Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+ ότι δεν έχει σταθεροποιητή, λίγο να τρέμεις θα βγει κουνημένη (σε χαμηλό φωτισμό).

έχει πάρα πολύ θόρυβο η φωτογραφία, εγω απογοητεύτηκα πραγματικά. Έξω στην μέρα που τράβηξα είναι super, αλλά σε χαμηλό φωτισμό καθόλου καλά αποτελέσματα.

 

Μπορείς να δεις αν έχει αισθητήρα Sony ή Samsung? Μήπως με καμιά άλλη εφαρμογή κάμερας αλλάζει το αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να δεις αν έχει αισθητήρα Sony ή Samsung? Μήπως με καμιά άλλη εφαρμογή κάμερας αλλάζει το αποτέλεσμα?

 

απο που θα το δώ? Επίσης η Xiaomi έχει αναφλερει έγκυρα ότι φοράει είτε τον έναν είτε τον άλλον? Γιατί στο site τους δεν το γράφει.

 

Λοιπόν παιδιά ίσως και η εφαρμογή του κινητού να μην είναι και η καλύτερη. Τι να πώ, σήμερα εβγαλα καλύτερα αποτελέσματα :P, βεβαια το ανεξηγητο ειναι ότι τα εβγαλα με την stock εφαρμογη. ανεβάζω αποτελέσματα για να δείτε

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

απο που θα το δώ? Επίσης η Xiaomi έχει αναφλερει έγκυρα ότι φοράει είτε τον έναν είτε τον άλλον? Γιατί στο site τους δεν το γράφει.

 

Λοιπόν παιδιά ίσως και η εφαρμογή του κινητού να μην είναι και η καλύτερη. Τι να πώ, σήμερα εβγαλα καλύτερα αποτελέσματα :P, βεβαια το ανεξηγητο ειναι ότι τα εβγαλα με την stock εφαρμογη. ανεβάζω αποτελέσματα για να δείτε

 

Έχω διαβάσει αλλού εδώ μέσα, ότι με εφαρμογή που ανεβάζει την ανάλυση με intepolation, τα αποτελέσματα άλλαζαν δραματικά. Στο INEW V3 forum που παρακολουθούσα, όλοι σύστηναν την εφαρμογή LENOVO SUPER CAMERA, τελευταία διάβασα ότι και η LG camera δίνει καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Αυτό βγάζει το singapore post.16/10/2015 07:55 - Arrival at Destination Post (Country: GR)

Στην σελίδα των ΕΛ.ΤΑ ότι είναι ακόμα Σιγκαπούρη... Μήπως γνωρίζει κανένας τι παίζει ς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Αυτό βγάζει το singapore post.16/10/2015 07:55 - Arrival at Destination Post (Country: GR)

Στην σελίδα των ΕΛ.ΤΑ ότι είναι ακόμα Σιγκαπούρη... Μήπως γνωρίζει κανένας τι παίζει ς

 

Όπως είπα και εχθές, δεν παίζει κάτι ανησυχητικό, σε αυτό το στάδιο σε εμένα έκανε 6 ημέρες, είμαι σίγουρος ότι δευτέρα απόγευμα θα έχει φύγει από την Κ.Δ. Αεροδρομίου και την επόμενη θα το έχεις στα χέρια σου, υπομονή λοιπόν

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

ποιά εφαρμογή δηλαδή προτείνετε για καλύτερα αποτελέσματα?

 

μου φαινεται την καλύτερη την κάνει το mx camera που δεν εχω ανεβασει

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα προχθες το εν λογω κινητο απο vickmall..το κυριο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι με flickering της οθονης..δεν ξερω αν φταιει η ρομ MUIU 7.0.4.0 stable αλλα το προβλημα υφισταται..χωρις να ειμαι απολυτος σιγουρος νομιζω το γεγονος συμβαινει αφοτου τρεχω το antutu..σε antutu που ετρεξα την συσκευη ειχα μεγαλες αποκλισεις..την πρωτη φορα 51.6k στην συνεχεια μου εμφανισε flickering εκανα reboot ξαναετρεξα το antutu..37k ξανα ρισταρτ 48k..μου χει βγαλει επισης 55 και 52k με μεσοδιαστηματα flickering..μηπως με το antutu υπεθερμενεται η συσκευη και το παθαινει?εχετε καμια ιδεα? μηπως να σταλει πισω στους κινεζους?
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα προχθες το εν λογω κινητο απο vickmall..το κυριο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι με flickering της οθονης..δεν ξερω αν φταιει η ρομ MUIU 7.0.4.0 stable αλλα το προβλημα υφισταται..χωρις να ειμαι απολυτος σιγουρος νομιζω το γεγονος συμβαινει αφοτου τρεχω το antutu..σε antutu που ετρεξα την συσκευη ειχα μεγαλες αποκλισεις..την πρωτη φορα 51.6k στην συνεχεια μου εμφανισε flickering εκανα reboot ξαναετρεξα το antutu..37k ξανα ρισταρτ 48k..μου χει βγαλει επισης 55 και 52k με μεσοδιαστηματα flickering..μηπως με το antutu υπεθερμενεται η συσκευη και το παθαινει?εχετε καμια ιδεα? μηπως να σταλει πισω στους κινεζους?

