Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα το 32αρι από vickmall φοράει τον sony IMX-258...σύμφωνα με αυτό

 

 

Δοκιμάζω τώρα με OTG cable (βρήκα ανταπτοράκι απο usb c σε micro usb) και απλά δεν παίζει........... μιλάμε ότι να ναι.

 

Θα αλλάξω και καμια 2-3 rom πριν το στείλω πίσω πάλι για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασa ένα καινούργιο usb type c/usb 3.1 και δουλεύει μια χαρά βέβαια δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες από txt. γιατί το είδα με html viewer.δεν ξερω αν απάντησαν περί otg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασa ένα καινούργιο usb type c/usb 3.1 και δουλεύει μια χαρά βέβαια δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες από txt. γιατί το είδα με html viewer.δεν ξερω αν απάντησαν περί otg

 

πια rom φοράς?

 

Ευχαριστώ κιόλλας για την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

βασικά από ότι δείχνει fm radio δεν. Όσο και να το ψάχνουμε. Έτσι και αλλιώς εγώ ποτέ δεν έχω βρεί σελίδα official με τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου. Ότι βλέπω είναι απο 3ους. Κρίμα μιας και ήταν ένας λόγος που το αγόρασα. Όχι ο βασικός αλλά τεσπα

 

Εγώ ακόμα περιμένω να αρχίσει κόσμος να δείχνει τι αισθητήρα έχει η κάμερα του. Κάτι μου λέει ότι sony θα έχουν 2 στα 100.

 

Αν έχει προβλήματα με push notifications (τα οποία δουλεύουν είτε μόλις ανοίξετε την οθόνη είτε την εφαρμογή)

 

Αν έχει προβλήματα με screen flickering.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Ααααα και αν κάποιος έχει otg cable αν μπορεί μια δοκιμή αν του δουλεύουν external drives/φλασακια και τέτοια.

 

έχει πέσει από παντού τρελή παραπληροφόρηση για το mi4c της xiaomi. Και απο την ίδια την εταιρία σελίδα με τα spec ακόμα δεν έχω βρει. Τυχαίο?

 

Ακόμα ψάχνω κάποιον που να έχει παραλάβει με sony αισθητήρα στην πίσω κάμερα. Μόνο sasmung έχω δει μέχρι στιγμής.

 

Δεν ξέρουμε αν θα πάει σε Android 6.0 Marshmallow. Δεν πα να είναι από τις τελευταίες συσκευές με 3gb ram και επεξεργαστή που έχουν τα πάντα για να το πάνε, απάντηση δεν πρόκειται να βρεις. Ίσως πάρει ίσως και να μην πάρει. Παίζει να πάρει το mi4 και όχι το mi4c. Άκρη δεν βγάζω να πω την αλήθεια.

 

Μου ήρθε αντικατάσταση απο vickmall για το πρόβλημα που είχα με το screen flicker. Guess what......... μια απο τα ίδια. Θα το ξαναστείλω πίσω, μέχρι να έρθει ένα σωστό και μετά το σουτάρω.

 

Καταρχήν φαντάζομαι γνωρίζεις πως το mi4c (China) είναι μοντέλο που κυκλοφορεί μόνο Κίνα έτσι? Άρα λοιπόν φαντάζομαι ψάχνεις σε λάθος μέρος να βρεις Specs. Φυσικά και υπάρχουν στο επίσιμο site. :rolleyes: http://www.mi.com/mi4c/

 

Επίσης πως ακριβώς βγήκε το συμπέρασμα για το camera sensor? Εγώ στο xda βλέπω πως 10 στους 10 έχουν Sony όπως και το δικό μου. Άσε που και Samsung να έχει είναι μια χαρά. Φοράει τον αισθητήρα του GS 5 και τα specs (Phase detection AF etc) είναι ακριβώς τα ίδια.

 

Τα notifications δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με τη συσκευή εάν θα παίζουν. Πρέπει να μπεις λίγο στη λογική της Miui για να το σετάρεις σωστά και όλα παίζουν ρολόι.

 

Τώρα για το screen flickering τι να σου πώ, 2 στα δύο με πρόβλημα? Λίγο απίθανο μου ακούγεται. Βάλε την τελευταία Ελληνική Developers και βγάλε τυχόν screen protectors/tempered glass. Επίσης βγάλε μας και ένα βίντεο εάν σου είναι εύκολο μήπως μπορέσουμε να καταλάβουμε περί τείνος πρόκειται.

