Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σιγουρα η xiaomi εχει πολυ καλη κοινοτητα.

απο την αλλη, το p6000 εχει κανει ηδη 2 updates κατευθειαν απο την εταιρια

διορθωντας και βελτιστοποιωντας πραγματακια και θεωρω θα κανει κι αλλο

παρολο που δεν εχει κατι που να ειναι ενοχλητικο-αποτρεπτικο για αποκτηση του.

 

γνωμη μου το παιρνεις, του περνας αν θες σε 1 λεπτο το δωρεαν nova launcher,

του κανεις τα 2 update (αυτοματα μεσω wifi) και εισαι οκ.

ευελπιστω οτι σε καποιο update θα του προσθεσουν και screen gestures, κυριως tap-to-wake.

 

για παρελκομενα που ανεφερες, εχει και tempered glass και θηκες / θηκες.

 

για το p4000. μπορει τη διαφορα στα γραφικα και στον επεξεργαστη να μην

την αντιληφθεις, ενω στην μπαταρια (και ευελπιστω και στην καμερα)

θα την αντιληφθεις αμεσα-ξεκαθαρα. εγω θα πηγαινα για το p4000 :happy:

 

Καλά ναι, η μπαταρία είναι τεράστια για 5ιντσο smartphone! Πολύ καλά και τα δύο elephone.

 

 

ΥΓ

Απ' όσο βλέπω πάντως η Τ720 είναι αρκετά πίσω από την Τ760 σε επιδόσεις και επειδή θα φορτωθούν αρκετά παιχνιδάκια στο τηλέφωνο... Από την άλλη είναι η μπαταρία... Άντε να βγάλουν το P5000 που θα τα συνδυάζει ρε γμτ! :p

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

 

το xiaomi που εδωσες λινκ, δεν εχει 4G και ειναι μονοκαρτο.

το lenovo σιγουρα δε θα το διαλεγα λογω κακου συνδυασμου μπαταριας-αναλυσης

που μαλλον θα εχει αποτελεσμα μετριοτατη αυτονομια, οσο optimization και να του κανουν.

 

στο αρχικο σχολιο γραφεις για 3 συσκευες.

για την τριτη συσκευη δεν εγραψες λινκ. ειναι αυτη?

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ναι έβλεπα και την mi4i αλλά είναι λίγο ακριβή ,θέλω κάτι ποιο κοντά στα 200€

 

σε αυτα τα € δες και elephone p7000, elephone p8000, ulefone be touch 2, jiayu s3

λινκ: http://www.kimovil.com/en/compare/elephone-p7000,elephone-p8000,jiayu-s3,ulefone-be-touch-2

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας για την επιλογή tablet( από Ελλάδα) για την μητέρα μου,έψαξα λίγο αλλά δεν γνωρίζω της μάρκες και τις αποδόσεις.Κύρια χαρακτηριστικά 1gb ram,4-πύρινο,με υποδοχή hdmi και όσο το κατά δύναμην καλή μπαταρία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Το παλιό μου κινητό galaxy s advance παρέδωσε πνευμα.. είμαι στην διαδικασία επιλογής κινητο κατι το οποιο οτι φαινεται ειναι πολυ πιο περιπλοκο σε σχεση με το παρελθον.. το budget είναι μετά βίας τα 200 ευρώ.. Δεν με νοιάζει αν θα είναι κινέζικο η όχι απλά θα προτιμούσα αν είναι κινέζικο να υπάρχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη ακόμα και αν χρειαστουν λίγα λεφτά παραπάνω..

Θα θελα να είναι μέχρι 5,5 ίντσες αρκετά καλή κάμερα και με όσο το δυνατόν λιγότερα λαγκ..

Έχω δει μέχρι τώρα το κ3 note kai meizu m1 note αλλά και το jiayu s3.. έχει κάποιος άλλος να προτείνει κάτι άλλο? κάποιο μοντέλο που να μην έχω προσέξει?

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Το παλιό μου κινητό galaxy s advance παρέδωσε πνευμα.. είμαι στην διαδικασία επιλογής κινητο κατι το οποιο οτι φαινεται ειναι πολυ πιο περιπλοκο σε σχεση με το παρελθον.. το budget είναι μετά βίας τα 200 ευρώ.. Δεν με νοιάζει αν θα είναι κινέζικο η όχι απλά θα προτιμούσα αν είναι κινέζικο να υπάρχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη ακόμα και αν χρειαστουν λίγα λεφτά παραπάνω..

