Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψάχνω έναν adapter usb micro - usb type c αλλά τα μόνα που βρίσκω στο ebay είναι τα usb 3.1 type c ενώ η συσκευή έχει usb type c 1..θα υπάρχει κάποιο θέμα ασυμβατότητας ή προχωράω άφοβα στην αγορά ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ενώ στην SG με τον tracking number μου λέει ότι είναι στην Ελλάδα από 18/10 στο ELTA track n trace μου βγάζει ότι είναι Σινγκαπύρη. Το ίδιο και μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με ελτα. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω έναν adapter usb micro - usb type c αλλά τα μόνα που βρίσκω στο ebay είναι τα usb 3.1 type c ενώ η συσκευή έχει usb type c 1..θα υπάρχει κάποιο θέμα ασυμβατότητας ή προχωράω άφοβα στην αγορά ?

Για δες και αυτό:

http://www.vickmall.com/100-official-original-xiaomi-micro-usb-to-type-c-adapter-compatible-with-all-devices-oneplus-two-mi4c-letv-zuk-z1-nexus-5x.html

 

Το κινητό είναι άψογο αλλα περιμένα καλύτερα αποτελέσματα στην κάμερα. Η αλήθεια είναι με απογοήτευσε σε αυτο τον τομέα.

Όλες οι φωτο τραβήχτηκαν μέσα στο σπίτι, με φωτισμό χωρις φλας, με φωτισμο και φλας και σε απόλυτο σκοτάδι με φλας.

ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΜΕ M2 NOTE

M2 NOTE >> http://imgur.com/a/cXw81

XIAOMI MI2C >> http://imgur.com/a/bBjXe

Σε σχέση με την κάμερα του ΜΙ4 έχεις εικόνα πια είναι καλύτερη;

 

Όσοι φίλοι παραλαμβάνουν το κινητό να μας λένε πια ρομ έχει και ένα score από το Antutu... γιατί μέχρι τώρα έχω δει τεράστιο εύρος τιμών!!!

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω έναν adapter usb micro - usb type c αλλά τα μόνα που βρίσκω στο ebay είναι τα usb 3.1 type c ενώ η συσκευή έχει usb type c 1..θα υπάρχει κάποιο θέμα ασυμβατότητας ή προχωράω άφοβα στην αγορά ?

 

δε θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι? Λέει fast charging 40% σε 60 λεπτα . αυτό δηλαδή τώρα θεωρήτε γρήγορη φορτηση ? :confused:

Όταν αυτό αντιστοιχεί σε 1200 mah νομίζω είναι πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ στην SG με τον tracking number μου λέει ότι είναι στην Ελλάδα από 18/10 στο ELTA track n trace μου βγάζει ότι είναι Σινγκαπύρη. Το ίδιο και μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με ελτα. Τι παίζει;

 

Σε εμένα ήταν από 13/10 βράδυ σε αυτό το Status που είσαι τώρα, και ξεκόλλησε 19/10 το βράδυ, δεν έχεις νομίζω κανένα πρόβλημα

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο παραλάβαμε και το mi4c του φίλου

Θα κάτσω να το δουλέψω λίγο για να σας πω και εγώ την άποψη μου σε σχέση και με άλλες xiaomi συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει τηνdeveloper την ελληνική Ρομ. 1. Δε έχω 4k και 2 λέει δεν υποστηριζει FM radio αυτή η συσκευή
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει τηνdeveloper την ελληνική Ρομ. 1. Δε έχω 4k και 2 λέει δεν υποστηριζει FM radio αυτή η συσκευή

 

Για το θέμα με το FM Radio είναι κάτι που έχει αναφερθεί στην Xiaomi και θα δώσουν λύση σε κάποια μελλοντική Version (ελπίζω), δες εάν θέλεις εδώ και μπορείς και εσύ να συμπληρώσεις ότι όντως υπάρχει πρόβλημα !!. Προς το παρόν από ότι διάβασα σε κάποια άλλα post στο forum της MIUI στην Stable Version έχουν μια εφαρμογή Online Radio και από εκεί πέρα μάλλον μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο, δεν πιστεύω όμως να παίζει εδώ στην Ελλάδα, πέρα από το ότι αυτή η εφαρμογή θα είναι στα κινέζικα

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι να το αγορασω,εχει ραδιο ή δεν εχει.

 

Θεωρητικά έχει, πρακτικά αυτή την στιγμή σε Developer Version δεν παίζει !!! ίσως μέχρι να το πάρεις να δουλεύει κανονικά, όπως είπα και παραπάνω έχει ανοίξει θέμα στο Site της MIUI και είναι υπό διερεύνηση

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

δεν ανοίγει ο σύνδεσμος ...

