Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

 

εχει φορέσει κανενας την έκδοση central europe 5;

 

Θα την φορεσω σε παλια εκδοση (5αρα) για να κανω backup τα DRM Keys και ελεγα να μην ξαναφλασαρω την Customised GR που φοραω ήδη, αλλά να κάνω ενα update μεσα απο το companion.

 

1) Τι λετε; Θα εχω κανενα πρόβλημα με την λειτουργία της συσκευής στα ελληνικά δίκτυα;

 

2) Η Branded της Cosmote τι παραπάνω έχει; Ενδέχεται να έχω καλύτερο σήμα με αυτήν απο ότι με κάποια άλλη;

1) Δεν θα εχεις κανενα προβλημα με τη λειτουργια. Ισως ομως να μην μπορεις να στειλεις 1sms με 160χαρακτηρες και να σε περιοριζει με ποιο λιγους. Αυτο μπορεις να το λυσεις με καποια αλλη εφαρμογη απο το play. Αν δεν εχει προβλημα με τα sms βαλε οποια θες.

2) Η branded της cosmote οπως και ολες οι branded εχουν καποιες <<αχρηστες>> εφαρμογες του παροχου, επισης οταν υπαρχει καποιο update λογισμικου θα πρεπει να περιμενεις τον παροχο να τροποποιησει το λογισμικο (δηλ να βαλει τη σαβουρα του) και μετα θα βγαλει διαθεσιμο το update για τη συσκευη σου. Θεμα με καλυτερο ή χειροτερο σημα δικτυου δεν υπαρχει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θεμα: μπαταρία

 

τρομερή βελτίωση με το forcedoze...

 

μετά απο πολύ καιρό, φτάνω πάλι βράδυ με 30-40% μπαταρία :up:

Link to comment
Share on other sites

θεμα: μπαταρία

 

τρομερή βελτίωση με το forcedoze...

 

μετά απο πολύ καιρό, φτάνω πάλι βράδυ με 30-40% μπαταρία :up:

 

To Stamina δεν βοηθάει?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν το Ζ5 που πουλαει η Vodafone ειναι branded?

 

Φυσικα και ειναι...Ειδικα της Vodafone

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

θεμα: μπαταρία

 

τρομερή βελτίωση με το forcedoze...

 

μετά απο πολύ καιρό, φτάνω πάλι βράδυ με 30-40% μπαταρία :up:

 

καλησπερα

εισαι RΟΟΤ ? στο PlayStore λεει οτι θελει ROOT....

ποια εκδοση φορας και πως το εκανες ROOT

 

thx

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εισαι RΟΟΤ ? στο PlayStore λεει οτι θελει ROOT....

ποια εκδοση φορας και πως το εκανες ROOT

 

thx

 

Οχι οχι δεν ειμαι. Σου λεει οταν το ανοιξεις να ριξεις μια εντολή απο ADB και μετά δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι δεν ειμαι. Σου λεει οταν το ανοιξεις να ριξεις μια εντολή απο ADB και μετά δουλευει μια χαρα.

 

που το βρισκεις το ADB?στο κινητο ή στον υπολογιστη?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Είναι στα Settings του Home Launcher!

 

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2016/03/Concept_4-315x560.png

Που είναι αυτό στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό στα ελληνικά

 

Πάτα σε μια κενή περιοχή της οθόνης σου, κατόπιν το κουμπί Ρυθμίσεις και θα το βρείς κάτω κάτω στην ενότητα Συνθετες Ρυθμίσεις ως "Διπλό πάτημα για αναστολή".

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου

Ετσι δεν θα το κλείνω από το κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Το double tap for sleep δεν λειτουργεί με την θήκη Smart Style Window Cover

Δουλευει ομως με το fingerprint?

Δηλαδη μετα, ξεκλειδωνει με το αποτυπωμα?

Η αναβαθμιση μου εχει ερθει, αλλα θα την κανω το ΣΚ , μαζι με καθαρη εγκατασταση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει ομως με το fingerprint?

Δηλαδη μετα, ξεκλειδωνει με το αποτυπωμα?

Η αναβαθμιση μου εχει ερθει, αλλα θα την κανω το ΣΚ , μαζι με καθαρη εγκατασταση.

 

Δεν γνωρίζω τι παίζει με το δαχτυλικό, δεν το χρησιμοποιώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι παίζει με το δαχτυλικό, δεν το χρησιμοποιώ!

Αν ξερει καποιος αλλος τοτε, γιατι το δακτυλικο λειτουργει, ως τωρα, ΜΟΝΟ αν η οθονη εχει κλειδωθει με το κουμπι. Αλλιως, ζηταει κωδικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως λειτουργεί το fingerprint είτε πατήσω το κουμπί είτε την οθόνη, τώρα το δοκίμασα και λειτουργεί κανονικά
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως λειτουργεί το fingerprint είτε πατήσω το κουμπί είτε την οθόνη, τώρα το δοκίμασα και λειτουργεί κανονικά

Ωραία. Γιατί μέχρι τώρα, αν κλείδωνα την οθόνη με άλλο τρόπο εκτός από το κουμπί (πχ και ο nova launcher έχει επιλογή για double tap to sleep) , μετά δεν δέχεται το αποτύπωμα, αλλά ζητάει κωδικό. Ώρα για να επιστρέψω στον μαμά launcher! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμά launcher δουλεύει το αποτύπωμα μετά από διπλό tap. Με nova εξακολουθεί να ζητάει password. Μόλις το δοκίμασα. Επιστροφή στον Sony launcher και από μένα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Γνωρίζουμε πως μπορω να απενεργοποιησω την ομαδοποιηση των ειδοποιήσεων;

 

Πχ αν εχω 5 ειδοποιήσεις στο twitter, στην γραμμή ειδοποιήσεων εμφανίζεται μονο ένα εικονιδιο. Εγω θελω να εμφανίζονται και τα 5.

 

;)

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στον Home Launcher (π.χ Stock ή Nova) ή στο Notification Area που είναι η πάνω γραμμή που δείχνει το σήμα κ.λπ.?

Στην notification area, στο πανω μέρος της οθόνης.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Στην notification area, στο πανω μέρος της οθόνης.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό που ζητάς, αλλά αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο, ας βοηθήσει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγώ νομίζω γίνεται τουλάχιστον stock.

Κα δεν θα το έβρισκα χρήσιμο εδω που τα λέμε,ουτε καλαίσθητο.

Δηλαδη θα εχω 10 μηνύματα απο μια εφαρμογη και θα μου γέμιζε όλη τη μπάρα πάνω με ίδιο widget notifications X 10 φορές.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...