Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αρχή δύναμη μαζί με αυτονομία δεν πάνε μαζί (με κάποιες εξαιρέσεις όπως mate 8 αλλα εκεί ξεφεύγει τημη και μεγέθος)

 

Θα σου αναφέρω μερικά όπως και να έχει

Z5 compact

Mate s

Z3

Ascend g8

G4

P9 lite

P8

Nexus 5x

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αναζήτηση αγοράς νέου smartphone, μου έχει και εμένα τραβήξει τη προσοχή το Huawei P9 Lite που είναι και στο budget που έλεγα αρχικά να διαθέσω και φαίνεται να είναι απολύτως VFM. Με προβληματίζουν όμως η camera του (ειδικότερα τη νύχτα) και κυρίως το γεγονός πως μένουν μόνο 10 GB διαθέσιμα για εφαρμογές κλπ. στο internal storage (διαβάζω πως δεν μεταφέρονται στην microsd) που πιστεύω πως για την εποχή είναι κάπως περιοριστικό, ειδικά αν θέλω να το κρατήσω και κάποια χρόνια. Νομίζω σε κανέναν δεν περισσεύουν χρήματα ώστε να τα σκορπάει σήμερα, αλλά αναρωτιέμαι αν αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω ώστε να φτάσουμε ως τα 300/οριακά 300 something αν όντως υπάρχει κάτι που πραγματικά το αξίζει και θα κάνει σημαντική διαφορά σε σχέση με το P9 Lite, όσον αφορά πάντα τα πράγματα στα οποία δίνω μεγαλύτερη σημασία κυρίως.

 

Κυριότερα κριτήρια: Σίγουρα η ποιότητα κάμερας. Είναι το Optical Image Stabilization απαραίτητο με δεδομένο πως δεν έχω ιδιαίτερα σταθερό χέρι; Μετά χωρητικότητα (ιδανικά 32GB & Μicrosd slot -απαραίτητη-), root, να μην έχει βγάλει γενικά προβλήματα, και ιδανικά (αλλά όχι αυστηρά απαραίτητα) να μην έχει πρόβλημα με κάποια πιο απαιτητικά παιχνίδια.

Εννοείται πως CPU, RAM, μπαταρία, υποστήριξη νέων εκδόσεων του android, στυλ/built με ενδιαφέρουν όπως όλους, απλά εφόσον είναι σε ένα καλό επίπεδο (όπως στα περισσότερα φαντάζομαι) δίνω μεγαλύτερη βάση στα παραπάνω με έμφαση στον χώρο και τη κάμερα. Το να είναι dual μου είναι ψιλοαδιάφορο, μια χαρά δηλαδή αν είναι, αλλά όχι κριτήριο για να απορρίψω κάτι.

 

Αποκλείστηκαν:

Κινεζιές εκτός Ελλάδας.

Lumia: Θέλω Android.

LG G4: Bootloops, άγχος, σκοτοδίνη κλπ κλπ.

LG Nexus 5X: Λόγω έλλειψης microsd slot κυρίως ενώ δεν βοηθάει και η σχετικά αδύναμη μπαταρία.

Motorola Moto X Style : Διαβάζω τα καλύτερα και φαινόταν δυνατή επιλογή, αλλά για κάποιο λόγο έχει εκτιναχθεί στα 470 €.

 

Οπότε έχω ξεχωρίσει τα παρακάτω αλλά πραγματικά δυσκολεύομαι στην επιλογή:

 

Huawei Mate S (32GB): Πέρα από το καλύτερο design και ram (καθόλου αμελητέα), είναι 32 gb (που είναι και άκρως επιθυμητό) και φαίνεται να έχει και καλύτερη κάμερα από το P9 lite. Είναι όμως τόσο καλύτερη (σε βίντεο και νυχτερινή λήψη πχ.) ώστε να αξίζει τα 115€ παραπάνω που το φτάνουν στα 310 €; Ειδικά όταν υπάρχει και το...

 

Honor 7 Dual (16GB): ...που παρόλο που έχει 16 GB internal storage, καταλαβαίνω πως έχει ακόμη καλύτερη κάμερα (έχει;) και μπαταρία και στοιχίζει κάτω από 300€. Ακούγεται θεωρητικά σαν καλός συμβιβασμός, απλά δεν μπορώ να καταλήξω αν είναι καλύτερη επιλογή (σε σχέση με τη τιμή της πάντα) από τα Mate S και P9 Lite ώστε να αξίζει τα παραπάνω χρήματα...

