Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για Bluetooth ηχεία για το z5c μου γιατί δεν θέλω να πάρω ενισχυτή. Το ξέρω ότι είμαι off topic αλλά έψαξα το φόρουμ και δεν βρήκα τίποτα.

Ξέρει κανείς που μπορώ να διαβάσω για αυτό το θέμα εντυπώσεις στο φόρουμ?

Πχ ενδιαφέρομαι για τα harman kardon onyx studio

Δες αν υπάρχουν Bluetooth ηχεία με LDAC που δεν έχουν απωλεια στη ποιότητα ήχου ασυρματα. Το κινητό σου είναι συμβατό με LDAC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα και Χρόνια πολλά! Μια ερώτηση! Υπάρχει πρόγραμμα για να ανακτήσω δεδομένα από το κινητό; Γιατί μετά το update γ.... ο Δίας! Εγώ δυστυχώς ότι έχω βρει είναι μόνο για root συσκευές.:X
If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει πρόγραμμα για να ανακτήσω δεδομένα από το κινητό; Γιατί μετά το update γ.... ο Δίας!

 

Πες μας πρώτα σε τι φάση βρίσκεται η συσκευή σου και τι θέλεις να ανακτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πρώτα σε τι φάση βρίσκεται η συσκευή σου και τι θέλεις να ανακτήσεις.

 

Είμαι με Μarshmallow μετά το update και περισσότερο με ενδιαφέρει τις φωτογραφίες να ανακτήσω. Για τα υπόλοιπα δεν με πολύ νοιάζει!

 

Athanaso77 υπάρχει κανένας τρόπος φίλε; Χρειάζεσαι κάποια άλλη πληροφορία; :rolleyes:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Θρίαμβος, ήρθε επιτέλους το Marshmallow. Μοντέλο με serial number Ισπανίας.

 

Τι σημαίνει αυτό?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Οτι πήρε android 6.

 

Νόμιζα εννοούσε ότι πήρε z5c με προεγκατεστημενο το 6 (και ίσως πάει καλύτερα με αυτά που κάνανε update)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι μετά από αρκετές εβδομάδες προσπαθειών εγκαταστάθηκε επιτέλους το Android 6 μέσω ΟΤΑ (αφού στο ενδιάμεσο η συσκευή δεν εντόπιζε καμία ενημέρωση). Όχι ότι θα κάνει διαφορά, αφού ακόμα δεν έχουμε βρει σε ποιου διάολου το όνομα έχει δηλωθεί το νούμερο της γυναίκας, ώστε να κάνουμε το migration στη nanosim του Z5c... τραγελαφικές καταστάσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,να ρωτησω αν μπορει να βοηθησει κάποιος...οταν ειναι κλειδωμένο το τηλέφωνο βγάζει κάτω τρια εικονίδια ,το ένα στη μέση για να ξεκλειδώσει,δεξιά για να ανοίξει η κάμερα και αριστερά ενα μικροφωνο(voice assist)....το θεμα ειναι ότι αν πατησω το μικροφωνο ανοιγει το voice assist και στη συνεχεια αν κανω back το τηλεφωνο εχει ξεκλειδωσει χωρις να χρησιμοποιησω δαχτυλικο αποτυπωμα ή κωδικο..σε αντιθεση με τη καμερα που αν την ανοιξεις και μετα κανεις back το τηλεφωνο παραμενει κλειδωμενο.στην ουσία με αυτο ξεκλειδωνει το τηλεφωνο οποιος θελει και δεν παρεχει ασφαλεια
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Οτι πήρε android 6.

 

ναι, βάλτο βάλτο να γίνει ο κακός χαμός και σε εσένα....

για ένα πράγμα (και μόνο) νοσταλγώ το iOS... την ευκολία του backup restore και το ποσό Smooth γίνονται τα update (και ποτέ δεν είχα τέτοια παιδικά κολλήματα). το τηλέφωνο πετούσε και τώρα λειτουργεί σαν το ελληνικό δημόσιο..

Έβαλα το 6 και έχει χαθεί η μπάλα.

Edited by giorgio6600
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

nope. το έχω συνδεδεμένο με exchange sync με εταιρικό λογαριασμό κρυπτογράφηση και θα γίνει χειρότερα νομίζω.

με βλέπω να παίρνω βαθιά ανάσα και να το κάνω ξανά πέρασμα την 6 απο το laptop, και όλα ξανά απο την αρχή, μιας και λύση Backup δεν υπάρχει...