 

Φλασαρε την ελληνική Ρομ.και αν σου κάνει τα ίδια μετα μαλλον εχεις πρόβλημα.Με την ελληνική Ρομ στο antutu εμένα δεν υπερθερμανθηκε σχεδόν καθόλου(σκορ 45-48k).32 bit

Link to comment
Share on other sites

Έμένα 3-4 φορές το έτρεξα και με την προτελευταια ελληνική και με τη τελευταία βγάζει 57κ-58κ. Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά με άλλα που βγάζουν 45-50κ? Το mi4 που είχα μέχρι να πάρω το c είχε 45κ-47κ
Link to comment
Share on other sites

Έμένα 3-4 φορές το έτρεξα και με την προτελευταια ελληνική και με τη τελευταία βγάζει 57κ-58κ. Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά με άλλα που βγάζουν 45-50κ? Το mi4 που είχα μέχρι να πάρω το c είχε 45κ-47κ

Το δικό μου που έβγαλε 47+ έχει 2Gb ram

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ασχολείστε με το εντελώς άκυρο antutu δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Είναι μέτρο σύγκρισης του User Experience? Ούτε καν. Απολαύστε τις συσκευές σας και αφήστε τα μετροπρογράμματα στην άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ασχολείστε με το εντελώς άκυρο antutu δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Είναι μέτρο σύγκρισης του User Experience? Ούτε καν. Απολαύστε τις συσκευές σας και αφήστε τα μετροπρογράμματα στην άκρη.

Αν δεν είναι θέμα η ισχύς του κινητού, τότε τι είναι θέμα;

 

Σαφώς και η υλοποίηση μαζί με το software είναι σημαντικό ζητούμενο... για αυτό άλλωστε είμαστε σε αυτό το νήμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι θέμα η ισχύς του κινητού, τότε τι είναι θέμα;

 

Σαφώς και η υλοποίηση μαζί με το software είναι σημαντικό ζητούμενο... για αυτό άλλωστε είμαστε σε αυτό το νήμα. ;)

 

το θέμα είναι ότι και να βγάλεις και 100Κ στο antuntu , αν το κινητό με 5 εφαρμογές να τρέχουν εμφανίζει προβλήματα ενώ ένα άλλο που βγάζει 10Κ, όχι, τι να το κάνουμε ;

 

μην μπαίνετε σε αυτό το τριπάκι να τρέχετε κάθε λίγο και λιγάκι benchmark και να τρώγεστε γιατί χάσατε 1-2κ σε σχέση με πριν , δεν κάνει καλό :))

 

(σταματήσαμε να τα κάνουμε αυτά στους υπολογιστές και πιάσαμε τα κινητά μας)

Link to comment
Share on other sites

μην μπαίνετε σε αυτό το τριπάκι να τρέχετε κάθε λίγο και λιγάκι benchmark και να τρώγεστε γιατί χάσατε 1-2κ σε σχέση με πριν , δεν κάνει καλό :))

 

(σταματήσαμε να τα κάνουμε αυτά στους υπολογιστές και πιάσαμε τα κινητά μας)

Δεν διαφωνούμε, το θέμα το δικό μου είναι ότι έχω σκορ στο Αntutu από 42 έως 54Κ, μεγάλο εύρος δηλαδή... άλλωστε αρχή είναι, μόλις κατασταλάξουμε με τα σκορ, δεν νομίζω ότι θα μας απασχολεί σε λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στη ROM...

 

Οθονη κτλπ ειναι ιδιο ε..?

 

Όχι δεν έχει καμία διαφορά στη ROM, η κωδική ονομασία της συσκευής είναι μία και για τα 2 variants (libra) και φυσικά η ρομ είναι η ίδια.

 

Η μόνη διαφορά είναι η RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στη ROM...

 

Μην γράφεις ότι να ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 2giga version με τη 3giga εχουν καμια αλλη διαφορα εκτος απο τη ραμ..?

 

Αν δεν σε νοιάζει η χωριτηκότητα πάρε την 2άρα.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν σε νοιάζει η χωριτηκότητα πάρε την 2άρα.

 

Διαφωνώ... η περίσσεια RAM χρειάζεται στο Android και τα 3GB RAM είναι σίγουρα καλύτερη επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις ότι να ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεν σε νοιάζει η χωριτηκότητα πάρε την 2άρα.

 

LOL ρε παιδια. Τι ειναι αυτα που λετε? Το ενα ειναι 32 και το αλλο 16...Αρα το ενα εχει 32GB ROM και το αλλο 16...Γιατι με κραζετε?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι διαφορές μεταξύ των δύο version είναι οι εξής ΚΑΙ ΜΟΝΟ:

1) 16 GB αποθηκευτικό χώρο -> 2 GB RAM

2) 32 GB αποθηκευτικό χώρο -> 3 GB RAM

 

όλα τα υπόλοιπα από όσα γνωρίζουμε μέχρι στιγμής είναι ίδια...

 

λοιπόν xasta11 χτες σε δάσος με ηλιόλουστη μέρα όλες οι φωτό πραγματικά ήταν φανταστικές...video δεν τράβηξα

σε εσωτερικό χώρο με ελλιπή φωτισμό έχουμε ένα θεματάκι...πιστεύω όμως ότι είναι θέμα software και όχι hardware.δηλαδή με μία άλλη εφαρμογή camera θα δούμε θεαματικά αποτελέσματα..το θέμα είναι ποια εφαρμογή?πάμε για mxCamera?

 

 

επίσης σύμφωνα με την xiaomi η συσκευή τελικά ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ OFFLINE FM RADIO...δοκιμάστε όσοι έχετε την επίσημη stable rom..

Edited by pananton
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...