 

Motorola Moto X Play: Μοιάζει να είναι σε αντίστοιχο επίπεδο δυνατοτήτων και τιμής με το Honor και αφού μας πίκρανε το X Style αναρωτιέμαι αν αξίζει προσοχής. Πως συγκρίνεται η κάμερα του με τα υπόλοιπα;

 

Moto G4 Plus Dual: Σε παρόμοια χαρακτηριστικά και τιμή παίζει και αυτό αλλά τα 16 GB και η κάμερα που φαίνεται να είναι μάλλον χειρότερη από τις άλλες επιλογές, συν ότι ουσιαστικά δεν είναι διαθέσιμο ακόμη, μάλλον αποδυναμώνουν την υποψηφιότητα του.

 

LG V10 & Samsung Galaxy S6: Στα 365 € ξεφεύγουμε αρκετά και δύσκολα ψήνομαι να δώσω τόσα χρήματα για συσκευές flagships μεν αλλά όχι και στη πρώτη νιότη τους δεν (με ότι αυτό σημαίνει για μελλοντική υποστήριξη). Ωστόσο σαφώς είναι κορυφαία και δοκιμασμένα τηλέφωνα και ειδικότερα το LG V10 που έχει και microsd slot (foul που λείπει από ένα τηλέφωνο όπως το S6) με βάζει σε πειρασμό... Αξίζει όμως....;

 

Τέλος, μετά από τόσο ψάξιμο ενδιαφέρον παρουσιάζουν και τα LG G3, Xperia S3 που έχουν προταθεί, αλλά για κάποιο λόγο δεν μου έχουν τραβήξει τη προσοχή όσο τα υπόλοιπα.

Edited by Melina_Rose
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μιας και έχω ξεμείνει εδώ και πολύ καιρό με ένα iPhone 4s που οδεύει να κλείσει 5ετια πλέον! Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο νέο! Θέλω τα φώτα σας! Αρχικά θέλω το 6S plus 64 Gb και μου βγαίνει με επιδότηση στα 700 ευρώ! Όμως το 7αρι κοντοζυγώνει! Μετά το σκέτο το 6S και το 6 plus 64αρια τα βρίσκω 600 ευρώ και το 6αρι 64αρι 500! Η αρχική μου σκέψη είναι το 6s plus αλλά λόγω της τιμής και της ελεύσης του 7 κολλάω! Μετά βρίσκω σε προσφορά το SE 64 στα 295 και το 16αρι στα 195! Το παλιό πλέον 5S το βρίσκω 40 ευρώ το 16αρι αλλά δεν έχει κομμάτια!

 

Ποιο μου προτείνετε να πάρω ! Να πω την αλήθεια άμα πάρω το 5S 16αρι (αν το βρω λόγω πολύ χαμηλής διαθεσιμότητας) θα πάρω νέο κινητό σε 1 χρόνο ενώ με το SE (64αρι καλύτερα) θα το κρατήσω 2-3 χρόνια! Τι λέτε να περιμένω για το 7;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εχω δει σε review, η κάμερα ειναι η ευχαριστη εκπληξη του moto g4 plus. Εχει σχετικα αδυναμο επεξεργαστη ομως
Link to comment
Share on other sites

Το v10 αξίζει τα χρήματα του και με το παραπάνω. Έχει κορυφαία κάμερα που ζητάς αλλά και χώρο αποθήκευσης. Προβλήματα δεν έχει βγάλει, root μπορείς να έχεις εάν επιστρέψεις στην 5.1 και ούτε πρόβλημα έχει στα απαιτητικά παιχνίδια. Οι διαφορές στους επεξεργαστές που πιθανόν βλέπεις σε διάφορα benchmark στην καθημερινότητα δεν είναι τόσο αντιληπτές και ειδικά όταν μιλάμε για μόλις μία γενιά διαφορά. Επιπλέον δε βρίσκεις και την δεύτερη οθόνη που ενώ αρχικά σου φαίνεται περιττή και άνευ ουσίας στην πράξη είναι χρησιμότατη, βρίσκεις το καλύτερο ήχο που κυκλοφορεί σε smartphone (σε ακουστικά) και βρίσκεις και μία πολύ όμορφη, ξεχωριστή και ανθεκτική συσκευή που δεν έχεις και την ανάγκη να την κρύψεις σε θήκη. Μόνο μειονέκτημα η μικρή σχετικά μπαταρία που όμως μπορείς να έχεις και κάποια δεύτερη αν δεν καλύπτεσαι καθώς είναι αποσπώμενη. Εάν δεν σε προβληματίζει το μέγεθος της συσκευής κάνε την υπέρβαση άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις.

