Jump to content

myphone ASK: Ποια εφαρμογή σας λείπει περισσότερο από τα Windows Phone;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω ένα viber που να δουλεύει σωστά, ένα facebook σωστό ebanking της πειραιώς και ένα σωστό της εθνικής και να καταναλώνουν λιγότερη μπαταρία... αυτά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Quickpic Τα 10άρια το θέλουν ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ, η υλοποίηση του PictureViewer στα 10 ουδεμία σχέση έχει με αυτον στα 7,7.5,7.8,8,81 κ.ο.κ

GreekWPA τα λόγια περιττεύουν, είναι το υπέρτατο αντι-free wifi του (π)ΟΤΕ, έχω σωθεί κυριολεκτικά 2 φορές on the go! :O

ES File Explorer

MX Player

και επιτέλους άλλον ένα ΚΑΛΟ εναλλακτικό browser για να ταιριάξει με τον άριστο Edge (βλ. FireFox, Chrome, Opera), UC, Opera Mini και λοιποί δεν φτουράνε..

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες υποστηριξης smartwatch αλλιως δεν αλλαζα τα windows με τιποτα. Ποιο αντροιντ σα λειτουργικο ειναι ο,τι χειροτερο υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες υποστηριξης smartwatch αλλιως δεν αλλαζα τα windows με τιποτα. Ποιο αντροιντ σα λειτουργικο ειναι ο,τι χειροτερο υπαρχει.

Έχει υποστήριξη Microsoft Band.

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

1) Και να υπάρχουν οι εφαρμογές, δεν έχουν καμία σχέση με τις αντίστοιχες του android. Ακόμα και ο Internet Explorer δεν μπορεί να κάνει "wrap" το περιεχόμενο όπως ο chrome του android. Μιλώντας για chrome, ολόκληρη Google δεν έχει βγάλει τον συγκεκριμένο browser για Wp! Για να κάνεις αναζήτηση σε Google, πρέπει να κατεβάσεις το Google search.

 

Για να κάνεις αναζήτηση σε Google απλά αλλάζεις στις ρυθμίσεις του explorer την μηχανή αναζήτησης από Bing σε Google.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ότι λείπουν συγκεκριμένες εφαρμογές... απλός όσες εχω δουλέψει δεν δουλευουν και τόσο σωστά .....

αλλα αν εινα να αναφέρω ας πούμε μερικές εφαρμογές

 

1. ES file explorer (ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΤΗΣ ΔΥΝΑΤΟΤΙΤΕΣ)

2. google aythenticator

3. google earth

4. tubemate (να κατεβάζω video και τραγούδια απο το youtube και να τα μετατρέπει σε mp3)

5. quick pic (η οτιδήποτε να εχει όλες της δυνατότητες που έχει και αυτό)

6. Abby TextGrabber + Translator

7. AdAway (καλά χωρίς αυτό πραγματικά no way)

8. BBQScreen (η κατι παρεμφερές αλλα να δουλεύει πλήρως )

9. Fing (η οτιδήποτε αλλο να κάνει την δουλειά του)

10. flash player η έστω καποιο app να μπορώ να βλεπω κάτι σειρές από τα site)

11. game hacker (ουσιαστικά cheat engine...... ) το τι κάνει ενα cheat engine προφανώς ξέρετε το λέει και το όνομα του

12. gps test plus (η οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή με της ίδιες δυνατότητες)

13. greek wpa finder (:lol::lol::lol: πλακιζω αν και δεν θα ηταν καθόλου άσχημο) βρήκα καποια αλλα ειναι οτι ναναι

14. LAD Droid (η οτιδήποτε με παρόμοιο σετακη εργαλείον δικτύου)

15. υποστήριξη για printers (πλήρες μαζί με pdf printing) για αρκετούς εκτυπωτές

16. app της mega.co.nz με ολες της δυνατότητες του (οχι πετσοκομμένο )

17. mx player (η οτιδήποτε άλλο που υποστηρίζει προσθήκη codex κλπ και παιζει dts, network streams κλπ.....) για την ωρα κανένα player δεν πέτυχα να φτάνει της δυνατότητες του