 

edit: Αλλαξ πρωτόκολλο και μπήκε. θενξ

 

τι εκανες δλδ?βοηθα και εδω..ουτε εμενα την ανοιγει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τι στιγμή ότι και να κανείς δεν ανοίγει ή σελίδα , έχει πρόβλημα την τελευταία ώρα
Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

στην built-in εφαρμογή sms messaging έχει βρει κανείς πως μπορούμε να το ρυθμίσουμε να στέλνει τα μηνύματα με gsm alphabet και όχι Unicode?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση εδώ μπορούμε να φλασαρουμε cm ας πούμε;

Νομιζω δεν γίνεται στο mi4c .Γίνεται πχ στο mi4 .Εχουν βγάλει ανακοίνωση οτι θα υποστηρίξουν και αλλες συσκευές.Πάντως δεν χρειαζεται cm το κινητό .Σκέψου με την Ρομ που ήρθε το κινητό είχα 1.4 γιγκα Ραμ διαθέσιμα .Με την ελληνική Ρομ έχω 1.9.Εχω την 3γιγα εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη Unofficial CM 12.1 για το Mi4c εδώ, δεν την έχω δοκιμάσει και μάλλον δεν πρόκειται, καθώς πήρα Xiaomi κινητό μόνο και μόνο για το MIUI.
Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά έχει, πρακτικά αυτή την στιγμή σε Developer Version δεν παίζει !!! ίσως μέχρι να το πάρεις να δουλεύει κανονικά, όπως είπα και παραπάνω έχει ανοίξει θέμα στο Site της MIUI και είναι υπό διερεύνηση

Σε ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση.Μολις το αγορασα απο το Vickmall.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

τι εκανες δλδ?βοηθα και εδω..ουτε εμενα την ανοιγει..

 

αντι για https στο συνδεσμο βαλε http χωρίς το s στο τέλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δες και αυτό:

http://www.vickmall.com/100-official-original-xiaomi-micro-usb-to-type-c-adapter-compatible-with-all-devices-oneplus-two-mi4c-letv-zuk-z1-nexus-5x.html

 

 

Σε σχέση με την κάμερα του ΜΙ4 έχεις εικόνα πια είναι καλύτερη;

 

Όσοι φίλοι παραλαμβάνουν το κινητό να μας λένε πια ρομ έχει και ένα score από το Antutu... γιατί μέχρι τώρα έχω δει τεράστιο εύρος τιμών!!!

 

δεν εχω εικόνα για mi4, αλλα εγω περίμενα μεγάλη διαφορά απο το m2 note με αυτα που έλεγαν.

Επίσης εχω την developer ελληνική ROM, 4Κ δεν εχει στο βιντεο, 47000+ έβγαλε στο Antutu η 2GB έκδοση, το FM Radio οπως ανέφερα και απαντήθηκε δεν λειτουργεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τι στιγμή ότι και να κανείς δεν ανοίγει ή σελίδα , έχει πρόβλημα την τελευταία ώρα

 

ανοίγει αν αλάξεις το πρωτόκολλο σε απλό κι όχι σε ασφαλή

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχεται το κινητό τι λεει απο κάμερα γιατί απο τις φωτογραφίες που ανεβασε ο φιλος μας xasta11 απογοητευτικα .... πίστευα οτι θα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες ....
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η συσκευή του φίλου ήρθε με την κινέζικη 7.0.4.0 stable

Δεν έχουμε περάσει ακόμα άλλη ρομ.

Είμασταν κανα δίωρο μαζί και το ψαχούλευα και τώρα το πήρα για 1-2 μέρες.

Σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή για πλαστικό ( σε σχέση με 3-4 αλλά κινέζικα με πλαστικό που χω πιάσει μου αρέσει περισσότερο αυτό )

Δε ξέρω τι ειπώθηκε για την κάμερα αλλά αύριο θα σας ανεβάσω δείγμα κι απο εμένα,εγώ έμεινα αρκετά πιο ευχαριστημένος απο το mi3 και mi4 που είχα

Η μπαταρία αν και δεν έχει γίνει καμία φόρτιση ακόμα , το χω απο της 2 περίπου εως τώρα και κατεβάζω apps απλά για να τσεκάρω,έχω παίξει 2-3 παιχνιδάκια για λίγο,αρκετό fb/youtube και απο 86 που ήταν έχει πάει 42 αυτή την στιγμή ( δεν σημαίνει τίποτα φυσικά μιας και θεωρώ πως με τις φορτίσεις και με τα updates που έρχονται θα στρώσει περισσότερο)

Δεν έχω τσεκάρει ακόμα GPS μιας και ήμουν στην δουλειά και καπάκι στο σπίτι του φίλου για το κινητό,αύριο θα τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

στην built-in εφαρμογή sms messaging έχει βρει κανείς πως μπορούμε να το ρυθμίσουμε να στέλνει τα μηνύματα με gsm alphabet και όχι Unicode?

 

δεν υπάρχει

ή βάζεις άλλο πρόγραμμα ή αν είσαι τυχερός θα βρεις καμιά modded έκδοση του προγράμματος

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχεται το κινητό τι λεει απο κάμερα γιατί απο τις φωτογραφίες που ανεβασε ο φιλος μας xasta11 απογοητευτικα .... πίστευα οτι θα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες ....

 

+ ότι δεν έχει σταθεροποιητή, λίγο να τρέμεις θα βγει κουνημένη (σε χαμηλό φωτισμό).

έχει πάρα πολύ θόρυβο η φωτογραφία, εγω απογοητεύτηκα πραγματικά. Έξω στην μέρα που τράβηξα είναι super, αλλά σε χαμηλό φωτισμό καθόλου καλά αποτελέσματα.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...