Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, ο πατέρας μου ψάχνει καινούριο κινητό και με έβαλε εμένα να κάνω μία μικρή έρευνα.

Αν ξέρετε κάποιο καλό κινητό με κουμπιά, κατά προτίμηση αναδιπλώμενο και μεγάλο, πείτε μου παρακαλώ όσο πιο σύντομα γίνεται. Θα ήθελα επίσης να έχει χαμηλό σχετικά δείκτη SAR.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το redmi note 3 οχι.

το redmi note 3 pro ναι (στη θεση της μιας sim).

το redmi 3 (5 ιντσες) ναι (στη θεση της μιας sim).

για επιπλεον λεπτομερειες διαβασε στο θεμα της συσκευης.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Αλήθεια με βοηθήσατε!

Και ενώ πράγματι ζήτησα android (επειδή το ξέρω κάπως), δεν αποκλείω να δοκιμάσω και windows. Απλώς βαριέμαι πάλι να ξεκινάω σε μηδενική βάση να μαθαίνω λειτουργικό (και αυτά τα πλακίδια μου φαίνονται πολλά και άσχημα), γιατί και με το ios κουράστηκα και εκνευρίστηκα πολύ, καθώς δεν έχω φίλους που να ξέρουν από κινητά ώστε κάπως να με βοηθήσουν και έτσι πρέπει για το κάθε τι να κάνω google και google και google -πόσο google να αντέξω η άνθρωπος; Βαρέθηκα! :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 3ετής συμβίωση με ένα samsung galaxy s advance είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού.

 

είσαι ήρωας απλά! :lol:

 

πάρε το xiaomi redmi note 3 pro. σε αυτή την τιμή χωρίς υπερβολή δεν θα βρεις τίποτα καλύτερο.

η αποσπόμενη μπαταρία μην σε απασχολεί καθώς τα 4000mah που έχει το note φτάνουν για περίπου 8 ώρες sot. αν δεν σου φτάνει παίρνεις και ένα xiaomi 10000mah powerbank και λύνεις μια και καλή και το δικό σου πρόβλημα και των φίλων σου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο iPad mini 2 και το Galaxy Tab s 10.5....αλλά δε ξέρω ποιό να επιλέξω. Η χρήση για το οποίο το θέλω είναι, για Youtube, λίγο browsing, Facebook, Messenger, και μουσική από Apple Music. Από games απαιτήσεις μεγάλες δεν έχω, το πολύ να παίξω κάνα Αsphalt 8. Λοιπόν ποιό προτείνετε και γιατί (?). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα κινητο για την μανα μου, γτ θελει να μαθει να μπαινει στο ιντερνετ, αλλα δεν θελω να ξεφραγκιαστω κιολας. Εχετε να προτεινετε καποιο φθηνο κι σχετικα απλο στην χρηση smartphone;
Link to comment
Share on other sites

Galaxy j5 και Huawei p8 lite.Πολυ καλες και vfm.Τα αλλα galaxy απλα δεν αξιζουν για εμενα.Αμα θες και σε Lumia δες το 640.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Lumia 550 και 535.Vfm απλα ειναι WP.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θες κινητό με πορτάκι!!! Απλό, ετσι? Σαν τα παλιά που υπήρχαν για απλή χρήση! Το θες με πορτάκι όμως και δυσκολεύει κάπως να βρεις! Δύσκολα να βρεις και μεγάλο που λες!!! Εκτός κ αν εννοείς μεγάλα πλήκτρα. Γιατί απλό με πορτάκι και μεγάλη οθόνη.... Χλωμό.

 

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/kinita/Turbo-X-Flip-Cover-EZ881.htm

 

 

http://www.skroutz.gr/s/5703820/Alcatel-OneTouch-2012G.html

 

 

http://www.skroutz.gr/s/7433572/LG-G350.html

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ένα κινητό με οθόνη 5.5, καλη αυτονομία, μνημη 3gb+, δικαρτο κατά προτίμηση, περίπου στα 350€ από Ελλάδα.

Κλινω προς το G4 Dual.

Κάθε πρόταση, ευπρόσδεκτη. :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχοντας το Motorola moto g (2nd gen) περιπου 1,5 χρόνο οπου κολλαει καθως εχω γεμισει την μνημη(8 gb), θα ηθελα να αγορασω μια συσκευη με 32gb χωρητικοτητα, dual sim,3gb ram με καλη μπαταρια ως βασικα χαρακτηριστικα.

τι εχετε να μου προτεινετε?

Ευχαριστω!

Edited by Brahames
Link to comment
Share on other sites

γραψε μεχρι ποσα χρηματα και αν η αγορα θα γινει απο ελλαδα ή εξωτερικο

 

με 16gb rom και καρτα sd σε ξεχωριστη θεση (ωστε να μη θυσιαζεις τη δευτερη sim)

δε νομιζω να ειναι επιτακτικη αναγκη να εχει 32gb rom. πως το βλεπεις, συμφωνεις?

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

παρε 5ιντσο,5.5ιντσο περασμενης γενιας..

 

ενα Lenovo 5.5 qhd αναλυση στα 80-90 δολ που επαιζε ποιο ηταν?

πολυυυ καλο μοντελο προπερσι το 14 επαιζε με τον 4πυρηνο ,τωρα και με 8πυρηνο,1 ραμ

αυτο!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

φίλε @telefoneri,

επειδή βλέπω ότι του τα βγάζεις με το τσιγγελι, προτείνω να παίξεις και συ το παιχνίδι που ξεκίνησε ο φίλος με τις μονολεκτικές απαντήσεις χωρίς πολλά πολλά και μην τον πιέζεις τόσο για να τον βοηθήσεις, τι λες? :X :lol: :D :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...