Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιθετα, εγω παρατηρησα αυξηση στην μπαταρια με την 6.0. Αν και βεβαια, μερικες φορες, εχει drain, το οποιο διορθωνεται με επανεκκινηση.

 

Εξοικονομηση δεν εχω δοκιμασει, δεν ειμαι υπερ.

 

Σε γενικες γραμμες εχω 2,5 ωρες οθονη σε 24 ωρες πληρους λειτουργιας της συσκευης (απο 100% σε 20%).

 

Μέχρι τώρα με μικρή χρήση μου κρατούσε 4 μέρες (με την Lollipop 3 μέρες)...αλλά... εδώ και 1,5 βδομάδα έχω απίστευτα drain κάποιες φορές. Πχ. εχτές στις 11:00 πμ 100%, στις 00:00 12% χωρίς να έχω ακουμπήσει καν τη συσκευή.

Τυχαίνει σε άλλους;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι τώρα με μικρή χρήση μου κρατούσε 4 μέρες (με την Lollipop 3 μέρες)...αλλά... εδώ και 1,5 βδομάδα έχω απίστευτα drain κάποιες φορές. Πχ. εχτές στις 11:00 πμ 100%, στις 00:00 12% χωρίς να έχω ακουμπήσει καν τη συσκευή.

Τυχαίνει σε άλλους;

 

Στις ρυθμίσεις>χρήση μπαταρίας τι σου βγάζει?

Εκεί θα δεις τι σου τρώει την μπαταρία. Εγώ έχω αυξημένο πολύ το σύστημα android και θα πρέπει να κάνω μια επιδιόρθωση μέσω pc companion...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις>χρήση μπαταρίας τι σου βγάζει?

Εκεί θα δεις τι σου τρώει την μπαταρία. Εγώ έχω αυξημένο πολύ το σύστημα android και θα πρέπει να κάνω μια επιδιόρθωση μέσω pc companion...

 

To μεγαλύτερο είναι το σύστημα android με 26%, τα υπόλοιπα είναι από 2-4%. Το υπόλοιπο "κενό" δεν υπάρχει πουθενά!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

To μεγαλύτερο είναι το σύστημα android με 26%, τα υπόλοιπα είναι από 2-4%. Το υπόλοιπο "κενό" δεν υπάρχει πουθενά!

και εγώ με το σύστημα android έχω πρόβλημα.

Αν κάνω restart διορθώνεται για 1-2 μέρες και μετά αρχίζει πάλι να έχει τρελά ποσοστά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα σας από χθες! Μετά από αρκετά χρόνια με ναυαρχίδες LG και κάτι μήνες από το τελευταίο μου Sony (ZUltra), έκανα την επιστροφή. :p

5.1.1 out of the box, screen protector μέσα στη συσκευασία αλλά για ακουστικά ούτε λόγος.

 

Έβαλα tempered μπρος πίσω, περιμένω τη θήκη για να αρχίσω να το δουλεύω (ναι, τόσο ψείρας :X ) να του περάσω και την 6άρα και έρχομαι δριμύτερος. Προς το παρόν, το μόνο που με χαλάει είναι τα κουμπιά στο πλάι, θεωρούσα καλύτερα τα πίσω της LG ενώ θα ήθελα αυτά της αυξομείωσης της έντασης ένα τσακ πιο πάνω.

 

Οποιαδήποτε συμβουλή/πρόταση γενικά για το κινητό ευπρόσδεκτη.

 

:)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα σας από χθες! Μετά από αρκετά χρόνια με ναυαρχίδες LG και κάτι μήνες από το τελευταίο μου Sony (ZUltra), έκανα την επιστροφή. :p

5.1.1 out of the box, screen protector μέσα στη συσκευασία αλλά για ακουστικά ούτε λόγος.

 

Έβαλα tempered μπρος πίσω, περιμένω τη θήκη για να αρχίσω να το δουλεύω (ναι, τόσο ψείρας :X ) να του περάσω και την 6άρα και έρχομαι δριμύτερος. Προς το παρόν, το μόνο που με χαλάει είναι τα κουμπιά στο πλάι, θεωρούσα καλύτερα τα πίσω της LG ενώ θα ήθελα αυτά της αυξομείωσης της έντασης ένα τσακ πιο πάνω.

