Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tha prepei na energopoiithei i ipiresia kai apo to diktio. pare xwris xrewsi 1231 kai meta pata to 8 gia na sindetheis me to cc.

Ή στείλε #S στο 123.

Link to comment
Share on other sites

h apanthsh apo to 123 htan ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΕΝΤΟΛΗ...

Στελνεις Ν η Ε η #Ν η #Ε στο 345 και σε μια εργασιμη καλεις το cc για να σου στειλουν τις ρυθμισεις!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή εντολή είναι MMS#S (με λατινικούς χαρακτήρες) στο 345 :)

Αυτό δεν έχει αλλάξει, μετά την ενοποίηση των υπηρεσιών wap/internet/mms στα καρτοκινητά; Τουλάχιστον εγώ που έχω Nokia έστειλα #N στο 123 και μου έστειλε και τα τρία σετ ρυθμίσεων (ένα για κάθε υπηρεσία). Ίσως να μην υποστηρίζει τα Siemens.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει αλλάξει, μετά την ενοποίηση των υπηρεσιών wap/internet/mms στα καρτοκινητά; Τουλάχιστον εγώ που έχω Nokia έστειλα #N στο 123 και μου έστειλε και τα τρία σετ ρυθμίσεων (ένα για κάθε υπηρεσία). Ίσως να μην υποστηρίζει τα Siemens.

 

Δεν ήξερα ότι μπορεί να έχουν αλλάξει. Πάντως προχτές που είχα δοκιμάσει MMS#N σε κάποιο κινητό ήρθαν κανονικά ρυθμίσεις, οπότε αυτό μάλλον λειτουργεί ακόμη. Σκέτο #N δεν έχω δοκιμάσει.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλαξει στα καρτοκινητα και στα συμβολαια οι εντολες για ενεργοποιηση mms/wap/gprs!!Στελνεις Ν η Ε η #Ν η #Ε στο 345 για ΝΟΚΙΑ,ERICSSON η οποιαδηποτε αλλη συσκευη και σου ερχονται οι ρυθμισεις για gprs/mms για ΝΟΚΙΑ,ERICSSON στις υπολοιπες χρειαζονται χειροκινητες ρυθμισεις απο το cc οπως και για το wap των συσκευων!!!
Try Me
Link to comment
Share on other sites

εεε...hallooo..??? τα siemens έχουν από μόνα τους στην μνήμη τους τις ρυθμίσεις περασμένες για όλα τα δίκτυα...:whistle: :)
Link to comment
Share on other sites

opws kai h SE exei sto site ths kai stelnei se opoiodhpote kinhto tis rithmiseis dwrean (an kai h TIM nomizw dwrean tis stelnei epishs).Oust cosmote pou mou xrewnes k tis rithmiseis!
Link to comment
Share on other sites

MMS από καρτοκινητό ΤΙΜ με συσκευή SHARP GX15. Γίνεται ή όχι; Η ΤΙΜ δίνει οδηγίες για ενεργοποίηση μόνο για κινητά άλλων εταιρειών. :mad:

Ρυθμίσεις MMS για τη συσκευή Sharp GX-15.

 

1. Από το κεντρικό μενού της συσκευής επιλέξτε διαδοχικά Ρυθμίσεις, Δίκτυο και έπειτα Ρυθμίσεις MMS

2. Επιλέξτε ένα κενό προφίλ, πατήστε Επιλογή, έπειτα Επεξεργασία και συμπληρώστε τα παρακάτω:

キ Επιλέξτε Όνομα προφίλ και εισάγετε TIM MMS

キ Επιλέξτε Διεύθυνση IP και εισάγετε 192.168.200.011

キ Επιλέξτε URL εφεδρ server και εισάγετε http://192.168.200.95/servlets/mms

キ Επιλέξτε Aριθμός Θύρας και εισάγετε 09201

キ Επιλέξτε Tύπος σύνδεσης και εισάγετε GPRS

キ Επιλέξτε Ρυθμίσεις GPRS και συμπληρώστε τα παρακάτω:

キ Επιλέξτε APN και εισάγετε mnet.b-online.gr

キ Επιλέξτε Όνομα Χρήστη και αφηστε το κενό.

