Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι με το S το 8.4 εδώ και 1,5 χρόνο, το οποίο το χρησιμοποιώ και ως τηλέφωνο και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Φαντάζομαι πως και το S 2 θα προσφέρει αν όχι καλύτερη τουλάχιστον την ίδια εμπειρία χρήσης, οπότε μην το φοβάσαι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ. Πάντως πρέπει να παρατηρήσω τον περίεργο δρόμο που ακολουθεί n Samsung τον τελευταίο καιρό κυρίως όσον αφορά το S pen, την μπαταρία, και την μνήμη. Σκεφτείτε όλους εμάς που χρησιμοποιούμε τα προιόντα της για την εργασία μας πόσο πιο χαρούμενη θα είμασταν εάν το S2 8 είχε κυρίως S Pen, αποσπώμενη μπαταρία και τον επεξεργαστή του Note 5
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Πάντως πρέπει να παρατηρήσω τον περίεργο δρόμο που ακολουθεί n Samsung τον τελευταίο καιρό κυρίως όσον αφορά το S pen, την μπαταρία, και την μνήμη. Σκεφτείτε όλους εμάς που χρησιμοποιούμε τα προιόντα της για την εργασία μας πόσο πιο χαρούμενη θα είμασταν εάν το S2 8 είχε κυρίως S Pen, αποσπώμενη μπαταρία και τον επεξεργαστή του Note 5

 

ποσο δικιο εχεις.ειχε βγαλει το tab active με αποσπωμενη μπαταρια.πληρης ελευθερια.αλλα τοσο λεπτα που τα φτιαχνει μαλλον δεν υπαρχει περιθωριο για κατι τετοιο.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η λειτουργία screen mirroring? Στα φτηνότερα μοντέλα το έχουν βγάλει...

 

Ναι υπάρχη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το υποστηρίζει, γιατί δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις :

http://www.samsung.com/ie/support/skp/faq/1057791

 

Άκυρο. Το mirroring στο S2 βρίσκεται στην μπάρα ειδοποιησεων αλλά δεν κατάφερα να το συνδέσω με το Note 3.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε! Έχει δει κανένας ταινία σε fullHD να μας πει πως είναι; πως προσαρμόζεται στην οθονη;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Πάντως πρέπει να παρατηρήσω τον περίεργο δρόμο που ακολουθεί n Samsung τον τελευταίο καιρό κυρίως όσον αφορά το S pen, την μπαταρία, και την μνήμη. Σκεφτείτε όλους εμάς που χρησιμοποιούμε τα προιόντα της για την εργασία μας πόσο πιο χαρούμενη θα είμασταν εάν το S2 8 είχε κυρίως S Pen, αποσπώμενη μπαταρία και τον επεξεργαστή του Note 5

 

Ο κολλητος μου εδω και δυο χρονια εχει το galaxy note pro 12.2 για βασική του χρηση ομιλια και τα λοιπα οπου πηγαίνει το κουβαλάει μαζι του! Ομιλια με handsfree και bluetooth εννοείται και σαν δευτερο κινητο εχει ενα πολυ απλο οπου ειναι της δουλειας του

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε! Έχει δει κανένας ταινία σε fullHD να μας πει πως είναι; πως προσαρμόζεται στην οθονη;

 

Αν ειναι wide screen η ταινία εχει τις μαυρες μπαρες πανω κάτω. Υπαρχει επιλογή να το κανεις full screen αλλα σου κόβει πληροφοριες αριστερα-δεξια.Σαν ποιοτητα ειναι φανταστική. Πάντως εγω δν ξαναγυρναω σε wide screen tablet, δεν βολευει καθόλου.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει (όπως έχετε διαπιστώσει) ένα πλεονέκτημα που δεν είχα φανταστεί στις παλιές μου ταμπλέτες και άμα το συνηθίσεις δυσκολεύεσαι να επιστρέψεις πίσω: Οι υπότιτλοι δεν κρύβουν την ταινία...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει γράψει στα σχόλια του skroutz πώς το s2 έχει μεγάλο πρόβλημα και να μην το πάρει κανείς γιατί θα υποφέρει όπως παθαίνει και ο ίδιος από ότι λέει...το ονομάζει "reboot loop with tab s2" και λέει πως όποιος το ψάξει με αυτές τις λέξεις στο ίντερνετ θα καταλάβει και θα δει πολλά παράπονα χρηστών..εγώ που το έψαξα το βρίσκω για το tab 2 και όχι για το tab s2...γνωρίζει κάποιος κάτι;