 

ΥΓ. Το mi4c είναι 1 από τις 2 xiaomi συσκευές που παίζουν σε android 5.1 τη στιγμή που μιλάμε (οι άλλες τρέχουν παλιότερες εκδόσεις). Λες να μην πάρει MM? Δύσκολο έως απίθανο.

 

ΥΓ2. Όποιος τον καίει να τσεκάρει αισθητήρα:

 

Be sure your device is rooted

Download a Terminal app on the play store

Allow root access to the terminal app via the Security app

Reboot your device

Right after reboot, launch terminal and type :

su

dmesg | grep -i imx

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαβάσει κανείς για update σε Android 6.0 Marshmallow για το 4c; Βλέπω παντου για το 4αρι και το 4i...

 

Επίσης θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο με τις ROM που κυκλοφορούν.

 

Η official stable έχει μόνο κινέζικα ή και αγγλικα;

 

Η επίσημη ελληνική παίρνει OTA updates ή θέλει κάθε φορά φλασάρισμα;

 

με ενδιαφέρει να το στήσω μια φορά και να μην κάνω αυτή τη διαδικασία συνέχεια...

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τώρα με OTG cable (βρήκα ανταπτοράκι απο usb c σε micro usb) και απλά δεν παίζει........... μιλάμε ότι να ναι.

 

Θα αλλάξω και καμια 2-3 rom πριν το στείλω πίσω πάλι για σιγουριά.

Την πρωτη ελληνικη developer rom εβαλα. την Παρασκευή που πέρασε.(απο https://xiaomi-miui.gr/)
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου γραφει arrival at destination post. Αυτο αραγε να εννοει οτι απλα εφτασε Ελλαδα η οτι το πηραν τα ΕΛΤΑ?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα οσοι εχουν ψαξει μεχρι στιγμης περι καμερας ολοι εχουν sony, οπως και εγω..Μπορει samsung να εχουν τα 16ρια η απλα να ετυχε

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει το μαγαζί έχει κανείς υπόψη του;

http://www.alegrecompra.com/xiaomi-mi4c-negro-type-c-64-bit-snapdragon-808-smartphone.html

 

που τα βρίσκετε αυτά ;;; :)))

 

τώρα τι είναι τούτο , ισπανικό; μεξικάνικο ; άλλο λατινοκάτι ;

Link to comment
Share on other sites

που τα βρίσκετε αυτά ;;; :)))

 

τώρα τι είναι τούτο , ισπανικό; μεξικάνικο ; άλλο λατινοκάτι ;

Λέω μην είναι τίποτα Ισπανικό να γλιτώσουμε και το ρίσκο του τελωνείου... για αυτό ρωτάω...

 

εχει βρει κάποιος κατι με το sar?

Θεωρώ ότι είναι 1,26 όσο και του mi4i...

Link to comment
Share on other sites

Λέω μην είναι τίποτα Ισπανικό να γλιτώσουμε και το ρίσκο του τελωνείου... για αυτό ρωτάω...

 

 

Θεωρώ ότι είναι 1,26 όσο και του mi4i...

 

πάρτο καλύτερα από κάποιο "γνωστό" που έχει eu αποθήκη για να μην έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν φαντάζομαι γνωρίζεις πως το mi4c (China) είναι μοντέλο που κυκλοφορεί μόνο Κίνα έτσι? Άρα λοιπόν φαντάζομαι ψάχνεις σε λάθος μέρος να βρεις Specs. Φυσικά και υπάρχουν στο επίσιμο site. :rolleyes: http://www.mi.com/mi4c/

 

Επίσης πως ακριβώς βγήκε το συμπέρασμα για το camera sensor? Εγώ στο xda βλέπω πως 10 στους 10 έχουν Sony όπως και το δικό μου. Άσε που και Samsung να έχει είναι μια χαρά. Φοράει τον αισθητήρα του GS 5 και τα specs (Phase detection AF etc) είναι ακριβώς τα ίδια.

 

Τα notifications δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με τη συσκευή εάν θα παίζουν. Πρέπει να μπεις λίγο στη λογική της Miui για να το σετάρεις σωστά και όλα παίζουν ρολόι.

 

Τώρα για το screen flickering τι να σου πώ, 2 στα δύο με πρόβλημα? Λίγο απίθανο μου ακούγεται. Βάλε την τελευταία Ελληνική Developers και βγάλε τυχόν screen protectors/tempered glass. Επίσης βγάλε μας και ένα βίντεο εάν σου είναι εύκολο μήπως μπορέσουμε να καταλάβουμε περί τείνος πρόκειται.

