Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με το μέγεθος της οθόνης για αυτό και δεν το ανέφερα.Μέχρι 5,5 ίντσες είναι εντάξει.Τα είδα αυτά που μου είπες και μου άρεσε ιδιαίτερα το meizu.Για το τελευταιο που ανέφερες θεωρείς οτι καλύτερα να την αποφύγω την Κίνα?

 

δεν το ανεφερα για να σε αποτρεψω. καθε αλλο.

απλως το εγραψα για να εχεις πληρη γνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το ανεφερα για να σε αποτρεψω. καθε αλλο.

απλως το εγραψα για να εχεις πληρη γνωση.

 

Σε ευχαριστω πολυ! Απο αυτα που μου ανεφερες πιο θεωρεις το πιο αξιοπιστο και απο πλευρας ποιοτητας και απο πλευρας εταιριας και υποστηριξης?

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi και Meizu κατασκευάζουν εξαιρετικές συσκευές. Πολύ δύσκολα θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα με συσκευή κάποιας εκ των δύο αυτών εταιρειών.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι στην ίδια κατηγορία τάμπλετ κι είμαι ανάμεσα στα:

 

- LG G PAD 8.0" 4G (16GB)

 

- SAMSUNG GALAXY TAB 4 8.0 4G

 

Ποιά είναι η γνώμη σας για το καθένα;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi και Meizu κατασκευάζουν εξαιρετικές συσκευές. Πολύ δύσκολα θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα με συσκευή κάποιας εκ των δύο αυτών εταιρειών.

 

Οποτε εφυγα για το Meizu που μου αρεσε κιολας! Σε ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Το nexus 5 έχει αρχίσει να μου κάνει διάφορα προβλήματα. Και νομίζω είναι καιρός να αγοράσω καινούργιο κινητό.

Στην αρχή έλεγα για Huawei Ascend Mate 7... αν και νομίζω είναι λίγο παλιό πλέον και κατώτερο από τα υπόλοιπα που θα αναφέρω.

 

Μετά ήμουν μεταξύ Xiaomi Mi Note Pro και Oppo R7 Plus.

Με προβληματίζουν λίγο το μέγεθος τους αλλά δεν νομίζω να είναι μεγάλο πρόβλημα. Και τα δύο γύρω στα 500 ευρώ.

 

Και εδώ είναι που λέω... οκ αφού θα δώσω 500 ευρώ. Γιατί να μην πάρω το LG G4 (που στοιχίζει το ίδιο) μιας και είναι από γνωστή / αξιόπιστη και πιο έμπειρη εταιρεία; Και smooth είναι, και μια χαρά οθόνη, και καλός επεξεργαστής σχετικά, και καλή κάμερα, μπαταρία 1 μέρα άνετα + fast charging.

 

Τι γνώμη έχετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

θα έβγαζα το r7 από τις επιλογές,μεταξύ g4 και note pro καλύτερη επιλογή το g4,με την καλύτερη ισως κάμερα και με ελληνική εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Οποτε εφυγα για το Meizu που μου αρεσε κιολας! Σε ευχαριστω φιλε μου!

 

θα σου έλεγα για redmi note 2,θα έχεις καλύτερη υποστήριξη,όχι οτι με την meizu δεν θα έχεις αλλά η ελληνική κοινότητα της xiaomi είναι πάρα πολύ καλή με update κάθε παρασκευή ,θα έχεις πολύ καλύτερο επεξεργαστή,dual sim +sd card

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Τα wm πως τα πανε απο διαχείριση ram ?ειναι οκ το 1gb ?γιατι το android που χω συνηθισει τη θελει τη μεγαλη ram.

 

Μέχρι στιγμής δουλεύει όλες τις εφαρμογές απροβλημάτιστα με 1GB ram. Μην ξεχνάς ότι δεν είναι android.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κτήνος.. Τελικά κατέληξα στο lumia.

Πρώτες εντυπώσεις:

-πολύ μεγάλο, καταπληκτικό για browsing (ελπίζω να το συνηθίσω γρήγορα το μέγεθος)

-αρκετά γρήγορο σε σύγκριση με το μικρό αδερφάκι 520 που κόλλαγε αρκετά στα τελευταία του

-ικανοποιητικές κάμερες με δυνατό led.

Το πήρα κ η μπαταρία ήταν στο 50% κ κράτησε από το απόγευμα μέχρι σήμερα το πρωί με αρκετή χρήση.

Με εξέπληξε μπορώ να πω, τώρα περιμένω να δω σε κανονική καθημερινή χρήση την διάρκεια της.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα στο budget του.

 

Όντως η Microsoft στο 640 και 640xl έκανε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλειά. Οι δυνατότητες και η ποιότητα των κινητών είναι αντίστοιχες ακριβότερων κινητών.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Lenovo vibe x2.. αρκετα φθηνότερο, όμορφο και γρήγορο

Καλή πρόταση πιστευώ, σ'ευχαριστώ!

 

Moto x 2014

Αυτό στο skroutz ξεκινάει από 420 :(

Link to comment
Share on other sites

τα εχω και εγω και τα δυο..αν δεν χαλαγε το μικροφωνο στο 930 δεν θα λειτουργουσα το huawei.για δευτερο καλο ειναι βεβαια..εγω σκεφτομε να το πουλησω οταν παρω το 930 απο το σερβις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα χρειαστω τη βοηθεια σας. Χαλασε το s2 και θελω αλλαγη, αλλα και να νοιωσω αναβαθμιση. Δινω μεχρι και 400 ευρω. Ειμαι αναμεσα σε lenovo k3 note, asus zenfone 2 4gb ram 32gb, και galaxy s5 plus. Με νοιαζει να υπαρχει και υποστηριξη για αργοτερα σε custom rom. Το lenovo καλο, αλλα δεν ειναι s5. Απο τη μια με κεντριζουν τα 4gb ram της asus που δεν τα βρισκεις ευκολα, απο την αλλη το s5 εχει τρομερη καμερα, βιντεο 2160p, και υποστηριξη 4g+ που σιγουρα δεν παει χαμενη. Απο αποψη τεχνολογιας, το s5 plus ειναι το καλυτερο. Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Zenfone2 απο ευρωπαικο μαγαΖΙ,

πχ ΑΜΑΖΟΝ ΙΤ.