το backup με το companion pc δεν έχει δουλέψει ποτέ. ούτε στο xperia z3 compact, z3 compact tablet.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απ'ότι έχω καταλάβει σύμφωνα με αυτά που διαβάζω θα πρέπει να αισθάνομαι τυχερός που δεν έχω αναβαθμιστεί σε 6 ακόμα?

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

εχω κανει το update στην Marshmallow εδω και 2 βδομαδες δεν εχει παρουσιασει κανενα θεμα ισα ισα που παει καλυτερα το κινητο, εχει καλυτερη ανταποκριση, o finger sensor ειναι πιο γρηγορος και η μπαταρια κρατει λιγο πιο πολυ...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω την marshmallow.Οι πρωτες εντυπωσεις θετικες,δεν εχει αλλαξει κατι σημαντικα στο ui και παρατηρησα οτι ρολλαρει ενα κλικ πιο γρηγορα το κινητο.Με μια πρωτη ματια παρατηρησα οτι δεν μπορω να μετακινησω πια τις εφαρμογες στην καρτα μνημης,ισχυει αυτο;Επισης εμενα μου φανηκε ο αισθητηρας λιγο πιο αργος απο πριν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ας γράψω και εγώ για ακόμα μια φορά.. Γενικά δεν έχω ηρεμήσει καθόλου... Έχω μεγάλο θέμα νε το Play Store. Το εβαλα με 100% να κάνει 5 updates με την φωτεινότητα στο τέρμα χαμηλό... Το κινητό πήγε στο 94% ζεματαει ολο και κολλαγε την ώρα των updates...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS βοηθεια!!!!!!!!!!!

 

Πριν λιγο εγραψα για την 6 που εβαλα οτι ηταν ολα καλα.Μπηκα να κανω ενημερωσεις απο το play store και κολλησε το κινητο,δεν ανταποκρινοταν πουθενα.Το εκανα επανακκινηση και μου εβγαλε βελτιστοποιηση εφαρμογης και κολλαει εκει τωρα και οταν το κανω επανακκινηση κολλαει συνεχεια εκει.Δεν ανοιγει για κανενα λογο και δεν μπαινει ουτε recovery,τι κανω τωρα????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS βοηθεια!!!!!!!!!!!

 

Πριν λιγο εγραψα για την 6 που εβαλα οτι ηταν ολα καλα.Μπηκα να κανω ενημερωσεις απο το play store και κολλησε το κινητο,δεν ανταποκρινοταν πουθενα.Το εκανα επανακκινηση και μου εβγαλε βελτιστοποιηση εφαρμογης και κολλαει εκει τωρα και οταν το κανω επανακκινηση κολλαει συνεχεια εκει.Δεν ανοιγει για κανενα λογο και δεν μπαινει ουτε recovery,τι κανω τωρα????

Το PC Companion το αναγνωρίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το PC Companion το αναγνωρίζει;

οχι δεν τον αναγνωριζει γιατι σε πρωτη φαση οταν το βαζω κλειστο απλα φορτιζει ενω οταν το ανοιγω κανει αναζητηση και στην συνεχεια κολλαει το κινητο οποτε ουτε τοτε το αναγνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Το Flashtool; Μήπως καταφέρεις και του φλασάρεις κάποια ROM.

 

θα το δοκιμασω παντως δεν του ειχα κανει ποτε root.Σε περιπτωση που δεν ανοιξει παει κατευθειαν για service?

Link to comment
Share on other sites

2η μέρα ζωής με το android 6.0.

μετά απο καμιά δεκαριά επανεκινήσεις και κάθε φορά να κάνει προσαρμογή εφαρμογών πόση ώρα, έχει στρώσει αρκετά.

ο αισθητήρας έχει γίνει απαράδεκτος, παρότι ξαναπέρασα τα δαχτυλικά αποτυπώματα.

είναι πιο αργό σε ότι έχει να κάνει με το σύστημα (πχ να διαβάσει τον αποθηευτικό χώρο, να μπει σε ρυθμίσεις) αλλά πιο γρήγορο στις επαφές, κλήση.

Το viber έμεινε παράλυτο και το ξαναεγκατέστησα.

μπαταρία σήμερα θα δω πως πάει, αλλά φαίνεται καλή η πορεία της. έχει χάσει 20% απο τις 8 το πρωί με 2 ώρες τηλ, αρκετό viber, Wifi, BT τοποθεσία ανοιχτά και φως στο αυτόματο.

Κατα τα άλλα καμια ουσιαστική αλλαγή. το εφέ στην αλλαγή της κεντρικής οθόνης, πάει το stamina mode (κλαψ! λυγμ!).. και κάτι λίγα οπτικά εφέ στην κλήση.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...