Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για οσους το εχετε αξιζει η μεταβαση απο Mi4 η οχι? Για παραδειγμα στα της καμερας/φωτογραφιας ειναι καλυτερο το mi4c?

Οκ για cpu δεν το συζηταω καν μιας και ειναι προφανως νεοτερος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους το εχετε αξιζει η μεταβαση απο Mi4 η οχι? Για παραδειγμα στα της καμερας/φωτογραφιας ειναι καλυτερο το mi4c?

Οκ για cpu δεν το συζηταω καν μιας και ειναι προφανως νεοτερος.

 

δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αλλάξεις το Mi4 (λόγος σοβαρός :) ) με το 4c , περίμενε το 5 :))))

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αλλάξεις το Mi4 (λόγος σοβαρός :) ) με το 4c , περίμενε το 5 :))))

 

Γι αυτο ρωταω και γω γιατι αν εξαιρεσουμε τον καλυτερο cpu και ισως το οτι βρισκεται σε νεοτερη εκδοση λειτουργικου σε διαφορα συγκριτικα στο youtube δεν εχω δει διαφορες. Απλα καπου χανουν και καπου κερδιζουν και οι δυο συσκευες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι περάσατε απο τελώνείο πόσα πληρώσατε έξτρα?

 

Χλωμο να πέρασε κανεις απο τελωνείο, εκτός αν δήλωσε να ερθει με courrier...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι περάσατε απο τελώνείο πόσα πληρώσατε έξτρα?

 

Όταν απάντησα νωρίτερα ότι πέρασε κανονικά, δεν εννοούσα ότι πλήρωσα τελωνείο, αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι πέρασε από τελωνείο χωρίς κανένα πρόβλημα !! και χωρίς να πληρώσω τίποτα.

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Με ποια μεταφορική ζηταω να ερθει απο το VickMall για να μην περασει απο τελωνείο?

EMS ? και παραλαβή από τα ΕΛΤΑ?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα βιντεακι πως παιρναμε ελληνικό μενου / rom καθως ειμαι αρχαριος στα σεταρισματα....

 

και γενικα τι κανουμε στην αρχη με το που θα πάρουμε το κιν

 

Σας ευχαριστω παιδες! :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα βιντεακι πως παιρναμε ελληνικό μενου / rom καθως ειμαι αρχαριος στα σεταρισματα....

 

και γενικα τι κανουμε στην αρχη με το που θα πάρουμε το κιν

 

Σας ευχαριστω παιδες! :)

 

Καλησπέρα, βιντεάκι δεν έχω βρεί, υπάρχει ένας όμως πολύ καλός οδηγός εδώ και είναι στα Ελληνικά,

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παίδες... Βλέπω ότι το έχετε πάρει όλοι από vickmall το κινητό. Και ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν προτιμήσατε άλλα φτηνότερα ή ίδιας τιμής μαγαζιά (όσον αφορά στην έκδοση με 3GB RAM) όπως:

 

minideal

everbuying

gearbest

ibuygou

coolicool

 

Υπάρχουν κάποια από αυτά που δεν είναι αξιόπιστα? Ή που έχουν κρυφές χρεώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δικό μου έφτασε Ελλάδα και περιμένω για παραλαβή...Από περασμένη Τρίτη , αγορασμένο από minideal :)
Link to comment
Share on other sites

Με ποια μεταφορική ζηταω να ερθει απο το VickMall για να μην περασει απο τελωνείο?

EMS ? και παραλαβή από τα ΕΛΤΑ?

