Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν σε νοιαζει τοσο η micro sd πας σε xiaomi redmi note 3 και γλυτωνεις και λεφτα. απο τι βλεπω οσα ειπες δεν εχουν micro sd εκτος του honor 6 που ειναι πιο παλιο μοντελο και δεν θα εχεις πολλες αναβαθμισεις

 

τωρα ειδα οτι ειπες και το lg g3 που εχει micro sd αλλα δεν εχει και πολυ καλη αυτονομια + οτι ειναι πανω απο 250 ευρω

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το G8 αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι

Α)καλο σημα

Β)μεγαλη διαρκεια μπαταριας

Γ)να μην λαγκαρει σε σερφαρισμα στο διαδύκτιο

Δ)ικανοποιητικες καμερες

και

Ε)να είναι ομορφο

Λοιπον τι λετε?????

 

G8 η P8 η καποιο άλλο huawei που ισως αγνοω την υπαρξή του????

 

 

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Απο phonegallerie ειχα παρει πριν 2μιση χρονια ενα galaxy s3 και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...δεν χρειαστεικα κατι αλλο ποτε μου αρκουσε που ηρθε το κινητο στο σπιτι μου σε ενα 24ωρο και ηταν οπως επρεπε.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

το galery εχει πανω απο 100 κριτικες και 4 αστερια

το nok εχει 5 αστερια αλλα μονο 15 κριτικες.

μαλλον θα προτιμουσα το galery.

δεν εχω αγορασει ουτε απο το ενα ουτε απο το αλλο.

 

ποιο τηλεφωνο θες να παρεις?

 

 

προκειται για το τηλεφωνο samsung galaxy j5

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο phonegallerie ειχα παρει πριν 2μιση χρονια ενα galaxy s3 και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...δεν χρειαστεικα κατι αλλο ποτε μου αρκουσε που ηρθε το κινητο στο σπιτι μου σε ενα 24ωρο και ηταν οπως επρεπε.

 

φιλε μου εχω δει και αρκετα αρνητικα και θετικα σχολια για το συγκεκριμενο μαγαζι....δν ξερω ποιο απο τα δυο να επιλεξωω..!

Link to comment
Share on other sites

To Nok-Shop μην σε φοβίζει, παίζει πολύ κυρίως σε Lumia συσκευές και σε εξαρτήματά τους και έχω διαβάσει αρκετά μέλη που είναι ικανοποιημένα. Δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα απ'όπου κι αν το αγοράσεις.

Προσωπικά έχω δοκιμάσει και το Kaizer (που είναι στα ίδια χρήματα), ενώ από το Kaizershop (180) έχω αγοράσει περίπου 4 φορές χωρίς κανένα παράπονο.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

για το P8:

α)σημα καμπανα

β)νομιζω νορμαλ προς το καλο.

γ)θεωρω ικανοποιητικο το σερφαρισμα,μεχρι τωρα δεν εντοπισα κατι

δ)τρομερη καμερα.η πισω μου φαινεται οτι βγαζει εξαιρετικες φωτογραφιες κ σε χαμηλο φωτισμο επισης θα σεντυπωσιασει .ειχα για λιγο το samsung alpha κ το συγκρινα,η μερα με τη νυχτα.το p8 2-3 επιπεδα πιο πανω(κ οχι μονο στην καμερα).η μπροστα τιποτα το ιδιαιτερο παρολο τα 8 mpxl.το βιντεο μου φαινεται μια χαρα κ με μια εφαρμογη εχεις κ continuous focus.

ε)ε απο ομορφια παραθετω μονο αυτο,τον επιλογο του gsmarena

"The truth is you can pick up a more versatile device for the price, but you would have to look pretty hard to find one that is nearly as stylish".

btw θεωρω οτι αξιζε ακομη πιο θετικη κριτικη στον τομεα της καμερας

για το G8 δεν εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

To Nok-Shop μην σε φοβίζει, παίζει πολύ κυρίως σε Lumia συσκευές και σε εξαρτήματά τους και έχω διαβάσει αρκετά μέλη που είναι ικανοποιημένα. Δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα απ'όπου κι αν το αγοράσεις.

Προσωπικά έχω δοκιμάσει και το Kaizer (που είναι στα ίδια χρήματα), ενώ από το Kaizershop (180) έχω αγοράσει περίπου 4 φορές χωρίς κανένα παράπονο.

