Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όταν κανείς κλήσεις μέσω viber ξέρετε αν δεχόμαστε μεγαλύτερη ακτινοβολία από ότι σε κανονική κλήση; Μιλάω για το sar

 

Αν θυμάμαι καλά η ακτινοβολία που έχει το κάθε κινητό είναι συγκεκριμένη και η μέτρηση που δίδεται είναι η max. Αν η κλήση του viber είναι μέσο του δικτύου δεν αλλάζει κάτι με το sar είτε μικρότερο είτε μεγαλύτερο.

Με κλήση μέσο wifi είναι ένα μελανό σημείο αλλά εκεί δεν μπορώ να σου πω κάτι με εγκυρότητά.

Εάν κάποιο άλλο μέλος ξέρει κάτι......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κανείς κλήσεις μέσω viber ξέρετε αν δεχόμαστε μεγαλύτερη ακτινοβολία από ότι σε κανονική κλήση; Μιλάω για το sar

 

με wifi και το cellular να ειναι σε stand buy σχεδον τπτ, με cellular (δλδ με 4g) ψισταρια κανονικη

 

γενικος με iphone (και γενικός με οτιδήποτε με sar πάνω απο 1 ακουστικά αποτελούν μονόδρομος (δλδ περισσότερες unibody συσκευές)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω το κινητο κανα μηνα τωρα και με κανει lag συχνα πυκνα πχ κολλαει στο fb,ανοιγω τις φωτο και παλι τα ιδια στις κλησεις μερικες φορες το ιδιο...αν και κλεινω συνεχεια τις εφαρμογες ολες

 

καμια λυση εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω το κινητο κανα μηνα τωρα και με κανει lag συχνα πυκνα πχ κολλαει στο fb,ανοιγω τις φωτο και παλι τα ιδια στις κλησεις μερικες φορες το ιδιο...αν και κλεινω συνεχεια τις εφαρμογες ολες

 

καμια λυση εχουμε?

 

Δεν ειναι φυσιολογικο αυτο. Στην 9.2 εισαι;

Κανε κανα reset και μετα set up as new.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

ναι στην 9.2 ειμαι απο την πρωτη μερα που το πηρα με κανει αυτα τα κολληματα και με την 9 που ειχα τα εκανα παλι!
Link to comment
Share on other sites

ναι στην 9.2 ειμαι απο την πρωτη μερα που το πηρα με κανει αυτα τα κολληματα και με την 9 που ειχα τα εκανα παλι!

Στειλε το πισω τοτε!

Αφου πρωτα κανεις το reset.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

ναι στην 9.2 ειμαι απο την πρωτη μερα που το πηρα με κανει αυτα τα κολληματα και με την 9 που ειχα τα εκανα παλι!

 

Δοκίμασες να κανεις καθόλου επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου;

Βασικά αν στα κάνει από την αρχή θα έλεγα καλύτερα να κανεις restore από iTunes μήπως δεν είχε μπει σωστά το λογισμικό από την αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κανεις καθόλου επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου;

Βασικά αν στα κάνει από την αρχή θα έλεγα καλύτερα να κανεις restore από iTunes μήπως δεν είχε μπει σωστά το λογισμικό από την αρχή

 

 

αχχαχα λες ειπα να φυγω απο την samsung γιατι με ειχε σπασει τα νευρα note 4 edge plus και αυτο lag και χαζα κολληματα συνεχεια,και πηρα μηλαρακι για να ξεφυγω απο αυτα και βλεπω τωρα τα ιδια και χειροτερα με κανει,και να πω ειμαι κανενας super user χρηστης να πω οκκ,αλλα τα βασικα κανω ρε παιδια τηλ σερφαρισμα λιγακι και fb..τι να πω

Link to comment
Share on other sites

αχχαχα λες ειπα να φυγω απο την samsung γιατι με ειχε σπασει τα νευρα note 4 edge plus και αυτο lag και χαζα κολληματα συνεχεια,και πηρα μηλαρακι για να ξεφυγω απο αυτα και βλεπω τωρα τα ιδια και χειροτερα με κανει,και να πω ειμαι κανενας super user χρηστης να πω οκκ,αλλα τα βασικα κανω ρε παιδια τηλ σερφαρισμα λιγακι και fb..τι να πω

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε να τα έχεις αυτά.