Θα θελα να είναι μέχρι 5,5 ίντσες αρκετά καλή κάμερα και με όσο το δυνατόν λιγότερα λαγκ..

Έχω δει μέχρι τώρα το κ3 note kai meizu m1 note αλλά και το jiayu s3.. έχει κάποιος άλλος να προτείνει κάτι άλλο? κάποιο μοντέλο που να μην έχω προσέξει?

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

σε καλο δρομο εισαι κοιτα και το elephone p7000 απλα δεν ειναι τοσο δοκιμασμενο σαν τα αλλα 3 αλλα ειναι πανεμορφο το ατιμο

Link to comment
Share on other sites

Huawei honor 4x από Amazon Ιταλίας ή Γαλλίας. Είναι Ευρωπαϊκή έκδοση, το δουλεύεις out of the box και το έχεις σε λίγες μέρες σπίτι σου.

Huawei P8 από Ελλάδα, Επίσης Ευρωπαϊκή έκδοση απο σκρουτζομαγαζο. Το lenovo k3, θα σε παιδεύει, έχει πολλές κινέζικες περασμένες και πρέπει να ψάχνεσαι για custom roms.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

..Την επόμενη μέρα της παραγγελίας θα είναι στα χέρια σου...

Κατά σειρά προτίμησης (δικής μου φυσικά..αν και πάει και κατά μέγεθος οθόνης όπως βλέπω.. )

1. XIAOMI Redmi 2/Red Rice 2 4G FDD LTE MSM8916 Quad Core 2GB RAM 16GB ROM MIUI 6

2.Cubot X9 Octa Core MTK6592M 1.4GHz Android 4.4 3G Smartphone 2GB Ram 16GB Rom

3.ECOO E04 Aurora PLUS 4G LTE MTK6752 Octa Core 1.7GHz 3GB RAM 16GB ROM

 

Πιστεύω ότι και τα τρία θα σε καλύψουν και είναι αποδεδειγμένα πολύ καλές συσκευές.

Το καθένα με τα δικά του πλεονεκτήματα.

Από 149€ έως 192€ από το πλέον αξιόπιστο μαγαζί.. ;)

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

..Την επόμενη μέρα της παραγγελίας θα είναι στα χέρια σου...

Κατά σειρά προτίμησης (δικής μου φυσικά..αν και πάει και κατά μέγεθος οθόνης όπως βλέπω.. )

1. XIAOMI Redmi 2/Red Rice 2 4G FDD LTE MSM8916 Quad Core 2GB RAM 16GB ROM MIUI 6

2.Cubot X9 Octa Core MTK6592M 1.4GHz Android 4.4 3G Smartphone 2GB Ram 16GB Rom

3.ECOO E04 Aurora PLUS 4G LTE MTK6752 Octa Core 1.7GHz 3GB RAM 16GB ROM

 

Πιστεύω ότι και τα τρία θα σε καλύψουν και είναι αποδεδειγμένα πολύ καλές συσκευές.

Το καθένα με τα δικά του πλεονεκτήματα.

Από 149€ έως 192€ από το πλέον αξιόπιστο μαγαζί.. ;)

 

 

το ECCO E04 aurora δεν το ηξερα...Φαινεται αρκετα καλο και απο οτι εχω διαβασει εως τωρα δεν υπαρχουν ιδιατερα παραπονα..τωρα μεταξυ του ΕCCO και του meizu?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Πρέπει άμεσα να αντικαταστήσω ένα φτηνό ZTE κινητό, γιατί χάλασε. Θα ήθελα ένα πολύ φτηνό κινητό (το πολύ 100 ευρώ, και καλύτερα λιγότερα). Τα στοιχεία που θα ήθελα να έχει είναι τα εξής: 1) ποιότητα ομιλίας, 2) καλή αυτονομία, 3) αξιόπιστο, 4) απλό browsing, email, κτλ, 5) δύο sim,6) στοιχειωδώς καλή κάμερα. Σκέφτομαι ότι η μόνη λύση με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι κάποιο windows phone, αλλά δεν έχω ξαναπάρει, οπότε θα ήθελα τα φώτα σας. Αυτό στο οποίο έχω καταλήξει προς το παρών είναι το Microsoft Lumia 532 Dual. Έχει κάποιος καμία αντιπρόταση; Το γνωρίζει κανείς το συγκεκριμένο; Αν ναι, τί εντυπώσεις είχε; Υπάρχει κάποιο αρνητικό με τα windows phone που ίσως δε γνωρίζω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να αγοράσω ένα κινητό κοντά στα 350€...