 

Τελωνείο περνάνε όλα,το θέμα είναι τι ανοίγει εκεί και τι όχι. :happy:

 

Ήρθε και στην περιοχή μου,λογικά αύριο θα έρθει το μαγικό χαρτάκι να παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 24ωρες χρήσης, μπορώ να πω ότι δεν μου λείπει καθόλου το Nexus 4. Με χαλάει λιγο η rom που έχει, αλλά κατα τα άλλα προκειτε για value for money:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

όσοι το έχετε πάρει μπορείτε να δείτε τι κάμερα έχετε και από που το πήρατε ;

 

 

Να ρωτήσω κάτι παίδες... Βλέπω ότι το έχετε πάρει όλοι από vickmall το κινητό. Και ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν προτιμήσατε άλλα φτηνότερα ή ίδιας τιμής μαγαζιά (όσον αφορά στην έκδοση με 3GB RAM) όπως:

 

minideal

everbuying

gearbest

ibuygou

coolicool

 

Υπάρχουν κάποια από αυτά που δεν είναι αξιόπιστα? Ή που έχουν κρυφές χρεώσεις?

 

συνήθως προτιμάει ο κόσμος (οκ για μένα λέω) από μαγαζιά που έχει πάρει και δεν είχε κάποιο θέμα

ναι σε μερικά μπορεί να παίζει διαφορετική χρέωση στα μεταφορικά

επίσης , τουλάχιστον προ μηνών που έκανα αγορά , σε μερικά διαφέρει και ο τρόπος "αποστολής" (μια φορά πλήρωσα τελωνείο επειδή ψώνισα από μαγαζί που δεν είχα ψωνίσει ποτέ μόνο και μόνο επειδή ήταν λίγο φθηνότερο

και τέλος , όσον αφορά τα xiaomi , ίσως κάποια μαγαζιά (δεν λέω ότι παίζει αυτό σε αυτά , γενικά μιλάω) δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα πάρεις αυθεντική συσκευή (παίζουν πολλές απομιμήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Αν κάποιος ξέρει για τα συγκεκριμένα μαγαζιά που παρέθεσα θα ήθελα μια άποψη. Γιατί κατέληξα σε αυτά μετά από λίγο ψάξιμο αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Από minideal εχω πάρει τουλάχιστον 4-5 κινητά χωρίς κανένα πρόβλημα, πολύ γρήγορη αποστολή από το κατάστημα, σχεδόν πάντα την ίδια ημέρα έχει αποστολή
Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Αν κάποιος ξέρει για τα συγκεκριμένα μαγαζιά που παρέθεσα θα ήθελα μια άποψη. Γιατί κατέληξα σε αυτά μετά από λίγο ψάξιμο αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Αν δεν θες αναγκαστικά το vickmall,τότε minideal και ibuygou .

Τα άλλα άστα καλύτερα αν το θες φέτος το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Αν κάποιος ξέρει για τα συγκεκριμένα μαγαζιά που παρέθεσα θα ήθελα μια άποψη. Γιατί κατέληξα σε αυτά μετά από λίγο ψάξιμο αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Το aftersale του Minideal είναι χάλια. Είχα στείλει πίσω ένα τάμπλετ που είχε πρόβλημα και κάναν τον κινέζο. Το Gearbest τώρα τελευταία καθυστερεί στις αποστολές. Γι'αυτό και πήρα το 32ρι από Vickmall.

Link to comment
Share on other sites

H διαφορα στην τιμη απο το αξιόπιστο Vickmall σε σχεση με αλλα eshop ειναι 2-3 δολλαρια... δεν αξιζει για εμενα

 

Οταν το παρεις απο το Vickmall γραψε τους στα σχολια η στειλε email το παρακατω οπως κανουν ολοι

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

 

Hello

My order number is :........ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΟΥ

 

Could you please do the following for me?

 

1.Mark it as a gift and <$30 to avoid customs,

 

2.Install Google Play and remove Chinese apps,

 

3.Root the phone

 

4.Check that the phone works properly 100% (after the root) before you send it

 

5.Please make a very good wrapping to avoid damages during transportation

 

6.Check

the phone for defects (hardware and software), display problems,

digitizer (scratches and dead pixels) and mic/sound call issues and

camera works good.

 

7.Include Eu charger

 

8.Make sure everything is in the package including gifts

 

9.Install the newest multi-language (make sure Greek and English are included).

 

Thank you!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...