Κάνε μια επαναφορά και βλέπουμε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αχχαχα λες ειπα να φυγω απο την samsung γιατι με ειχε σπασει τα νευρα note 4 edge plus και αυτο lag και χαζα κολληματα συνεχεια,και πηρα μηλαρακι για να ξεφυγω απο αυτα και βλεπω τωρα τα ιδια και χειροτερα με κανει,και να πω ειμαι κανενας super user χρηστης να πω οκκ,αλλα τα βασικα κανω ρε παιδια τηλ σερφαρισμα λιγακι και fb..τι να πω

 

Επίσης ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΗΛΑΔΗ φτάσαμε στο 2016.

Μην κλείνεις εφαρμογές. Κάθε φορα που θέλεις να μπεις πχ στο fb πρέπει η συσκευή να το ξανά φορτώσει απο την αρχη. Λογικό είναι να βλέπεις καθυστέρηση αν αναγκάζεις τη συσκευή κάθε φορα να φορτώνει τα παντα εξαρχής. Άσε τη συσκευή να κανει μόνη της τη διαχείριση μνήμης.

Στο iOS 9.2 είσαι, οχι σε android 2.2

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό ρε παιδιά. Δεν ισχύσει ούτε στο iOS ούτε στο Android.

Μην πειράζετε το σύστημα. Αφήστε μόνο του να κάνει δουλειά και θα ειναι καλύτερα.

Στιγμιαία κάποιοι νομίζουν ότι κάνουν καλό αλλα στο σύνολο της ημέρας κάνουν ζημιά.

Ότι προγράμματα έχουν σχέση με το σύστημα και την μπαταρία τα σβήνουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κλείνω εφαρμογές πάντα γιατί πχ είμαι tapatalk και έχω μπει στο sub forum του forum και όταν ξαναμπω θα πρέπει να κάνω back back back να παω στην κεντρική σελίδα για να παω κάπου άλλου...ομοίως με fb,Twitter,news κλπ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κλείνω εφαρμογές πάντα γιατί πχ είμαι tapatalk και έχω μπει στο sub forum του forum και όταν ξαναμπω θα πρέπει να κάνω back back back να παω στην κεντρική σελίδα για να παω κάπου άλλου...ομοίως με fb,Twitter,news κλπ

 

Δεν εχει σχεση με την μπαταρια και την μνημη αυτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω σε καινουριο iphone 6s 64αρι γιατι μου δειχνει χωρητικοτητα 55,6GB και 51,4GB διαθεσιμο χωρο χωρις να εχω αποθηκευσει κατι,με τις μαμα εφαρμογες συν whatsapp,viber,face?επισης η μπαταρια χωρις wifi και 4G ''πεφτει''γρηγορα...ακομα και πριν λιγο μπηκα να δω τις πληροφοριες και βγηκα και επεσε ενα με δυο τις %....τι γινεται;φορτισει απο ποσο τις % κανουμε; Edited by prometheus_
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω σε καινουριο iphone 6s 64αρι γιατι μου δειχνει χωρητικοτητα 55,6GB και 51,4GB διαθεσιμο χωρο χωρις να εχω αποθηκευσει κατι,με τις μαμα εφαρμογες συν whatsapp,viber,face?επισης η μπαταρια χωρις wifi και 4G ''πεφτει''γρηγορα...ακομα και πριν λιγο μπηκα να δω τις πληροφοριες και βγηκα και επεσε ενα με δυο τις %....τι γινεται;φορτισει απο ποσο τις % κανουμε;

 

Κι εμένα 64αρι λέει χωρητικότητα 55,7

Για την μπαταρία που λες το 4g καταναλώνει πολυ. Όσο χειρότερο σήμα εχει τοσο πιο πολυ.

Φόρτιση κάνε πολλές και μικρές φορτίσεις χωρίς να δίνεις σημασία να την προσεχείς. Να το φορτίζεις πάνω από 20% μην την αφήνεις μόνο να πέφτει πολυ.