キ Επιλέξτε Κωδ. Πρόσβασης και αφηστε το κενό.

キ Επιλέξτε Χρόνος καθυστέρησης και εισάγετε 150

3. Μόλις ολοκληρωθεί η καταχώρηση πηγαίνετε στο προφίλ TIM MMS, που δημιουργήσατε, πατήστε Επιλογή και έπειτα Ενεργοποίηση

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εεε...hallooo..??? τα siemens έχουν από μόνα τους στην μνήμη τους τις ρυθμίσεις περασμένες για όλα τα δίκτυα...:whistle: :)

 

νομιζω οτι αυτο ισχυει και στο δικο μου το CX65 γιατι στο μενου Ρυθμισεις/Συνδεση/Υπηρεσιες Data ειχε 8 θεσεις με ρυθμισεις αυτοματα χωρις να πειραξω τιποτα...Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τις 3 ρυθμισεις που εχω και ειναι TIM GR-MMS TIM GR-WAP και TIM GR-JAVA.Πως μπορω να ξερω αν ειναι σωστες.Και τελικα εστειλα MMS#S στο 345 και παλι απαντησε λανθασμενη εντολη.Τι πρεπει να κανω για να δεχτω MMS??

 

ΥΓ. Στο κινητο εχω καρτα ΤΙΜ και οχι συνδεση.

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/31475/hypocrisy.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sorry αν επαναλαμβάνομε αλλά έχω ενεργοποίηση τα ΜΜS και από το site της ericsson αλλά και από την TIM, αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Ο αδερφός μου, μου έστειλε ένα mms.

Mου ήρθε ένα μήνυμα, λοιπόν, ότι έχω ένα καινούργιο mms, και να πάω στην τάδε διεύθυνση να το δω, είτε με browser από υπολογιστή είτε από wap.

 

Πάω από το PC μου. Και μου ζητάει τηλέφωνο και κωδικό τα βάζω και μου δείχνει μόνο το θέμα του mms. Στο πλάι μου βγάζει ένα εικονίδιο του Τ610. Πατάω να δω το βίντεο αλλά τίποτα. Πατάω refresh και από τότε δεν με αφήνει να δω τίποτα και μου λέει login failed.

 

Τελικά τα mms δεν έρχονται στο κινητό; Άσε που δεν μπορώ να στείλω mms.

 

To κινητό μου είναι ένα Sony Ericsson k500i. Και είμαι με κάρτοκινιτο.

Μία μικρή βοήθεια θα με έσωνε. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sorry αν επαναλαμβάνομε αλλά έχω ενεργοποίηση τα ΜΜS και από το site της ericsson αλλά και από την TIM, αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Ο αδερφός μου, μου έστειλε ένα mms.

Mου ήρθε ένα μήνυμα, λοιπόν, ότι έχω ένα καινούργιο mms, και να πάω στην τάδε διεύθυνση να το δω, είτε με browser από υπολογιστή είτε από wap.

 

Πάω από το PC μου. Και μου ζητάει τηλέφωνο και κωδικό τα βάζω και μου δείχνει μόνο το θέμα του mms. Στο πλάι μου βγάζει ένα εικονίδιο του Τ610. Πατάω να δω το βίντεο αλλά τίποτα. Πατάω refresh και από τότε δεν με αφήνει να δω τίποτα και μου λέει login failed.

 

Τελικά τα mms δεν έρχονται στο κινητό; Άσε που δεν μπορώ να στείλω mms.

 

To κινητό μου είναι ένα Sony Ericsson k500i. Και είμαι με κάρτοκινιτο.

Μία μικρή βοήθεια θα με έσωνε. Ευχαριστώ

Καταρχην Στελνεις Ε η #Ε στο 345 μετα απο μια ημερα που θα ενεργοποιηθει θα μπορεις να λαμβανεις mms, για να στελεις τωρα θα πρεπει κατοπιν να καλεσεις στο CC της ΤΙΜ για να σου στειλουνε τις ρυθμισεις η να στις πουν χειροκινητα!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο ισχυει και στο δικο μου το CX65 γιατι στο μενου Ρυθμισεις/Συνδεση/Υπηρεσιες Data ειχε 8 θεσεις με ρυθμισεις αυτοματα χωρις να πειραξω τιποτα...Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τις 3 ρυθμισεις που εχω και ειναι TIM GR-MMS TIM GR-WAP και TIM GR-JAVA.Πως μπορω να ξερω αν ειναι σωστες.Και τελικα εστειλα MMS#S στο 345 και παλι απαντησε λανθασμενη εντολη.Τι πρεπει να κανω για να δεχτω MMS??