 

ΥΓ. Το mi4c είναι 1 από τις 2 xiaomi συσκευές που παίζουν σε android 5.1 τη στιγμή που μιλάμε (οι άλλες τρέχουν παλιότερες εκδόσεις). Λες να μην πάρει MM? Δύσκολο έως απίθανο.

 

ΥΓ2. Όποιος τον καίει να τσεκάρει αισθητήρα:

 

Be sure your device is rooted

Download a Terminal app on the play store

Allow root access to the terminal app via the Security app

Reboot your device

Right after reboot, launch terminal and type :

su

dmesg | grep -i imx

 

 

να τα πάρω με την σειρά.

 

Ευχαριστώ για το link man πραγματικά δεν το εβλεπα πουθενά.

Διάβασα και ένα καινούργιο για εμένα. Αν κάνεις χρήση σε μία κάρτα το 4g η άλλη κάρτα γίνεται unregistered. Άρα μία κάρτα για μπλα μπλα και μια για νετ είναι άκυρο? Η απλά κάνει το 4g της άλλης off? Πρέπει να βάλω 2η κάρτα για να δοκιμάσω. ίσως όταν έρθει το καινούργιο.

 

Με το camera sensor δεν βγάζω συμπέρασμα μαν απο πουθενά αλλού εκτός του ότι έχω το 2ο απο αντικατάσταση στα χέρια μου, και είμαι 2 στα 2 με samsung. Και όσο και να θέλω είναι χειρότερος ειδικά στις βραδυνές/ δύσκολες. 32αρια και τα 2.

 

Το screen flicker. Απίθανο η όχι, δεν ξέρω πως σου ακούγεται και πραγματικά δεν με καίει κιόλλας πως το ακούς. Εξάλλου δεν έχω να κερδίσω και κάτι.

Ξεκίνησα με τον ίδιο τρόπο και απο τα forum της xiomi. Βγάλε ζελατίνες, βγάλε τζάμια, κάνε ρεσετ, βάλε official stable, μπες στα ταδε τεστ, τρέξε το ταδε τεστ.........στείλε το πίσω απο εκεί που το πήρες.

Το μόνο που έκανα είναι να στείλω τα mail στην βιβιαν και μου ζήτησε το κινητο πίσω. Μου ζήτησε επίσης track number, και μόλις της το έδωσα μου έδωσε νέο track. Μόλις το έστειλα δηλαδή μου έστειλαν άλλο.

Δυστυχώς μια απο τα ίδια. Ξανά μου είπε τα ίδια και μπράβο της. Απο την άλλη πληρώνω για κάτι που δεν φταίω, αλλά ήξερα που βάδιζα απο την αρχή και δεν κανω πίσω.

 

Για τα notification. Μέχρι την προηγούμενη gtv σε κάποια προγράμματα μου δουλεύανε μόνο όταν είτε άνοιγα την οθόνη είτε όταν άνοιγα ξανά το πρόγραμμα. Στην τελευταία gtv που έχω τώρα δουλεύουν κανονικά. Άρα σχέση με miui λογική δεν έχει να κάνει μιας και δεν άλλαξα εγώ κάτι άλλο.

 

 

Για το αν θα πάει πέρα απο 5.1 πραγματικά δεν το ξέρω. Κρατάω τις συσκευές μου κάπου στα 3 με 4 χρόνια (προέρχομαι απο galaxy s 2 i9100), οπότε όπως καταλαβαίνεις με καίει λίγο. Το i9100 το είχα φτάσει σε 4.4.4 και παράπονα σοβαρά δεν είχα. Θα δούμε στην πορεία αλλά απο τις λίστες που βλέπω το 4c μέσα δεν το βλέπω.

 

Ευχαριστώ.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι ρε παιδια.Πριν κανω την παραγγελια στο vickmall κι αφου διαλεξω μοντελο,απο κατω μου βγαζει 3 επιλογες:

 

1)Gift:Silicone case+Screen Film+Tempered glass

(Το οποιο προφανως τσεκαρω μιας και ειναι το δωρο)

 

2)Nillkin Hard case(with HD film)

Nillkin Leather case

(Αυτα ειναι υποχρεωτικα?ή προαιρετικα και χρεωνονται παραπανω?

Και τι προτεινετε με την εμπειρια σας?Θα χρειαστω καποιο απο αυτα?)

