Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Μια ερώτηση

Το κινητό είναι DUal Sim ACtive????

να δουλεύουν συγχρόνως και οι δυο sim????

 

Το dual Sim active σημαίνει να μιλάς στην μια κάρτα και να δέχεσαι κλήσεις στην δεύτερη, δεν νομίζω να υποστηρίζει κάτι τέτοιο το mi4c

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το dual Sim active σημαίνει να μιλάς στην μια κάρτα και να δέχεσαι κλήσεις στην δεύτερη, δεν νομίζω να υποστηρίζει κάτι τέτοιο το mi4c

 

Dual sim standby είναι παιδιά.

 

Έχετε δίκιο παιδιά, το έκανα edit.

 

Όποιος έχει παραλάβει ας κοιτάξει λίγο στο

 

/sys/android_camera/sensor

 

Για να δούμε αν φαίνεται τι κάμερα φοράει!! (Ανοίγετε το αρχείο σαν κείμενο)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο παιδιά, το έκανα edit.

 

Όποιος έχει παραλάβει ας κοιτάξει λίγο στο

 

/sys/android_camera/sensor

 

Για να δούμε αν φαίνεται τι κάμερα φοράει!! (Ανοίγετε το αρχείο σαν κείμενο)

 

δεν θα πρέπει να πουν επίσης και από που το πήραν για είναι πιο σίγουρο ;

(αν όντως υπάρχουν παρτίδες με διαφορετικές κάμερες)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πρέπει να πουν επίσης και από που το πήραν για είναι πιο σίγουρο ;

(αν όντως υπάρχουν παρτίδες με διαφορετικές κάμερες)

 

Σωστός αλλά και πάλι πιστεύω είναι random. Δηλαδή ας πούμε εάν κάποιος πήρε από vickmal και έχει Sony Sensor, δεν σου εγγυάται κάνεις ότι εάν πάρεις κι εσύ μετά από χ μέρες θα πέσεις πάλι στην ίδια παρτίδα.

 

Ίσως όμως με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσαμε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα ακόμη και μη ασφαλές.

 

Ας μας πει κάποιος με τη συσκευή στα χέρια του εάν υπάρχει το αρχείο σε εκείνο το path γιατί στο xda κάποιος μου έγραψε πως δεν υπάρχει εκεί που του είπα :|

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Xθες το παρήγγειλα απο Vickmall το 2GB-16GB στα 214.36 ευρώ.

Πληρωμή με πιστωτική Mastercard Πειραιώς μέσω PayPal.

 

:dance:

Link to comment
Share on other sites

Xθες το παρήγγειλα απο Vickmall το 2GB-16GB στα 214.36 ευρώ.

Πληρωμή με πιστωτική Mastercard Πειραιώς μέσω PayPal.

 

:dance:

 

Εγώ σήμερα το 32αρι 3gb ram σε μπλε από vickmall. Πιστεύω η αναμονή να αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το μπλε δεν θα σου ερθει αμεσα. Δεν τα εχουν αυτα τα χρωματα απο οσο εχω ακουσει. Εγω σε μαυρο το 32αρι απο vickmall σημερα παρηγγειλα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το μπλε δεν θα σου ερθει αμεσα. Δεν τα εχουν αυτα τα χρωματα απο οσο εχω ακουσει. Εγω σε μαυρο το 32αρι απο vickmall σημερα παρηγγειλα.

 

Υποτίθεται ότι είναι in stock. Έτσι γράφουν. Θα δούμε αύριο-μεθαύριο:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι? Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με android και επειδη το εχω παραγγειλει για τη γυναικα μου, η οποια τωρα εχει ενα android alcatel, υπαρχει καποιος τροπος(application) που να κανει back up sms, επαφες, viber μηνυματα, φωτογραφιες? Ετσι ωστε με το που παρει το mi4c να τα επαναφερει με ενα συγχρονισμο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι? Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με android και επειδη το εχω παραγγειλει για τη γυναικα μου, η οποια τωρα εχει ενα android alcatel, υπαρχει καποιος τροπος(application) που να κανει back up sms, επαφες, viber μηνυματα, φωτογραφιες? Ετσι ωστε με το που παρει το mi4c να τα επαναφερει με ενα συγχρονισμο?

