Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Ο φορτιστής του tab s2 δίνει στην έξοδο 2Α. Του Note αποκλείεται (νομίζω) να δίνει παραπάνω. Το θέμα είναι να μην δίνει παραπάνω Amper από όσα δίνει ο εργοστασιακός (για να μην έχεις κάποιο πρόβλημα).

Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια! :)

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy Note 4 Exynos

Samsung Galaxy Tab S2 9.7" LTE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Ο φορτιστής του tab s2 δίνει στην έξοδο 2Α. Του Note αποκλείεται (νομίζω) να δίνει παραπάνω. Το θέμα είναι να μην δίνει παραπάνω Amper από όσα δίνει ο εργοστασιακός (για να μην έχεις κάποιο πρόβλημα).

 

Μην μπερδεύεστε με τα αμπέρ των φορτιστών. Ο φορτιστής 2Α δεν δίνει με το ζόρι 2Α! Απλά μπορεί να δώσει μέχρι 2Α. Αν μια συσκευή θέλει για φόρτιση 1,5Α και την βάλεις σε φορτιστή 1Α, τότε ο φορτιστής ζορίζεται (και ζεσταίνεται περισσότερο) και αργεί η φόρτιση. Αν την βάλεις σε φορτιστή 2Α, αυτή θα τραβάει το 1,5Α που θέλει, τα οποία ο φορτιστής θα τα δίνει πιο άνετα. Μάλιστα, αν κάποιος κάνει χρήση της συσκευής κατά την διάρκεια της φόρτισης, είναι καλό να είναι πιο μεγάλος ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Στις μέρες μας η μπαταρία δεν είναι πρόβλημα. Πάρτε ένα powerbank. Επίσης δεν υπάρχει λόγος να δίνετε παραπάνω λεφτά για ταμπλέτες με 3g όταν υπάρχουν τα mifi και η δυνατότητα να μπαίνεις από το κινητό. Πάντως εγώ με το 8αρι wifi δεν έχω παράπονο από την μπαταρία. Μου κρατάει ελάχιστα λιγότερο από όσο μου κραταγε το tab pro

 

Φίλε αξίζει η μετάβαση από το PRO tab 8.4 στο s2 γιατί μια μέρα στο plaisio που έβαλα με otg trailer από ταινίες στο s2 και έκανε κολληματακια ενώ στο PRO tab όχι ούτε και στο note 3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αξίζει η μετάβαση από το PRO tab 8.4 στο s2 γιατί μια μέρα στο plaisio που έβαλα με otg trailer από ταινίες στο s2 και έκανε κολληματακια ενώ στο PRO tab όχι ούτε και στο note 3

Καμία σχέση δεν έχουν οι δύο ταμπλέτες. Έχεις δει ποτέ μηδενικό lag σε συσκευή; Το tab pro ήταν αρκετά ενοχλητικό σε αυτό τον τομέα. Εδώ όλα δουλεύουν άψογα.. Η οθόνη κλασεις ανώτερη και η αναλογία 4:3 πολύ πιο βολική για Web browsing κλπ. Αυτή τη στιγμή έχω μέσα στη συσκευή 200+ εφαρμογές και η απόκριση είναι σαν να μην έχω καμία!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αξίζει η μετάβαση από το PRO tab 8.4 στο s2 γιατί μια μέρα στο plaisio που έβαλα με otg trailer από ταινίες στο s2 και έκανε κολληματακια ενώ στο PRO tab όχι ούτε και στο note 3

 

Πριν από το s2 9,7 είχα το pro 8,4. Σε διαβεβαιώνω ότι ενώ το pro ήταν άψογο, το s2 είναι καλύτερο σε όλα. Αν το χρησιμοποιήσεις για λίγο, δεν θα θέλεις να πιάσεις τίποτα άλλο. Ακόμα και το ipad δείχνει λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Πώς απεγκαθιστούμε τις εφαρμογές Microsoft που ήρθαν μαζί με την ταμπλέτα;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

συμπερασμα οτι δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα! Ευχαριστω πολυ!

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy Note 4 Exynos

Samsung Galaxy Tab S2 9.7" LTE

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς, μόνο με root. Η μόνη εναλλακτική είναι να τις κάνεις disable..