 

Οποιαδήποτε συμβουλή/πρόταση γενικά για το κινητό ευπρόσδεκτη.

 

:)

 

Καλορίζικο! Τα κουμπιά στο πλαί, εκτός της περίεργης θέσης, έχουν και περίεργη αίσθηση. Στην αρχή νόμιζα ότι είχε πρόβλημα η συσκευή μου. Μετά , με τη χρήση μαλάκωσαν κάπως. Για θήκη σου προτείνω τη λεπτή της orzly .

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλό ριζικο

Εμένα η οθόνη μου τρώει την μπαταρία με 29% στην μέση το βάζω γιατί στο τέρμα - είναι πολύ σκοτεινή

Link to comment
Share on other sites

και εγώ νέος κάτοχος μαύρου Z5 εδώ και 2 μέρες και αυτό που έχω να πω είναι ότι μου άρεσε πάρα πολύ το πως φαίνονται στην οθόνη του τα full HD video που εχω, πραγματικά τρομερη απεικόνιση!:D
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

και εγώ νέος κάτοχος μαύρου Z5 εδώ και 2 μέρες και αυτό που έχω να πω είναι ότι μου άρεσε πάρα πολύ το πως φαίνονται στην οθόνη του τα full HD video που εχω, πραγματικά τρομερη απεικόνιση!:D

Μερικές φορές, νομίζεις ότι θα πεταχτούν από την οθόνη. Όντως, η απεικόνιση είναι πλύ καλή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τρομερό κινητό μπορεί το δικό μου να μην τα πάει καλά με τα sth30 αλά με αλά ακουστικά πετάει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Για να μην διαβαζω 90 σελιδες και να βρω αυτο που ζηταω σας ρωτω:

 

- Το ηχειο ειναι καθαρο και δυνατο, γιατι ακουω πολυ μουσικη?

 

- Η μπαταρια κραταει 2 μερες μετριας χρησης?

 

- Εχουν εμφανιστει προβληματα? πχ να ζεσταινεται, να κολαει η οτιδηποτε αλλο?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Για να μην διαβαζω 90 σελιδες και να βρω αυτο που ζηταω σας ρωτω:

 

- Το ηχειο ειναι καθαρο και δυνατο, γιατι ακουω πολυ μουσικη?

 

- Η μπαταρια κραταει 2 μερες μετριας χρησης?

 

- Εχουν εμφανιστει προβληματα? πχ να ζεσταινεται, να κολαει η οτιδηποτε αλλο?

 

Ευχαριστω.

 

Το ηχειο του ειναι καθαρο και αρκετα δυνατο, οχι ομως και πολυ δυνατο.

Γενικα δεν προβληματιζει, αλλα αν ψαχνεις κατι κορυφαιο, κορυφαιο δεν το λες.

Με μετρια χρηση θα σε βγαλει 2 μερες, αυτα ομως ειναι καπως σχετικα και εξαρτωνται απο πολλους παραγοντες.

 

Προβληματα γενικα δεν υπαρχουν (hw δηλαδη).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είναι από Αθήνα και δίνει orzly θήκη, ας με ενημερώσει με ΠΜ :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είναι από Αθήνα και δίνει orzly θήκη, ας με ενημερώσει με ΠΜ :)

Δεν το πούλησες??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμα τίποτα. Από χθες διάβασα ότι ξεκίνησς το update, οπότε σύντομα θα το έχουμε όλοι.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Hmm...OTA ήρθε,560mb...

 

Ενημερωσε μας για το γνωστο ζητημα του bt!!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε μας για το γνωστο ζητημα του bt!!:)

 

ειμαι και εγω περίεργος...το αφήνω 2-3 μέρες για warm-up και ενημερώνω! :wink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ ακόμα τίποτα. Από χθες διάβασα ότι ξεκίνησς το update, οπότε σύντομα θα το έχουμε όλοι.

 

φλάσαρε την ιταλική (IT generic) ...ουτε bloatware και τα updates ερχονται πρωτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι update είναι αυτό ρε παιδιά γιατί έχω χάσει επεισόδια ?

 

Εχει security updates και επαναφερει και το Stamina mode

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...