 

 

3)Service

9H Tempered glass +$4.00

Nillkin Tempered glass +$7.99

Xiaomi 3 Earphone +$15.00

(Αυτα ειναι υποχρεωτικα?ή προαιρετικα και χρεωνονται παραπανω?

Και τι προτεινετε με την εμπειρια σας?Θα χρειαστω καποιο απο αυτα?)

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι ρε παιδια.Πριν κανω την παραγγελια στο vickmall κι αφου διαλεξω μοντελο,απο κατω μου βγαζει 3 επιλογες:

 

1)Gift:Silicone case+Screen Film+Tempered glass

(Το οποιο προφανως τσεκαρω μιας και ειναι το δωρο)

 

2)Nillkin Hard case(with HD film)

Nillkin Leather case

(Αυτα ειναι υποχρεωτικα?ή προαιρετικα και χρεωνονται παραπανω?

Και τι προτεινετε με την εμπειρια σας?Θα χρειαστω καποιο απο αυτα?)

 

 

3)Service

9H Tempered glass +$4.00

Nillkin Tempered glass +$7.99

Xiaomi 3 Earphone +$15.00

(Αυτα ειναι υποχρεωτικα?ή προαιρετικα και χρεωνονται παραπανω?

Και τι προτεινετε με την εμπειρια σας?Θα χρειαστω καποιο απο αυτα?)

 

όλα στο 2 και στο 3 χρεώνονται έξτρα, και μόλις πατήσεις σε κάποιο αλλάζει και η τιμή. εννοείται προαιρετικα. στο μόνο που θα πατήσεις σίγουρα είναι τα δώρα. τα άλλα είναι θέμα δικό σου.

 

Tempered glass έχεις ήδη στα δώρα. ίσως το nillkin είναι καλύτερο απο αυτό που στέλνουν σαν δώρο αλλά πραγματικά δεν ξέρω.

Ακουστικά το τηλέφωνο μέσα δεν έχει οπότε αν θες και ακουστικά τα piston 3 είναι σουπερ για τα 15 ευρώ τους (και για αρκετά παραπάνω θα ήταν σουπερ).

το hard case παρε το αν θες σκληρή θήκη εκτός της σιλικόνης που έχεις με το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω και εγώ μια απορία γενικού περιεχομένου... Mi4 ή Mi4c; Μιας και τα δύο είναι σε παραπλήσια τιμή(με το Mi4 να είναι εαλφρώς πιο φτηνό, 3GB αλλά διαφορετικό SoC). Όποιος θέλει ας πει μια άποψη. :)
Link to comment
Share on other sites

Το mi4c εχει πλαστική κατασκευή έχει καλύτερο νεότερο επεξεργαστή και φορτίζει πιο γρήγορα .το mi4 έχει μεταλλική κατασκευή και νομίζω έχει πολύ καλύτερη κάμερα.το mi4 το μαύρο νομίζω δεν παίζει στην Ελλάδα και ως κάτοχος του μαύρου mi4c μπορώ να πω ότι είναι πολύ.όμορφο. σε μια ώρα φορτιζω 48%_50%
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλεξουμε τροπο πληρωμης "pay by western union",πρεπει να τρεχουμε σε τραπεζες για να καταθεσουμε χρηματα?Γιατι μου εστειλαν e-mail μετα την παραγγελια και λενε ακριβως αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλεξουμε τροπο πληρωμης "pay by western union",πρεπει να τρεχουμε σε τραπεζες για να καταθεσουμε χρηματα?Γιατι μου εστειλαν e-mail μετα την παραγγελια και λενε ακριβως αυτο!

 

μα γιατί για τέτοια ποσά δεν πάτε με paypal? τι σε ασφαλίζει αν δεν σου στείλουν με western?

Link to comment
Share on other sites

να τα πάρω με την σειρά.

 

Ευχαριστώ για το link man πραγματικά δεν το εβλεπα πουθενά.

Διάβασα και ένα καινούργιο για εμένα. Αν κάνεις χρήση σε μία κάρτα το 4g η άλλη κάρτα γίνεται unregistered. Άρα μία κάρτα για μπλα μπλα και μια για νετ είναι άκυρο? Η απλά κάνει το 4g της άλλης off? Πρέπει να βάλω 2η κάρτα για να δοκιμάσω. ίσως όταν έρθει το καινούργιο.