18. network info (ειναι μια εφαρμογη που σου δίνει πλήρες πληροφορίες για το δίκτυο gsm/wifi στο οποίο είσαι συνδεδεμένος) βρήκα καποια αλλα ειναι άκρος ελλιπέστατα

19. network scanner (εφαρμογη για network scan και port scan και πληροφορίες για κάθε τι βρει) δωκιμασα NetScan και arcadia scan....... αλλα τα μισα δεν τα κανουν η τα κάνουν ελλιπέστατα

20. placemask (δινει ψεύτικο gps και Network location σε όλη της συσκευη)

21. note everything (η οτιδήποτε με ίδιες δυνατότητες)

22. poseidon weather (δεν το βρικα τουλάχιστον)

23. sqlite editor

24. wifi key finder (βλέπει κωδικούς από τα δυκτια που εχεις αποθηκεύσει στην συσκευη)

25.wifi manager

26. web banking της pireus

27. ftp server (με user managment)

28.samba server (με user management)

 

αυτα ειναι που χρισιμοποιο καθημερινά και δεν βρήκα κατι να τα καλύψω (πλήρες έστω)....

 

Μέχρι το 4 μπόρεσα να διαβάσω. Τα μισά μου mp3 τα έχω μετατρέψει/κατεβάσει απο το Lumia μου......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το 4 μπόρεσα να διαβάσω. Τα μισά μου mp3 τα έχω μετατρέψει/κατεβάσει απο το Lumia μου......

 

προφανώς για το TubeMP3 μιλάς....... δοκιμάστηκε και στο ταπεινο μου Lumia 830 αρκετές φορές αποτυχαίνει να ξεκινήσει το download (δεν λει απέτυχε .... απλά κάνει πάρα μα πάρα πολύ ώρα να κατεβάσει) αρκετές φορές μου έτυχε να μην παίζει το song που κατέβαζα (μένει στο 0:00) καμία φορά κατεβάζει λα καλά αλλα δεν εμφανίζετε στο library (πρέπει να κανω restart για να εμφανιστει)........ α ναι και όποτε του καρφωνόταν αντι για id3 tag είχα κινέζικα

 

και σαν να μην έφτανε αυτό σε ζαλίζει με της διαφημίσεις άσχημα

 

δεν ξέρω τι έφταιγε η το κινιτο μου η το Προγραμμα .... πάντως ομαλα δεν δούλεψε ποτε....... καμία σχέση με το tubemate......... (εξαλου δεν έγραψα ότι δεν υπάρχει.... έγραψα αυτά που βρήκα δεν δούλευαν καθώς πρέπει.... )

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ W.P. εδώ και σχεδόν 1 χρόνο (ΝΟΚΙΑ 520). Έχω παρατηρήσει πως οι περισσότεροι app developers έχουν δείξει ενδιαφέρον για την ανάπτυξη εφαρμογών για τη συγκεκριμένη πλατφόρμα μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 8.1. Πιστεύω πως το πέρασμα στα 10 θα σηματοδοτηθεί από ανάπτυξη μεγάλου αριθμού εφαρμογών που θα καλύψουν το ήδη υπάρχον κενό.

Χαρακτηριστικά η εφαρμογή Instagram είναι σε beta φάση εδώ και πολύ καιρό. Ευτυχώς υπάρχει η αντίστοιχη 6tag, την οποία μπορώ να πω ότι άρχισα να χρησιμοποιώ αρκετά διστακτικά, όμως σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα έγινε ο βασικός μου insta uploader & editor!

Επίσης, λείπει η εφαρμογή της Vodafone "my account" για τον έλεγχο του λογαριασμού. Αν και από τις πρώτες κιόλας μέρες που πέρασα στην πλατφόρμα των W.P. επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone για να τους θέσω το ζήτημα ανάπτυξης αντίστοιχης εφαρμογής, παρατηρώ ότι δυστυχώς δεν έχει γίνει ακόμα κάποιο βήμα προς αυτήν την κατεύθυνση... :!:

Τέλος, αν και η βασική εφαρμογή Ημερολογίου των W.P. είναι πολύ καλή, θα ήθελα να υπάρχει και η επιλογή του Google Calendar.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Σίγουρα υπάρχουν πολύ περισσότερες εφαρμογές για αντροιντ αλλά όπως είπε και ο φίλος παραπάνω όλα ειναι θέμα αναγκών. Αλήθεια απο το 1,5m περίπου στο αντροιντ και τις 300κ στα γουιν ποσοστιαία πόσες ειναι αναγκαίες;

Επίσης τι παραπάνω προσφέρει το app της Πειραιώς απο τη mobile εφαρμογή; Αν στο app σου κάνει και δώρα να το γυρίσω σε αντροιντ. Πάντως επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά δε μου λείπει τίποτα.