 

Μα ποιος στην ευχή τους είπε ότι θέλουμε αυτές τις τεράστιες εφαρμογές στην ταμπλέτα;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τίνος είναι η επιλογή. Δεν μπορεί ένας κατασκευαστής να μας φορτώνει τέσσερις τέτοιου τύπου εφαρμογές και να μην μας επιτρέπει να τις απεγκαταστήσουμε.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για δεύτερη φορά σε δέκα μέρες, μου τρώει μπαταρία μια app η οποία στην ελληνική εγκατάστασή μου λέγεται «διακομιστής μέσων». Γνωρίζει κανείς τι είναι; Φαίνεται ότι δουλεύει διαρκώς στο παρασκήνιο ακόμα και αν η ταμπλέτα είναι σε ύπνο και σταματά μόνο αν την κλείσω (την ταμπλέτα). Όταν δηλ. την ανοίξω ξανά δεν ανοίγει η εφαρμογή. Την πρώτη φορά που έγινε αυτό, μέσα σε δύο περίπου ώρες πήγε την ταμπλέτα από το 100% στο 15%, ενώ ήμουν σε sleep mode. Να θυμίσω ότι η ταμπλέτα μου είναι 3G, αν αυτό λέει κάτι.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να την κλείσω με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, μπορώ. Ήθελα να μάθω τι κάνει και γιατί αρχίζει να λειτουργεί τρώγοντας μπαταρία.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να πάρω την επίσημη θήκη για το 8αρι. Εχω την Wifi έκδοση. Απ οτι βλέπω η θήκη στην wifi έκδοση είναι ακριβότερη από την θήκη της 4g έκδοσης. Ξέρετε τι διαφορές έχουν μεταξύ τους?
Link to comment
Share on other sites

Πού στην ευχή είναι η προσθήκη χρηστών;

Κατέβασε την notification bar και δεξια δίπλα στο settings έχει ενα ανθρωπάκι.πατα εκει και θα το δεις

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως η πλοηγηση με τον stock browser ειναι απολαυση αν βάλετε την τελευταια εκδοση που εχει βγει που για τα τηλέφωνα( s7,s6 κλπ) αλλα δουλευει Αγογα και στo tablet...και αν θελετε κατεβαζετε και ενεργοποιειτε και το adblock fast https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rocketshipapps.adblockfast και κοβετε και τις διαφημισεις..:) Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη φορά σε δέκα μέρες, μου τρώει μπαταρία μια app η οποία στην ελληνική εγκατάστασή μου λέγεται «διακομιστής μέσων». Γνωρίζει κανείς τι είναι; Φαίνεται ότι δουλεύει διαρκώς στο παρασκήνιο ακόμα και αν η ταμπλέτα είναι σε ύπνο και σταματά μόνο αν την κλείσω (την ταμπλέτα). Όταν δηλ. την ανοίξω ξανά δεν ανοίγει η εφαρμογή. Την πρώτη φορά που έγινε αυτό, μέσα σε δύο περίπου ώρες πήγε την ταμπλέτα από το 100% στο 15%, ενώ ήμουν σε sleep mode. Να θυμίσω ότι η ταμπλέτα μου είναι 3G, αν αυτό λέει κάτι.

Μια από τα ίδια με tab s2 4G ...συνεβει μετά το update 2-3 φορές . Επιστρέφω στην παλιά απροβλημάτιστη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

χμ... θα μείνω να δω πως πάει, σε αναμονή και της 6.0... Αφού δεν αργεί, δεν ξέρω αν αξίζει η υποβάθμιση.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

χμ... θα μείνω να δω πως πάει, σε αναμονή και της 6.0... Αφού δεν αργεί, δεν ξέρω αν αξίζει η υποβάθμιση.

Κάτσε να δεις πρώτα την MM στο tab s2 και μετά θα κρίνουμε αν πραγματικά αποτελεί αναβάθμιση . Σε αρκετά κινητά/tablets δυστυχώς υπήρξαν κάκιστες υλοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις το φαινομενο σε portrait θεση με ανοκτο πχ browser ή fb οταν κάνουμε γρηγορο scrolling να βλεπουμε ελαφρως κυματοειδη εικόνα?

 

Δεν ξερω αν μπορειτε να καταλαβετε στο videaki

 

https://youtu.be/JQN_gZ4u6bY

 

Πηρα samsung και εχω απο βδομαδα ραντεβου με τεχνικο για απομακρυσμενο ελεγχο.

 

Στο xda υπαρχει αντιστοιχο θεμα

http://forum.xda-developers.com/tab-s2/help/tab-s2-display-issue-t3196542

 

Επίσης κατι αντιστοιχο διαβασα και για το note 10.1 2014

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...