Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα αυτα στα ιδια ειναι specs.Απλα αφου προκειται για τον ανιψιο σου εγω θα προτιμούσα να μν παρω HD οθονη για να δουλευει λιγο ποιο ανετα η gpu!

Tελικά αποφάσισα για το G3S.Ευχαριστώ για τις γνώμες.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tελικά αποφάσισα για το G3S.Ευχαριστώ για τις γνώμες.:)

Καλη επιλογη και η μπαταρια κραταει πολυ ;)

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το K3 Note προσωπικα το βλεπω πολυ ομορφο και στυλατο ,ενω γενικα θεωρω πολυ ασχημα τα Lenovo.Το προτεινα γιατι ειναι εξαιρετικο vfm και απο το κορυφαιο vickmall ερχεται με απροβληματιστη ρομ.

Αντιθετα,δεν μ αρεσουν τα Mlais M7,Mstar S700,Elephone P7000 γιατι μου φαινονται φτηνης ποιοτητας.Περι ορεξεως...

Σε 5.5αρια δυνατα,το Jiayu S3 με 3GB παιζει στα 180$ περ,ενω υπαρχει και το Xiaomi Redmi Note στα 160$ με 2GB ram.

Τελος,με συνδυασμο 5.5'' FHD και 2500mAh (υπαρχει και μπαταρια 3000mAh με κοστος 20$),αυτες τις μερες στο Geekbuying παιζει μια προωθητικη ενεργεια (κληρωση) για να παρεις το Iocean M6752 με 3GB ram στα 140$.Απο εξαιρετικη εταιρεια.

Προσεξε ομως γιατι στα Mlais,Mstar,Elephone αλλα γραφουν οι μπαταριες και αλλα ειναι αληθεια.

Και γενικα,μην σε παρασερνουν τα χαρακτηριστικα,γιατι πχ καλυτερα 2GB ram σε συσκευη Xiaomi,ZTE,Huawei,Lenovo,Meizu παρα 4 σε Elephone,Mlais κτλ...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

εννοειτε φιλε με φλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν θελω να κανω μια δικη μ λιστα. εχω στο μυαλο μ καποια κινητα που βγαζουν πολυ καλη φωτο. θελω να δω ομως ο κοσμος γενικα τι πιστευει !

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια από τους ειδικούς. Ποιο από τα 3 είναι καλύτερο και ειδικότερα τεχνολογικά; Ειδικά για τα πρώτα 2.

 

Η αξιοπιστία της Huawei είναι καλύτερη των άλλων δύο γνωστών ονομάτων;

 

Το τηλέφωνο θα καταναλώνει αρκετό χρόνο σε youtube και δευτερευόντως για παιχνίδια .

 

Επίσης υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για mate 7 ή flex 2 θα έλεγα, είναι και τι θέλει λίγο εκεί

Το mate 7 είναι σίγουρα ολοκληρωμένη συσκευή, αν δεν έχει θέμα με το μέγεθος

Εγώ έχω το Flex 2 και οκ δεν είναι τέλειο, αλλά δυσκολεύομαι να πιάσω άλλη συσκευή στο χέρι (δεν το λέω έτσι)

Νομίζω ότι έχουν κάποιο πρόβλημα που δεν είναι κυρτά

Έχει φοβερό κράτημα στο χέρι και πολύ ωραία oled οθόνη

 

Θα έλεγα αν μπορεί να τα τσεκάρει από κοντά και όποιο του γυαλίσει από τα 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν δει από κοντά τις συσκευές αποφασίσει πιο εύκολα. Πάντως όλα είναι κορυφαία, όπως και να έχει.

Εγώ θα σου 'λεγα: 1) G3, 2) Mate 7, 3) Flex 2, 4) Idol 3

Link to comment
Share on other sites

Και οι τρεις συσκευές μπορούν να σε ικανοποιήσουν απόλυτα. Το θέμα είναι τι ζητάς. Δώσε μας παραπάνω πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο θα παιρνα που εχει σπεσιαλ τιμουλα,

σε συγκριση με αυτα που ειπες..

 

http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch-quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb.html

 

vfm με μονο μειον το οχι 4g,αμελητεο κατεμέ,αφού το hsdpa σχεδον 4g κατεμέ πάντα..

 

χμμ αν και το g3 και το meizu παιζουν γερά..το G3 ειχε παλια οταν πρωτοβγήκε θεματάκια..

 

oneplus εγκω ντεν παίρνω ,δλδ το 1ο τηλεφωνο μιας νεας εταιρείας,

οταν υπαρχουνε οι εταιριες xiaomi και μειζου...δεν πα ναναι η αποκαλυψη για νεα εταιρία..αν και ίσως ειμαι λάθος ,επιμένω...

 

αμα ξερεις να φλασάρεις τσέκαρε απο ρομ ποια έχουν πληθώρα επιλογών..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε λέγαμε το Μ8, αλλά πλέον το LG G4 με το f 1.8 νομίζω ότι είναι η κορυφή, μετά από δείγματα που είδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.γνωρίζει κανείς το εν λόγω τηλέφωνο;

θα μπορούσε να μου πει κανείς εντυπώσεις;

το βρήκα σε καλή τιμή, έχει καλά χαρακτηριστικά και θέλω να το πάρω

αλλά θέλω γνώμες από κάποιους που το έχουν αγοράσει.