Στο δια ταύτα λοιπόν δεν ειναι κάτι που μου λείπει απο το store. Ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειάζομαι υπάρχει και δουλευει

 

Μέ κάποιες εξαιρέσεις οι major εφαρμογές υπάρχουν. Αλλά λείπει η ποικιλία. Ναι κανένας ποτέ δεν θα κατεβάσει εκατομμύρια apps. Αλλά ένα χρήστης όταν πάει πχ να δει τι games υπάρχουν και στο Android/iOS του βγάζει 10.000 και στο WP του βγάζει 150 θα χαλαστεί

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

προφανώς για το TubeMP3 μιλάς....... δοκιμάστηκε και στο ταπεινο μου Lumia 830 αρκετές φορές αποτυχαίνει να ξεκινήσει το download (δεν λει απέτυχε .... απλά κάνει πάρα μα πάρα πολύ ώρα να κατεβάσει) αρκετές φορές μου έτυχε να μην παίζει το song που κατέβαζα (μένει στο 0:00) καμία φορά κατεβάζει λα καλά αλλα δεν εμφανίζετε στο library (πρέπει να κανω restart για να εμφανιστει)........ α ναι και όποτε του καρφωνόταν αντι για id3 tag είχα κινέζικα

 

και σαν να μην έφτανε αυτό σε ζαλίζει με της διαφημίσεις άσχημα

 

δεν ξέρω τι έφταιγε η το κινιτο μου η το Προγραμμα .... πάντως ομαλα δεν δούλεψε ποτε....... καμία σχέση με το tubemate......... (εξαλου δεν έγραψα ότι δεν υπάρχει.... έγραψα αυτά που βρήκα δεν δούλευαν καθώς πρέπει.... )

 

Μια παρένθεση και με την ευκαιρία που μιλάμε για εφαρμογές. Πρέπει να διορθωθεί αυτό το θέμα που καθυστερούν πάρα πολύ εφαρμογές να κατεβάσουν απο το Internet. Το έχω και με το mytube αυτό το θέμα. Κατεβάζω βίντεο και είτε αργεί είτε θα μου το κάνει cancel. Πρέπει να το κάνω δεύτερη φορά για να πιάσει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση και με την ευκαιρία που μιλάμε για εφαρμογές. Πρέπει να διορθωθεί αυτό το θέμα που καθυστερούν πάρα πολύ εφαρμογές να κατεβάσουν απο το Internet. Το έχω και με το mytube αυτό το θέμα. Κατεβάζω βίντεο και είτε αργεί είτε θα μου το κάνει cancel. Πρέπει να το κάνω δεύτερη φορά για να πιάσει.

 

ααακριβος τα ίδια έκανε........ το γιατί δεν κατάλαβα ποτέ..... το εχω βγάλει το εχω ξανά βαλει εχω δοκιμάσει και σε άλλη σύνδεση..... τα ίδια ότι του καπνίσει κανει........

Link to comment
Share on other sites

προφανώς για το TubeMP3 μιλάς....... δοκιμάστηκε και στο ταπεινο μου Lumia 830 αρκετές φορές αποτυχαίνει να ξεκινήσει το download (δεν λει απέτυχε .... απλά κάνει πάρα μα πάρα πολύ ώρα να κατεβάσει) αρκετές φορές μου έτυχε να μην παίζει το song που κατέβαζα (μένει στο 0:00) καμία φορά κατεβάζει λα καλά αλλα δεν εμφανίζετε στο library (πρέπει να κανω restart για να εμφανιστει)........ α ναι και όποτε του καρφωνόταν αντι για id3 tag είχα κινέζικα

 

και σαν να μην έφτανε αυτό σε ζαλίζει με της διαφημίσεις άσχημα

 