Ηuawei Honor 7 απο ευρωπαικο μαγαζι επισης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα παραθέσω απλά την προσωπική μου άποψη

 

Το Mi Note Pro θα το απέρριπτα συνοπτικά λόγω έλλειψης microSD slot :p

 

Το R7 Plus είναι μια καλή πρόταση πιστεύω αλλά με ερωτηματικό την τιμή

αν και αρκετοί θα σου πουν να μην το πάρεις λόγω SOC (όπως και ο φίλος από πάνω καλή ώρα :P, αν και δεν διευκρίνησε το λόγο)

 

Θετικά:

Οθόνη (εφόσον προτιμάς τις x-OLED)

Μπαταρία (όχι και τέρας αλλά αρκετά καλή και σίγουρα με το VOOC απλά θα ξενοιάσεις)

Dual SIM (χωρίς MicroSD αν χρειαστείς για λίγο)

 

Αρνητικά:

Διαθεσιμότητα σε συνδυασμό με την τιμή

Στα 500€ είναι λίγο ακριβό πιστεύω :p

Όταν ανοίξουν τα preorder θα δούμε καλύτερα τι θα παίξει από τιμή/πακέτο

 

Το G4 είναι σίγουρα πιο safe choice κατά μία έννοια από άποψη μεγέθους πιο βολικό

και φυσικά είναι πιο "επώνυμο", ελληνική εγγύηση κτλ

Αν πρέπει να πάρεις άμεσα G4 θα έλεγα

Αν μπορείς να περιμένεις λίγο, το βλέπεις σε τι τιμή/πακέτο θα παίξει το R7 plus και πιθανώς να πέσει και η τιμή του G4 ;)

Με τα capital control κτλ έχουν ανέβει οι τιμές σε όλα δυστυχώς

Αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα παραθέσω απλά την προσωπική μου άποψη

 

Το Mi Note Pro θα το απέρριπτα συνοπτικά λόγω έλλειψης microSD slot :p

 

Το R7 Plus είναι μια καλή πρόταση πιστεύω αλλά με ερωτηματικό την τιμή

αν και αρκετοί θα σου πουν να μην το πάρεις λόγω SOC (όπως και ο φίλος από πάνω καλή ώρα :P, αν και δεν διευκρίνησε το λόγο)

 

Θετικά:

Οθόνη (εφόσον προτιμάς τις x-OLED)

Μπαταρία (όχι και τέρας αλλά αρκετά καλή και σίγουρα με το VOOC απλά θα ξενοιάσεις)

Dual SIM (χωρίς MicroSD αν χρειαστείς για λίγο)

 

Αρνητικά:

Διαθεσιμότητα σε συνδυασμό με την τιμή

Στα 500€ είναι λίγο ακριβό πιστεύω :p

Όταν ανοίξουν τα preorder θα δούμε καλύτερα τι θα παίξει από τιμή/πακέτο

 

Το G4 είναι σίγουρα πιο safe choice κατά μία έννοια από άποψη μεγέθους πιο βολικό

και φυσικά είναι πιο "επώνυμο", ελληνική εγγύηση κτλ

Αν πρέπει να πάρεις άμεσα G4 θα έλεγα

Αν μπορείς να περιμένεις λίγο, το βλέπεις σε τι τιμή/πακέτο θα παίξει το R7 plus και πιθανώς να πέσει και η τιμή του G4 ;)

Με τα capital control κτλ έχουν ανέβει οι τιμές σε όλα δυστυχώς

Αυτά :p

 

λίγο?για snapdragon 615 δεν θα έδινα πότε 500 ευρώ,εχω κινητό με snap 615 αλλά έδωσα 200 ευρώ και όχι 500 και όπως έγραψα δεν μπαίνει σε σύγκριση με τα άλλα δυο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα παραθέσω απλά την προσωπική μου άποψη

 

Το Mi Note Pro θα το απέρριπτα συνοπτικά λόγω έλλειψης microSD slot :p

Τα συν του σε σχέση με το r7

Καλύτερος επεξεργαστής,μεγαλύτερη ραμ,καλύτερη κάρτα γραφικών

 

Τα πλυν του

Μικρότερη μπαταρία,έλλειψη SD ( που στην προκειμένη περίπτωση αν θες dual ούτε το r7 δεν έχει αλλά οκ ας πούμε ότι σου δίνει την δυνατότητα )

 

 

on -topic και το G4 και το note pro είναι πολύ καλές επιλογές αλλά αν θες την καλύτερη δυνατή κάμερα πήγαινε για το G4

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω tablet παρόμοιο με το chuwi Hi8.

Με προβληματίζει η μπαταρία του κυρίως.

Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο παρόμοιο? Δεκτό και με μόνο windows.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό το πολύ μέχρι 180€, δεν έχω πρόβλημα αν είναι κινέζικο.

 

Δεν με νοιάζει τόσο αν έχει καλή κάμερα, αλλά θέλω να μην κολλάει στο browsing και οθόνη από 4,5 ως 5,5 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...