 

Με το camera sensor δεν βγάζω συμπέρασμα μαν απο πουθενά αλλού εκτός του ότι έχω το 2ο απο αντικατάσταση στα χέρια μου, και είμαι 2 στα 2 με samsung. Και όσο και να θέλω είναι χειρότερος ειδικά στις βραδυνές/ δύσκολες. 32αρια και τα 2.

 

Το screen flicker. Απίθανο η όχι, δεν ξέρω πως σου ακούγεται και πραγματικά δεν με καίει κιόλλας πως το ακούς. Εξάλλου δεν έχω να κερδίσω και κάτι.

Ξεκίνησα με τον ίδιο τρόπο και απο τα forum της xiomi. Βγάλε ζελατίνες, βγάλε τζάμια, κάνε ρεσετ, βάλε official stable, μπες στα ταδε τεστ, τρέξε το ταδε τεστ.........στείλε το πίσω απο εκεί που το πήρες.

Το μόνο που έκανα είναι να στείλω τα mail στην βιβιαν και μου ζήτησε το κινητο πίσω. Μου ζήτησε επίσης track number, και μόλις της το έδωσα μου έδωσε νέο track. Μόλις το έστειλα δηλαδή μου έστειλαν άλλο.

Δυστυχώς μια απο τα ίδια. Ξανά μου είπε τα ίδια και μπράβο της. Απο την άλλη πληρώνω για κάτι που δεν φταίω, αλλά ήξερα που βάδιζα απο την αρχή και δεν κανω πίσω.

 

Για τα notification. Μέχρι την προηγούμενη gtv σε κάποια προγράμματα μου δουλεύανε μόνο όταν είτε άνοιγα την οθόνη είτε όταν άνοιγα ξανά το πρόγραμμα. Στην τελευταία gtv που έχω τώρα δουλεύουν κανονικά. Άρα σχέση με miui λογική δεν έχει να κάνει μιας και δεν άλλαξα εγώ κάτι άλλο.

 

 

Για το αν θα πάει πέρα απο 5.1 πραγματικά δεν το ξέρω. Κρατάω τις συσκευές μου κάπου στα 3 με 4 χρόνια (προέρχομαι απο galaxy s 2 i9100), οπότε όπως καταλαβαίνεις με καίει λίγο. Το i9100 το είχα φτάσει σε 4.4.4 και παράπονα σοβαρά δεν είχα. Θα δούμε στην πορεία αλλά απο τις λίστες που βλέπω το 4c μέσα δεν το βλέπω.

 

Ευχαριστώ.

 

Κάτσε γιατί μας τα μπερδεύεις. Καταρχήν... αν εσένα δεν σε καίει μία φαντάζεσαι πως τους υπόλοιπους δεν μας καίει 100. Προσπαθώ να σε βοηθήσω εάν δεν θέλεις κανένα πρόβλημα. Δεν είπα πως δεν σε πιστεύω είπα πως ακόμα και στατιστικά είναι πολύ δύσκολο 2 στις 2. Το ίδιο και για τις κάμερες. Μπορείς να μας πεις τι σου βγάζει ακριβώς το dmesg που έγραψα ποιο πάνω? Γιατί εάν είσαι ο μοναδικός στο κόσμο που πήρε με Samsung sensor και ειδικά 2/2 ε τι να πω, παίξε joker.

 

Για το flickering επειδή είδα πως αναφέρθηκε και αλλού, δοκίμασε το εξής: Settings>Lock Sreen>Smartcover mode>OFF δες το και εάν όχι κλείσε και το prevent pocket dials.

 

Για το 4G έχεις δίκιο είναι λίγο ασαφές, δεν έχω απάντηση χρησιμοποιώ μόνο μία σιμ. Σύμφωνα με το Gizchina όμως:

 

Dual 4G SIM (2 x micro), Dual Standby

supports 4G, 3G, 2G network, but does not support two slots using 4G network simultaneously. If one SIM card is using 4G /3G network, the other SIM card can only access to 2G network.

 

Για το upgradeability προσωπικά δεν αγχώνομαι. Το θεωρώ σίγουρο πως θα πάρει.

 

Αυτά και καλά ξεμπερδέματα. Αν θέλεις δώσε μας feedback για το flickering.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά για το flickering που λέτε , το τελευταίο 2μηνο έχουν περάσει απο τα χέρια μου 3 xiaomi ένα redmi note2 το mi4i και τώρα το mi4c τα 2 πρώτα έκαναν το ίδιο πράγμα flickering. To πρόβημα ήταν η ασφάλεια για την τσέπη και η ζελατίνα . Τό ίδιο παθαίνει και ένα nokia 730 που έχω οι αισθητήρες δεν πιάνουν καθαρά το φώς . ´Όσο αφορά το fm radio μετά από επικοινωνία με το service hong kong της xiaomi μου επιβεβαίωσαν ότι δεν έχει fm .
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από Vickmall.