Εάν δε σκοπεύεις να κάνεις μία τέτοια υπέρβαση ίσως να ρίξεις και μία ματιά και στο G5 που είναι ελαφρώς πιο ακριβό από το v10 αλλά η τιμή του έχει έντονα πτωτικές τάσεις και πιθανόν σε πολύ σύντομο διάστημα να είναι στα ίδια ή χαμηλότερα επίπεδα. Εκεί βρίσκεις και πιο δυνατό επεξεργαστή αλλά και δεύτερη ευρυγώνια κάμερα που φαντάζομαι σε ενδιαφέρει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδυάσεις κάμερα και χωρο, νομίζω στα 300€, η καλύτερη λύση είναι το mate s, στο λέω και από προσωπική εμπειρία. Σου αφήνει περίπου 23GB ελεύθερα, έχεις sd card, ενώ η κάμερά του θα σε ικανοποιήσει και με το παραπάνω. Αν ανέβεις σε budget κοιτάς το v10, αν δεν έχεις θέμα με τις διαστάσεις και την όχι τόσο καλή διαχείριση μπαταρίας. Στα 200€ ευρώ νομίζω κοιτάς το p9 lite, αλλά θα υποχωρήσεις τόσο σε κάμερα όσο και σε χώρο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου θα παει σε καινουργια συσκευη και ειναι μπερδεμενος οποτε θα ηθελα και την δικη σας γνωμη

Αρχικα σκευτεται S6 Edge+ καθως και Note 5.. Θα ηθελα την γνωμη σας αν αξιζει να παει σε Note 5 γιατι δεν θα εχει εγγυηση καθως και απο που θα μπορουσε να το παρει ( αφηστε ενα Link αν ξερετε κατι καλο σε καλη τιμη!)

Αν εχετε να προτεινετε καποια αλλη συσκευη vfm ή κατι καλυτερο ακομα καλυτερα!

Θα ηθελα να μου πειτε τον λογο που διαλεγετε την συσκευη που θα προτεινετε για ευνοητους λογους

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου θα παει σε καινουργια συσκευη και ειναι μπερδεμενος οποτε θα ηθελα και την δικη σας γνωμη

Αρχικα σκευτεται S6 Edge+ καθως και Note 5.. Θα ηθελα την γνωμη σας αν αξιζει να παει σε Note 5 γιατι δεν θα εχει εγγυηση καθως και απο που θα μπορουσε να το παρει ( αφηστε ενα Link αν ξερετε κατι καλο σε καλη τιμη!)

Αν εχετε να προτεινετε καποια αλλη συσκευη vfm ή κατι καλυτερο ακομα καλυτερα!

Θα ηθελα να μου πειτε τον λογο που διαλεγετε την συσκευη που θα προτεινετε για ευνοητους λογους

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Ένα λεπτό... Ρωτάς εμάς που δεν γνωρίζουμε ούτε εσένα ούτε και τον φίλο σου, να σου πούμε πια συσκευή να πάρει? Δηλαδή τί του ταιριάζει?

Που να ξέρουμε εμείς τί ανάγκες έχει ο φίλος σου και τί ζητάει από τη συσκευή του ? Πχ αν θέλει ραδιόφωνο ή υπέρυθρες, τότε δεν του κάνει ούτε το Note 5 ούτε S6 Edge Plus.

Πες του να πάει ο,τι γουστάρει. Ότι του αρέσει και ο,τι του κάνει κλικ. Να καταλάβει τί θέλει πρώτα από τη συσκευή του και να αποφασίσει. Θέλει κάμερα? Μπαταρία? Θέλει να το γεμίζει ταινίες και να βλέπει? Θέλει υπέρυθρες γιατί έχει 3 τηλεοράσεις σπίτι?

