Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Όπως θα δείτε στα παρακάτω λινκ έχω βρει το Ρ9 lite με 3gb και σε single SIM - πράγμα που δεν με νοιάζει - στα 230€ περίπου και έχω 1 φίλο στην Ιταλία που θα έρθει Ελλάδα το Σάββατο. Το θέμα είναι αν θα έχουν ελληνικό μενού και αν αξίζει το ρίσκο για το 1 παραπάνω γιγα της ραμ.

Αν μπορεί καποιος να μου πει λίγο σύντομα ώστε αν είναι το πολύ μεθαύριο να το παραγγείλω ώστε να το έχει μέχρι την Παρασκευή

Ευχαριστώ.

 

http://www.memtech.it/android/8287-huawei-p9-lite-mono-sim-52-16gb-ram-3gb-nero-garanzia-italia-brand-(funziona-con-tutti-gli-operatori).html

 

http://www.tumatu.com/huawei/102-huawei-p9-lite-black-nero-brand-garanzia-italia-consegna-24-48-h-6901443118731.html

 

http://www.cioppishop.it/smartphone/huawei-p9-lite-black-display-52---octa-core-ram-3gb-storage-16gb-wifi-bt-4g--lte-android-60-brand---.html?referer=N1BpeGVs&utm_source=7pixel&utm_medium=cpc&utm_campaign=7pixel-cpc#page/1?ordering=undefined

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει εδώ και χρόνια η emui που φοράνε τα huawei, οποτε εκεί δεν εχεις ρίσκο. Εγώ το μόνο ρίσκο που βλέπω είναι αν είναι αξιόπιστα τα καταστήματα. Επίσης αν θες να έχεις εγγύηση στην Ελλάδα ρώτα αν φοράνε branded rom, δηλαδή αν είναι κάποιου παρόχου κινητής τηλεφωνίας στην Ιταλία ή αν η Ρομ είναι unbranded.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό απελπισμένος με τη χρήση του Vodafone Smart Speed 6 σκέφτηκα να αγωράσω ενα samsung galaxy και αφού θέλω κατι φθήνο και καλό σκεύτηκα το Samsung Galaxy A5! Μετά απο μια μέρα είδα όμως και το Samsung Galaxy J5 και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιό είναι καλύτερο! Έχω τσεκάρει κάποια Βίντεο στο YouTube αλλά δε φένεται να με βοηθούν! Προς το παρών σκέφτομαι το J5.

 

Τι προτεραιότητα βάζεις στην επιλογή συσκευής?

Φανταζομαι αναφέρεσαι στο j5 2016.

Από αυτά τα δύο εγώ θα πρότεινα j5 2016.

Αλλά ρίξε και μια ματιά στο motorola moto x 2nd gen.

Στην χαμηλή κατηγορία τιμών σε φίλους και γνωστούς εγώ συστήνω μοτορολα.

Είναι όμως τι ψάχνει κανείς και το πόσα χρήματα θέλει να διαθέσει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κ ο φίλος από πανω, σε αυτά τα χρήματα αξίζει να κοιτάς και προς μοτορολα μεριά. Αν και το Moto X 2nd Gen είναι πάρα πολύ καλό, είναι πλέον δύο χρονών μοντέλο και στα ίδια περίπου λεφτά υπάρχει πλέον και το moto g 4, αν σε ενοχλεί το ποσό παλιό είναι το moto x.