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει μία ενιαία λύση ακόμα στο Android

Για τα sms μπορεί να το κάνει με το SMS Backup & Restore

Επαφές να τις κάνει συγχρονισμό με τον Google λογαριασμό και θα συγχρονιστούν αυτόματα μόλις εισάγει τον ίδιο και στη νέα συσκευή

Για Viber χρειάζεται root, έχω φτιάξει έναν σχετικό οδηγό εδώ

Για φωτογραφίες αν δεν χρησιμοποιεί ήδη κάποια εφαρμογή όπως Google Photos, Dropbox κλπ τότε μπορεί να το κάνει με την βοήθεια SD ή μέσω σύνδεσης με τον υπολογιστή

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι? Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με android και επειδη το εχω παραγγειλει για τη γυναικα μου, η οποια τωρα εχει ενα android alcatel, υπαρχει καποιος τροπος(application) που να κανει back up sms, επαφες, viber μηνυματα, φωτογραφιες? Ετσι ωστε με το που παρει το mi4c να τα επαναφερει με ενα συγχρονισμο?

 

για επαφές αν τις εχεις στο google Περασμένες θα περασουν αυτόματα ειδάλως μέσω bluetooth υποστηρίζει το android μεταφορα στο καινούριο. Για τα sms εγω χρησιμοποιώ μια εφαρμογή την Sms backup + η οποία την βαζεις πρωτα στο alcatel κανεις backup εκει στον λογαριασμό του google και μετα το περνας και στο κανουριο και κανεις restore. Viber νόμίζω τα μηνύματα τα κρατάει στην μνήμη του λογαριασμού στους server τους αυτόματα. Αν μπεις στο νεο τηλεφωνο και βαλεις το viber πρεπει να σου βγαλει τις παλιες συνομιλίες. Φωτογραφίες με το χερι στο Pc αντιγραφή και μετα στο νεο κινητο.

 

Δεν ξερω αν βοήθησα...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

για επαφές αν τις εχεις στο google Περασμένες θα περασουν αυτόματα ειδάλως μέσω bluetooth υποστηρίζει το android μεταφορα στο καινούριο. Για τα sms εγω χρησιμοποιώ μια εφαρμογή την Sms backup + η οποία την βαζεις πρωτα στο alcatel κανεις backup εκει στον λογαριασμό του google και μετα το περνας και στο κανουριο και κανεις restore. Viber νόμίζω τα μηνύματα τα κρατάει στην μνήμη του λογαριασμού στους server τους αυτόματα. Αν μπεις στο νεο τηλεφωνο και βαλεις το viber πρεπει να σου βγαλει τις παλιες συνομιλίες. Φωτογραφίες με το χερι στο Pc αντιγραφή και μετα στο νεο κινητο.

 

 

 

Δεν ξερω αν βοήθησα...

 

 

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει μία ενιαία λύση ακόμα στο Android

Για τα sms μπορεί να το κάνει με το SMS Backup & Restore

Επαφές να τις κάνει συγχρονισμό με τον Google λογαριασμό και θα συγχρονιστούν αυτόματα μόλις εισάγει τον ίδιο και στη νέα συσκευή

Για Viber χρειάζεται root, έχω φτιάξει έναν σχετικό οδηγό εδώ

Για φωτογραφίες αν δεν χρησιμοποιεί ήδη κάποια εφαρμογή όπως Google Photos, Dropbox κλπ τότε μπορεί να το κάνει με την βοήθεια SD ή μέσω σύνδεσης με τον υπολογιστή

 

 

 

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις. Βασικα εγω θα τα κανω ολα γιατι δεν το'χει :) και βασικα εμενα μου αρεσε πολυ το mi4c και δεν κρατηθηκα και ειπα να της παρω ενα δωρακι.