 

φιλε το κινητο οπως φαινεται και στο λινκ που εγραψες, ειναι pre-ssale.

αρα δεν μπορεις να εχεις γνωμες απο αγοραστες διοτι δεν το εχουν παραλαβει.

 

αν ψαχνεις vfm στις 5 ιντσες δες επισης τα εξης:

elephone p6000, p4000, p6000 pro (2gb ram, 3gb ram)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση σου.Έχω ακούσει όμως ότι τα elephone δεν έχουν βγει και τόσο καλά.αν από προσωπική σου πείρα θεωρείς το αντίθετο και έχεις να μου προτείνεις κάποιο από αυτά που μου έγραψες να το δω διαφορετικά το θέμα.Και πάλι ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Για το xiaomi τελευταία μόνο καλά πράγματα ακούγονται οπότε θα μπορούσε να είναι μια καλή επιλογή. Επίσης το htc καλή επιλογή, εγώ μάλλον σε αυτό θα κατέληγα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες...

Ψάχνω εδώ και καιρό κάτι που να με ικανοποιήσει πλήρως σε κινητό, είτε από τις γνωστές μάρκες, είτε από την κινέζικη αγορά...

Είχα καταλήξει σε 2 κινητά που φτάσανε πολύ κοντά και αναρωτιέμαι αν εσείς οι πιο καλοί γνώστες της αγοράς έχετε να μου προτείνετε τίποτα καλύτερο...

 

Το πρώτο είναι το Elephone p6000 το οποίο είναι εξαιρετικό από χαρακτηριστικά, αλλά είναι 5 ιντσών... Αν μπορούσα να βρω κάτι στα χαρακτηριστικά του (CPU, RAM...) αλλά σε ένα μέγεθος 4.5-4.7 ιντσών, εκεί θα είχαμε την τελειότητα...

 

Το δεύτερο είναι το Doogee DG750 το οποίο είναι εξαιρετικό από άποψη μεγέθους και επεξεργαστή, αλλά έχει μόνο 1 GB RAM και σχετικά μικρή μπαταρία. Αν μπορούσα να βρω κάτι με περισσότερη RAM και καλύτερη μπαταρία, θα βοηθούσε πολύ...

 

Αυτό που ψάχνω ουσιαστικά είναι στην τιμή αυτή που έχουν αυτά τα κινητά περίπου, να βρω το "υβρίδιο" μεταξύ των 2... Λίγο μικρότερο από το p6000 και λίγο πιο ισχυρό και με καλύτερη μπαταρία από το dg750...

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει με την ανάγκη άμεσης εύρεσης της μητέρας μου μέσω του τηλεφώνου της σε περίπτωση ανάγκης.

Η συσκευή είναι θεμιτό να έχει καλή σχετική αυτονομία σε αναμονή,δυνατό ήχο κλήσης,καλή ποιότητα κλήσης και flash για χρήση ως φακού αν χρειαστεί.Ως λογισμικό,δεν έχω προτίμηση πέρα του περιορισμού του ότι ειμαι κάτοχος συσκευής Android και δεν γνωρίζω αν υπάρχει σχετική συμβατότητα μεταξύ δύο διαφορετικών λογισμικών.:rolleyes:Ικανότητα δικτύου 4G και hotspot αλλά και dual SIM επιλογή είναι προσόντα που θα εκτιμηθούν δεόντως.:p

Τέλος,η συσκευή πρέπει να είναι διαθέσιμη στην ελληνική αγορά σε λογικό κόστος.:wacko:

Εναλλακτικές -οικονομικές- προτάσεις που να διασφαλίζουν την πρωταρχική ανάγκη της άμεσης εύρεσης της μητέρας μου είναι ευπρόσδεκτες!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!:)

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi μου αρέσει αλλά με προβληματίζουν τα 16GB μόνο.

Το HTC One M8 δεν έχει μέτρια κάμερα?

Λέω να αγοράσω το Honor 6.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι αρχηγέ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=419097

 

Οι διαφορές σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο (το απλό p6000) είναι οι εξής σημαντικότατες:

android 5.1

3gb ram

camera samsung

8--πύρηνος επεξεργαστής

 

Και αφού το προηγούμενο μοντέλο ήταν απροβλημάτιστο και το απόλυτο vfm, φαντάσου το νέο μοντέλο, που έρχεται με αναβαθμισμένο "κιτ" στα 140 περίπου ευρώ σε προσφορά!!!!

 

Η διαφορά των διαστάσεων φαντάζει μεγάλη στο μυαλό, αλλά δεν είναι το ίδιο μεγάλη στην πράξη......φυσικά δεν μπορείς να συγκρίνεις 5'' με 4.7'', χώρια που το doogee δεν τρέχει στις νέες συχνότητες που έχει επεκταθεί το 4G δίκτυο στην Ελλάδα....;)

Link to comment
Share on other sites

Το m2 note δε σου κάνει που είναι σχεόν ίδιο, πιο φθηνό, πιο φρέσκο, χώνεις και sd card, λολιποπάτο από κούνια και ραδιάκι ?

Το m1 note είναι σχεδόν παντού out of stock....και όπου γράφει ότι το χουν και αυτοί out of stock είναι....μην ψαρώσεις.....:lol:

Από μαγαζί, vickmall δαγκωτό.....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...