Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα αξίζει τα λεφτά του αναμφισβήτητα το Huawei, αλλά αν μπορείς να πάρεις το G4, πάρ'το.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή επείγει η απόφαση. Κάποιο σχόλιο;

 

 

Το G4 δεν είναι διαθέσιμο σε μαγαζιά που ήθελα μόνο σκρουτζομαγαζο πλέον 440ευρω περίπου και μόνο μετρητοίς δύσκολα. Το Ρ8 στα 350 αξίζει τα λεφτά του πιστεύω και τείνω προς τα κει.

350 με δοσεις?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Όχι 330 έως 350 το βρίσκω μετρητοίς. Σ αυτό καταλήγω αλλά με υπομονή κάποιες μέρες. Ευχαριστώ πάντως για τα replies.
Link to comment
Share on other sites

Εχω περιπου 40 ευρω εκπτωση σε ποντους απο το banggood.....αναζητωντας το τι να παρω επεσα πανω στο oneplus x (το κινεζικο μοντελο CN E1001 που ομως απο οτι εχω διαβασει ειναι ακριβως το ιδιο με το international και με ενα απλο φλασαρισμα της international rom γινεται κομπλε) που αυτην την στιγμη το εχει 265 δολαρια (γυρω στα 240 ευρω)!!!

 

 

Τι λετε παιδες αξιζει στα 200 ευρω περιπου η εχετε να προτείνετε κατι αλλο καλυτερο??

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

+1, είπαμε το απόλυτο vfm.

Link to comment
Share on other sites

το m9 απεκλεισε το!!!καλυτερα το m8!!!φετος τα χαλασε ολα η htc..ειδικα που εβγαλε και το m9 plus..ελεος...lg g4 η S6 διαλεξε..G4 εχει τρομερη καμερα αλλα και στο S6 η camera ειναι φοβερη ειδικα τωρα που θα παρει και την mm
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω προς το note 3 της xiaomi με 32 gb rom. Επειδή πρώτη φορά πρόκειται να παραγγείλω κάτι τέτοιο, δεν ξέρω ούτε ποια έκδοση να επιλέξω, ούτε ποια ρομ ή τι να τους ζητήσω. Κάπου είχα δει ότι υπάρχει πρόβλημα με τις international roms. Ισχύει? Να προσέξω κάτι ιδιαίτερο ή κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα. Αν κάποιος έχει καλή εμπειρία θα εκτιμούσα πολύ το λινκ. Ευχαριστώ

 

Αν η διαφορά του eu warehouse είναι μικρή, δεν θα με πείραζε να είναι και τέτοιο το λινκ, αρκεί να έχω το κινητό πιο γρήγορα. Ευχαριστώ πολύ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

είμαι κάτοχος Lumia 920 και έχω συνηθίσει την αρκετά καλή κάμερα του και το γρήγορο μενού του. Ψάχνω για κινητό Android στις 5,5" με οθόνη στα 1920x1080 ή παραπάνω. Θέλω να έχει μπαταρία που να μπορεί να βγάλει μια μέρα με νορμάλ χρήση και να έχει αξιοπρεπή κάμερα (αν ειναι και κοντα στα επιπεδα του Lumia 920 ακόμα καλύτερα).

Επίσης θέλω να είναι σχετικά futureproof και να μπορεί να ανταποκριθεί στις εξελίξεις για 2 χρόνια, οπότε σκέφτομαι κάτι με 3GB μνήμης και από κάποια εταιρία με καλό ιστορικό σε υποστήριξη, ώστε να παίρνει τις ανάλογες αναβαθμίσεις του Android.

 

Έχω δει τα LG G3 το οποίο θεωρώ πολύ καλό από φίλους που το έχουν, αλλά διαβάζω εδώ μέσα ότι οι παρτίδες του 2015 είναι λίγο λαχείο όσον αφορά προβλήματα σε οθόνη και υπάρχει και έλλειψη σε ανταλλακτικά. Ισχύει;

 

Μετά, εξετάζω και τη λύση του Xiaomi Note 3 αλλά δεν έχω βρει ακόμα κάποιο πραγματικό review που να επιβεβαιώνει πως είναι τόσο καλό όσο φαίνεται στα χαρτιά, ενώ δεν γνωρίζω η μαρκα τι λεει σαν Support για αναβαθμίσεις και προφανώς υπάρχει θέμα με την ανύπαρκτη εγγύηση.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο κινητό από Ελλάδα ως τα 300€ ή από Κίνα μέχρι 200€ που να καλύπτει τις παραπάνω προδιαγραφές;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και εύχομαι σε όλους καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχω ηδη παραγγειλει το xiaomi redmi note 3 διοτι θεωρω οτι ειναι μια πολυ αξιοπιστη λυση και καλο για προσωρινη αλλαγη μετα απο samsung note 3.....το θεμα μου ειναι οτι εχω φαει κολλημα ...δεν ξερω γιατι με το νεο huawei mate 8

ΤΟ οποιο ειδα στο νετ!!!!!ξερετε ποτε θα κυκλοφορησει επισημα και ποτε αναμενεται στην ελλαδα??? Τι ακουγεται για το συγκεκριμενο κινητο????

