ χρησιμη. Ειναι στο software αυτο? Μηπως το εκανε κ το 6αρι και δεν το πηρα χαμπαρι?:p

Το 3d touch θελω λιγο χρονο να το συνηθισω νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

αντιστοιχη προσφορα με γερμανο ειχε και το πλαισιο

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Apple-iPhone-6s-64GB-Space-Grey-MKQN2GH-A.htm

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Apple-iPhone-6s-16GB-Space-Grey-MKQJ2GH-A.htm

 

με το 64 να ειναι σε τιμη προκληση

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6s από το πλας που είχα και έχω ένα πρόβλημα.

 

Έχω αγορασμένη μια εφαρμογή από το ελληνικό AppStore. Τώρα είμαι στο βουλγαρικό AppStore και πρέπει να την ξανά αγοράσω την εφαρμογή !

 

Πάω να αλλάξω περιοχή σε Ελλάδα, βάζω την κάρτα την ελληνική και δεν μου την πέρνει.

 

Καμία ιδέα ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6s από το πλας που είχα και έχω ένα πρόβλημα.

 

Έχω αγορασμένη μια εφαρμογή από το ελληνικό AppStore. Τώρα είμαι στο βουλγαρικό AppStore και πρέπει να την ξανά αγοράσω την εφαρμογή !

 

Πάω να αλλάξω περιοχή σε Ελλάδα, βάζω την κάρτα την ελληνική και δεν μου την πέρνει.

 

Καμία ιδέα ;

 

Για να αλλάξετε App Store θα πρέπει η κάρτα σας εκεί να μην έχει υπόλοιπο ή οποιαδήποτε εκκρεμότητα. Η αλλαγή μπορεί να γίνει και από την εφαρμογή iTunes.

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την αυτονομία όλα ειναι σχετικά.

Αν κάποιος ειναι όλη μέρα έξω και χρησιμοποιεί 3G (ούτε καν 4g), τα πράγματα ειναι πολύ οριακά εφόσον χρησιμοποιείται η συσκευή.

 

Κάτι άλλο που παρατηρώ στην εφαρμογή Facebook για iOS, ειναι ότι καταναλώνει περισσότερη ενέργεια και data σε σχέση με την αντίστοιχη στο android.

Πιστεύω ότι φταίει η ίδια η εφαρμογή και το ότι δεν διαθέτει επιλογή να ανοίγουν αυτόματα τα link στον browser, όποτε η χρήση της ίδιας της εφαρμογής σαν browser ευθύνεται για την αυξημένη κατανάλωση.

Έχει τύχει μέρα που δεν χρησιμοποίησα το FB και έκανα την ενημέρωση μου μέσω browser. Η διαφορά ήταν εμφανής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ως προς την αυτονομία όλα ειναι σχετικά.

Αν κάποιος ειναι όλη μέρα έξω και χρησιμοποιεί 3G (ούτε καν 4g), τα πράγματα ειναι πολύ οριακά εφόσον χρησιμοποιείται η συσκευή.

 

Κάτι άλλο που παρατηρώ στην εφαρμογή Facebook για iOS, ειναι ότι καταναλώνει περισσότερη ενέργεια και data σε σχέση με την αντίστοιχη στο android.

Πιστεύω ότι φταίει η ίδια η εφαρμογή και το ότι δεν διαθέτει επιλογή να ανοίγουν αυτόματα τα link στον browser, όποτε η χρήση της ίδιας της εφαρμογής σαν browser ευθύνεται για την αυξημένη κατανάλωση.

Έχει τύχει μέρα που δεν χρησιμοποίησα το FB και έκανα την ενημέρωση μου μέσω browser. Η διαφορά ήταν εμφανής.

 

Καλά το Facebook μια ζωή μας έτρωγε πολυ μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξετε App Store θα πρέπει η κάρτα σας εκεί να μην έχει υπόλοιπο ή οποιαδήποτε εκκρεμότητα. Η αλλαγή μπορεί να γίνει και από την εφαρμογή iTunes.

 

Δεν έχει. Είναι καινούργια. Θα βάλω 5 ευρώ μέσα. Να δω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα.Η μπαταρία είναι λίγο πιο κάτω από το μισό .Έπειδη θέλω να το πάρω μαζί μου το βράδυ πειράζει να το φορτίσω και αν δεν πειράζει πρέπει να φτάσει στο 100% ή μπορώ να το βγάλω από τη φόρτιση νωρίτερα;Επίσης υπάρχει πρόβλημα αν κατα τη διάρκεια της φόρτισης το σκαλίζω;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα.Η μπαταρία είναι λίγο πιο κάτω από το μισό .Έπειδη θέλω να το πάρω μαζί μου το βράδυ πειράζει να το φορτίσω και αν δεν πειράζει πρέπει να φτάσει στο 100% ή μπορώ να το βγάλω από τη φόρτιση νωρίτερα;Επίσης υπάρχει πρόβλημα αν κατα τη διάρκεια της φόρτισης το σκαλίζω;

 

Καλορίζικο, μπορείτε να το σκαλίσετε μέχρι να πέσει κάτω από 20% και στη συνέχεια να το βάλετε για φόρτισης έως 80% (ταχεία φόρτιση). Σε 5-6 πλήρεις κύκλους φόρτισης, θα φθάσει στη μέγιστη απόδοσή της.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως το καινουργιο μου κινητο, αναμεσα στην θεση καλωδιου και οθονης, εχει ενα μικροοοοο σημαδακι στο αλουμινιο το οποιο φαινεται εαν το βαλεις σε ΕΝΤΟΝΟ φως και υπο γωνια. Ειναι βλακεια να περνεις καινουργιο κινητο και να εχει πιστευω τετοια "προβληματα"...

 

Θα βαλω μια θηκη σιλικονης ετσι και αλλιως αλλα .................... :mad:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...