Επειδή ανέφερες 2 τελείως διαφορετικές συσκευές, να σου πω ότι όποιος επιλέγει πχ το Note 5, ξέρει γιατί το θέλει. Για το πενάκι. Αν ο φίλος σου δεν το χρησιμοποιεί ή δεν τον ενδιαφέρει, τότε τί να το κάνει το Note 5 ?

Πες του να πάει μια βόλτα σε κάποιο Public, Κωτσόβολο, Media Markt, Γερμανό, να δει τις συσκευές του αρέσουν, και κατόπιν να τις βρει φθηνότερα στο Skroutz.

 

Εγώ έχω σταματήσει να προτείνω συσκευές σε φίλους μου. Άλλες οι ανάγκες οι δικές μου άλλες των φίλων μου. Με διαφορετικό μάτι βλέπουμε το κάθε τηλέφωνο. Γι αυτό σου λέω, άστον να αποφασίσει μόνος του.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό... Ρωτάς εμάς που δεν γνωρίζουμε ούτε εσένα ούτε και τον φίλο σου, να σου πούμε πια συσκευή να πάρει? Δηλαδή τί του ταιριάζει?

Που να ξέρουμε εμείς τί ανάγκες έχει ο φίλος σου και τί ζητάει από τη συσκευή του ? Πχ αν θέλει ραδιόφωνο ή υπέρυθρες, τότε δεν του κάνει ούτε το Note 5 ούτε S6 Edge Plus.

Πες του να πάει ο,τι γουστάρει. Ότι του αρέσει και ο,τι του κάνει κλικ. Να καταλάβει τί θέλει πρώτα από τη συσκευή του και να αποφασίσει. Θέλει κάμερα? Μπαταρία? Θέλει να το γεμίζει ταινίες και να βλέπει? Θέλει υπέρυθρες γιατί έχει 3 τηλεοράσεις σπίτι?

Επειδή ανέφερες 2 τελείως διαφορετικές συσκευές, να σου πω ότι όποιος επιλέγει πχ το Note 5, ξέρει γιατί το θέλει. Για το πενάκι. Αν ο φίλος σου δεν το χρησιμοποιεί ή δεν τον ενδιαφέρει, τότε τί να το κάνει το Note 5 ?

Πες του να πάει μια βόλτα σε κάποιο Public, Κωτσόβολο, Media Markt, Γερμανό, να δει τις συσκευές του αρέσουν, και κατόπιν να τις βρει φθηνότερα στο Skroutz.

 

Εγώ έχω σταματήσει να προτείνω συσκευές σε φίλους μου. Άλλες οι ανάγκες οι δικές μου άλλες των φίλων μου. Με διαφορετικό μάτι βλέπουμε το κάθε τηλέφωνο. Γι αυτό σου λέω, άστον να αποφασίσει μόνος του.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Εχεις δικιο.. Λοιπον ραδιο κτλπ κτλπ δεν τον νοιαζουν καν, το θελει για την δουλεια του για κλησεις,viber κτλπ κτλπ καθως και παιχνιδια.. Δεν θελει να εχει καθολου lag και να του κρατησει 2-3 χρονια.. Note δεν ειχε ποτε! Απο εκει και περα υπαρχουν πολλα κινητα στην αγορα και δεν ξερει παρα πολλα πραγματα γιαυτο ζητησα και την βοηθεια σας!

Ευχαριστω για την απαντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πεί αν υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ redmi note 3 pro kai redmi 3 pro; Αν είναι μόνο η κάμερα και το μέγεθος τότε δεν πειράζει γιατί οι 5,5 ίντζες νομίζω είναι πολλές. Σε ταχύτητα υπάρχει διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πεί αν υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ redmi note 3 pro kai redmi 3 pro; Αν είναι μόνο η κάμερα και το μέγεθος τότε δεν πειράζει γιατί οι 5,5 ίντζες νομίζω είναι πολλές. Σε ταχύτητα υπάρχει διαφορά;

 

σε καθημερινες εργασιες δε θα καταλαβεις διαφορα ταχυτητας.

τα πληκτρα του μικρου δε φωτιζονται.

η οθονη του μικρου ειναι ελαφρως "μουντη" σε σχεση με το μεγαλο.