Για αυτά που ρωτάς πάντως, είδα από

κοντά σήμερα σε έναν Κοτσοβολο και τα 2 και ομολογώ ότι το Α3 2016 με κέρδισε οπτικά. Ή μοναδική τους βασικη διάφορα είναι μισό γιγα Ραμ παραπάνω για το J5 (νομίζω) που με το νέο ui της Σαμυ δεν παίζει κ τοσο μεγάλο ρόλο. Δες δηλαδή το J5 2015 με την ίδια Ραμ τρέχει πολύ καλά. Διαλέγεις και παίρνεις λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ηθελα να ρωτήσω εάν αξίζει αυτό το τηλέφωνο letv 2 pro αξίζει τα λεφτά του?? Σε σχέση με το Redmi Note 3 pro??? θα έχω θέμα με την ρομ θέλω ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό απελπισμένος με τη χρήση του Vodafone Smart Speed 6 σκέφτηκα να αγωράσω ενα samsung galaxy και αφού θέλω κατι φθήνο και καλό σκεύτηκα το Samsung Galaxy A5! Μετά απο μια μέρα είδα όμως και το Samsung Galaxy J5 και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιό είναι καλύτερο! Έχω τσεκάρει κάποια Βίντεο στο YouTube αλλά δε φένεται να με βοηθούν! Προς το παρών σκέφτομαι το J5.

 

Για snp 410 μονο φθηνο δεν το λες φιλε μου!! Πολλα λεφτα για τετοια χαρακτηριστικα,,Σε αυτα τα χρηματα αν δεν σε ενοχλει το οτι δεν δεχεται καρτα μνημης πας με κλειστα ματια για το moto x 2gen που ειπαν και τα παιδια..:)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει εδώ και χρόνια η emui που φοράνε τα huawei, οποτε εκεί δεν εχεις ρίσκο. Εγώ το μόνο ρίσκο που βλέπω είναι αν είναι αξιόπιστα τα καταστήματα. Επίσης αν θες να έχεις εγγύηση στην Ελλάδα ρώτα αν φοράνε branded rom, δηλαδή αν είναι κάποιου παρόχου κινητής τηλεφωνίας στην Ιταλία ή αν η Ρομ είναι unbranded.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

από ότι είδα έχει με wind και Tim αλλά και απλά
Link to comment
Share on other sites

από ότι είδα έχει με wind και Tim αλλά και απλά

Αν πάρεις branded μπορείς να περάσεις κάποια official unbranded rom οπότε θα είναι τελείως καθαρή η ρομ, αλλά κατά 99% δεν θα έχεις εγγύηση Ελλάδα, θα πρέπει για οτιδήποτε συμβεί να το στείλεις Ιταλία. Αν πάλι έχει unbranded, εγώ θα προτιμούσα αυτό ώστε να είναι καθαρή η ρομ και να μην έχει πχ το logo της εταιρίας ή κάποιες εφαρμογές της, ενώ κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις και εγγύηση Ελλάδα, αλλά αυτό δεν το γνωρίζω σίγουρα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό απελπισμένος με τη χρήση του Vodafone Smart Speed 6 σκέφτηκα να αγωράσω ενα samsung galaxy και αφού θέλω κατι φθήνο και καλό σκεύτηκα το Samsung Galaxy A5! Μετά απο μια μέρα είδα όμως και το Samsung Galaxy J5 και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιό είναι καλύτερο! Έχω τσεκάρει κάποια Βίντεο στο YouTube αλλά δε φένεται να με βοηθούν! Προς το παρών σκέφτομαι το J5.

 

*Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Θα ήθελα ομως να διευκρινήσω οτι ρωτάω για το Α5 2014 και το J5 2016!

 

*Ήθελα απλώς να διευκρινήσω τα μοντέλα! Επίσης ενημερώνώ και για το budget μου που είναι έως 200 ευρώ!

 

*κοίταξα και το Motorola x 2nd gen και μου φάνηκε πολύ καλό! Αλλά με χάλασε λίγο η 2MP μπροστινή κάμερα!

 

*To motorola G4 μου φάνηκε καλύτερο!

 

*Προς το παρών σκέφτομαι το Motorola G4!

 

*Είμαι ανοιχτός και για άλλες απαντήσεις!