Θα ήθελα να μου πείτε σε αυτή τη τιμή ποιο έχει τη καλύτερη κάμερα και για σέλφι...

Και σε γενικές γραμμές ποιο είναι καλύτερο...

Θα με ενδιέφερε να αγοράσω και κινέζικο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να αγοράσω ένα κινητό κοντά στα 350€...

Θα ήθελα να μου πείτε σε αυτή τη τιμή ποιο έχει τη καλύτερη κάμερα και για σέλφι...

Και σε γενικές γραμμές ποιο είναι καλύτερο...

Θα με ενδιέφερε να αγοράσω και κινέζικο...

 

350 για κινεζικο toο much imo.

θα συ προτεινα κατι σε lumia η σε g3 (32gb)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

350 για κινεζικο toο much imo.

θα συ προτεινα κατι σε lumia η σε g3 (32gb)

 

Κάποιο κινέζικο σε επίπεδο παρόμοιο με g3 η lumia;

Εννοείται όσα λιγότερα δώσω τόσο το καλύτερο...

Απλά θέλω καλή κάμερα που βγάζει γρήγορα φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κινέζικο σε επίπεδο παρόμοιο με g3 η lumia;

Εννοείται όσα λιγότερα δώσω τόσο το καλύτερο...

Απλά θέλω καλή κάμερα που βγάζει γρήγορα φωτογραφίες...

 

Δεν ξερω τι παιζει απο κινεζικα, αλλα πανω απο 150Ε δεν θα εδινα προσωπικα..

προτιμω πιο περπατημενες λυσεις με εγγυηση.

τα 2 που σου προτεινα στα ειπα λογω καμερας. και τα 2 εχουν απ τις καλυτερες καμερες.

lumia --- ---- ---- g3

Αν θελεις πιο φτηνο θα σου προτεινα να πας στο g3 το 16αρι, η στο επισης πολυ καλο g2.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ζητημα ειναι το εξης.

δυστυχως το πολυαγαπημενο μου jiayu g4 μας αφησε σημερα..

Επιδοτηση 130 ευρω wind και επιλογη ΔΙΚΑΡΤΟΥ smartphone με εξτρα το πολυ 140 ευρω .. δηλαδη μεχρι 270 τιμη..

απο παμπλικ και wind τα μονα που εχω ξεχωρισει ειναι τα lenovo p70 και huawei p8 lite.. θα πηγαινα φουλ για το lenovo αλλα αναφερονται θεματακια για την καμερα και για την μπαταρια . ακουω γνωμες και προτασεις :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το honor 4X

από ΑΜΑΖΟΝ.ΙΤ ή ΑΜΑΖΟΝ.FR.

 

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ-

5.5', 4G, οκταπυρηνο,

 

ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ.

190 ευρω

ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

προσοχη το hua εχει 2 sim μονο αν δεν γινεται χρηση της sd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..αλλιως μονο 16 gb μνημη

Link to comment
Share on other sites

Δες και το p8 lite. Μια και είναι για κοπέλα θα αρέσει και το design.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κανείς πληροφορίες για το νέο ALCATEL ONETOUCH IDOL 3 5.5'' ?? είμαι έτοιμος να το πάρω

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Δες και τη νεα συσκευη της Elephone , P4000 με μπαταρια (ενσωματωμενη) 4400-4600mAh και 2GB/16GB σε προπωληση εως 30/6 στα 96.98$ με κουπονι gbaff στο Gearbest.Μονο το μαυρο.

Με επιφυλαξη για ακυρο,καθως η τιμη ειναι ηδη η χαμηλοτερη της αγορας (106.98$) και το κουπονι ισως το εχουν ξεχασει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...