H παραγγελία έγινε 18/10 και σήμερα παρέλαβα στην Θεσσαλονίκη.

:happy::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass έχεις ήδη στα δώρα. ίσως το nillkin είναι καλύτερο απο αυτό που στέλνουν σαν δώρο αλλά πραγματικά δεν ξέρω.

 

Nillkin ήταν το tempered που στέλνουν σαν δώρο σε mi4c που πήρε φίλος από Vickmall πάντως.

ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί μας τα μπερδεύεις. Καταρχήν... αν εσένα δεν σε καίει μία φαντάζεσαι πως τους υπόλοιπους δεν μας καίει 100. Προσπαθώ να σε βοηθήσω εάν δεν θέλεις κανένα πρόβλημα. Δεν είπα πως δεν σε πιστεύω είπα πως ακόμα και στατιστικά είναι πολύ δύσκολο 2 στις 2. Το ίδιο και για τις κάμερες. Μπορείς να μας πεις τι σου βγάζει ακριβώς το dmesg που έγραψα ποιο πάνω? Γιατί εάν είσαι ο μοναδικός στο κόσμο που πήρε με Samsung sensor και ειδικά 2/2 ε τι να πω, παίξε joker.

 

Για το flickering επειδή είδα πως αναφέρθηκε και αλλού, δοκίμασε το εξής: Settings>Lock Sreen>Smartcover mode>OFF δες το και εάν όχι κλείσε και το prevent pocket dials.

 

Για το 4G έχεις δίκιο είναι λίγο ασαφές, δεν έχω απάντηση χρησιμοποιώ μόνο μία σιμ. Σύμφωνα με το Gizchina όμως:

 

Dual 4G SIM (2 x micro), Dual Standby

supports 4G, 3G, 2G network, but does not support two slots using 4G network simultaneously. If one SIM card is using 4G /3G network, the other SIM card can only access to 2G network.

 

Για το upgradeability προσωπικά δεν αγχώνομαι. Το θεωρώ σίγουρο πως θα πάρει.

 

Αυτά και καλά ξεμπερδέματα. Αν θέλεις δώσε μας feedback για το flickering.

 

που ακριβώς ρε μαν είδες ότι λέω ότι δεν με καίει? διαβαζεις η απλά κοιτάς μια στα γρήγορα?

 

οπότε όπως καταλαβαίνεις με καίει λίγο

 

Και αναφέρομαι στο βάθος χρόνου που κρατάω τις συσκευές μου.

 

 

Το τηλέφωνο έφυγε για πίσω. Όλα αυτά που λέτε μου τα έχουν πεί και οι κινέζοι και στο uk. Η οθόνη τρεμόπαιζε και με τελείως καπακωμένους τους αισθητήρες. Και στις 2 φορές μου ζήτησαν να στείλω πίσω.

Δεν παραπονιέμαι για αυτό. Ειδικά απο την στιγμή που δείχνουν after sales support. Ειδικά έχοντας δουλέψει εδώ σε 2 μεγάλα και ξέροντας πως δουλεύουν.

 

Αν βγάζεις στατιστική στα 10-20 χιλιάδες τηλέφωνα απο 10 χρήστες, απλά κάτι κάνεις λάθος. Λυπάμαι που σου χαλάω το γράφημα αλλά είχα 2 στα 2.

 

Για το dual sim πραγματικά αν δεν έρθει ξανα συσκευή (έτσι όπως πάει σε 9 με 11 μέρες), να δοκιμάσω με 2 κάρτες πραγματικά δεν ξέρω.

 

Για το upgradeability προσωπικά δεν αγχώνομαι γιατί μπορώ να φύγω απο miui σε μεγάλος βάθος χρόνου (μετά απο 2 χρονάκια αν μας έχει ξεχάσει η xiaomi).

Πιο πολύ με ενοχλεί που δεν έρχεται με li-ion μπαταρία και θα αναγκαστώ να την αλλάξω λίγο πιο γρήγορα. Αλλά σε αυτή την τιμή και αυτό όχι απλά το καταπίνω, είναι σαν να μην υπάρχει καν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...