Εύχομαι σε όλους καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα και πολλά χαμόγελα...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει γράψει στα σχόλια του skroutz πώς το s2 έχει μεγάλο πρόβλημα και να μην το πάρει κανείς γιατί θα υποφέρει όπως παθαίνει και ο ίδιος από ότι λέει...το ονομάζει "reboot loop with tab s2" και λέει πως όποιος το ψάξει με αυτές τις λέξεις στο ίντερνετ θα καταλάβει και θα δει πολλά παράπονα χρηστών..εγώ που το έψαξα το βρίσκω για το tab 2 και όχι για το tab s2...γνωρίζει κάποιος κάτι;

Μην ακούς τι λέει ο κάθε πικραμένος. Το πρόβλημα που αναφέρει είχε παρουσιαστεί στο TAB 2 και σε μερικά TAB PRO 8.4. Το ΤΑΒ S2 μέχρι στιγμής είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ απροβλημάτιστο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση (συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη). Η ταμπλέτα συνδέεται με TV μέσω καλωδίου USB to HDMI;
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα σε ξένο site της samsung ότι το s2 έχει την 5.1.1 ενώ το δικό μου (Ελληνικό 9.7') έχει την 5.0.2 και δεν μου βγάζει κάποια αναβάθμηση. Εσάς πια έκδοση έχει; Ξέρετε κάτι για αναβάθμηση σε 6; Edited by ioterl
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει βγάλει αναβάθμιση. Λες και το έχει παρατήσει
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει βγάλει αναβάθμιση. Λες και το έχει παρατήσει

Έχει βγει ήδη η 5.1.1 (Καναδά). Οποιος βιάζεται την κατεβάζει και την περνάει με odin, χωρίς να έχει θέμα με εγγυηση. Επισης για το πρώτο τρίμηνο του 2016 είναι προγραμματισμενη και η μετάβαση σε Marshmallow.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Φοβόμουν ότι θα έμενε στην 5.0.2. Είναι το καλύτερο τάμπλετ που έχω πιάσει (περιλαμβανομένου και του iPad air2) και ήθελα να έχει την Μ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Φοβόμουν ότι θα έμενε στην 5.0.2. Είναι το καλύτερο τάμπλετ που έχω πιάσει (περιλαμβανομένου και του iPad air2) και ήθελα να έχει την Μ

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, το πιο πρακτικό όμως είναι σίγουρα! Στην περίπτωση μου, έχω καταργήσει πλήρως το laptop. Για βαρια χρήση χρησιμοποιώ Deskop και για οποιαδήποτε άλλη χρήση το Tab s2. Ειδικά το 8ιντσο είναι "ενα τίποτα" σε μέγεθος/βάρος και μπορώ να το κουβαλάω οπουδήποτε μαζί μου. Αν είχαν ενσωματώσει και τον exynos 7420 από το s6/note 5 θα μιλούσαμε για ένα tablet εκτός κάθε συναγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, το πιο πρακτικό όμως είναι σίγουρα! Στην περίπτωση μου, έχω καταργήσει πλήρως το laptop. Για βαρια χρήση χρησιμοποιώ Deskop και για οποιαδήποτε άλλη χρήση το Tab s2. Ειδικά το 8ιντσο είναι "ενα τίποτα" σε μέγεθος/βάρος και μπορώ να το κουβαλάω οπουδήποτε μαζί μου. Αν είχαν ενσωματώσει και τον exynos 7420 από το s6/note 5 θα μιλούσαμε για ένα tablet εκτός κάθε συναγωνισμού.

 

Kαι τωρα <σφαιρα> παει φιλε μου....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...