Link to comment
Share on other sites

Οι 77 σελίδες του θέματος σε ένα μήνα κ κάτι κ οι 15 τελευταίες σελίδες του με εμπειρίες κ reviews χρηστών δεν είναι αρκετά μεγάλο δείγμα? :blink:

Οσο για το θέμα για την "αγνωστη" xiaomi κ για τις αναβαθμίσεις, προφανώς αστειευεσαι...αστειευομαι...:D

Μιλαμε πλεον για "οχι κινεζικη" εταιρεια με μεγσλα @@, εβδομαδιαία updates, Ελληνική κοινότητα και και και...;)

Link to comment
Share on other sites

77 σελίδες θέμα έχει έχει εδώ μέσα αυτή ή συσκευή.

Στις τελευταίες σελίδες θα βρεις τις απαντήσεις σου.

 

Έλα, σκονακι..:X

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426591

 

Πάρε την έκδοση 2/32GB.

 

Το site vickmall , προτείνεται(κ είναι) απ τα καλύτερα.

 

Η official έκδοση έχει μόνο Αγγλικα/Κινεζικα αλλά με κατάλληλο πληκτρολόγιο κ την εφαρμογή morelocale για Ελληνικά είσαι κομπλε κ παίρνει κ τις επίσημες αναβαθμίσεις. Δε χρειάζεται ν ασχοληθείς πολύ.

Η multilanguange έκδοση είναι υποτίθεται για πιο ψαγμενους.

 

Στο fastcardtech https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Redmi-Note-3.html μπορείς να το βρεις στα 183 ευρώ, μια χαρά μαγαζί. Εξάλλου η αγορά γίνεται με με paypal, είσαι πλήρως εξασφαλισμένος...;)

Link to comment
Share on other sites

Οτι λεει ο τιτλος.. Υπαρχει καποιος να το εχει?? Φαινετε τουμπανο για μονο 180 ευρο

εγώ το πήρα προχθές από τη Cyta. Τουμπανάκι το τηλέφωνο...! Δεν κολλάει πουθενά, πολύ καλή διαχείριση της μνήμης, (συνεχώς στα 600MB περίπου κατηλειμμένα, κάμερα άνω του μετρίου, πολύ δυνατό ηχείο. Μέχρι στιγμής άψογο!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω προς το note 3 της xiaomi με 32 gb rom. Επειδή πρώτη φορά πρόκειται να παραγγείλω κάτι τέτοιο, δεν ξέρω ούτε ποια έκδοση να επιλέξω, ούτε ποια ρομ ή τι να τους ζητήσω. Κάπου είχα δει ότι υπάρχει πρόβλημα με τις international roms. Ισχύει? Να προσέξω κάτι ιδιαίτερο ή κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα. Αν κάποιος έχει καλή εμπειρία θα εκτιμούσα πολύ το λινκ. Ευχαριστώ

 

 

 

 

 

Αν η διαφορά του eu warehouse είναι μικρή, δεν θα με πείραζε να είναι και τέτοιο το λινκ, αρκεί να έχω το κινητό πιο γρήγορα. Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

 

 

Φυσικα μπορεις να φλασαρεις την ελληνικη rom απο το xiaomi-miui.gr

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανα ρωτήσει στο παρελθόν για αγορα κινητού και δεν κατέληξα πουθενα.τωρα ομως εχω κουραστεί με την μπαταρία και θελω να το αλλάξω οπωσδηποτε.ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο.αυτο που με ενδιαφέρει ειναι καλυτερη μπαταρία,καλυτερη οθόνη,no lag οσο γινεται καλυτερα τουλαχιστον,ικανοποιητική καμερα τουλαχιστον σαν του iPhone 5s και τελος αλλα αρκετα σημαντικό οσο πιο out of the box ready.επειδη τα τελευταια εχω iphone δεν θα ηθελα να μπλέξω με κατι που δεν ξερω.ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο post.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απόκριση και τις πληροφορίες. αφού λές ότι είναι μια χαρά κατάστημα λέω να το τιμήσω και να πάρω με την κάστομ ρομ. Βέβαια πρέπει να περάσω μετά μόνος το play store απ ότι κατάλαβα και να περιμένω να βγει επίσημη ρομ από miui hellas. Ευχαριστώ πάντως και ελπίζω να μου βγει καλό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...