δε σε αποθαρρυνω. ουτε το μικρο θα σε απογοητευσει.

 

το μεγαλο ομως εχει official global rom. δεν εχει ελληνικα αλλα δεν εχει κινεζιες.

σε γενικες γραμμες, εστω και σε λεπτομερειες, το note υπερεχει σε ολα.

επισης αν και 5.5" ειναι μαζεμενο.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα ειμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 μήπως υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει? Πέρα απο την διαφορά τιμής που είναι περίπου στα 35ευρώ , είναι το οτι βρίσκω το cubot με πολλά δώρα στα μόλις 110,48 :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Dinosaur πάνω από μία εβδομάδα στα χέρια μου το τηλέφωνο είναι αξιοπρεπέστατο γρήγορο δεν έχω δει το παραμικρό λαγκ και παίζω βαριά παιχνίδια τύπου simulator δεν το έχω δει να ζεσταίνεται μπαταρία καταπληκτική πάνω από 7 ώρες σοτ με τα πάντα ανοιχτά το μόνο πρόβλημα που έχει στο software και ή cubot μετά το απαραίτητο κραξιμο δεσμευτικε να το φτιάξει με update , είναι το ότι μετά τα 10 λεπτά αδράνειας της οθόνης κλείνουν όλες οι εφαρμογές που δουλεύουν στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να μην έρχονται ειδοποιήσεις από WhatsApp fb messenger κλπ αν δεν μπεις μέσα στις εφαρμογές κατά τα άλλα το τηλέφωνο αξίζει και το τελευταίο ευρώ που θα δώσεις

 

sent from my Dinosaur

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αποτυχία του LG G4 με το γνωστό πρόβλημα bootloop και την εξυπηρέτηση τους, ψάχνω ένα νέο κινητό τηλέφωνο στα μέτρα του LG G4 ή με καλύτερα χαρακτηριστικά, LG μάρκες απορρίπτονται πλέον και ποτέ ξανά LG σε καμία περίπτωση για τηλέφωνο και για κανέναν λόγο.

 

Έχετε να μου προτείνεται κάποιο smarthphone χωρίς προβλήματα και η εξυπηρέτηση της εταιρείας να είναι σωστή και να δείχνουν ενδιαφέρων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μιας και έχω ξεμείνει εδώ και πολύ καιρό με ένα iPhone 4s που οδεύει να κλείσει 5ετια πλέον! Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο νέο! Θέλω τα φώτα σας! Αρχικά θέλω το 6S plus 64 Gb και μου βγαίνει με επιδότηση στα 700 ευρώ! Όμως το 7αρι κοντοζυγώνει! Μετά το σκέτο το 6S και το 6 plus 64αρια τα βρίσκω 600 ευρώ και το 6αρι 64αρι 500! Η αρχική μου σκέψη είναι το 6s plus αλλά λόγω της τιμής και της ελεύσης του 7 κολλάω! Μετά βρίσκω σε προσφορά το SE 64 στα 295 και το 16αρι στα 195! Το παλιό πλέον 5S το βρίσκω 40 ευρώ το 16αρι αλλά δεν έχει κομμάτια!

 

Ποιο μου προτείνετε να πάρω ! Να πω την αλήθεια άμα πάρω το 5S 16αρι (αν το βρω λόγω πολύ χαμηλής διαθεσιμότητας) θα πάρω νέο κινητό σε 1 χρόνο ενώ με το SE (64αρι καλύτερα) θα το κρατήσω 2-3 χρόνια! Τι λέτε να περιμένω για το 7;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αμα αντεχεις το 4s κρατα το και πανε στο 7αρι.Αλλιως πανε σε 6s,καλο το SE αλλα μικρη οθονη.Εγω εχω το 5s,ικανοποιημενος αλλα επειδη δεν ειχα σκοπο να παρω το 6αρι(ακριβο) ουτε το 5s ( το βρηκα στα 200 και το πηρα).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.. Λοιπον ραδιο κτλπ κτλπ δεν τον νοιαζουν καν, το θελει για την δουλεια του για κλησεις,viber κτλπ κτλπ καθως και παιχνιδια.. Δεν θελει να εχει καθολου lag και να του κρατησει 2-3 χρονια.. Note δεν ειχε ποτε! Απο εκει και περα υπαρχουν πολλα κινητα στην αγορα και δεν ξερει παρα πολλα πραγματα γιαυτο ζητησα και την βοηθεια σας!