 

Το viber απ'οσο θυμαμαι απ'την τελευταια φορα που αλλαξε κινητο δεν τα ειχε κρατησει στο λογαριασμο της. Ολα χειροκινητα τα ειχα κανει και την προηγουμενη φορα, απλα ειπα μηπως υπαρχει κατι να μου κανει πιο ευκολη τη ζωη (τυπου titanium, helium). Ωραια θα ακολουθησω τις οδηγιες σας λοιπον και λογικα θα πανε ολα ΟΚ, χωρις γκρινια αυτη τη φορα…

Link to comment
Share on other sites

edit. Dual Standby!

 

Παθών και εγώ, σήμερα 6η μέρα που έφτασε Ελλάδα αλλά ακόμα δεν φαίνεται στα ΕΛΤΑ... Νομίζω είναι στη φάση που δεν έχουν ανοίξει ακόμα τους σάκους.

 

Μ@ΜΩ τα ΕΛΤΑ μου :angry:

 

Ναι, περιμενω κι εγω ένα letv κι εχει αφιχθη εδώ και μερες. Να κανω μια προβλεψη? Σημερα μεσάνυχτα θα δουμε κλείσιμο από ΕΛΤΑ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση t9 και πληκτρολογιο τηλεφωνου εχει το κινητο? ( πληκτρολογιο τηλεφονου εννοο οπως ηταν τα πληκτρα του 3110 σε ψηφιακη μορφη).
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση t9 και πληκτρολογιο τηλεφωνου εχει το κινητο? ( πληκτρολογιο τηλεφονου εννοο οπως ηταν τα πληκτρα του 3110 σε ψηφιακη μορφη).

 

οποιο πληκτρολογιο θες βαζεις...android ειναι:shifty:

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Ναι, περιμενω κι εγω ένα letv κι εχει αφιχθη εδώ και μερες. Να κανω μια προβλεψη? Σημερα μεσάνυχτα θα δουμε κλείσιμο από ΕΛΤΑ... ;)

Letv ε; Να μια συσκευή που θα ήθελα να δω από κοντά :o

 

ΕΛΤΑ Tracking δεν βλέπω τίποτα, Αύριο πρωί θέλω να πιστεύω θα δούμε πρόοδο..

Link to comment
Share on other sites

Από Τετάρτη είναι Ελλάδα και ακόμη Στα γ@μημεν@ ΕΛΤΑ να ανοίξουν τ σάκο..πιο γρήγορα θα μ ήρθε από Κίνα στην τελική

 

Υπάρχουν και χειρότερα!... Εμένα είναι από Τρίτη. Τα σχόλια περιττεύουν νομίζω..@$#$#@!#@!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε Ελλάδα,θέλω να πιστεύω σε 2-3 μέρες θα το χω και θα ενημερώσω για ότι θέλετε μιας και θα το κρατήσω για κανα δεκαήμερο το συγκεκριμένο :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε Ελλάδα,θέλω να πιστεύω σε 2-3 μέρες θα το χω και θα ενημερώσω για ότι θέλετε μιας και θα το κρατήσω για κανα δεκαήμερο το συγκεκριμένο :)

 

Κάτσε φιλαράκι, μπες στην ουρά :) Κι εγώ από την προηγούμενη Τρίτη έφτασε εδώ αλλά ακόμα δεν άνοιξαν το σάκο..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε Ελλάδα,θέλω να πιστεύω σε 2-3 μέρες θα το χω και θα ενημερώσω για ότι θέλετε μιας και θα το κρατήσω για κανα δεκαήμερο το συγκεκριμένο :)

 

9 μέρες είναι στο αεροδρόμιο εμένα.. 10/10/2015

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...