 

ΥΓ. Στο κινητο εχω καρτα ΤΙΜ και οχι συνδεση.

 

Στελνεις Ν η Ε στο 345 για να ενεργοποιησεις την υπηρεσια και σε μια εργασιμη θα μπορεις να λαμβανεις για να μπορεσεις να στειλεις θα εχεις ενεργο το προφιλ MMS!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Στελνεις Ε η #Ε στο 345 μετα απο μια ημερα που θα ενεργοποιηθει θα μπορεις να λαμβανεις mms, για να στελεις τωρα θα πρεπει κατοπιν να καλεσεις στο CC της ΤΙΜ για να σου στειλουνε τις ρυθμισεις η να στις πουν χειροκινητα!!

 

Έστειλα MMS#E με λατινικούς χαρακτήρες. Ποιός είναι ο αριθμός για το CC της TIM;

 

Δηλαδή κανονικά θα έπρεπε το MMS να το πάρει το κινιτό και όχι να μου πεί να πάω σε site, ετσί;

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα MMS#E με λατινικούς χαρακτήρες. Ποιός είναι ο αριθμός για το CC της TIM;

 

Δηλαδή κανονικά θα έπρεπε το MMS να το πάρει το κινιτό και όχι να μου πεί να πάω σε site, ετσί;

Για το cc καλείς 1231 και πατάς το 8.

Αν το MMS εστάλη από Q είναι πιθανό να μην φταίει η ΤIM αλλά η ελλιπής διασύνδεση Q-TIM.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το MMS μου το έστειλε ο αδερφός μου πού εχει σύνδεση ΤΙΜ. Μετά που έστειλα μήνυμα για ενεργοποίηση μου 'ηρθε το ακόλουθο μήνυμα από το 1050 στα αγγλικά παρακαλώ:

You have an MMS! Download it via WAP or Web at the address below! Your passcode:xxxxx

http://mmcp.telestet.gr:8080/mmcp/Controller?url=mmc1

 

Τώρα πια οτι και να κάνω σε αυτή τη url δεν με αφήνει να δώ το MMS.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα MMS#E με λατινικούς χαρακτήρες. Ποιός είναι ο αριθμός για το CC της TIM;

 

Δηλαδή κανονικά θα έπρεπε το MMS να το πάρει το κινιτό και όχι να μου πεί να πάω σε site, ετσί;

Φιλε μου εχει καταργηθει αθτο το μηνυμα πια κοιτα στο προηγουμενο post για τις εντολες τις εγραψα αναλυτικα!!Μετα απο μια εργασιμη καλεις για ρυθμισεις!

Ελπιζω να σε βοηθησα!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το MMS μου το έστειλε ο αδερφός μου πού εχει σύνδεση ΤΙΜ. Μετά που έστειλα μήνυμα για ενεργοποίηση μου 'ηρθε το ακόλουθο μήνυμα από το 1050 στα αγγλικά παρακαλώ:

You have an MMS! Download it via WAP or Web at the address below! Your passcode:xxxxx

http://mmcp.telestet.gr:8080/mmcp/Controller?url=mmc1

 

Τώρα πια οτι και να κάνω σε αυτή τη url δεν με αφήνει να δώ το MMS.

Το μηνυμα απο το 1050 που εχει το url σημαινει οτι εχεις ενα mms αλλα η υπηρεσια mms δεν ειναι ενεργοποιημενη στην γραμμη σου. Το url ισχυει και μπορεις μεσα απο το pc να δεις το mms (an prokeitai για εικονα) σε διαρκεια 48 ωρων. Σου ζηταει user name και βαζεις τον αριθμο του κινητου σου, και password kai dineis τον κωδικο που σου εχουν στειλει. Απλα για να παιξει απαραιτητη προυποθεση ειναι να γραψεις το url ακριβως οπως λεει το μηνυμα (οπου πρεπει κεφαλαια γραμματα, οπου εχει μικρα κτλ)

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΜS για το Panasonic Χ60 και το δίκτυο της TIM.