Ευχαριστω για την απαντηση σου!

Όταν λες ότι το θέλει για τη δουλειά του τί εννοείς? Τί δουλειά κάνει? Έχει κάποιες ιδιαιτερότητες η δουλειά του?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι καταλαβα ο φιλος σου δεν εχει και πολλες απαιτησεις ,οποτε για εμενα και μια συσκευη οπως το nexus 5x των 250ευρω θα τον καλυψει

Εκτος και αν η δουλεια του ειναι απαιτητικη,οποτε καλο θα ηταν να απαντησεις στην ερωτηση του ..MageGR

Δηλαδη θελει να κραταει σημειωσεις πανω στην δουλεια;;Θελει να βγαζει καθαρες φωτο πανω στην δουλεια του;;;Θελει να μιλαει πολλες ωρες με συνεργατες και να εχει αυτονομια τερας;;;Θελει να τρεχει βαρια προγραμματα της δουλειας;;; Βοηθα λιγο να σου προτεινουμε συσκευες και φυσικα πες μας ποσα λεφτα δινει:)

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι καταλαβα ο φιλος σου δεν εχει και πολλες απαιτησεις ,οποτε για εμενα και μια συσκευη οπως το nexus 5x των 250ευρω θα τον καλυψει

Εκτος και αν η δουλεια του ειναι απαιτητικη,οποτε καλο θα ηταν να απαντησεις στην ερωτηση του ..MageGR

Δηλαδη θελει να κραταει σημειωσεις πανω στην δουλεια;;Θελει να βγαζει καθαρες φωτο πανω στην δουλεια του;;;Θελει να μιλαει πολλες ωρες με συνεργατες και να εχει αυτονομια τερας;;;Θελει να τρεχει βαρια προγραμματα της δουλειας;;; Βοηθα λιγο να σου προτεινουμε συσκευες και φυσικα πες μας ποσα λεφτα δινει:)

 

Μιλαει αρκετες ωρες στην δουλεια και εχει βαριες εφαρμογες και γιαυτο ειπα να ειναι ενα κινητο που να μην εχει το παραμικρο κολλημα.. Απο εκει και περα σε θεμα χρηματων μεχρι 450-460 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Χρηματα-διαστασεις-καποιο χαρακτηριστικο που θες (π.χ. μπαταρια μεγαλη,αδιαβροχο,στερεο ηχεια,αψογη καμερα,επεκταση μνημης,αποσπωμενη μπαταρια....);;

Βοηθατε λιγο βρε παιδια να ξερουμε τι να προτεινουμε :) Φιλικα παντα !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα του ελεγα να κοιταξει κατι σε samsung s7 το οποιο ειναι φρεσκια ναυαρχιδα με πολυ δυναμη και καλη αυτονομια αλλα εχει 5.1 ιντσες οθονη

Αν θελει πιο μεγαλη οθονη θα συμφωνησω με τον φιλο πιο πανω που προτεινει nexus 6p..Περσινη ναυαρχιδα αλλα μιλαμε για nexus..Απο Αυτονομια εχω ακουσει τα παει καλα και απο δυναμη,λογισμικο και αναβαθμισεις πεταει.

 

Μετα παιζει το mate 8 το οποιο ειναι ακομα πιο μεγαλο αλλα εχει τρομερη αυτονομια και σιγουρα θα τον καλυψει σε βαριες εφαρμογες...Στο θεμα καμερας δεν τα παει τοσο καλα αλλα βλεπω δεν τον ενδιαφερει.

 

Μετα ειναι και το 1+3 το οποιο πρεπει να ερθει απο Κινα και γενικα δεν ξερω τι διαδικασιες θελει και τι παιζει με εγγυησεις..Θα σου τα πουν τα παιδια αυτα..

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάρε το redmi note 3 pro απίστευτο κινητό και μαζεμένο δεν το πίστευα ότι είναι 5,5 ίντσες.Τελειο σε όλα . Πρώτη φορά πήρα κινέζικο και έχω πάθει πλάκα.Συνεχεια από κινα θα παίρνω σε σέβονται όσο αναφορά τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...