Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

As promised, we will be rolling out the 2.1.2 update to OnePlus 2 shortly. The OTA will be rolled out incrementally so please be patient if you don't get it right away.

 

This update includes:

Improved UX for preview in Camera

Performance improvements on app install and launch

Individual icon customization support

Fixes for RAW format on 3rd party camera apps

Russian & Turkish language support

Lockscreen wallpaper support

Security patches

Bug fixes to System Update to improve OTA stability

General bug fixes and performance improvements

 

Απιστευτη υποστηριξη του os της η oneplus!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά όσων αναφορά τις μπάντες βλέπω οτι είναι μια χαρά υποστηριζόμενες στο κινέζικο https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe 3 και 7 έχουμε
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται καν να απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό.

 

Χρειάζεται... αν δεν θέλει να ανεβάζει στους servers της Google τις φωτογραφίες που τραβάει από εφεξής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται... αν δεν θέλει να ανεβάζει στους servers της Google τις φωτογραφίες που τραβάει από εφεξής.

 

Ναι , αλλά δεν ρώτησε αυτό.

Πιθανότατα αργούσε να του φορτώσει το gallery επειδή by default δείχνει τις ανεβασμένες.

Δεν ξέρω κανέναν που έχει απενεργοποιημενο το cloud backup των φωτογραφιων του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρω εγώ αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό. Νομίζω ότι καλύφθηκε ο φίλος από τις απαντήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Παιδιά μόλις πήρα το 1+2.Ως κάτοχος του one plus 1 δεν έχω παράπονο. Πολύ όμορφο κινητό γρήγορο αλλά η μπαταρία λίγο χειρότερη από το ένα. Έχετε να μου προτείνετε καμία ρύθμιση κάνα πρόγραμμα να κατεβάσω;επισης πως πάω στις ρυθμίσεις για την φωτογραφία και το βίντεο; 
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο θέμα πάμε ακόμα μια.Root-Xposed framework-greenify και είσαι μια χαρά. Για τις ρυθμίσεις πατά στις 3 τελείες στα δεξια.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με στείλεις κάνα σύνδεσμο με οδηγίες για το πως θα το κάνω; έχω ξαναρουταρει κινητό αλλά πάει καιρός.

 

https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-2-how-to-unlock-bootloader-install-custom-recovery-root-efs-backup-more.345478/

 

https://forums.oneplus.net/threads/install-xposed-framework-on-oneplus-2-oxygenos-2-1-2.345687/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να με στείλεις κάνα σύνδεσμο με οδηγίες για το πως θα το κάνω; έχω ξαναρουταρει κινητό αλλά πάει καιρός.

 

 

Να θυμίσω ότι για τα "πειράγματα" της συσκευής υπάρχει ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423390

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια,μολις βρω χρονο θα το κανω και θα σας ω εντυπώσεις.παντος είναι κινηταρα είμαι ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

1 Θέλω να μου πει κάποιος αν μπορώ να κάνω ομάδες στις επαφές?

2 Ξέρει κάποιος πως μπορώ να απενεργοποιήσω την αυτόματη αλλαγή δικτύου? Δούλευα 2 μέρες κοντά στα σύνορα (FYROM) και άλλαξε δίκτυο αυτόματα και εκτός απο ένα μήνυμα που με ενημέρωσε δεν μπόρεσα να βρώ την επιλογή για αλλαγή. Μου ήρθε ο λογαριασμός και παραλίγο να πάθω καρδια.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παντός κρίμα που το oneplus 2 δεν έχει την υποστήριξη τόσο πολύ των developers όσο το One. Για να δούμε ίσως στο μέλλον αρχίσουν να ενδιαφεροντε ποιο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Το 2 δεν έκανε το μπαμ σαν το 1 δυστυχώς

Και δεν ειναι και όμορφο

Το χ αντίθετος αξίζει τα χρήματα του

Link to comment
Share on other sites

Παντός κρίμα που το oneplus 2 δεν έχει την υποστήριξη τόσο πολύ των developers όσο το One. Για να δούμε ίσως στο μέλλον αρχίσουν να ενδιαφεροντε ποιο πολύ.

 

Λογικό γιατί δεν φοράει cm στην οποία πατούσαν οι devs.

Άσε που ηλιθιωδως η oneplus δεν έχει δώσει όλον το κώδικα (fingerprint,camera).

Δεν τους φταίει κανείς,ειδικά όταν θες 430€ για να έρθει στα χέρια σου.

Σαν κατασκευή και απόδοση είναι πολύ καλή συσκευή, απλά δεν είναι ανταγωνιστικη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 4 ημέρες.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος έως τώρα. Είναι ότι πιο κοντά σε stock που θέλω μιας και είχα το Nexus 5 έως τώρα.

Από ποιότητα κατασκευής τι να λέμε τώρα. Παρά πολύ καλή από τα καλύτερα που έχω. Αν λάβεις υπόψη ότι και για το βάρος του είναι πάρα πολύ καλοζυγισμενο τότε τους δίνεις πολλά Credit στην one plus (είχα και το βαριδιο Nokia 920).

Την κάμερα δεν την έχω δουλέψει πολύ οπότε εκεί δεν μπορώ να συνεισφέρω πολλά.

Θερμοκρασία δεν έχω δει ακόμα κάτι ενοχλητικό και το μόνο που έχω σε επιτήρηση για ασφαλή συμπεράσματα είναι η αυτονομία, ένας τομέας που ποναγα με το Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Επείδηψάχνω κάτι κοντά σε στοκ android, βλέπω και γω να μπαίνω στο κλαμπ. Δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο κοντά σε στοκ.
:D
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν η τελειότερη συσκευή αν είχε active dual sim ραδιόφωνο, nfc και ir αλλα εχοντας αλλάξει πολλές συσκευές απο χομπυ, αυτη φαίνεται να κέρδισε το 6-8 μήνο χρήσης της ως βασικής συσκευής μου.

Πολυ καλο και φθηνότερο που εχει και ολα τα καταπάνω ειναι το zenfone 2 αλλα ειναι τιγκα στο bloatware, εχει άθλια σχεδίαση και δεν ειναι το ίδιο ποιοτικό και γρήγορο ενω του λείπει και το fingerprint που πλέον ειναι must για επαγγελματικό τηλεφωνο

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω στους κατόχους πως τα παει η front camera.... εχει beautify? αντικατοπτρισμο? αλλα φιλτρα?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω στους κατόχους πως τα παει η front camera.... εχει beautify? αντικατοπτρισμο? αλλα φιλτρα?

 

Ψηθηκες κι εσυ να το παρεις, ε?:p

Εγω για Δεκεμβριο με βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία αναφέρω οτι το δικό είχε φορεμένο και screen protector το οποίο ηταν τόσο καλα βγαλμένο και ποιοτικό που δεν το καταλάβαινες.

Δυςτυχως τάπητα χαμπάρι όταν έβαλα το tempered glass όποτε στην πρώτη διόρθωση που πήγα ν κάνω ξεκόλλησε το sp.....

Κρίμα ....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιος να βοηθήσει για αγορά. Από που να το πάρω; Το χω χάσει λίγο με τα invites, όποιος μπορεί ας βοηθήσει και με πμ.

 

Έχεις ήδη απευθυνθεί στο σχετικό θέμα με τα invites, ας μην επαναλαμβανόμαστε μιας και στο παρόν θέμα γίνονται άλλου είδους συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που χρησιμοποιεί στο κάρτες μπορεί να μου πει τι επιπτώσεις είδε στον χρόνο αυτονομίας?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...