 

απλα φιλε μου επειδη μενω και μακρια αν το παραγγειλω και μου ερθει ελλατωματικο? τι κανω ?? πρεπει να κατεβω απο λαρισα για να τους το παω στο μαγαζι που ειναι στην γλυφαδα;; αυτο ειναι που με φοβιζει...και επειδη ειναι η πρωτη μου παραγγελια απο καταστηματα του skroutz

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με το κινητό που αναφέρω στον τίτλο.

 

Είμαι κάτοχος ενος Lenovo A806, Golden warrior εδώ και 8 μήνες.

Είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο θέμα απόδοσης, μπαταρίας, χρήσης και πανω απ όλα χάρη στον kandilak και στους υπολοιπους χρήστες του my phone έχω βρει οτιδήποτε έχει χρειαστεί σχετικα με software. [Root, Roms κλπ] Το μονο που έχω παράπονο είναι η κάμερα που OK δεν είναι κάτι ιδιαίτερο και το χαμηλό pixel density.

 

Ένας συνάδελφός έχει το Cubit X15 και ασχολήθηκα λίγο και μπορω να πω οτι μου άρεσε. Έψαξα λίγο και είδα το Cubot X17 που είναι κι αυτό 5" και όχι παραπάνω που δεν θέλω. Αξίζει όμως;

 

Αν πούλησω το Lenovo και βάλω και κάποια λεφτά ακόμα (το έχω βρει 160$ στο gear best) αξίζει να το πάρω; βάσει χαρακτηριστικών νομιζω ναι αλλά θα ήθελα και μια γνώμη ακόμα.

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Αν σε εντυπωσίασε το multitasking, η αμεσότητα στις εφαρμογές, και αν θες αλαγκάριστο κινητό για πολύ καιρό και σου αρέσει η ελευθερία του να κάνεις ότι θες στο κινητό...Nexus. Τι το σκέφτεσαι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω το elephone vowney.Μπορεί κανείς να μου πει πρώτες εντυπώσεις ή να μου προτείνει μια συσκευή αντίστοιχων χαρακτηριστικών και τιμής? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ καλο τηλεφωνο δοκιμασμενο..για πρωτη φορα...

ειναι το alchatel αυτο εδω..στα 80 ερυω..

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-alcatel-onetouch-pop-d5-dual-sim-4gb-leyko/prod6850889pp/:)

 

με 512mb ram;;;;;;; εν ετη 2016;;;; ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. καλυτερα καψε 80 ευρω στο τζακι!

 

οπως ειπα, μονο σε wp απο ελλαδα ή android (κινεζικο)

Link to comment
Share on other sites

το j5, στα χαρτια τουλαχιστουν ειναι καλυτερο!

αν κρινω και απο τα ποστ που εχω διαβασει στο θεμα του, ισως ειναι η μονη samsung συσκευη που θα αγοραζα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Έχοντας ξεμείνει με το red rice και ενα lg g2 που τα εχει παιξει το μικροφωνο του,ειμαι στην αναζήτηση για κατι νεο

 

Εχω μείνει πισω σε ότι έχει να κάνει με τις νεες συσκευές.

Τι προτεινεται σε ευκολία flash πειραγματα,

,διαρκεια μπαταριας,

κατω απο 5.2 αυστηρα η οθονη

Κοστος το πολυ 300

 

Οι mtk επεξεργαστες που εχουν τα redmi note 3 εχουν θεματα με το gps οπως ειχε το red rice η δεν υπάρχουν πια αυτα;

 

Huawei τι εχετε να προτεινεται;

 

Οποιαδηποτε προταση δεκτη καθως δεν ξερω προς τα που να ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy j5 13mp και 5mp μπροστά με φλας στα 170 ευρώ.Μην ψάχνεις τίποτα άλλο είναι τρελό vfm

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ. Και εγω ψαχνοντας το σε αυτο κατέληξα και το εχω παραγγείλει ηδη!!

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάς ότι το J5 έχει 8 gb εσωτερική μνήμη έναντι των άλλων που έχουν 16 gb.

Στα 170 ευρώ είναι και το Galaxy Α3 και στα 235 ευρώ είναι το Galaxy A5.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαρστώ για την αμεση απάντηση!

Και εγώ για το p8 ξεκίνησα αρχικα αλλα στην πορεία είδα και το g8 και αρχισα να έχω αμφιβολιες

Κυριως για το υψηλό σαρ του πρώτου!

Επισης το g8 εχει μεγαλύτερη μπαταρία πραγμα που ίσως αποδιχθεί πολύ χρήσιμο

Edited by nikos0104
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...