δεν ξέρω τι έφταιγε η το κινιτο μου η το Προγραμμα .... πάντως ομαλα δεν δούλεψε ποτε....... καμία σχέση με το tubemate......... (εξαλου δεν έγραψα ότι δεν υπάρχει.... έγραψα αυτά που βρήκα δεν δούλευαν καθώς πρέπει.... )

 

Το musictube πάει σφαίρα. Κανένα πρόβλημα. Απλά τέλειο. Επίσης υπάρχει το itube όπου κατεβάζει και εξώφυλλο. Αυτό που και που έχει θεματακια αλλα νομίζω λόγω google.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το musictube πάει σφαίρα. Κανένα πρόβλημα. Απλά τέλειο. Επίσης υπάρχει το itube όπου κατεβάζει και εξώφυλλο. Αυτό που και που έχει θεματακια αλλα νομίζω λόγω google.

το musictube σε μενα δεν ανοίγει κάν ουτε error ουτε τπτ παταω και τπτ... το itube θα το δωκιμασω δεύτερα ευχαριστο πολύ δεν το ήξερα καν

Link to comment
Share on other sites

το musictube σε μενα δεν ανοίγει κάν ουτε error ουτε τπτ παταω και τπτ... το itube θα το δωκιμασω δεύτερα ευχαριστο πολύ δεν το ήξερα καν

 

Τώρα το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά. Μιλάμε για το παρακάτω έτσι?

http://www.windowsphone.com/s?appid=a4ea6b85-0ab6-40ae-a3d3-edd2c1931ed6

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά. Μιλάμε για το παρακάτω έτσι?

http://www.windowsphone.com/s?appid=a4ea6b85-0ab6-40ae-a3d3-edd2c1931ed6

 

ναι αυτό ειναι στο 830 τρώω πόρτα... ίσος να του ρίξω ένα format μήπως σκάλωσε κάτι

Link to comment
Share on other sites

.... Λείπουν chrome, ένας music player που να παίζει folders, .....

 

Music players που παίζουν folders:

Loco music player

Core music player

Είναι επί πληρωμή, τα 'χα προλάβει δωρεάν μέσω του MyAppFree. Μπορεί να υπάρχουν κι άλλες αλλά δεν το 'χω ψάξει, είμαι πιο πολύ του library.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο.υπαρχει κατι αντιστοιχο;

 

Ψάχνοντας "led notification", στο Store, δε βρήκα κάτι. Προσωπικά δε το θεωρώ πολύ διακριτικό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείτε το led της κάμερας, υπάρχουν εφαρμογές για να το χρησιμοποιείς σαν φακό.

Αν εννοείτε notification led, αυτό ενεργοποιείται με τα win10 σε όσες συσκευές το υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Μέ κάποιες εξαιρέσεις οι major εφαρμογές υπάρχουν. Αλλά λείπει η ποικιλία. Ναι κανένας ποτέ δεν θα κατεβάσει εκατομμύρια apps. Αλλά ένα χρήστης όταν πάει πχ να δει τι games υπάρχουν και στο Android/iOS του βγάζει 10.000 και στο WP του βγάζει 150 θα χαλαστεί

 

Σίγουρα υπάρχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία στα αντροιντ και σίγουρα κάποιοι θέλουν να βλέπουν πως έχουν πολλές επιλογές και μην κατεβάσουν καμία. Αλλά και ίδιος αριθμός να ήταν κάποιος που ειναι φανατικός ενός λειτουργικού θα βρει μείον σε ίδια εφαρμογή άλλου λειτουργικού. Άρα ας βγάλουμε τις androidowindoiosπαρωπίδες μας και ας ξανασυζητήσουμε.

 

Επειδή βλέπω πολλούς να αναφέρουν το app της Πειραιώς, τι παραπάνω προσφέρει το winbank app απο το winbank mabile;

Link to comment
Share on other sites

Το winbank της τράπεζας Πειραιώς...:shifty:

 

Κοιτας να δεις που απο εδω μεσα εμαθα οτι το site του winbank βγαινει σε mobile εκδοση και παρατηρησα οτι στο note 2 μου ειναι μακραν γρηγοροτερο και ακριβως το ιδιο με την εφαρμογη του store η οποια εχει μια σπαστικη χρονοκαθυστερηση!

Δοκιμασε το!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...