Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή η OP δεν αναφέρει κάτι, αυτό που βλέπω εγώ να επιβεβαιώνεται από το site της Qualcomm είναι ότι το OP2 υποστηρίζει 4G cat7 X8 LTE με download 300mbps και upload 100mbps.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν το υποστηρίζει η ίδια η cosmote δεν νομίζω να μπορείς ούτε σπασμένο να το βάλεις. Πλάκα πλάκα δεν το ήξερα ότι δεν είναι συμβατή σαν συσκευή. Μπορούμε να μαζευτούμε και να στείλουμε στην cosmote για να φτιάξουν την εφαρμογή και για OnePlus... :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υποστηρίζεται ούτε σε oneplus2 ούτε σε oneplus x . Όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές της cosmote υποστηρίζονται κανονικά όπως και η εφαρμογή nova go
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused: Ήρθε η πρώτη απογοήτευση..

Μπαταρία το μέγιστο μία μέρα. Οθόνη δύο με τρεις ώρες.

Μας είχε καλομάθει to nokia 5 μέρες.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused: Ήρθε η πρώτη απογοήτευση..

Μπαταρία το μέγιστο μία μέρα. Οθόνη δύο με τρεις ώρες.

Μας είχε καλομάθει to nokia 5 μέρες.

Ωχ και εσυ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω για δίκαρτο ως αντικαταστάτη του honor 6 που μου έκλεψαν. Επειδή το 1+2 είναι dual stand by, να ρωτήσω εάν όταν χρησιμοποιείς τα δεδομένα στην μία κάρτα μπορείς ταυτόχτονα να δέχεσαι κλήση στην άλλη. Στο honor(dual active) γινόταν.

Ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω για δίκαρτο ως αντικαταστάτη του honor 6 που μου έκλεψαν. Επειδή το 1+2 είναι dual stand by, να ρωτήσω εάν όταν χρησιμοποιείς τα δεδομένα στην μία κάρτα μπορείς ταυτόχτονα να δέχεσαι κλήση στην άλλη. Στο honor(dual active) γινόταν.

Ευχαριστώ.

Δυστυχώς δεν γίνεται...

Δέχεσαι την κλήση κανονικά αλλά δεν μπορείς να σερφάρεις ταυτόχρονα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται...

Δέχεσαι την κλήση κανονικά αλλά δεν μπορείς να σερφάρεις ταυτόχρονα...

 

Κρίμα.Οπότε να κοιτάω μόνο dual active συσκευές.

Σε ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.Οπότε να κοιτάω μόνο dual active συσκευές.

Σε ευχαριστώ.

Γενικά οι dual active είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Ίσως το LG G4 Dual να είναι dual active γιατί το chipset του το υποστηρίζει σίγουρα. Γενικά για να γίνεται αυτό που θέλεις πρέπει είτε το κινητό να υποστηρίζει VoLTE είτε να έχει 2 κεραίες μία για κάθε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

ASUS Zenfone2 είναι καλή περίπτωση dual active συσκευής αλλά ρουφάει μπαταρία αρκετά (έχει όμως fast charging) Edited by MarkosVL
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη τη παρέα

 

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος της ευρωπαϊκής έκδοσης.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

 

Έχω όμως μια ερώτηση. Το κινητό ήρθε με την έκδοση 2.0.3 και φαίνεται να δουλεύει καλά.

Είδα ότι μετά τις αναβαθμίσεις παρουσιάζονται προβλήματα. Τι λέτε να προχωρήσω στην αναβάθμιση ή να περιμένω την έκδοση με το Android Marshmallow;

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την αναβάθμιση του oxygen os και εντελώς ξαφνικά σήμερα η συσκευή δεν ξεκλειδώνει,δεν διαβάζει δακτυλικό αποτύπωμα ούτε δέχεται τον κωδικό ασφαλείας που έχω βάλει εξαρχής. Πως παρακάμπτεται να αποκτήσω πρόσβαση ;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την αναβάθμιση του oxygen os και εντελώς ξαφνικά σήμερα η συσκευή δεν ξεκλειδώνει,δεν διαβάζει δακτυλικό αποτύπωμα ούτε δέχεται τον κωδικό ασφαλείας που έχω βάλει εξαρχής. Πως παρακάμπτεται να αποκτήσω πρόσβαση ;

Κανε ενα clear cache.Και μένα μου το έκανε

Link to comment
Share on other sites

hello everybody , πριν μια ώρα μου πέθανε το home button , δεν κάνει τίποτα ούτε το fingerprint δουλεύει , googlara και είδα πολύ κόσμο με προβλήματα , έχει πάρει το μάτι σας κάνα οδηγό που μπορεί να το επαναφέρει ? γιατί δεν βρίσκω άκρη
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ούτε μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Προσπαθώ να το αποφύγω μιας και περιμένουμε Marshmallow , πρέπει να τραβήξω backup τα πάντα και να το ξαναφέρω στα μέτρα μου

Πριν την επαναφορά εργοστασιακών δοκίμασε και αυτό που προτείνει και ο φίλος πιο πάνω με διαγραφή της cache.

 

Πως ? Δοκίμασα με power down, power+ volume down , wipe cache αλλά το ίδιο

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/general/guide-oneplus-2-home-button-dead-t3324321

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

hello everybody , πριν μια ώρα μου πέθανε το home button , δεν κάνει τίποτα ούτε το fingerprint δουλεύει , googlara και είδα πολύ κόσμο με προβλήματα , έχει πάρει το μάτι σας κάνα οδηγό που μπορεί να το επαναφέρει ? γιατί δεν βρίσκω άκρη

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/general/guide-oneplus-2-home-button-dead-t3324321

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/general/guide-oneplus-2-home-button-dead-t3324321

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/general/guide-oneplus-2-home-button-dead-t3324321

Ευχαριστώ έκανα το τεστ , και τα 2 πρώτα , θα δοκιμάσω και το 3ο , ελπίζω να μην φτάσω στο 4 :O

 

EDIT: Δεν δούλεψε και ο τρίτος τρόπος , άσε που μέχρι να στραγγίξει θέλει παραπάνω από 20 restart:wacko:

Άντε να δούμε... σε μια βδομάδα περίπου θα έχουμε Marshmallow , θα το flashαρω και ελπίζω να φτιάξει

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...