-------------------------------------------------------------------------------

 

Γιώργος :happy:

Edited by George168
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 2 προτείνετε;

Πήρα πριν λίγες μέρες ένα Xiaomi Redmi Note 3 Pro αλλά είχε θέμα και το έστειλα πίσω στην Κίνα.

Οπότε σκέφτομαι να το ξαναπαραγγείλω από Ελλάδα ή να πάω για το Huawei Ascend G8 που έχει και 2 χρόνια εγγύηση και service εδώ;

Επίσης, αν αγοράσω το Xiaomi από Ελλάδα τι γίνεται με την εγγύηση; Αν πάθει κάτι το στέλνω Κίνα εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα δεν αξίζει να πάρεις το Xiaomi κατά τη γνώμη μου, είναι ακριβό. Εγγύηση θα έχεις από το κατάστημα, με ότι αυτό συνεπάγεται. Οπότε για μένα καλύτερα το g8 ώστε να έχεις εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας. Αν πάρεις από Κίνα δες και το ZTE nubia z11, κάμερα απίστευτη και 64gb χώρο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κινητακι γυρω στα 150 ευρω οπως ειπα ... Αυτο που με ενδιαφερει αρκετα ειναι να εχει καλες καμεριτσες (για την κοπελα μου το θελω οποτε θα βγαλει πολλες φωτο) δεν θα εχει βαρυ gaming αλλα θελω σχετικα καλη αυτονομια στην μπαταρια και να κρατησει 1-2 χρονακια μην αρχιζει να κολαει... Ευχαριστω

 

Υ.Γ αγορα απο ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

ΠΑς για windows phone 550 μικρη μπαταρια 4.7 ιντσεσ/ 640...απιστευτη μπαταρια 5 ιντσες ολα κατω απο 100 ευρω 2 χρονια εγγυηση ..απο ελληνικο μαγαζι

σε 1 μερα το εχεις...ησυχασες

Link to comment
Share on other sites

 

το ειχα διαβασει απλα επειδη ηθελα καλη καμερα ειπα μηπως ειχατε καποια καλυτερη προταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑς για windows phone 550 μικρη μπαταρια 4.7 ιντσεσ/ 640...απιστευτη μπαταρια 5 ιντσες ολα κατω απο 100 ευρω 2 χρονια εγγυηση ..απο ελληνικο μαγαζι

σε 1 μερα το εχεις...ησυχασες

 

δεν θα την βολεψει ... καλυτερα android

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κινητό μέχρι 400 το πολύ.

Θέλω να χει πολύ καλή κάμερα μπρος πίσω και να είναι εμφανίσιμο.

Είμαι ανάμεσα σε S6 edge, sony z5 και sony z3 σε πιο φθηνό.

Αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω για z5 η s6 ή να πάω σε z3;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να ξοζευτεις παρε το lg nexus 5x το οποιο εχει καλυτερη καμερα και καλυτερο επεξεργαστη απο το Ζ3 και ειναι και πιο φρεσκο αλλα να ξερεις θα εχεις μονο 32gb αποθηκευτικο χωρο !!
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν γίνει χρήση cloud αποθήκευσης ή OTG στικάκι και τα δύο βέβαια έχουν το μπελά τους σε σχέση με την κάρτα μνήμης που δεν έβαλαν σε αυτό το πολύ καλό κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Συγχαρητηρια για την σελιδα σας. Μεταξύ Sony xperia c4 και samsung galaxy j5 (2016) ποιο προτείνετε? Θέλω να βγάζει άψογες φωτογραφίες, και αψογες selfie, και να μην μου λαγκαρει και να κάνει τα πάντα. γενικα να μου αντέξει 2 χρονια
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό android για συγγενή μου και λόγω περιορισμενων χρημάτων καταλήξαμε σε αυτά τα 2. Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τεράστια διαφορά απόδοσης μεταξύ των 2 αλλά επειδή δεν τα γνωρίζω εσείς ποιο θα μου προτείνατε για αγορά από τα 2.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...