Θα ανεβεί η απόδοση της σε μερικές μέρες αν πήρες την συσκευή τώρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω σε καινουριο iphone 6s 64αρι γιατι μου δειχνει χωρητικοτητα 55,6GB και 51,4GB διαθεσιμο χωρο χωρις να εχω αποθηκευσει κατι,με τις μαμα εφαρμογες συν whatsapp,viber,face?επισης η μπαταρια χωρις wifi και 4G ''πεφτει''γρηγορα...ακομα και πριν λιγο μπηκα να δω τις πληροφοριες και βγηκα και επεσε ενα με δυο τις %....τι γινεται;φορτισει απο ποσο τις % κανουμε;

Συνυπολόγισε μαζί με τις εφαρμογές που ανέφερες και τις Pages, Keynote, Numbers, οι οποίες έχουν μέγεθος, αθροιστικά, πάνω από ένα GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΗΛΑΔΗ φτάσαμε στο 2016.

Μην κλείνεις εφαρμογές. Κάθε φορα που θέλεις να μπεις πχ στο fb πρέπει η συσκευή να το ξανά φορτώσει απο την αρχη. Λογικό είναι να βλέπεις καθυστέρηση αν αναγκάζεις τη συσκευή κάθε φορα να φορτώνει τα παντα εξαρχής. Άσε τη συσκευή να κανει μόνη της τη διαχείριση μνήμης.

Στο iOS 9.2 είσαι, οχι σε android 2.2

 

Έλα ρε μια χαρά ήταν το 2,2 αλλά για την εποχή του!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 64αρι λέει χωρητικότητα 55,7

Για την μπαταρία που λες το 4g καταναλώνει πολυ. Όσο χειρότερο σήμα εχει τοσο πιο πολυ.

Φόρτιση κάνε πολλές και μικρές φορτίσεις χωρίς να δίνεις σημασία να την προσεχείς. Να το φορτίζεις πάνω από 20% μην την αφήνεις μόνο να πέφτει πολυ.

Θα ανεβεί η απόδοση της σε μερικές μέρες αν πήρες την συσκευή τώρα.

 

φιλε μου η πτωση της ειναι χωρις χρηση 4G και wifi

 

Συνυπολόγισε μαζί με τις εφαρμογές που ανέφερες και τις Pages, Keynote, Numbers, οι οποίες έχουν μέγεθος, αθροιστικά, πάνω από ένα GB.

 

αντε να πουμε οτι 3gb ολα αυτα..και τα υπολοιπα gb που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η πτωση της ειναι χωρις χρηση 4G και wifi

 

 

 

αντε να πουμε οτι 3gb ολα αυτα..και τα υπολοιπα gb που ειναι?

 

Στο σύστημα πηγαίνουν τα αλλα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αντε να πουμε οτι 3gb ολα αυτα..και τα υπολοιπα gb που ειναι?

Λαμβάνοντας υπόψιν:

  1. πως το 64 GB είναι ονομαστικό και ουσιαστικά η πραγματική χωρητικότητα είναι λίγο μικρότερη,
  2. το χώρο που καταλαμβάνει το λειτουργικό σύστημα iOS
  3. και τέλος τον όγκο των εφαρμογών

είναι λογικό να βλέπεις το νούμερο αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρεα.Επειδη σκέφτομαι την αγορά του με Facebook, tapatalk, browsing και μέτριες τηλεφωνικές κλήσεις θα μπορεί να βγάζει τη μέρα;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρεα.Επειδη σκέφτομαι την αγορά του με Facebook, tapatalk, browsing και μέτριες τηλεφωνικές κλήσεις θα μπορεί να βγάζει τη μέρα;

 

Τα πάντα είναι σχετικά εάν δηλαδή η μέρα σου ξεκινά στης 8.00 και θέλεις να την φτάσεις μέχρι της 23.99 είσαι λίγο οριακός.

Γενικά όμως με μέτρια χρήση ίσως και ναι.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρεα.Επειδη σκέφτομαι την αγορά του με Facebook, tapatalk, browsing και μέτριες τηλεφωνικές κλήσεις θα μπορεί να βγάζει τη μέρα;

 

Εγω βγάζω σχεδόν δυο μέρες με μέτρια χρήση. Με αρκετή βγάζω μια μερα.

Μέσα στην ημέρα internet κλήσεις μηνύματα viber Facebook Instagram

Χωρίς παιχνίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...