 

1o ΒΗΜΑ.

 

Πατάμε το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα για να μπούμε στο μενού. Μετά το κάτω βέλος πηγαίνουμε στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ. Πατάμε το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα και με το κάτω βέλος πάμε ΣΥΝΔ. ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. Πατάμε το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα και κάτω βέλος πηγαίνουμε πάμε εκεί που λέει ΚΕΝΟ. Πατάμε το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα και επιλέγουμε GPRS. Στην συνέχεια επιλέγουμε ΟΝΟΜΑ ΠΡΟΦΙΛ και γράφουμε TIM MMS με το κάτω βέλος εκεί που γράφει APN μπαίνουμε μέσα και γράφουμε mnet.b-online.gr πατάμε το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα και με το κάτω βέλος πηγαίνουμε στο ΤΥΠΟΣ ΕΠΑΛΗΘ. Και επιλέγουμε ΚΑΝΟΝΙΚΗ . Και τέλος πατάμε το κουμπάκι πάνω από το πράσινο ακουστικό για αποθήκευση.

 

 

2o ΒΗΜΑ.

 

Μπαίνουμε στο μενού και πηγαίνουμε στο Vodafone live μπαίνουμε μέσα και πατάμε ΕΠΙΛΟΓΗ (το κουμπάκι πάνω από το πράσινο ακουστικό) και με το κάτω βέλος πηγαίνω εκει που γράφει ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και πατάω ΟΚ. Στην συνέχεια πηγαίνω εκεί που λέει ΠΡΟΦΙΛ WAP μπαίνω μέσα με το κάτω βέλος πηγαίνω εκεί που λέει ΚΕΝΟ πατάω το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα μπαίνω στο ΟΝΟΜΑ ΠΡΟΦΙΛ και γράφω TIM MMS. Στην συνέχεια πατάω το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα και με το κάτω βέλος πάω ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ μπαίνω και γράφω 192.168.200.95/servlets/mms και πατάω το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα. Μετά πηγαίνω ΠΥΛΗ ΕΞΟΔΟΥ και γράφω 192.168.200.011 , πατάω το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα και στην συνέχεια με το κάτω βέλος πηγαίνω ΘΥΡΑ μπαίνω μέσα και επιλέγω ΜΗ ΑΣΦΑΛΕΣ. Και τέλος πηγαίνω ΣΥΝΔ.ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ και επιλέγω TIM MMS πατώντας το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα, και μετά το κουμπάκι πάνω από το πράσινο ακουστικό για αποθήκευση.

 

3o ΒΗΜΑ.

 

Πηγαίνουμε στα ΜΗΝΥΜΑΤΑ μπαίνουμε μέσα και με το κάτω βέλος πάμε στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ μπαίνουμε μέσα και επιλέγουμε MMS. Με το κάτω βέλος πηγαίνουμε ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ. Μπαίνουμε εκεί που γράφει SERVER ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ και πηγαίνουμε εκεί που γράφει ΚΕΝΟ, πατάμε το κεντρικό πλήκτρο προς τα μέσα και γράφουμε 192.168.200.95/servlets/mms και πατάμε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-CX65/43 UP.Browser/7.0.2.2.d.1.100(GUI) MMP/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

GIATI DE PAIRNEIS 1231 NA STIS STEILOYN ME MAIL H ME OTA;TO SITE SE AYTA TA THEMATA EINAI ATHLIO.ALLA TO CS APSOGO...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Rithmisieis gia samsung D500?? sto site den uparxoun!!
Μα δεν εχει ενσωματωμένες τις ρυθμίσεις? Εγω όταν το πηρα δεν έκαν τίποτα εστειλα MMS κατευθείαν αρκεί βέβαια να εχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Hello παιδιά, μου έχουν στείλει ενα MMS, πατάω λήψη και μου βγάζει "σύνδεση" περιμένω, βγαίνει μια μπάρα και μετά απο λίγο μου βγάζει "πρόβλημα δικτύου". Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες. :D

 

thx in advance...

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...